Велика палата верховного суду
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяУХВАЛА
20 червня 2025 року
м. Київ
Справа № 990SCGC/15/25
Провадження № 11-140сап25
Суддя Великої Палати Верховного Суду Кривенда О. В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Вищої ради правосуддя (далі - ВРП) про участь у судових засіданнях у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі № 990SCGC/15/25 за скаргами ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , яка діє через адвокатів Поповську Тетяну Володимирівну та Баранова Тараса Олеговича, на рішення ВРП від 13 березня 2025 року № 520/0/15-25, прийняте за результатами розгляду скарги на рішення Першої Дисциплінарної палати ВРП від 9 грудня 2024 року № 3569/1дп/15?24,
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , яка діє через адвокатів Поповську Т. В. та Баранова Т. О., звернулися до Великої Палати Верховного Суду зі скаргами на рішення ВРП від 13 березня 2025 року № 520/0/15-25, прийняте за результатами розгляду скарги на рішення Першої Дисциплінарної палати ВРП від 9 грудня 2024 року № 3569/1дп/15?24.
Ухвалами від 09 та 17 квітня 2025 року Велика Палата Верховного Суду відкрила провадження у справі за скаргами ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ухвалою від 03 червня 2025 року призначила справу до розгляду в судовому засіданні на 19 червня 2025 року о 10 годині 00 хвилин у приміщенні Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 8. 19 червня 2025 року справа знята з розгляду через відсутність доступу до Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи та Автоматизованої системи документообігу Верховного Суду.
06 червня 2025 року до Великої Палати Верховного Суду надійшла заява ВРП про участь у всіх судових засіданнях у цій справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Частиною першою статті 195 КАС України передбачено, що учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
За частинами другою-четвертою статті 195 КАС України учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».
17 серпня 2021 року ВРП рішенням № 1845/0/15-21 затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення про ЄСІТС).
З 05 жовтня 2021 року офіційно почала функціонувати підсистема відеоконференцзв`язку, за допомогою якої забезпечується можливість участі учасників справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції як у приміщенні суду, так і поза межами приміщення суду. При цьому для проведення судових засідань у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду особа попередньо має бути зареєстрована в Електронному кабінеті (пункт 49 Положення про ЄСІТС).
Заява ВРП про участь у судових засіданнях у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідає вимогам щодо форми і змісту та подана з дотриманням правил процесуального закону.
З урахуванням викладеного та з огляду на наявність технічної можливості проведення судового засідання у такий спосіб (за допомогою програмного забезпечення, розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua) подана заява підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 44, 195 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Заяву Вищої ради правосуддя про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити.
Забезпечити участь представника Вищої ради правосуддя в судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі № 990SCGC/15/25 за скаргами ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , яка діє через адвокатів Поповську Тетяну Володимирівну та Баранова Тараса Олеговича, на рішення ВРП від 13 березня 2025 року № 520/0/15-25, прийняте за результатами розгляду скарги на рішення Першої Дисциплінарної палати ВРП від 9 грудня 2024 року № 3569/1дп/15?24.
Роз`яснити Вищій раді правосуддя, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції її представник зобов`язаний: зайти та авторизуватися в підсистемі відеоконференцзв`язку «ВКЗ» (https://vkz.court.gov.ua) за 10 хвилин до початку судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Роз`яснити Вищій раді правосуддя, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О. В. Кривенда
Суд | Велика палата Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2025 |
Оприлюднено | 23.06.2025 |
Номер документу | 128295280 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Велика палата Верховного Суду
Кривенда Олег Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні