Новоархангельський районний суд кіровоградської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяНовоархангельський районний суд Кіровоградської області
26100 смт. Новоархангельськ Кіровоградської області, вул. Слави 26
19.06.25 394/433/25
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області в складі
головуючого судді: Краснопольської Л.П.
за участю секретаря судового засідання: Довгої С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Новоархангельськ цивільну справу за позовом Органу опіки та піклування Підвисоцької сільської ради Голованівського району Кіровоградської області до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про позбавлення батьківських прав-
В С Т А Н О В И В :
Представник позивача звернувся до Новоархангельського районного суду з позовом про позбавлення батьківських прав ОСОБА_1 , зазначивши, що 01 жовтня 2024 року на території с. Нерубайка Голованівського району Кіровоградської області було виявлено малолітніх дітей, а саме: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . На момент виявлення дітей мати, ОСОБА_1 , перебувала в нетверезому стані. Зі слів бабусі ОСОБА_2 , яка фактично проживає по АДРЕСА_1 , стало відомо, що її донька ОСОБА_1 23 вересня 2024 року залишила своїх малолітніх дітей вдома без нагляду дорослих і не з`являлася додому чотири дні, а коли мати їй телефонувала то ОСОБА_6 , відповідаючи на дзвінок матері, перебувала в стані алкогольного сп`яніння і не хотіла повідомити де вона перебувала на той час. 27 вересня 2024 року поліцейським офіцером громади ОСОБА_1 було знайдено в нетверезому стані в с. Тернівка Голованівського району та доставлено додому, але наступного ж ранку вона знову втекла і залишила дітей самих. 12 липня 2024 року начальником служби у справах дітей Підвисоцької сільської ради Руденко О.С. разом із завідувачем відділення з соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» ОСОБА_7 було здійснено перевірку за адресою: АДРЕСА_2 , та складено акт обстеження умов проживання сім`ї ОСОБА_1 № 22/24. На момент перевірки мати разом зі своїм співмешканцем перебували вдома, діти були в брудному одязі, в будинку за місцем проживання родини ОСОБА_8 було неохайно, присутній неприємний запах, немитий посуд, продуктами харчування забезпечені частково, брудна білизна на ліжках, санітарно-гігієнічні норми не дотримуються, безлад та антисанітарія, вже понад пів року відсутнє водопостачання за несплату. З матір`ю було проведено роз`яснювальну бесіду щодо виховання дітей в належних умовах, але це результату не принесло. ОСОБА_1 зарекомендувала себе з негативної сторони, схильна до зловживання спиртних напоїв, веде розгульний спосіб життя, використовує державну допомогу на дітей не за цільовим призначенням, а витрачає її на горілку, сигарети та інші власні потреби, часто залишає своїх дітей без нагляду, діти ведуть бродяжницький спосіб життя, не відвідують школу належним чином, зафіксовані випадки, що старші хлопчики ОСОБА_9 та ОСОБА_10 прокрались в сусідній будинок і вчинили крадіжку в людини похилого віку. Старша дівчинка ОСОБА_3 майже увесь час проживає у бабусі ОСОБА_2 та навчається в ПТУ № 30 с. Торговиця. Тобто поведінка ОСОБА_1 створила загрозу для життя та здоров`я її малолітніх дітей, тому необхідним є позбавлення її батьківських прав. Всі обов`язки по вихованню та утриманню дитини фактично виконуються бабою дітей. Саме це стало причиною звернення до суду з відповідним позовом.
Представник позивача Органу опіки та піклування Підвисоцької сільської ради Голованівського району Кіровоградської області в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву, згідно якої просив проводити судове засідання без їх участі, позовні просили задовольнити в повному обсязі, посилаючись на те, що відповідачка висновків не зробила, тому є необхідність позбавити її батьківських прав щодо неповнолітніх дітей.
Відповідачка ОСОБА_1 в судове засідання не зявилася, про день та час розгляду справи повідомлена належним чином, повістки отримала 14.05.2025 року та 04.06.2025 року, правом на надання відзиву не скористалася.
Третя особа - ОСОБА_2 , в судове засідання не з`явилась, надала суду заяву, в якій просила проводити розгляд справи без її участі, не заперечувала проти задоволення позовних вимог з підстав, викладених у позовній заяві.
Враховуючи те, що відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи та проводить його в даному судовому засіданні на підставі доказів наявних у справі.
Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
Оскільки розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступних висновків:
Судом встановлено, що предметом спору в даному провадженні є особисті немайнові обов`язки і права батьків та дітей.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, при цьому суд приймає до розгляду тільки ті докази, які мають значення по справі.
Статтею 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Положеннями вказаної статті також визначено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Згідно ст. 165 СК України правом на звернення до суду про позбавлення батьківських прав наділені один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім`ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров`я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
Ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантовано, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Відповідно ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства» на батьків покладається відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки зобов`язані виховувати дітей, піклуватися про їх здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.
Пунктом 15 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.03.2007 року N 3 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав" передбачено, що позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей. Для позбавлення батьківських прав мало впевнитися в невиконанні обов`язків по вихованню. Належить також встановити, що батьки ухиляються від їх виконання свідомо.
Згідно п. 16 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.03.2007 року № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав», особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише щодо дитини, яка не досягла вісімнадцяти років, і тільки з підстав, передбачених ст. 164 СК ( 2947-14 ). Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.
Позбавлення батьківських прав є заходом відповідальності батьків за невиконання або неналежне виконання ними своїх батьківських обов`язків. Головною метою такого заходу є захист інтересів малолітніх та неповнолітніх дітей і стимулювання батьків щодо належного виконання своїх обов`язків. Ухилення батьків від виховання дитини, як підстава до позбавлення батьківських прав можлива лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками
В рішенні Європейського суду з прав людини від 18 грудня 2008 року у справі «Савіни проти України» зазначено, що вирішуючи справи про позбавлення батьківських прав, суд зобов`язаний дотримуватися вимог ст. 8 Конвенції про захист прав та основоположних свобод у частині права заявників на повагу до сімейного життя, зокрема судове рішення має бути побудоване на з`ясованих обставинах: чи були мотиви для позбавлення батьківських прав доречними і достатніми, чи здатне рішення про позбавлення батьківських прав забезпечити належний захист дитини, чи було проведено ретельний аналіз можливих наслідків пропонованого заходу з опіки для батьків і дитини, чи ґрунтується висновок органу опіки на достатній доказовій базі, чи мали батьки достатні можливості брати участь у вирішенні такого питання.
Позбавлення батьківських прав допускається тоді, коли змінити ставлення батьків до виховання дитини неможливо (ухвала ВССУ від 01.11.2017 у справі № 211/559/16-ц).
11 липня 2017 року Європейським Судом з прав людини було винесено рішення у справі «М.С. проти України», у якому суд зауважив, що при визначенні найкращих інтересів дитини у кожній конкретній справі необхідно враховувати, зокрема, два аспекти: по-перше, інтересам дитини найкраще відповідає збереження її зв`язків із сім`єю, крім випадків, коли сім`я є особливо непридатною або неблагополучною; по-друге, у найкращих інтересах дитини є забезпечення її розвитку у безпечному, спокійному та стійкому середовищі, що не є не благодійним.
Згідно ст.ст. 164, 171 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини, жорстоко з нею поводяться, є хронічними алкоголіками або наркоманами та вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини. При цьому, дитина, яка може висловлювати свою думку, має виказати її з цього приводу, але суд має право постановити рішення всупереч думці дитини. Позбавлення батьківських прав, тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.
Одними із завдань СК України є утвердження почуття обов`язку перед батьками, дітьми та іншими членами сім`ї, забезпечення кожної дитини сімейним вихованням, можливістю духовного та фізичного розвитку.
Як встановлено судом, діти, щодо яких вирішується питання про позбавлення їх матір батьківських прав: ОСОБА_3 , народилась ІНФОРМАЦІЯ_5 , актовий запис № 01, згідно копії свідоцтва про народження виданого повторно серії НОМЕР_1 від 25.03.2016 року, виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Новоархангельського районного управління юстиції у Кіровоградській області, де в графі батько зазначено - « ОСОБА_11 », в графі мати - « ОСОБА_12 » (а.с. 11); ОСОБА_4 , народився ІНФОРМАЦІЯ_6 , актовий запис № 11, згідно копії свідоцтва про народження виданого повторно серії НОМЕР_2 від 25.03.2016 року, виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Новоархангельського районного управління юстиції у Кіровоградській області, де в графі батько зазначено - « ОСОБА_11 », в графі мати - « ОСОБА_12 » (а.с. 13); ОСОБА_4 , народився ІНФОРМАЦІЯ_7 , актовий запис № 2, згідно копії свідоцтва про народження виданого повторно серії НОМЕР_3 від 25.03.2016 року, виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Новоархангельського районного управління юстиції у Кіровоградській області, де в графі батько зазначено - « ОСОБА_11 », в графі мати - « ОСОБА_12 » (а.с. 12); ОСОБА_5 , народився ІНФОРМАЦІЯ_8 , актовий запис № 8, згідно копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 від 10.12.2018 року, виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Виконавчим комітетом Нерубайської сільської ради Новоархангельського району Кіровоградської області, де в графі батько зазначено - « ОСОБА_11 », в графі мати - « ОСОБА_1 » (а.с. 14).
Згідно повних витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження №№ 00049483595, 00049483835, 00049483279 від 14.02.2025 року у графі «відомості про матір» зазначено « ОСОБА_12 », у графі «відомості про батька» записано « ОСОБА_13 », проте в розділі Виправлення відомостей про визнання батьківства у графі «відомості про батька» зазначено « ОСОБА_14 змінено на ОСОБА_8 ». Згідно повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження № 00049482657 від 14.02.2025 року у графі «відомості про матір» зазначено « ОСОБА_12 », у графі «відомості про батька» записано « ОСОБА_11 » (а.с. 34-43).
Батько дітей, щодо яких вирішується питання про позбавлення батьківських прав їх матері, ОСОБА_11 , помер ІНФОРМАЦІЯ_9 у віці 35 років (а.с. 31).
Згідно копії свідоцтва про шлюб, виданого Новоархангельським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області, 25 травня 2016 року між ОСОБА_11 та ОСОБА_12 було зареєстровано шлюб, актовий запис № 1. Після державної реєстрації шлюбу прізвище дружини було змінено на « ОСОБА_8 » (а.с. 30).
Згідно довідок про склад сім`ї № 456, 457, 458, 459 від 03.10.2024 року, виданої виконавчим комітетом Підвисоцької сільської ради, до числа фактично проживаючих в буд. АДРЕСА_2 входять: мати - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , донька - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , брат - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , брат - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , брат - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_14 (а.с. 23-26).
Діти: ОСОБА_3 , ОСОБА_3 , ОСОБА_3 .. ОСОБА_5 зареєстровані в АДРЕСА_3 , на даний час проживають за адресою по АДРЕСА_2 (а.с. 19-22).
Відповідно до витягу з реєстру територіальної громади № 2024/000247231 від 09.01.2024 року ОСОБА_1 зареєстрована в АДРЕСА_3 (а.с. 8).
З огляду на характеристики № 365 віж 28.06.2024 року, № 489 від 25.10.2024 року ОСОБА_1 зареєстрована за адресою АДРЕСА_3 , але фактично проживає по АДРЕСА_2 . Троє старших дітей проживають з бабусею за адресою АДРЕСА_1 , а найменший син, ОСОБА_15 , 2018 р.н. проживає з матір`ю. ОСОБА_1 не працевлаштована, веде аморальний спосіб життя, живе за рахунок соціальних виплат. Батько дітей у 2021 році покінчив життя самогубством. Сім`я ОСОБА_8 перебуває на обліку у КУ (Центр надання соціальних послуг Підвисоцької сільської ради) та службі у справах дітей через низький рівень виховного потенціалу матері та її схильності до вживання спиртними напоями. Неодноразово були скарги від жителів села на поведінку ОСОБА_4 та ОСОБА_16 . Зі слів вчителів діти мають низький рівень знань. Мати проявляє агресивність та неадекватність у вирішенні будь-яких конфліктних ситуацій, вона має незадовільні соціальні стосунки в громаді, конфліктує з родичами, сусідами, вчителями та соціальними службами (а.с. 16, 17).
ОСОБА_1 двічі виносилось попередження про відповідальність за невиконання батьківських прав (а.с. 32, 33).
Рішенням Підвисоцької сільської ради Голованівського району Кіровоградської області від 01.10.2024 року було вирішено негайно відібрати дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у матері ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , в зв`язку з неналежним виконанням батьківських прав та загрозою життю та здоров`ю дітей (а.с. 6).
Наказом начальника служби у справах дітей Підвисоцької сільської ради Голованівського району Кіровоградської області від 01.10.2024 року № 9/24 вирішено тимчасово влаштувати дітей в сім`ю родичів (бабусі), яка проживає за адресою: с. Нерубайка, Голованівський район, Кіровоградська область, на час з`ясування питання про позбавлення матері батьківських прав з подальшим влаштуванням дітей (а.с. 15).
З огляду на Акт обстеження умов проживання № 22/24 від 12.07.2024 року в одноповерховому житловому приміщенні розташованого по АДРЕСА_2 , яке складається із трьох кімнат, кухні, веранди. Умови проживання в будинку задовільні, опалення пічне. На момент перевірки в будинку було неохайно, відсутнє водопостачання за несплату. На ліжках постільна білизна в неохайному вигляді, купа немитого посуду і неприємних запах. На подвір`ї безлад, сміття, розкидані дитячі іграшки. Біля будинку є присадибна ділянка, яку обробляє родина. Продукти харчування є в невеликій кількості. Для дітей відведена окрема кімната, одягом та взуттям діти по сезону забезпечені (а.с. 6).
Висновком Органу опіки та піклування Підвисоцької сільської ради, враховуючи інтереси дітей та вимоги законодавства, органом опіки та піклування визнано доцільним позбавити батьківських прав ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_10 (а.с. 27-29).
Як було встановлено судом, відповідачка по справі ОСОБА_1 , ухилялася від виконання покладених на неї обов`язків, не цікавилась життям своїх дітей, їх духовним та культурним розвитком, проявляла байдужість та черствість. Зазначене ганебне ставлення до дітей в подальшому може вплинути на їх долю та сприйняття кругозору в оточуючому соціумі, що може мати, на думку суду, негативні наслідки.
Враховуючи вищевказані обставини, проаналізувавши всі обставини справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про доцільність позбавлення ОСОБА_1 батьківських прав, щодо дітей, а саме: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , оскільки це сприятиме інтересам дітей.
Суд роз`яснює, що згідно ч.1 ст.166 СК України, особа, яка позбавлена батьківських прав, втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов`язків щодо її виховання; перестає бути законним представником дитини; втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім`ям з дітьми; не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником; не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов`язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право на спадкування); втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною. Разом з тим суд звертає увагу на положення ст. 169 СК України, відповідно до яких особи, позбавлені батьківських прав, мають право звернутися до суду з позовом поновлення батьківських прав.
Згідно ст. 141 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Підстав для допущення до негайного виконання судового рішення немає.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19, 150, 155, 164, 165, 166 Сімейного кодексу України, ст. ст. 141, 263-265, 280-282 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Органу опіки та піклування Підвисоцької сільської ради Голованівського району Кіровоградської області до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про позбавлення батьківських прав - задовольнити.
Позбавити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_15 батьківських прав щодо її дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Стягнути з ОСОБА_1 , на користь Органу опіки та піклування Підвисоцької сільської ради Голованівського району Кіровоградської області, сплачену суму судового збору у розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень.
Роз`яснити, що у відповідності до ст. 287 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його прошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення суду може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Копію даного рішення направити учасникам справи.
Ідентифікаційні дані учасників:
Орган опіки та піклування Підвисоцької сільської ради Голованівського району Кіровоградської області, місце знаходження вул. Центральна, 2, с. Підвисоке Голованівського району Кіровоградської області.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , уродженка с. Панасівка Зборівського району Тернопільської області, ID-паспорт громадянки України № НОМЕР_5 виданий 3525 від 05.11.2021 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_6 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 .
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , громадянка України, ідентифікаційний номер НОМЕР_7 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 .
Суддя:
Суд | Новоархангельський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2025 |
Оприлюднено | 23.06.2025 |
Номер документу | 128233334 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Краснопольська Л. П.
Цивільне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Краснопольська Л. П.
Цивільне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Краснопольська Л. П.
Цивільне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Краснопольська Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні