Новосанжарський районний суд полтавської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяНовосанжарський районний суд Полтавської області
Справа № 542/981/25
Провадження № 2/542/493/25
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04 червня 2025 року селище Нові Санжари
Суддя Новосанжарського районного суду Полтавської області Шарова-Айдаєва О.О., перевіривши матеріали позовної заяви Органу місцевого самоврядування - Виконавчого комітету Нехворощанської сільської ради до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В:
30 травня 2025 року до Новосанжарського районного суду Полтавської області через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему «Електронний суд» надійшла позовна заява Виконавчого комітету Виконавчого комітету Нехворощанської сільської ради до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , за змістом якої позивач просив:
- позбавити батьківських прав матір ОСОБА_2 та батька ОСОБА_1 відносно малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- стягнути аліменти з ОСОБА_2 на утримання малолітнього, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі ? частини заробітку, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму доходів громадян для дитини відповідного віку на користь майбутнього опікуна;
- стягнути аліменти з ОСОБА_1 на утримання малолітнього, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі ? частини заробітку, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму доходів громадян для дитини відповідного віку на користь майбутнього опікуна.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд зазначає наступне.
Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до частини 4 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
З прохальної частини позовної заяви вбачається, що Виконавчим комітетом Нехворощанської сільської ради заявлено чотири вимоги немайнового характеру: вимога про позбавлення батьківських прав матері, вимога про позбавлення батьківських прав батька, вимога про стягнення аліментів з матері, вимога про стягнення аліментів з батька.
В силу приписів пункту 3 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір», позивач звільнений від сплати судового збору за вимогами про стягнення аліментів з батьків.
Поряд з цим позивачем не сплачено судовий збір за дві немайнові вимоги про позбавлення батьківських прав матері та позбавлення батьківських прав батька.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою, встановлюється ставка судового збору - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини 3 цієї статті при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Згідно зі статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» з 01 січня 2025 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028,00 грн.
Таким чином, враховуючи, що позовна заява подана в електронній формі, сума судового збору за подання вказаного позову за дві вимоги немайнового характеру складає 4844 грн 80 коп. (3028 грн х 2 х 0,8).
У порушення вищезазначених вимог, позивачем до позовної заяви не долучено квитанції про сплату судового збору у розмірі, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
Крім цього, суд зазначає, відповідно до частини 1 статті 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Згідно з частиною 7 статті 43 ЦПК України, у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Поряд із цим, представник позивача, подавши позовну заяву в електронній формі через електронний кабінет в системі «Електронний суд», всупереч вимогам частини 1 статті 177 ЦПК України не надав до суду доказів надіслання позовної заяви з доданими до неї документами відповідачам у порядку, передбаченому частиною сьомою статті 43 ЦПК України.
За таких обставин, для належного усунення недоліків, представнику позивача необхідно надати докази надсилання копії позовної заяви з додатками або до електронного кабінету інших учасників справи, а у разі відсутності у них електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Також,відповідно дочастини 1статті 205СК України,суд визначає розмір аліментів на батьків у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) з урахуванням матеріального та сімейного стану сторін.
Поряд із цим, у позовній заяві, що надійшла до суду через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему «Електронний суд» замість розміру часток заробітку (доходу) відповідачів, які необхідно стягувати з них, вказаний символ «?».
У зв`язку з викладеним, позивачу необхідно уточнити, яку частину заробітку він просить стягувати з відповідачів в якості аліментів, зазначивши таку частку у числовому виразі.
Як встановлено в частині 1 статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного та керуючись статтями 175-177, 185, 260 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Виконавчого комітетуНехворощанської сільськоїради до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 пропозбавлення батьківськихправ тастягнення аліментів- залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків протягом семи днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, про що повідомити позивача.
Недоліки усунути шляхом надання до Новосанжарського районного суду Полтавської області:
-документу просплату судовогозбору в розмірі 4844 грн 80 коп. (чотиритисячі вісімсотсорок чотиригривні вісімдесяткопійок), за реквізитами: Отримувач коштів ГУК у Полт.обл/тг смт Н.Санж/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37959255, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача - UA788999980313141206000016620, Код класифікації доходів бюджету 22030101, Призначення платежу - *;101;
- доказів надіслання позовної заяви з доданими до неї документами відповідачам у порядку, передбаченому частиною сьомою статті 43 ЦПК України;
- уточнення позовної заяви в частині зазначення розміру частки заробітку (доходу) для визначення розміру аліментів, які необхідно стягнути із відповідачів.
Позивачу роз`яснити, що в разі невиконання вказаних недоліків, дана позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О.О. Шарова-Айдаєва
Суд | Новосанжарський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2025 |
Оприлюднено | 05.06.2025 |
Номер документу | 127857970 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Шарова-Айдаєва О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні