Герб України

Ухвала від 17.06.2025 по справі 910/7531/25

Господарський суд міста києва

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

17.06.2025Справа № 910/7531/25

Суддя Господарського суду міста Києва Удалова О.Г., розглянувши матеріали

позовної заяви Дочірнього підприємства «КОПОС ЕЛЕКТРО»

до фізичної особи-підприємця Бринюк Наталії Вікторівни

про розірвання договору та стягнення 72 000,00 грн

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду міста Києва звернулось Дочірнє підприємство «КОПОС ЕЛЕКТРО» (далі - позивач) з позовом до фізичної особи-підприємця Бринюк Наталії Вікторівни (далі - відповідач) про розірвання договору та стягнення 72 000,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що позивачем не в повному обсязі поставлено товар згідно з договором № 22/05/2024 від 22.05.2024, зважаючи на що позивачем заявлено вимогу про стягнення 72 000,00 грн та розірвання зазначеного правочину.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Згідно зі ст. 164 Господарського процесуального кодексу України визначено перелік документів, що подаються до позовної заяви, зокрема вказано, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно з п.п. 1, 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому згідно з ч. 3 ст. 6 вказаного Закону за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Позивачем заявлено немайнову вимогу (розірвання договору), а також майнову вимогу (стягнення 72 000,00 грн).

Таким чином, позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 6 056,00 грн (3 028*2).

До позовної заяви позивачем додано платіжне доручення № 9 від 02.06.2025 на суму 3028,00 грн.

Докази сплати судового збору за другу вимогу в сумі 3 028,00 грн суду не надані.

З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Дочірнього підприємства «КОПОС ЕЛЕКТРО» без руху.

2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення цієї ухвали шляхом надання суду доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.

Ухвала набирає законної сили 17.06.2025 та оскарженню не підлягає.

Суддя О.Г. Удалова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.06.2025
Оприлюднено18.06.2025
Номер документу128167917
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них

Судовий реєстр по справі —910/7531/25

Ухвала від 31.07.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 16.07.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 27.06.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 17.06.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні