ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 серпня 2009 р.
Справа № 2а- 7183/09/2270/15
м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Майстер П.М.,
При секретарі судового засідання: Доробалюк Л.В.,
За участю представників сторін:
позивача : Варфоломєєва О.В., представник на підставі довіреності,
відповідача: не з’явився
розглянувши матеріали справи за позовом: управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому до приватного малого підприємства «Мінерал» про стягнення заборгованості в сумі 337, 35 грн., -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов позов управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому до приватного малого підприємства «Мінерал» про стягнення заборгованості в сумі 337, 35 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за приватним малим підприємством «Мінерал» станом на 02.07.2009 року рахується заборгованість по сплаті страхових внесків на суму 337, 35 грн.
Враховуючи викладене, позивач просить суд задовольнити позов в повному обсязі.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав та посилаючись на обставини викладені в позовній заяві, просив суд задовольнити позовні вимоги.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про час та місце його проведення був належним чином повідомлений.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позовна заява обгрунтована та підлягає задоволенню в повному обсязі, з наступних підстав.
Відповідно до копії довідки з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України приватне мале підприємство «Мінерал» зареєстроване як юридична особа, код ЄДРПОУ -21324787.
У відповідності до п.1 ст. 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» відповідач є страхувальником і як страхувальник набуває статусу платника страхових внесків з дня його реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду.
На даний час за відповідачем наявна заборгованості по сплаті страхових внесків в сумі 337, 35 грн., що підтверджується також витягом з картки особового рахунку, розрахунками суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за травень 2009року.
Згідно ст. 1 Закону України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування ", платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об’єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об’єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Згідно п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування " страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно ч. 2, ч.3 ст. 106 даного Закону, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Відповідно до ч. 9 ст. 106 вказаного вище Закону, виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції, зокрема: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0, 1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до п.п. 9.3.2., п. 9.3. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1, у разі коли страхувальник не сплачує (не перераховує) або несвоєчасно сплачує (несвоєчасно перераховує) страхові внески, у тому числі донараховані ним самостійно або органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно ‘ від строку затримки платежу у відповідних розмірах.
В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.
Згідно наданих позивачем розрахунків за приватне мале підприємство «Мінерал» рахується заборгованість по сплаті страхових внесків на загальну суму 337, 35 грн., яка повністю підлягає стягненню.
Таким чином, позовні вимоги позивача є обгрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому наявні підстави для задоволення позову в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 136, 158, 160, 161, 162, 163, 167, 186, 255, 257 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного малого підприємства «Мінерал» (Хмельницька обл. м. Хмельницький вул. Довженка, 16/2 кв. 12 код ЄДРПОУ - 21324787) заборгованість зі сплати страхових внесків в розмірі 337, 35 грн. (триста тридцять сім гривень 35 коп.) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до cт. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2009 |
Оприлюднено | 17.12.2010 |
Номер документу | 12821461 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Майстер П.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні