Господарський суд київської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"19" червня 2025 р. м. Київ Справа № 911/622/20
Господарський суд Київської області у складі судді Сокуренко Л.В., за участю секретаря судового засідання Друккера Д.Д., розглянувши
Заяву Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України за вх. № суду 4421 від 15.05.2025
про заміну сторони виконавчого провадження
у справі № 911/622/20
За позовом Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Орлея-Ойл»
За участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «Волинь Трейд»
про стягнення 102 000,00 грн.
Представники сторін:
від позивача: не з`явився;
від відповідача: не з`явився;
ВСТАНОВИВ:
11.03.2020 до Господарського суду Київської області звернулось Волинське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Орлея-Ойл» про стягнення 102 000,00 грн.
Рішенням Господарського суду Київської області від 08.10.2020 позовні вимоги задоволено повністю; стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Орлея-Ойл» в дохід Державного бюджету України за місцезнаходженням платника податків по коду економічної класифікації доходів державного бюджету 21 081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції» штраф у сумі 51 000,00 грн та пеню у розмірі 51 000,00 грн; стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Орлея-Ойл» на користь Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 2 102,00 грн судового збору.
21.12.2020 Господарським судом Київської області видано відповідні накази на примусове виконання рішення.
15.05.2025 до канцелярії суду через систему «Електронний суд» від Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України надійшла заява про заміну сторони виконавчого провадження, відповідно до якої заявник просить суд замінити сторону виконавчого провадження Волинське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України на його правонаступника Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України за виконавчими наказами у справі № 911/622/20 (про стягнення штрафу та пені та про стягнення судового збору), виданими 21.12.2020 Господарським судом Київської області.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 02.06.2025 розгляд заяви призначено на 11.06.2025 о 14:15.
У зв`язку з тимчасовою непрацездатністю (лікарняний) судді Сокуренко Л.В. судове засідання, призначене на 11.06.2025, не відбулось.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 16.06.2025 призначено судове засідання у справі № 911/622/20 на 19.06.2025 о 15:40
В судове засідання 19.06.2025 представники сторін не з`явилися, про дату та місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином.
В судовому засіданні 19.06.2025 судом розглянуто та задоволено заяву Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про заміну сторони виконавчого провадження. При цьому, суд виходив із наступного.
В обґрунтування поданої заяви заявник посилається на те, що Волинське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України припинено як юридичну особу в результаті реорганізації.
Так, заявник зазначає, що правонаступником Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України є Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, що змінило найменування на Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України.
Відповідно до ч. 1-3 ст. 334 Господарського процесуального кодексу України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Судом встановлено, що відповідно до п.2.1 Розпорядження Антимонопольного комітету України про реорганізацію територіальних відділень Антимонопольного кометі ту України № 23-рп від 28.11.2019 (далі Розпорядження) припинено 01 червня 2020 року Волинське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (ідентифікаційний код 20120930) шляхом приєднання до Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (ідентифікаційний код 20812013).
Визначено Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (ідентифікаційний код 20812013) правонаступником всіх майнових прав та обов`язків Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (ідентифікаційний код 20120930) (п. 2.2 Розпорядження).
Крім того, п. 7.2 Розпорядження визначено змінити з 02 червня 2020 року найменування Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України на Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України.
Правонаступницво це перехід суб`єктивного права від однієї особи до іншої (правонаступника).
Згідно з частиною першою статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Частиною другою статті 107 Цивільного кодексу України зазначено, що після закінчення строку для пред`явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), який має містити положення про правонаступництво щодо майна, прав та обов`язків юридичної особи, що припиняється шляхом поділу, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов`язання, які оспорюються сторонами.
Відповідно до статті 52 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.
Процесуальне правонаступництво це перехід процесуальних прав та обов`язків від однієї особи до іншої. Виникнення процесуального правонаступництва безпосередньо пов`язане з переходом матеріальних прав між такими особами. Заміна сторони правонаступником відбувається, як правило, у випадках зміни суб`єкта права або обов`язку у правовідношенні, коли новий суб`єкт права (позивач, відповідач або третя особа) повністю або частково приймає на себе права чи обов`язки попередника.
Процесуальне правонаступництво є похідним від матеріального та випливає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони у матеріальному правовідношенні її правонаступником). У зв`язку з цим для вирішення судом питання про процесуальну заміну сторони у справі необхідна наявність відповідних первинних документів, які підтверджують факт вибуття особи з матеріального правовідношення та перехід її прав та обов`язків до іншої особи-правонаступника.
Основою процесуального правонаступництва є правонаступництво у матеріальному праві, яке настало після відкриття провадження у справі. Виходячи з цього, особливості здійснення процесуального правонаступництва визначаються особливостями норм матеріального права, що регулюють перехід прав та обов`язків у матеріальних правовідносинах від особи до її правонаступника, або в інших випадках зміни сторони у правовідносинах, з яких виник спір.
Отже, процесуальне правонаступництво, передбачене статтею 52 ГПК України, це перехід процесуальних прав та обов`язків сторони у справі до іншої особи у зв`язку з вибуттям особи у спірному матеріальному правовідношенні.
Згідно з ч. 5 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Отже, Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України стало правонаступником Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України позивача та стягувача по справі № 911/622/20.
Оскільки матеріалами справи підтверджується, що Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України стало правонаступником Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, господарський суд дійшов висновку, що відбувся також перехід процесуальних прав і обов`язків Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.
Відповідно до частин першої, другої та п`ятої статті 334 Господарського процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
З огляду на вищевикладене, заява Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України за вх. № суду 4421 від 15.05.2025 про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 911/622/20 є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 52, 234, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України за вх. № суду 4421 від 15.05.2025 про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.
2. Замінити сторону виконавчого провадження, а саме стягувача Волинське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (43025, м. Луцьк, вул. Винниченка, буд. 67; код ЄДРПОУ 20120930) на його правонаступника Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (79005, м. Львів, вул. Коперника, буд. 4; код ЄДРПОУ 20812013) з примусового виконання наказів Господарського суду Київської області від 21.12.2020 у справі № 911/622/20.
3. Згідно з ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили після її підписання. Дана ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст ухвали складено та підписано 23.06.2025.
Суддя Л.В. Сокуренко
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2025 |
Оприлюднено | 24.06.2025 |
Номер документу | 128307953 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Сокуренко Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні