Герб України

Ухвала від 18.06.2025 по справі 276/635/25

Іваничівський районний суд волинської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа № 276/635/25

Провадження № 2/156/256/25

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 червня 2025 року Іваничівський районний суд Волинської області в складі:

головуючого судді Бєлоусова А.Є.,

з секретарем судового засідання Степанець Т.В.,

за відсутності учасників справи,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду № 1 у сел. Іваничі Волинської області цивільну справу (в порядку загального позовного провадження) за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, котра не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: орган опіки та піклування Іршанської селищної ради Житомирської області, про позбавлення відповідача батьківських прав щодо неповнолітньої дитини,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Іваничівського районного суду Волинської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, котра не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: орган опіки та піклування Іршанської селищної ради Житомирської області, про позбавлення відповідача батьківських прав щодо неповнолітньої дитини.

Підготовче засідання в справі призначено на 18.06.2025 на 13 год 00 хв.

Позивачка ОСОБА_1 була повідомлена належним чином про дату, час та місце здійснення підготовчого засідання у справі, для участі в призначеному засіданні не прибула. Від адвоката Шморгуна О.П., котрий представляє інтереси позивачки надійшла заява від 18.06.2025, в якій представник сторони просить здійснювати розгляд справи без його участі та без участі ОСОБА_1 ..

Третю особу - орган опіки та піклування Іршанської селищної ради Житомирської області було належним чином повідомлено про дату, час та місце здійснення підготовчого засідання у справі. Третьою особою не було направлено уповноваженого представника для участі в засіданні. Селищний голова Іршанської селищної ради С. Сахненко надав до суду заяву від 17.06.2025, в якій просив розгляд справи здійснювати без участі представника органу опіки та піклування, не заперечував проти задоволення позову ОСОБА_1 ..

Відповідач ОСОБА_2 був повідомлений належним чином про дату, час та місце здійснення підготовчого засідання у справі (особисто отримав судову повістку поштою, оголошення про виклик до суду відповідача також розміщено на офіційному вебсайті «Судова влада України»). Відповідач для участі у підготовчому засіданні не прибув, про наявність поважних причин для цього суд не повідомив, відзиву на позов до суду не подав, будь-які заяви (клопотання) від ОСОБА_2 до суду не надходили.

З огляду на це, суд здійснював підготовче засідання за відсутності учасників справи та без застосування фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що відповідає положенням ч.1 ст. 223, ч.2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу (ЦПК) України.

Сторона позивача не подавала заяв щодо уточнення позовних вимог.

Відповідач упродовж строку, визначеного суддею в ухвалі про відкриття провадження у справі, не подавав відзиву на позовну заяву.

Характер спору, який вини між сторонами, не передбачає можливості укладення мирової угоди, передачі справи на розгляд третейського суду чи врегулювання спору за участю судді.

Відводів складу суду, який розглядає справу, учасниками справи заявлено не було.

Сторонами не було заявлено клопотань про заміну неналежного відповідача чи залучення співвідповідача, залучення для участі в справі третіх осіб, щодо залучення перекладача, спеціаліста, щодо направлення судових доручень, щодо призначення експертизи судом.

Водночас згідно із ч.4 ст. 19 Сімейного кодексу (СК) України при розгляді судом спорів щодо позбавлення та поновлення батьківських прав обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою. До участі у справі залучено як третю особу орган опіки та піклування Іршанської селищної ради Житомирської області, однак представник третьої особи подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, що не відповідає наведеним приписам закону.

Крім того, згідно зі ст. 9 Конвенції ООН про права дитини (ухвалена резолюцією ГА ООН від 20.11.1989 № 44/25), ратифікованої постановою Верховної Ради УРСР від 27.02.1991 № 789-XII, Держави-учасниці забезпечують те, щоб дитина не розлучалася з батьками всупереч їх бажанню, за винятком випадків, коли компетентні органи згідно з судовим рішенням, визначають відповідно до застосовуваного закону і процедур, що таке розлучення необхідне в якнайкращих інтересах дитини. Під час такого розгляду всім заінтересованим сторонам надається можливість брати участь у розгляді та викладати свою точку зору.

Згідно з п.3 ч.2 ст. 43 ЦПК України учасники справи зобов`язані прибувати в судове засідання за викликом суду, якщо їхня участь визнана судом обов`язковою.

Отже, суд визнає обов`язковою участь у судовому розгляді справи належним чином уповноваженого представника органу опіки та піклування Іршанської селищної ради Житомирської області.

Оскільки неповнолітня ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вже досягла того віку, з якого може висловлювати свою думку у справі, котра стосується її прав та законних інтересів, водночас з урахуванням того, що позивачка та її донька мешкають в іншому населеному пункті, віддаленому від суду, суд також визнає обов`язковою участь ОСОБА_1 у судовому розгляді справи та зобов`язує позивачку забезпечити участь неповнолітньої дитини у судовому розгляді справи № 276/635/25 за допомогою засобів відеоконференції з дотриманням вимог ст. 212 ЦПК України.

Позивачкою (представником позивачки) не було подано заяви щодо забезпечення позову.

Відповідачем не подано до суду зустрічного позову в цій справі.

Представник позивачки вважає, що ним були надані до суду всі докази, на які сторона посилається у позові. Відповідач не подавав до суду доказів на підтвердження власної позиції у справі. Сторони не заявляли клопотання щодо необхідності витребування додаткових доказів судом або щодо вжиття заходів забезпечення доказів.

Варто зауважити, що згідно зі ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Відтак, задля захисту прав та законних інтересів неповнолітньої дитини, суд витребовує у органу опіки та піклування Іршанської селищної ради Житомирської області належним чином засвідчені копії документів (матеріалів), використаних під час підготовки висновку про доцільність позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав щодо неповнолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ..

Сторони не заявляли клопотань про призначення експертизи, щодо виклику у судове засідання експертів, залучення перекладача, спеціаліста.

Стороною позивача у тексті позовної заяви висловлено клопотання щодо виклику до суду та допиту як свідка ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .

За загальним правилом (ч. 1 ст. 81 ЦПК України), кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Згідно зі ст. 76 ЦПК України доказами в цивільній справі є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Отже, клопотання сторони позивача щодо допиту свідка підлягає задоволенню.

Сторона позивача сплатила за розгляд судом позову фізичної особи з вимогою немайнового характеру судовий збір у розмірі 1211,20 грн. (квитанція АТ «Укрпошта» від 05.04.2025 № 110). Про наявність інших судових витрат сторона позивача не повідомляла.

Відповідач ОСОБА_2 не повідомляв суд про наявність понесених ним судових витрат у цій справі.

Відповідно до ч.2 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду; закриття провадження у справі; закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Оскільки між сторонами існує неврегульований спір, суд вважає за необхідне закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті (у відкритому судовому засіданні), визначивши дату судового засідання для розгляду справи по суті 18.07.2025 о 14 год 00 хв.

Керуючись ст.12,13, 53,76, 81,82,189,197,198,200,212 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Підготовче провадження в цивільній справі № 276/635/25 закрити.

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, котра не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: орган опіки та піклування Іршанської селищної ради Житомирської області, про позбавлення відповідача батьківських прав щодо неповнолітньої дитини, призначити до судового розгляду по суті на 18.07.2025 о 14 год 00 хв (у відкритому судовому засіданні) у приміщенні Іваничівського районного суду Волинської області за адресою: вул. Незалежності,16, сел. Іваничі, Володимирський район, Волинська область).

Про дату, час та місце розгляду справи по суті повідомити учасників справи.

Визнати обов`язковою участь у судовому розгляді справи № 276/635/25 позивачки ОСОБА_1 та належним чином уповноваженого представника органу опіки та піклування Іршанської селищної ради Житомирської області. Роз`яснити вказаним особам їхнє право брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції за правилами, встановленими ст. 212 ЦПК України.

Зобов`язати позивачку ОСОБА_1 забезпечити участь неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у судовому розгляді справи № 276/635/25 за допомогою засобів відеоконференції з дотриманням вимог ст. 212 ЦПК України, зокрема, із застосуванням підсистеми «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно телекомунікаційної системи. (https://id.court.gov.ua/).

Витребувати у органу опіки та піклування Іршанської селищної ради Житомирської області (юридична адреса: вул. Гулія, буд. 7, сел. Іршанськ, Коростенський район, Житомирська область) у строк до 16.07.2025 належним чином засвідчені копії документів (матеріалів), використаних під час підготовки висновку про доцільність позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав щодо неповнолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ..

Клопотання сторони позивача щодо допиту свідка задовольнити. Викликати до суду як свідка ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , роз`яснивши свідкові можливість брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції та попередивши свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду згідно зі ст. 384, 385 Кримінального кодексу України.

Копію цієїухвали судунаправити длявідома тадля виконанняна адресу позивачки, відповідача, третьої особи та свідка.

Ця ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення (складення) та оскарженню не підлягає.

Головуючий у справі суддя А.Є. Бєлоусов

СудІваничівський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення18.06.2025
Оприлюднено23.06.2025
Номер документу128247592
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —276/635/25

Ухвала від 10.07.2025

Цивільне

Іваничівський районний суд Волинської області

Бєлоусов А. Є.

Ухвала від 18.06.2025

Цивільне

Іваничівський районний суд Волинської області

Бєлоусов А. Є.

Ухвала від 17.04.2025

Цивільне

Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області

ЗБАРАЖСЬКИЙ А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні