Герб України

Ухвала від 23.06.2025 по справі 363/3429/25

Вишгородський районний суд київської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

"23" червня 2025 р. Справа № 363/3429/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2025 р. м. Вишгород

Слідчий суддя Вишгородського районного суду Київської області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянув клопотання прокурора Вишгородської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню № 12025111150000140, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

20.06.2025 року до Вишгородського районного суду Київської області надійшло клопотання прокурора Вишгородської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню № 12025111150000140, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що Вишгородською окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні №12025111150000140 від 18.02.2025 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Відповідно до рапорта оперуповноваженого Вишгородського РВ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області встановлено, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » вступили в змову з метою заволодіння бюджетними коштами, а саме закупили та поставили сіль, яка за попереднім аналізом фахівців не відповідає вимогам ДСТУ, чим фактично завищили вартість поставленої солі.

24.12.2024 р. укладено договір № 163 між Товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 », в особі директора ОСОБА_4 та ІНФОРМАЦІЯ_3 в особі міського голови ОСОБА_5 про покупку товару кам`яної солі (сіль для промислового перероблення (з протизлежувальною добавкою) у кількості 500 тонн на суму 1827505,00 гривень ( один мільйон вісімсот двадцять сім тисяч п`ятсот п`ять грн. 00 коп.) у т.ч. ПДВ 304584,17 гривень (триста чотири тисячі п`ятсот вісімдесят чотири грн. 17 коп.).

03.04.2025 прокурор звернувся з запитом на адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо виконання Договору №163 від 24.12.2024, предметом якого є поставка солі для промислового перероблення (з протизлежувальною добавкою) у кількості 500 тонн, зокрема просив надати наступну інформацію про:

1.Відповідальну особу Замовника за приймання, вивантаження та подальше зберігання товару: повне ім`я (ПІБ), місце роботи, посада.

2.Осіб, які брали участь у прийманні, вивантаженні та подальшому зберіганні товару: Повні імена (ПІБ), місця роботи, посади.

3.Адреси доставки (вивантаження) товару: точне місцезнаходження (вулиця, кадастровий номер земельної ділянки), відомості про власника земельної ділянки, підстави володіння/користування/розпорядження цією земельною ділянкою з боку ІНФОРМАЦІЯ_1 .

4.Облік використання поставленої солі (500 тонн): відомості про фактичне використання товару (обсяг використаної солі, залишок на зберіганні, передача третім особам, тощо), особи, відповідальні за ведення обліку використання (ПІБ, місце роботи, посада), внутрішні акти або інші документи, що підтверджують використання солі (копії документів, що оформлювалися під час її витрачання).

08.04.2025 на адресу Вишгородської окружної прокуратури надійшла відповідь ІНФОРМАЦІЯ_1 про можливість надання відповіді на вказаний запит виключно у порядку тимчасового доступу до речей і документів.

Таким чином, одержати в межах розслідування вказаного кримінального провадження тимчасовий доступ до наведеної вище документації в інший спосіб, окрім, як на підставі рішення суду неможливо.

Слідчий та прокурор в судове засідання не з`явилися, у поданому клопотанні просили проводити розгляд клопотання у їх відсутність.

Зазначене клопотання розглядається судом без виклику особи, у володінні якої знаходиться вказана у клопотанні інформація, у відповідності до ч. 2 ст. 163 КПК України, оскільки стороною кримінального провадження доведено існування загрози втрати зазначених у клопотанні документів.

Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчим суддею зазначається наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку)..

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно доч.2ст.160КПК України,у клопотаннізазначаються: 1)короткий викладобставин кримінальногоправопорушення,у зв`язкуз якимподається клопотання; 2)правова кваліфікаціякримінального правопорушенняіз зазначеннямстатті (частинистатті)закону Українипро кримінальнувідповідальність; 3)речі ідокументи,тимчасовий доступдо якихпланується отримати; 4)підстави вважати,що речіі документиперебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 5)значення речейі документівдля встановленняобставин укримінальному провадженні; 6)можливість використанняяк доказіввідомостей,що містятьсяв речахі документах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів,у випадкуподання клопотанняпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Згідно ч.1ст.162КПК Українидо охоронюваноїзаконом таємниці,яка міститьсяв речахі документах,належать: 1)інформація,що знаходитьсяу володіннізасобу масовоїінформації абожурналіста інадана їмза умовинерозголошення авторстваабо джерелаінформації; 2)відомості,які можутьстановити лікарськутаємницю; 3)відомості,які можутьстановити таємницювчинення нотаріальнихдій; 4)конфіденційна інформація,в томучислі така,що міститькомерційну таємницю; 5)відомості,які можутьстановити банківськутаємницю; 6)особисте листуванняособи таінші записиособистого характеру; 7)інформація,яка знаходитьсяв операторівта провайдерівтелекомунікацій,про зв`язок,абонента,надання телекомунікаційнихпослуг,у томучислі отриманняпослуг,їх тривалості,змісту,маршрутів передаваннятощо; 8)персональні даніособи,що знаходятьсяу їїособистому володінніабо вбазі персональнихданих,яка знаходитьсяу володільцяперсональних даних; 9)державна таємниця; 10)таємниця фінансовогомоніторингу; 11) відомості, що становлять професійну таємницю відповідно доЗакону України"Про ринки капіталу та організовані товарні ринки".

Відповідно доч.5,6ст.163КПК України,слідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: 1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Вивчивши клопотання, документи, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість заявленого прокурором клопотання та необхідність його задоволення, оскільки інакше як отримати тимчасовий доступ на підставі ухвали слідчого судді до інформації неможливо, а також інформація є джерелом доказів у даному кримінальному проваджені.

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Таким чином, слідчим суддею встановлено усі, передбачені ч. 2 ст.163 КПК України, підстави до задоволення внесеного слідчим клопотання.

На підставівикладеного,керуючисьст.ст.159,160,163КПКУкраїни,слідчийсуддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати групі слідчих слідчому відділення розслідування злочинів у сфері розслідування господарської та службової діяльності слідчого відділу Вишгородського РУП ГУНП в Київській області:

-ОСОБА_6 ,

-ОСОБА_7 ,

-ОСОБА_8

дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до інформації з наданням належним чином завірених копій документів щодо виконання Договору №163 від 24.12.2024, зокрема документів, що містять:

-Інформації про відповідальну особу замовника заприймання,вивантаження таподальше зберіганнятовару: повне ім`я (ПІБ), місце роботи, посада.

-Інформацію про осіб, які брали участь у прийманні, вивантаженні та подальшому зберіганні товару: Повні імена (ПІБ), місця роботи, посади.

-Інформацію про адреса доставки (вивантаження) товару: точне місцезнаходження (вулиця, кадастровий номер земельної ділянки), відомості про власника земельної ділянки, підстави володіння/користування/розпорядження цією земельною ділянкою з боку ІНФОРМАЦІЯ_1 .

-Інформацію про облік використання поставленої солі (500 тонн): відомості профактичне використаннятовару (обсягвикористаної солі,залишок назберіганні,передача третімособам,тощо), особи, відповідальні за ведення обліку використання (ПІБ, місце роботи, посада), внутрішні акти або інші документи, що підтверджують використання солі (копії документів, що оформлювалися під час її витрачання).

Ухвала діє до 23.07.2025 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення23.06.2025
Оприлюднено25.06.2025
Номер документу128317121
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —363/3429/25

Ухвала від 23.06.2025

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Баличева М. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні