Ізмаїльський міськрайонний суд одеської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяЄдиний унікальний № 946/1467/23
Провадження № 1-в/946/15/25
У К Р А Ї Н А
ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про направлення для відбування призначеного покарання
30 травня 2025 року м. Ізмаїл
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області у складі:
головуючий -суддя ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
представника органу пробації ОСОБА_4
засудженого ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ізмаїл Одеської області подання Ізмаїльського районного відділу філії № 1 Державної установи «Центр пробації» в Одеській області про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання стосовно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого 26.04.2023 Ізмаїльським міськрайонним судом Одеської області за ч. 4 ст. 185 КК України до покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, звільненого від відбування покарання на підставі ст. 75 КК України з випробувальним терміном строком на 2 роки, зареєстрованого та проживаючого АДРЕСА_1 ,
встановив:
Ізмаїльський РВ №1 з питань пробації просить суд скасувати звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання відносно засудженого ОСОБА_5 посилаючись на те, що 31.05.2023 до Ізмаїльського районного відділу №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області (далі-Ізмаїльський РВ №1) надійшов вирок Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області у відношенні ОСОБА_5 того ж дня був поставлений на облік.
Ізмаїльським міськрайонним судом Одеської області на ОСОБА_5 покладені обов`язки згідно ст.76 КК України: періодично з`являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання, виконувати заходи передбачені пробаційною програмою.
08.06.2023 засудженому роз`яснений порядок та умови випробувального терміну, правові наслідки за невиконання обов`язків, покладених на нього судом, а також за систематичне вчинення адміністративних правопорушень (стор. 16).
Того ж дня був ознайомлений під підпис з постановою про встановлення днів явки для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації - перший та другий вівторок кожного місяця (стор. 19).
Під час іспитового строку систематично, притягувався до адміністративної відповідальності: постанова від 05.02.2024 ЕГА №1319861 зач.1 ст.178 КУпАП (стор.96), постанова ВАД №13279 від 20.02.2024 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП постанова Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 04.03.2024 (стор.92), постанова ЕГА №1431095 від 15.05.2024 за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП (стор. 115), постанова ЕГА №1509068 від 31.07.2024 за ч.2 ст.178 КУпАП (стор. 139).
За вчинення адміністративних правопорушень 05.02.2024 та 20.02.2024 з ОСОБА_5 16.04.2024 була проведена профілактична бесіда (стор. 98), проте на шлях виправлення не став і знову 15.05.2024 вчинив адміністративне правопорушення, за яке 09.07.2024 до нього застосовано письмове попередження про скасування звільнення від відбування покарання і направлення для відбування призначеного покарання (стор. 118), продовжуючи 31.07.2024 знову вчинив адміністративне правопорушення.
Під час іспитового строку нового злочину не вчинив, допустив ще 2 не систематичних порушення обов`язків покладених на нього судом 14.11.2023 не з`явився на заняття з пробаційної програми згідно графіку, 02.07.2024 не з`явився для реєстрації до Ізмаїльського PB №1.
Таким чином, засуджений ОСОБА_5 на шлях виправлення не став, в період іспитового строку систематично вчинив адміністративні правопорушення, які потягли за собою адміністративні стягнення.
Після направлення клопотання до Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області органом пробації отримані матеріали про притягнення ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності 23.02.2025 року за частиною 1 статті 127 КУпАП, постанова ЕНА №4136111.
Представник органу з питань пробації ОСОБА_4 під час судового розгляду клопотання (подання) підтримала, просить суд скасувати засудженому ОСОБА_5 випробування та направити його для відбування призначеного судом покарання.
Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні подання органу з питань пробації підтримала, і також просить суд скасувати випробування та направити засудженого для відбування покарання, оскільки засуджений систематично вчиняв адміністративні правопорушення та після застосування письмового попередження про скасування звільнення продовжив вчиняти адміністративні правопорушення.
ОСОБА_5 в судовому засіданні надав пояснення, що дійсно вчиняв адміністративні правопорушення, але не вважає їх суттєвими.
Суд заслухавши думки учасників судового провадження, перевіривши матеріали особової справи, приходить до наступного висновку.
Згідно ч. 2ст.78КК України, якщо засуджений не виконує покладені на нього обов`язки або систематично вчинює правопорушення, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, суд направляє засудженого для відбування призначеного покарання.
Відповідно до ч. 3ст.164КВК України, звільнені від відбування покарання з випробуванням зобов`язані: виконувати обов`язки, які покладені на них судом; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання; з`являтися за викликом до зазначеного органу.
Згідно ч. 1ст.166КВК України, якщо засуджений не виконує обов`язки, встановлені цимКодексом, Законом України «Про пробацію», а також покладені на нього судом, або систематично вчиняє правопорушення, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, уповноважений орган з питань пробації вносить до суду подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання.
Частиною 2ст. 166 КВКУкраїни встановлено, що подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання вноситься до суду після застосування уповноваженим органом з питань пробації до засудженого письмового попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_5 за відсутності документально підтверджених об`єктивних обставин, що фактично позбавляють засудженого можливості виконувати покладені судом обов`язки, після застосованого письмового попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням, неодноразово вчиняв адміністративні правопорушення.
Отже, оскільки ОСОБА_5 неодноразово письмово у поясненні власноруч зазначав, що ознайомлений з наслідками систематичного вчинення адміністративних правопорушень. Однак, незважаючи на застосоване до нього письмове попередження систематично вчиняв адміністративні правопорушення. Встановлені судом обставини свідчать про те, що ОСОБА_5 мав реальні можливості виконувати покладені на нього обов`язки, а факт систематичного вчинення засудженим адміністративних правопорушень, свідчить про небажання засудженого стати на шлях виправлення.
Тому суд дійшов висновку, що подання органу з питань пробації про скасування випробування та направлення засудженого ОСОБА_5 для відбування призначеного покарання має бути задоволеним.
Керуючись ч. 2ст.78КК України ,ст.166КВК України, ст. 370-372, 537,539КПК України, суд
постановив:
Клопотання Ізмаїльського районного відділу № 1 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області - задовольнити.
Скасувати засудженому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , іспитовий строк і направити його до місцявідбуванняпокаранняв порядку,встановленомудлязасуджених допозбавлення волідлявідбуванняпризначеного вирокомпокарання згідновироку Ізмаїльськогоміськрайонного судуОдеської областівід 26квітня 2023року заяким йогозасуджено зач.4ст.185КК Українидо покаранняу вигляді5років позбавленняволі,звільненого відвідбування покаранняна підставіст.75КК Україниз випробувальнимтерміном строкомна 2роки.
З набранням ухвалою законної сили ОСОБА_5 ,затримати та направити до місця відбування покарання в порядку, встановленому для засуджених до позбавлення волі для відбування призначеного вироком покарання у виді 5 (п`яти) років позбавлення волі.
Строк відбування покарання ОСОБА_5 обчислювати з дня затримання.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Учасники судового провадження мають право отримати копію ухвали в суді, а засудженому та прокурору вручити копію ухвали негайно після її оголошення.
СУДДЯ
Ізмаїльського міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2025 |
Оприлюднено | 05.06.2025 |
Номер документу | 127852022 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком |
Кримінальне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Швець В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні