Комінтернівський районний суд м.харкова
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСлобідський районний суд міста Харкова
Номер провадження № 1-в/641/152/2025 Справа № 641/4132/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2025 року м. Харків
Суддя Слобідського районного суду міста Харкова ОСОБА_1 , розглянувши подання державної установи «Качанівська виправна колонія (№54) про умовно - дострокове звільнення засудженої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка вироком Чугуївського міського суду Харківської області від 14.02.2017 засуджена за ч. 1 ст. 115 КК України до 8 років позбавлення волі,
В С Т А Н О В И В:
До Слобідського районного суду міста Харкова надійшло подання державної установи «Качанівська виправна колонія (№54) про умовно - дострокове звільнення засудженої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Заява підсудна Слобідському районному суду міста Харкова. Підстав для відмови у відкритті провадження та повернення клопотання немає.
Суд бере до уваги, що Указом Президента України від 24 лютого 2022 року N64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 N2102 Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», на території України з 24 лютого 2022 року введено воєнний стан, дію якого пролонговано у відповідному порядку, дотепер.
Відповідно до змісту ч. 1, 2 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), зокрема у випадку введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України. Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.
Таким чином, з метою забезпечення прав засудженої та оперативності судового процесу, судове засідання в межах даного провадження доцільно провести у режимі відеоконференції під час трансляції з ДУ «Качанівської виправної колонії (№54)».
У зв`язку з цим, на уповноважену службову особу ДУ «Качанівської виправної колонії №54» слід покласти обов`язок щодо забезпечення участі засудженої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у відеоконференції.
Частиною 1 статті 49 КПК України встановлено, що слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов`язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо: відповідно до вимог статті 52 цього Кодексу участь захисника є обов`язковою, а підозрюваний, обвинувачений не залучив захисника; підозрюваний, обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об`єктивних причин не може його залучити самостійно; слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд вирішить, що обставини кримінального провадження вимагають участі захисника, а підозрюваний, обвинувачений не залучив його.
Захисник може бути залучений слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом в інших випадках, передбачених законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги.
Відповідно до ч. 1 ст. 52 КПК України участь захисника є обов`язковою у кримінальному провадженні щодо особливо тяжких злочинів. У цьому випадку участь захисника забезпечується з моменту набуття особою статусу підозрюваного.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» суб`єктами надання безоплатної вторинної допомоги; адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом. У відповідності з п. 6 ст. 19 Закону, у разі отримання постанови слідчого, прокурора, ухвали слідчого судді, суду про залучення захисника для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги зобов`язаний негайно призначити захисника.
Підозрюваному, обвинуваченому забезпечується конституційне право на вільний вибір захисника (ст. 59 Конституції України). Свобода вибору захисника знаходить свій прояв як у можливості запрошення до участі в кримінальному провадженні будь-якої особи, яка відповідає встановленим законом вимогам, так і можливості відмовитися від участі захисника чи змінити його на іншого на будь-якому етапі кримінального провадження.
Згідно з п.1, п.3 ст. 21 Закону, після прийняття рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги призначає адвоката, який надає безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом, повноваження якого підтверджується дорученням Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Враховуючи конституційну засаду забезпечення захисту прав засудженій та диспозитивність у виборі захисту своїх прав, суд вважає, за необхідне залучити до участі у справі захисника для здійснення захисту ОСОБА_2 , направити на адресу Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги області ухвалу суду про залучення захисника для захисту засудженої ОСОБА_2 .
На підставі викладеного, керуючись ст. 336, 372 КПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В :
Призначити судове засідання у справі за поданням державної установи «Качанівська виправна колонія (№54) про умовно - дострокове звільнення засудженої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на 09 год. 50 хв. 17 червня 2025 року в приміщенні Слобідського районного суду міста Харкова, за адресою: м. Харків, вул. Холодноярська, 5.
У судове засідання викликати прокурора.
Зобов`язати уповноважених службових осіб Державної установи «Качанівська виправна колонія (№ 54)» забезпечити о 09 год. 50 хв. 17 червня 2025 року участь засудженої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у судовому засіданні у режимі відеоконференції з Слобідським районним судом міста Харкова.
Покласти на уповноважених службових осіб Державної установи «Качанівська виправна колонія (№ 54)» процесуальний обов`язок - до початку відеоконференції: встановити особу засудженої; вручити під розписку пам`ятку про права і обов`язки засудженої (ст. 42, 43 КПК України); перебувати поряд з засудженою до закінчення дистанційного судового провадження.
Копію ухвали негайно направити до Державної установи «Качанівська виправна колонія (№ 54)» для організації її виконання та засудженій до відому.
Залучити захисника у справі за поданням державної установи «Качанівська виправна колонія (№54) про умовно - дострокове звільнення засудженої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , через Східний міжрегіональний центр з надання безоплатної правничої допомоги.
Доручити Східному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги призначити захисника для здійснення захисту засудженої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за призначенням та забезпечити його прибуття на 17 червня 2025 року на 09 год. 50 хв. для участі у справі.
Копію ухвали до виконання направити Східному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги (order@legalaid.kh.ua)
Ухвала оскарженню не підлягає.
Cуддя- ОСОБА_1
Суд | Комінтернівський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2025 |
Оприлюднено | 13.06.2025 |
Номер документу | 128068926 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання |
Кримінальне
Комінтернівський районний суд м.Харкова
Щепелева Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні