Герб України

Ухвала від 24.06.2025 по справі 951/339/25

Козівський районний суд тернопільської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа № 951/339/25

Провадження №2/951/190/2025

УХВАЛА

про залучення співвідповідача

24 червня 2025 року селище Козова

Козівський районний суд Тернопільської області у складі:

головуючого судді Лавренюк О.М.,

за участю секретаря судового засідання Горохівської Ю.О.,

розглянувши увідкритому підготовчомусудовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Козівської селищної ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 через представника адвоката Головацького Василя Федоровича звернувся до суду з позовом до Козівської селищної ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Ухвалою суду від 05.06.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, визначено справу розглядати суддею одноособово за правилами загального позовного провадження, призначено у справі підготовче засідання на 24.06.2025.

У підготовче судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явився, представник позивача адвокат Головацький В.Ф. подав клопотання від 24.06.2025 про залучення до участі у справі співвідповідача ОСОБА_2 , який є спадкоємцем, який прийняв спадщину після смерті ОСОБА_3 , що вбачається з копії спадкової справи №189/2022. Також у поданому 20.06.2025 клопотанні представник позивача просив про проведення підготовчого судового засідання без його участі та без участі позивача.

У підготовчесудове засіданняпредставник відповідачаКозівської селищноїради нез`явився, подаввідзив напозовну заяву від 19.06.2025, у якому при вирішенні даного спору Козівська селищна рада покладається на думку суду, просить розгляд справи здійснювати без участі представника.

Зважаючи на те, що всі учасники справи в судове засідання не з`явилися, відповідно до частини другої статті 247Цивільного процесуальногокодексу України(даліЦПК України) фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши клопотання представника позивача, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 189 ЦПК України, завданням підготовчого провадження є:остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

За змістом процесуальних положень частини другої статті 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд, зокрема, у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви; вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше.

Згідно з вимогами статті 51 ЦПК України, суд першої інстанції має право за клопотанням позивача до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання залучити до участі у ній співвідповідача. Про залучення співвідповідача чи заміну неналежного відповідача постановляється ухвала. За клопотанням нового відповідача або залученого співвідповідача розгляд справи починається спочатку.

Як встановлено під час підготовчого судового засідання, позивач ОСОБА_1 просить визначити йому додатковий строк, тривалістю два місяці, для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

З матеріалів спадкової справи №189/2022, заведеної після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлено, що 28.09.2022 заяву про прийняття спадщини подав ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

У постанові Верховного Суд від 30.04.2020 у справі №352/382/18 зазначено, що позов спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини, про визначення йому додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини порушує права іншого спадкоємця, який спадщину прийняв, а тому належними відповідачами у спорах про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини є спадкоємці, які прийняли спадщину. За відсутності таких спадкоємців відповідачем виступає територіальна громада в особі органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Аналогічні висновки викладені, зокрема, у постановах Верховного Суду від 25.03.2020 у справі № 140/871/16-ц, від 15.01.2020 у справі № 200/9984/16-ц.

З огляду на викладене, зважаючи на характер заявлених вимог, а також з метою забезпечення повного, всебічного, об`єктивного розгляду цивільної справи та з`ясування всіх обставин, що мають значення для правильного вирішення спору, суд дійшов висновку про наявність підстав для залучення до участі у справі в якості співвідповідача ОСОБА_2 . Клопотання представника позивача підлягає задоволенню.

Відповідно до вимог частини другої статті 198 ЦПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадку залучення співвідповідача.

Виходячи з наведеного, у зв`язку із залученням у справі співвідповідача, неможливістю розгляду питань, передбачених частиною другою статті 197 ЦПК України, слід відкласти підготовче засідання.

Керуючись статтями 51, 189, 197, 198, 260, 261, 353 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача - адвоката Головацького Василя Федоровича задовольнити.

Залучити до участі у справі в якості співвідповідача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 .

Встановити відповідачу ОСОБА_2 строк для подання відзиву на позов - п`ятнадцять днів з дня вручення йому копії даної ухвали.

У разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (частина восьма статті 178 ЦПК України).

Роз`яснити, що відповідно до частини першої статті 193 ЦПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Встановити позивачу строк для подання до суду відповіді на відзив відповідача - три дні з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів.

Встановити відповідачу ОСОБА_2 строк для подання заперечення - три дні з дня отримання копії відповіді на відзив.

Роз`яснити сторонам, що відзив, відповідь на відзив, заперечення (заяви по суті справи) повинні відповідати вимогам частин третьої - п`ятої статті 178 ЦПК України. Заяви по суті справи одночасно з їх надісланням (наданням) до суду також повинні бути надіслані іншим учасникам справи, а суду надано документи, що підтверджують таке надіслання (надання).

Підготовче засіданняу цивільнійсправі відкластина 12 год. 00 хв. 21 липня 2025 року, яке відбудеться в залі судових засідань Козівського районного суду Тернопільської області за адресою: вул. Соборна, 2, селище Козова, Тернопільський район, Тернопільська область, 47601.

Копію ухвали надіслати учасникам справи, відповідачу ОСОБА_2 також копію позовної заяви та доданих до неї матеріалів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя О.М. Лавренюк

СудКозівський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення24.06.2025
Оприлюднено26.06.2025
Номер документу128353662
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —951/339/25

Ухвала від 24.06.2025

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Лавренюк О. М.

Ухвала від 05.06.2025

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Лавренюк О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні