Герб України

Ухвала від 09.06.2025 по справі 151/411/25

Чечельницький районний суд вінницької області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа№ 151/411/25

Провадження № 2-о/151/58/25

УХВАЛА

09 червня 2025 року селище Чечельник

Суддя Чечельницького районного суду Вінницької області Токарчук Л.Г. вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , заінтересовані особи: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та Ольгопільська сільська рада про звільнення від повноважень опікуна та встановлення опіки над недієздатною особою ,

ВСТАНОВИЛА:

Адвокат Люлько В.П. звернувся до суду із заявою про звільнення від повновадень опікуна та встановлення опіки над недієздатною особою.

Вивчивши зміст заяви та додані до неї документи, встановлено, що заява підлягає поверненню на підставі п.1 ч.4 ст.185 ЦПК України, з огляду на наступне.

Згідно ч.3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Нормою ч.2 ст.175 ЦПК України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Виходячи зі змісту заяви вбачається, що вона подана до суду та підписана представником заявників, адвокатом Люльком В.П..

Відповідно до положень ст.58 ЦПК України, сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Згідно вимог ст.60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Відповідно до п.1 ч.1, ч. 4 ст. 62 ЦПК України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи. Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".

Частиною 2 ст. 26 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" визначено, що ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правничої допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.

На підтвердження повноважень представника, адвокатом Люльком В.П. до матеріалів заяви додано договір про надання правничої допомоги та ордер, які підтверджують повноваження щодо заявника ОСОБА_1 , проте до матеріалів заяви не додано документів, які б могли підтвердити повноваження адвоката Люлька В.П. на звернення до суду в інтересах заявниці ОСОБА_2 , хоча заявниками у справі зазначено обох.

Відповідно до положень п.1 ч.4 ст.185 ЦПК України, заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Враховуючи вищевикладене та оскільки заява подана адвокатом Люльком В.П., яка не містить документів на підтвердження повноважень представника заявниці ОСОБА_2 , суд приходить до висновку, що заява підлягає поверненню особі, яка її подала з підстав передбачених п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України.

Відповідно до ч.7 ст.185 ЦПК України, повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення .

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 185, 258-261, 352-354 ЦПК України,

ПОСТАНОВИЛА:

Заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , заінтересованіособи: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 таОльгопільська сільськаРада прозвільнення відповновадень опікуната встановленняопіки наднедієздатною особою- повернути особі, яка її подала.

Роз`яснити, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Людмила ТОКАРЧУК

СудЧечельницький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення09.06.2025
Оприлюднено11.06.2025
Номер документу127969689
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Інші справи окремого провадження

Судовий реєстр по справі —151/411/25

Ухвала від 09.06.2025

Цивільне

Чечельницький районний суд Вінницької області

Токарчук Л. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні