Постанова
від 26.11.2010 по справі 2-а-4426/10/0270
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2010 р.           Справа № 2-а-4426/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді: Дончика В.В.,

при секретарі судового засідання: Ваталінській М.А.,

за участю: представника позивача –Ткача О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Тростянецького районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Тростянецький РЦЗ) до Агрокооперативу приватних пайовиків "Племзавод "Дружба" (далі - АПП "Племзавод "Дружба") про стягнення заборгованості

в с т а н о в и в :

В листопаді 2010 року Тростянецький РЦЗ звернувся в суд з позовом до АПП "Племзавод "Дружба" про стягнення заборгованості.

Зазначали, що станом на 01.10.2010 року за АПП "Племзавод "Дружба" рахується борг по сплаті пені в розмірі 1868,28 грн., нарахованої за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Посилаючись на те, що відповідач в добровільному порядку не сплачує пеню в розмірі 1868,28 грн., позивач звернувся до суду з позовом щодо примусового стягнення вказаного боргу з відповідача.

В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги, посилаючись на доводи викладені у позові, просив щодо його задоволення в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, причини неявки невідомі, хоча про час, дату та місце розгляду справи, він повідомлявся належним чином.

Відповідно до вимог статті 122 Кодексу адміністративного судочинства (далі-КАС) України, адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше одного місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

За таких обставин, враховуючи, що відповідач двічі не прибув в судове засідання, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача або його уповноваженого представника, відповідно до положень статті 128 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази та матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що АПП "Племзавод "Дружба" є платником внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Також встановлено, що згідно поданої відповідачем розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 9 місяців 2010 року, за АПП "Племзавод "Дружба" рахувалась заборгованість перед Тростянецьким РЦЗ по сплаті пені в розмірі 55480,75 грн., нарахованої за несвоєчасну сплату страхових внесків до Фонду.

Частина суми пені в розмірі 53612,47 грн. була стягнута з відповідача згідно рішень господарського суду Вінницької області від 07.06.2004 року (8141,40 грн.), від 10.07.2006 року (19490,26 грн.) та рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 24.04.2008 року (25950,81 грн.).

Таким чином, залишок несплаченої відповідачем пені, склав 1868,28 грн.

Окрім того, перевіркою правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття АПП "Племзавод "Дружба", проведеною Тростянецьким РЦЗ за період з 01.07.2007 року по 31.12.2008 року, сума пені, за несвоєчасну сплату відповідачем страхових внесків в розмірі 1868,28 грн. була також виявлена та зафіксована в акті перевірки №1 від 22.01.2009 року, також, в розрахунку заборгованості та пені (Додаток  №2 до акту).

Визначаючись щодо позовних вимог суд виходив з наступного.

Відносини, що виникають з загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття врегульовані, зокрема, нормами Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на випадок безробіття” (далі - Закон) та Інструкцією “Про порядок обчислення і сплати внесків на  загальнообов'язкове державне соціальне  страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття” (далі - Інструкція), затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 за №  339, якими встановлено  наступне.

Згідно з частиною 1 статті 12 Закону, виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який  забезпечує  виконання  рішень правління. Функції виконавчої  дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного  центру  зайнятості  центрального органу  виконавчої  влади  у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду.

Відповідно до положень статті 38 Закону, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків  облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Розмір пені донарахованої відповідачу здійснено відповідно до Інструкції "Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття", затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 р. № 339.

Згідно з частиною 2 статті 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює  докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.

Пояснення відповідача (а.с. 20-22), що ним було сплачено на користь Тростянецького РЦЗ, відповідно до останнього звіту за 9 місяців суму 3123,98 грн., в зв'язку з чим дана суму покриває розмір заявлений до стягнення, не беруться судом до уваги, при розгляді справи, оскільки вказана сума є сплатою сум страхових внесків, строк яких не настав, в той час як предметом стягнення є нарахована пеня.

З урахування встановлених у судовому засіданні обставин справи та вищезазначених положень чинного законодавства України, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам справи, відповідачем не спростовані, а тому підлягають задоволенню в сумі 1868,28 грн.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити.

Стягнути з Агрокооперативу приватних пайовиків "Племзавод "Дружба" (вул. Леніна, 82, с. Гордіївка, Тростянецький район, Вінницька область, код ЄДРПОУ 03730489, р/р 26000305383, філія "Промінвестбанк" м. Ладижин, МФО 302485) на користь Тростянецького районного центру зайнятості пеню нараховану за несвоєчасну сплату страхових внесків в розмірі 1868 (одна тисяча вісімсот шістдесят вісім) гривень 28 (двадцять вісім) копійок.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

         Суддя /підпис/                                                      Дончик Віталій Володимирович

         копія вірна:

         суддя:

         секретар:

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.11.2010
Оприлюднено15.12.2010
Номер документу12814676
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2-а-4426/10/0270

Ухвала від 05.11.2010

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дончик Віталій Володимирович

Постанова від 26.11.2010

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дончик Віталій Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні