Господарський суд рівненської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"18" червня 2025 р.Справа №918/174/25
Господарський суд Рівненської області у складі судді Мовчуна А.І., розглянувши клопотання керуючого реструктуризації про затвердження реструктуризації боргів боржника у справі за заявою ОСОБА_1 про неплатоспроможність
Секретар судового засідання Хролець І.С.
Учасники провадження у судове засідання не з`явились.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Рівненської області 06.03.2025 звернулась ОСОБА_1 із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи на підставі ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвалою суду від 10.03.2025 прийнято до розгляду заяву фізичної особи ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.Призначено заяву до слухання у підготовчому засіданні на 27.03.2025. Заборонено ОСОБА_1 відчужувати майно (майнові права).
Ухвалою суду від 27.03.2025 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 . Введено процедуру реструктуризацію боргів боржника - ОСОБА_1 . Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Заборонено фізичній особі - ОСОБА_1 відчужувати майно. Оприлюднено на офіційному веб-сайті оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи - ОСОБА_1 , текст якого додається. Призначено керуючим реструктуризацією фізичної особи - ОСОБА_1 арбітражного керуючого Мотальову - Кравець Валерію Юріївну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1907 від 25.04.2019). Встановлено керуючому реструктуризацією боржника строк до 26.04.2025 для подачі до Господарського суду Рівненської області відомостей про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення по кожному з кредиторів, витяги з державних реєстрів заборон щодо майна боржника, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду. Зобов`язано керуючого реструктуризацією у строк до 26.04.2025 провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість. Встановлено керуючому реструктуризацією боржника строк до 25.06.2025 для підготовки та подання до Господарського суду Рівненської області плану реструктуризації боргів боржника. Визначено дату проведення попереднього судового засідання - 15.05.2025.
03.04.2025 через підсистему "Електронний суд" від ГУ ДПС у Рівненській області надійшло клопотання про долучення документів доматеріалів справи.
28.04.2025 через підсистему "Електронний суд" від АТ "Універсал Банк" надійшла заява про грошові вимоги до боржника.
Ухвалою суду від 29.04.2025 заяву Акціонерного товариства "Універсал Банк" про грошові вимоги до боржника залишено без руху. Акціонерному товариству "Універсал Банк" у 5-денний строк з дня отримання даної ухвали подати до суду докази надсилання копії заяви боржнику.
06.05.2025 через підсистему "Електронний суд" (документ сформований в системі "Електронний суд" 05.05.2025) від Акціонерного товариства "Універсал Банк" надійшла заява про усунення недоліків заяви про грошові вимоги до боржника.
Ухвалою суду від 06.05.2025 прийнято заяву Акціонерного товариства "Універсал Банк" з грошовими вимогами до боржника до розгляду. Призначено розгляд заяви у попередньому засіданні на 15.05.2025.
13.05.2025 через підсистему "Електронний суд" від представника боржника надійшла заява, у якій просить провести судове засідання, призначене на 15.05.2025, без її участі.
14.05.2025 через підсистему "Електронний суд" від керуючої реструктуризацією надійшло клопотання про долучення документів до матеріалів справи, у якому міститься повідомлення про розгляд заяви Акціонерного товариства "Універсал Банк" з грошовими вимогами до ОСОБА_1 . У повідомленні керуюча реструктуризацією визнає вимоги Акціонерного товариства "Універсал Банк" до боржника у повному обсязі. Також просить провести судове засідання без її участі.
Ухвалою суду від 15.05.2025 визнано вимоги кредитора Акціонерного товариства "Універсал Банк" до боржника ОСОБА_1 з включенням їх до реєстру вимог кредиторів у розмірі: 36785,81 грн основного боргу - друга черга реєстру вимог кредиторів. Включено до витрат, пов`язаних з провадженням у справі про неплатоспроможність, витрати на оплату судового збору Акціонерного товариства "Універсал Банк" у розмірі 4844,80 грн. Зобов`язано керуючого реструктуризацією провести збори кредиторів, які мають відбутися не пізніше 29.05.2025. Зобов`язано керуючого реструктуризацією сформувати реєстр вимог кредиторів, оформлений відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства. Зобов`язано керуючого реструктуризацією надати суду до 16.06.2025: реєстр вимог кредиторів боржника; докази організації та проведення зборів кредиторів. Призначено судове засідання, на якому буде розглянуто схвалений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі на 18.06.2025.
16.05.2025 через підсистему "Електронний суд" від боржника надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи виправлених декларацій про її майновий стан за 2022-2025 роки.
16.06.2025 через підсистему "Електронний суд" від керуючої реструктуризацією арбітражного керуючого Мотальової-Кравець Валерії Юріївни надійшло клопотання, в якому просить затвердити план реструктуризації боргів ОСОБА_1 та припинити повноваження арбітражного керуючого Мотальової-Кравець Валерії Юріївни, як керуючого реструктуризацією боржника - фізичної особи ОСОБА_1 .
У судове засідання 18.06.2025 керуючий реструктуризацією боржника не з`явилась, про дату, час і місце даного засідання була повідомлена належним чином, в той час в клопотанні від 15.06.2025 просить провести судове засідання без її участі.
Крім того, інші учасники справи у судове засідання 18.06.2025 також не з`явилися, про дату, час і місце даного засідання були повідомлені належним чином.
Розглянувши клопотання арбітражного керуючого Мотальової-Кравець Валерії Юріївни про затвердження плану реструктуризації боргів боржника, суд встановив наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Статтею 113 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
На виконання статті 123 Кодексу України з процедур банкрутства, керуючого реструктуризацією подано до суду план реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 , схвалений конкурсним кредитором боржника та погоджений боржником - ОСОБА_1 .
План реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) розроблено відповідно до статті 124 Кодексу України з процедур банкрутства з метою відновлення платоспроможності боржника шляхом зміни способу та порядку виконання його зобов`язань на умовах та в порядку, визначених цим планом реструктуризації боргів боржника.
Сума визнаних господарським судом вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів: 41 630,61 грн.
Сума вимог кредиторів, що підлягає реструктуризації відповідно до плану реструктуризації боргів боржника, становить: 41 630,61 грн. та складається з:
- друга черга, Акціонерне товариство "Універсал Банк", 36 785,81 грн.;
- позачергово, Акціонерне товариство "Універсал Банк", 4 844,80 грн.
Всього: 41 630,61 грн.
Майновий стан боржника (за результатами інвентаризації):
Перелік майна боржника (рухоме/нерухоме) згідно з описом:
Об`єкти нерухомого майна: згідно з інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта, на праві власності боржника майно відсутнє.
Автотранспортні засоби - відсутні.
Майно боржника, яке є предметом забезпечення: - .
Інформація про доходи боржника:
Доходи, які боржник отримує (заробітна плата, пенсія тощо): на поточний час працює в Республіці Польща на складах магазинів ZARA та отримує дохід близько 20 000, грн без урахування податків.
Доходи, які боржник розраховує отримати протягом процедури реструктуризації боргів: в середньому боржник отримує 20 000,00 грн на місяць.
Розмір суми, яка щомісячно виділятиметься для погашення вимог кредиторів: щомісяця - 6 000,00 грн.
Розмір суми, яка щомісячно виділятиметься для погашення наявних у боржника обов`язкових періодичних зобов`язань (виплата аліментів тощо): - .
Вимоги кредиторів, які будуть прощені (списані) у разі виконання плану реструктуризації боргів:-.
Розмір суми, яка щомісяця залишатиметься боржнику на задоволення побутових потреб: 10 000,00 грн (з урахуванням сплати податків).
Порядок і строки реалізації майна боржника (частини майна), у тому числі, що є предметом забезпечення:
Задоволення вимог забезпечених кредиторів за рахунок продажу майна боржника, що є предметом забезпечення:
Зміна способу та порядку виконання зобов`язань: -.
Відстрочення чи розстрочення або спрощення (списання) боргів чи їх частини:
Відстрочення боргів чи їх частини:-.
Розстрочення боргів чи їх частини:
- Акціонерне товариство "Універсал Банк", 41 630,61 грн, згідно додатку до плану.
Згідно графіку погашення заборгованості боржника:
- судовий збір - 4844,80 грн. (позачергово): липень 2025 року - 4844,80 грн;
- друга черга - 36785,81 грн: липень 2025 року - 1155,20 грн; серпень 2025 року - 6000,00 грн; вересень 2025 року - 6000,00 грн; жовтень 2025 року - 6000,00 грн; листопад 2025 року - 6000,00 грн; грудень 2025 року - 6000,00 грн; січень 2026 року - 5630,61 грн.
Спрощення (списання) боргів чи їх частини: - .
Виконання зобов`язань боржника третіми особами: - .
Заходи, спрямовані на покращення майнового стану боржника та задоволення вимог кредиторів: пошук контрагентів з метою підвищення рівня доходу.
Строк виконання плану реструктуризації боргів боржника: 7 місяців.
Додаткові умови виконання плану реструктуризації боргів боржника:
Умови та порядок внесення змін та доповнень до плану реструктуризації боргів боржника: зміни та доповнення до плану реструктуризації боргів боржника вносяться господарським судом за вмотивованим клопотанням боржника.
Участь керуючого реструктуризацією у виконанні плану реструктуризації боргів боржника, його повноваження та джерела виплати йому основної винагороди: керуючий реструктуризацією організовує проведення зборів кредиторів щодо затвердження плану реструктуризації боргів боржника, та до 18.06.2025 подає до господарського суду заяву про затвердження плану реструктуризації боргів. Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на р/р керуючої реструктуризації.
Керуючим реструктуризацією Мотальовою-Кравець В.Ю., проведено збори кредиторів боржника, у відповідності до положень абз. 3 п. 16 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу України з процедур банкрутства.
Арбітражним керуючим було підготовлено та направлено крердиторам запити з проектом рішення на збори кредиторів у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) за результатами голосування відповідно було прийнято рішення:
1) Звіт про результати перевірки декларацій про майновий стан боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) взяти до відома. Заперечення щодо діяльності керуючого реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 , арбітражного керуючого Мотальової-Кравець В.Ю. відсутні.
2) Звіт керуючого реструктуризацією боргів ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) про виконану роботу, взяти до відома. Заперечення щодо діяльності керуючого реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 , арбітражного керуючого Мотальової-Кравець В.Ю. відсутні
3) Схвалити звіт арбітражного керуючого Мотальової-Кравець Валерії Юріївни про нарахування і виплату основної грошової винагороди за виконання повноважень керуючого реструктуризацією боргів ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )
4) Проект плану реструктуризації боргів боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) взяти до відома
5) Схвалити план реструктуризації боргів боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )
Відповідно до відповіді кредитора Акціонерного товариства "Універсал Банк" у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 вирішено: схвалити план реструктуризації боргів боржника - ОСОБА_1 у справі № 918/174/25.
Таким чином план реструктуризації боргів ОСОБА_1 було схвалено та погоджено.
Основними завданнями зборів кредиторів у процедурі реструктуризації боргів боржника є: 1) розгляд звіту керуючого реструктуризацією про результати перевірки декларації про майновий стан боржника; 2) розгляд проекту плану реструктуризації боргів боржника; 3) прийняття рішення про схвалення плану реструктуризації боргів боржника або про звернення з клопотанням до господарського суду про перехід до процедури погашення боргів боржника або про закриття провадження у справі про неплатоспроможність (ч. 2 ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства).
Згідно ч. 8 ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства, до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: 1) схвалення плану реструктуризації боргів боржника; 2) відмову у схваленні плану реструктуризації боргів та звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та введення процедури погашення боргів боржника або з клопотанням про закриття провадження у справі про неплатоспроможність; 3) звернення у випадках, передбачених цим Кодексом, до господарського суду з клопотанням про призначення керуючого реструктуризацією або керуючого реалізацією; 4) звернення до господарського суду з клопотанням про закриття процедури реструктуризації боргів у зв`язку з невиконанням або неможливістю виконання плану реструктуризації боргів та введення процедури погашення боргів боржника; 5) звернення до господарського суду з клопотанням про відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень; 6) інші питання, передбачені законодавством.
Відповідно до ч. 1 - ч. 3 ст. 124 Кодексу України з процедур банкрутства, план реструктуризації боргів боржника розробляється з метою відновлення платоспроможності боржника. У плані реструктуризації боргів боржника зазначаються: 1) обставини, які спричинили неплатоспроможність боржника; 2) інформація про визнані судом вимоги кредиторів із зазначенням їх розміру та черговості задоволення; 3) інформація про майновий стан боржника за результатами проведених заходів з виявлення та складання опису майна боржника (проведення інвентаризації); 4) інформація про всі доходи боржника, у тому числі доходи, які боржник розраховує отримати протягом процедури реструктуризації боргів; 5) розмір суми, яка щомісяця буде виділятися для погашення вимог кредиторів; 6) вимоги кредиторів до боржника, які будуть прощені (списані) у разі виконання плану реструктуризації боргів; 7) розмір суми, яка щомісяця залишатиметься боржнику на задоволення побутових потреб, у розмірі не менше одного прожиткового мінімуму на боржника та на кожну особу, яка перебуває на його утриманні; 8) розмір суми, яка щомісяця виділятиметься для погашення наявних у боржника обов`язкових періодичних зобов`язань (виплата аліментів тощо). План реструктуризації боргів боржника може містити положення про: 1) реалізацію в процедурі реструктуризації боргів частини майна боржника, у тому числі того, що є предметом забезпечення, черговість, строки реалізації такого майна та кошти, які планується отримати від його реалізації; 2) зміну способу та порядку виконання зобов`язань, у тому числі розміру та строків погашення боргів; 3) відстрочення чи розстрочення або прощення (списання) боргів чи їх частини; 4) виконання зобов`язань боржника третіми особами, зокрема шляхом укладення договору поруки, гарантії та інших правочинів згідно з цивільним законодавством; 5) інші заходи, спрямовані на покращення майнового стану боржника та задоволення вимог кредиторів (перекваліфікація, працевлаштування тощо).
Задоволення вимог кредиторів здійснюється згідно з планом реструктуризації боргів боржника за рахунок коштів, отриманих від виконання плану реструктуризації боргів боржника, боржником або арбітражним керуючим, якщо планом реструктуризації боргів боржника передбачена його подальша участь у виконанні такого плану, у черговості, визначеній статтею 133 цього Кодексу. У разі реалізації в процедурі реструктуризації боргів майна боржника, яке є предметом забезпечення, план реструктуризації боргів має передбачати позачергове задоволення вимог кредитора за зобов`язаннями, які таке майно забезпечує. Кошти, що залишилися після реалізації майна боржника, яке є предметом забезпечення, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів згідно із затвердженим господарським судом планом реструктуризації боргів у черговості, визначеній цим Кодексом. Особа, яка виявила бажання взяти участь у плані реструктуризації боргів боржника як поручитель (гарант), має право брати участь в обговоренні умов реструктуризації боргів такого боржника. Строк виконання плану реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність не може перевищувати п`ять років. У разі погашення боргів за кредитами, отриманими боржником на придбання житла, строк виконання плану реструктуризації боргів боржника не може перевищувати 10 років. За вмотивованим клопотанням боржника та за умови погашення понад 80 відсотків вимог кредиторів господарський суд може продовжити строк виконання плану реструктуризації боргів боржника понад граничний строк (ч. 4 - ч. 6 ст. 124 Кодексу України з процедур банкрутства).
Згідно зі ст. 125 Кодексу України з процедур банкрутства, не підлягають реструктуризації борги боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, щодо сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та щодо сплати інших обов`язкових платежів на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. Податковий борг, що виник протягом трьох років до дня постановлення ухвали про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника, визнається безнадійним та списується у процедурі реструктуризації боргів боржника. План реструктуризації боргів боржника затверджується господарським судом лише після повного погашення боргів боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, щодо сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та щодо сплати інших обов`язкових платежів на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, якщо така заборгованість існує.
Як вбачається з плану реструктуризації боргів боржника - ОСОБА_1 , судом встановлено, що він містить усі умови передбачені ч. 2 ст. 124 Кодексу України з процедур банкрутства. Строк виконання плану реструктуризації боргів боржника - 7 місяців. Участь керуючого реструктуризацією у виконанні плану реструктуризації боргів боржника, його повноваження не передбачено. Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на р/р керуючої реструктуризації.
У плані реструктуризації боргів боржника - ОСОБА_1 передбачено, що доходи, які боржник отримує: на поточний час працює в Республіці Польща на складах магазинів ZARA та отримує дохід приблизно 20000,00 грн без урахування податків. Доходи, які боржник розраховує отримати протягом процедури реструктуризації боргів: в середньому боржник отримує 20000,00 грн на місяць. Розмір суми, яка щомісячно виділятиметься для погашення вимог кредиторів: щомісяця - 6000,00 грн. Розмір суми, яка щомісячно виділятиметься для погашення наявних у боржника обов`язкових періодичних зобов`язань (виплата аліментів тощо): - . Розмір суми, яка щомісяця залишатиметься боржнику на задоволення побутових потреб: 10000,00 грн ( з урахуванням сплати податків). Спрощення (списання) боргів чи їх частини: - .
Будь - яких заперечень щодо укладення, схвалення і затвердження плану реструктуризації боргів боржника у даній справі до суду не надходило та не заявлялося.
Відповідно до ч. 7 ст. 126 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд зобов`язаний затвердити план реструктуризації боргів боржника, якщо такий план схвалений кредиторами та боржником. Господарський суд має право за вмотивованим клопотанням боржника чи кредитора змінити план погашення боргів у частині збільшення чи зменшення строку його виконання або розміру суми, яка щомісяця буде виділятися для погашення вимог кредиторів, чи суми, яка щомісяця залишається боржнику на задоволення побутових потреб (не менше розміру, встановленого статтею 124 цього Кодексу).
Враховуючи вищезазначене, план реструктуризації боргів боржника - ОСОБА_1 розроблено, погоджено та схвалено з дотриманням вимог Кодексу України з процедур банкрутства, яким врегульовано дане питання, умови реструктуризації боргів, що містяться у вказаному плані, не суперечать чинному законодавству, а тому, з метою відновлення платоспроможності боржника, суд вважає за доцільне затвердити план реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .
Статтею 127 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що план реструктуризації боргів боржника набирає чинності з дня його затвердження господарським судом і є обов`язковим для боржника та кредиторів. З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів боржника вимоги, включені до такого плану, можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в плані реструктуризації боргів боржника. Крім договорів, які передбачені планом реструктуризації боргів, боржник протягом реструктуризації не має права: 1) здійснювати правочини щодо відчуження або обтяження нерухомого та рухомого майна боржника, включаючи майнові і немайнові об`єкти, цінні папери тощо, вартість яких перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати; 2) укладати договори позики, довічного утримання, уступки вимоги, переведення боргу, передачі в довірче управління майна боржника; 3) виступати поручителем за зобов`язаннями інших осіб. Протягом дії плану реструктуризації боргів боржник зобов`язаний повідомляти кредиторів, включених до плану реструктуризації боргів, про істотні зміни у своєму майновому стані, а також про отримання позик і кредитів, у тому числі про придбання товарів у кредит, повідомляти інші сторони перед укладенням таких договорів про введення щодо нього процедури реструктуризації боргів. Після припинення повноважень керуючого реструктуризацією у справі про неплатоспроможність боржника обов`язок щодо ведення реєстру вимог кредиторів та надання кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів боржника, інформації про стан виконання зазначеного плану покладається на боржника. Боржник зобов`язаний надавати відомості про стан виконання плану реструктуризації боргів боржника на вимогу господарського суду та щокварталу подавати такі відомості до державного органу з питань банкрутства. З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів припиняються повноваження керуючого реструктуризацією, крім випадків, якщо: 1) планом реструктуризації боргів передбачено подальшу участь керуючого реструктуризацією у виконанні такого плану, його повноваження та джерела виплати йому основної винагороди; 2) планом реструктуризації боргів передбачено продаж майна боржника. У такому разі керуючий реструктуризацією продовжує виконувати свої повноваження до завершення продажу майна боржника, розподілу отриманих від реалізації майна коштів, затвердження звіту про такий розподіл зборами кредиторів та подання такого звіту до суду. План реструктуризації боргів не впливає на вимоги кредитора до третіх осіб, якщо кредитор з такими вимогами проголосував проти схвалення плану реструктуризації боргів боржника. Затвердження судом плану реструктуризації боргів щодо первісного зобов`язання не припиняє пов`язані з ним додаткові зобов`язання згідно із статтею 604 Цивільного кодексу України, якщо заставодержатель проголосував проти такого плану.
Згідно зі ст. 128 Кодексу України з процедур банкрутства, з дня затвердження плану реструктуризації боргів боржник починає погашення вимог кредиторів згідно з умовами такого плану. Затвердження господарським судом плану реструктуризації боргів може бути підставою для переукладення цивільно-правових договорів боржника з новими умовами їх виконання. У разі порушення боржником плану реструктуризації боргів кредитори, вимоги яких включені до такого плану, мають право звернутися до господарського суду з клопотанням про закриття провадження у справі або про введення процедури погашення боргів боржника. У разі задоволення судом одного з таких клопотань вимоги кредиторів, які мали бути прощені (списані) на умовах плану реструктуризації боргів, відновлюються в повному обсязі.
Частиною 1 статті 129 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що не пізніше п`яти днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів боржник зобов`язаний надати суду та кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів. До звіту про виконання плану реструктуризації боргів боржника додаються докази задоволення вимог кредиторів згідно з таким планом.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про задоволення клопотання керуючого реструктуризацією боржника про затвердження плану реструктуризації боргів боржника.
Керуючись ст. ст. 113, 123-129 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Клопотання керуючого реструктуризацією арбітражного керуючого Мотальової-Кравець Валерії Юріївни про затвердження плану реструктуризації боргів - задоволити.
2. Затвердити План реструктуризації боргів ОСОБА_1 у справі № 918/990/24 про неплатоспроможність фізичної особи - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) в редакції, поданій керуючим реструктуризацією Мотальовою-Кравець Валерією Юріївною, який був погоджений боржником та схвалений конкурсним кредитором.
3. Припинити повноваження керуючого реструктуризацією фізичної особи - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) арбітражного керуючого Мотальової-Кравець Валерії Юріївни (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) від 25.04.2019 № 1907).
4. Зобов`язати боржника не пізніше п`яти днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів надати суду та кредитору, включеному до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів.
Ухвала набирає законної сили 18.06.2025 та може бути оскаржена у десятиденний строк до Північно-західного апеляційного господарського суду за правилами ст. ст.254-259 ГПК України.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.
Суддя А.І.Мовчун
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2025 |
Оприлюднено | 19.06.2025 |
Номер документу | 128205135 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Мовчун А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні