Герб України

Ухвала від 03.06.2025 по справі 905/1368/23

Східний апеляційний господарський суд

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

УХВАЛА

03 червня 2025 року м. Харків Справа № 905/1368/23

Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючий суддя Гребенюк Н.В., суддя Слободін М.М., суддя Шутенко І.А.,

за участю секретаря судового засідання Пляс Л.Ф.,

представників учасників провадження у справі про банкрутство:

апелянта - Ауксутіс Е.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Східного апеляційного господарського суду, у режимі відеоконференції, апеляційну скаргу боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю ВПГ Агро Плюс (вх.№914 Д),

на ухвалу Господарського суду Донецької області від 10.04.2025 (повний текст судового рішення складений та підписаний 11.04.2025, суддя Фурсова С.М.),

прийняту за результатами розгляду заяви Приватного акціонерного товариства Лебединський насіннєвий завод, с. Лебедин, Звенигородський район, Черкаська область, про визнання кредиторських вимог

та на ухвалу Господарського суду Донецької області від 10.04.2025 (повний текст судового рішення складений та підписаний 14.04.2025, суддя Фурсова С.М.),

прийняту за результатами попереднього засідання

у справі № 905/1368/23

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Статус Капітал Плюс, м. Київ,

до Товариства з обмеженою відповідальністю ВПГ Агро Плюс, смт. Черкаське, Краматорський район, Донецька область,

про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Донецької області від 10.04.2025 у справі №905/1368/23 визнано грошові вимоги Приватного акціонерного товариства Лебединський насіннєвий завод до боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю ВПГ Агро Плюс у сумі 35 402 877,45 грн, з яких: 33 986 309,33 грн- борг, 1 411 200,12 грн- штраф, 213 884,24 грн - третейський збір, 5 368,00 грн - судовий збір.

Ухвалою Господарського суду Донецької області від 10.04.2025 у справі №905/1368/23 завершено попереднє засідання, за результатами якого ухвалено внести до реєстру вимоги кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю ВПГ Агро Плюс у наступній черговості:

- вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Статус Капітал Плюс на суму 83 264 603,12 грн, яка складається з: 68 339 317,44 грн основного боргу - 4 черга задоволення вимог кредиторів; 14 838 145,68 грн заборгованість за відсотками - 4 черга задоволення вимог кредиторів; 26 840,00 грн судового збору - 1 черга задоволення вимог кредиторів; 60 300,00 грн витрат на авансування винагороди арбітражного керуючого - 1 черга задоволення вимог кредиторів;

- вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Схід Фінанс на суму 48 345 608,66 грн, з яких: 47 651 868,00 грн основний борг - 4 черга задоволення вимог кредиторів, 688 372,66 грн 3% річних - 4 черга задоволення вимог кредиторів, 5 368,00 грн судовий збір - 1 черга задоволення вимог кредиторів;

- вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Мотус Анте на суму 13 543 362,55 грн, з яких: 13 537 994,55 грн основного боргу - 4 черга задоволення вимог кредиторів, 5 368,00 грн судового збору - 1 черга задоволення вимог кредиторів;

- вимоги Приватного акціонерного товариства Лебединський насіннєвий завод на суму 35 431 677,33 грн, з яких: 33 986 309,33 грн борг - 4 черга задоволення вимог кредиторів, 1 411 200,12 грн штраф - 6 черга задоволення вимог кредиторів, 213 884,24 грн третейський збір - 4 черга задоволення вимог кредиторів, 5 368,00 грн судового збору - 1 черга задоволення вимог кредиторів.

Розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів: вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Праця Стольне на суму 1 837 360,00 грн, а також 5 368,00 грн судового збору.

Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного ч. 1 ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів: вимоги Приватного акціонерного товариства Лебединський насіннєвий завод на суму 28 799, 88грн штрафу.

Продовжено строк процедури розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю ВПГ Агро Плюс та повноваження розпорядника майна Козловської Д.В. (свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №484 від 15.03.2013) до 15.05.2025.

Зобов`язано розпорядника майна за результатами попереднього засідання внести до реєстру вимог кредиторів відомості про кредиторів, розмір їх вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги. Належним чином складений та підписаний реєстр вимог кредиторів надати суду у десятиденний строк з дня постановлення ухвали попереднього засідання.

Встановлено дату проведення зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів до 12.05.2025 та зобов`язано розпорядника майна боржника Козловську Д.В. протягом 10 днів після прийняття цієї ухвали письмово повідомити кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організувати їх проведення, протокол зборів кредиторів і засідання комітету кредиторів направити до справи про банкрутство.

Зобов`язано розпорядника майна надати суду протокол зборів кредиторів боржника, на яких обрати комітет кредиторів, прийняти рішення щодо схвалення плану санації боржника або щодо звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство, а також надати протокол зборів комітету кредиторів, на яких вирішити питання щодо призначення ліквідатора або керуючого санацією боржника.

Призначено підсумкове засідання суду на 15 травня 2025 року об 11:00 год.

Товариство з обмеженою відповідальністю ВПГ Агро Плюс, не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, звернулося до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції при прийнятті судового рішення норм права, на неповне з`ясування обставин, що мають значення для справи, а також на невідповідність висновків суду обставинам справи, просить:

- скасувати повністю ухвалу Господарського суду Донецької області від 10.04.2025 у справі №905/1368/23, винесену за результатами розгляду заяви з грошовими вимогами Приватного акціонерного товариства Лебединський насіннєвий завод до боржника;

- скасувати ухвалу Господарського суду Донецької області від 10.04.2025, винесену за результатом попереднього засідання у справі №905/1368/23 в частині внесення до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю ВПГ АГРО ПЛЮС вимог Приватного акціонерного товариства Лебединський насіннєвий завод на суму 35 431 677,33 грн, з яких: 33 986 309,33 грн борг - 4 черга задоволення вимог кредиторів, 1 411 200,12 грн штраф - 6 черга задоволення вимог кредиторів, 213 884,24 грн третейський збір - 4 черга задоволення вимог кредиторів, 5 368,00 грн судового збору - 1 черга задоволення вимог кредиторів;

- ухвалити нове рішення, яким повністю відмовити у визнанні та внесенню до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю ВПГ АГРО ПЛЮС кредиторських вимог Приватного акціонерного товариства Лебединський насіннєвий завод.

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.04.2025 для розгляду справи №905/1368/23 визначено колегію суддів у складі: головуючий суддя (суддя-доповідач) Гребенюк Н.В., судді Слободін М.М., Шутенко І.А.

Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 14.05.2025 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю ВПГ Агро Плюс на ухвалу Господарського суду Донецької області від 10.04.2025, прийняту за результатами розгляду заяви Приватного акціонерного товариства Лебединський насіннєвий завод про визнання кредиторських вимог та на ухвалу Господарського суду Донецької області від 10.04.2025, прийняту за результатами попереднього засідання у справі №905/1368/23. Призначено справу до розгляду на "03" червня 2025 р. о 12:00год.

Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 22.05.2025 задоволено клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю ВПГ Агро Плюс - адвоката Ауксутіса Едуарда Станіславовича про його участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. Постановлено судове засідання у справі №905/1368/23, призначене на "03" червня 2025 р. о 12:00год., провести за участю представника Товариства з обмеженою відповідальністю ВПГ Агро Плюс - адвоката Ауксутіса Едуарда Станіславовича в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, за допомогою програмного забезпечення з використанням власних технічних засобів заявників.

03.06.2025 від кредитора - Приватного акціонерного товариства Лебединський насіннєвий завод надійшли пояснення щодо апеляційної скарги, просить у її задоволенні відмовити.

У судовому засіданні Східного апеляційного господарського суду 03.06.2025 представник апелянта оголосив доводи апеляційної скарги, однак, зазначив, що не отримував пояснення Приватного акціонерного товариства Лебединський насіннєвий завод, у зв`язку із чим, просить відкласти розгляд скарги.

Інші учасники справи своїм правом на участь у судовому засіданні не скористались, їх представники в судове засідання не з`явились, хоча були належним чином повідомлені про час, дату та місце судового засідання.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника апелянта, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду скарги, судова колегія для надання представнику апелянта можливості ознайомитись з поясненнями Приватного акціонерного товариства Лебединський насіннєвий завод вважає необхідним оголосити перерву у судовому засіданні до 14:45год. 10.06.2025.

Відповідно до частини 3 статті 216 Господарського процесуального кодексу України, про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами.

Оскільки апелянт просив брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду та наявності в суді відповідної технічної можливості, судова колегія повідомляє, що судове засідання, призначене на "10" червня 2025 о 14:45год., буде проведено з представником Товариства з обмеженою відповідальністю ВПГ Агро Плюс - адвокатом Ауксутісом Едуардом Станіславовичем в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, за допомогою програмного забезпечення з використанням власних технічних засобів заявника.

Керуючись статтями 197, 216, 234 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Оголосити перерву у судовому засіданні до "10" червня 2025 р. о 14:45год. у приміщенні Східного апеляційного господарського суду за адресою: 61058, місто Харків, пр. Незалежності, 13, 1-й поверх, в залі засідань №132.

2. Судове засідання, призначене на "10" червня 2025 о 14:45год., провести з представником Товариства з обмеженою відповідальністю ВПГ Агро Плюс - адвокатом Ауксутісом Едуардом Станіславовичем в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, за допомогою програмного забезпечення з використанням власних технічних засобів заявника.

3. Повідомити, що участь учасників справи у судовому засіданні не є обов`язковою.

4. Неявка учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.

5. Запропонувати учасникам справи реалізовувати свої процесуальні права та обов`язки, передбачені Господарським процесуальним кодексом України, з використанням телекомунікаційної мережі "Електронний суд", а також взяти участь у судовому засіданні - в режимі відеоконференції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя Н.В. Гребенюк

Суддя М.М. Слободін

Суддя І.А. Шутенко

СудСхідний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення03.06.2025
Оприлюднено05.06.2025
Номер документу127860914
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —905/1368/23

Постанова від 10.06.2025

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Гребенюк Наталія Володимирівна

Ухвала від 16.06.2025

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 16.06.2025

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 06.06.2025

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 27.05.2025

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 27.05.2025

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 03.06.2025

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 03.06.2025

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Гребенюк Наталія Володимирівна

Ухвала від 22.05.2025

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 13.05.2025

Господарське

Господарський суд Київської області

Саванчук С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні