Сихівський районний суд м.львова
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 1309/7139/12
пр.№ 1-в/464/74/25
У Х В А Л А
24 червня 2025 року суддя Сихівського районного суду м.Львова ОСОБА_1 , розглянувши матеріали заяви ОСОБА_2 , в інтересах якого діє представник адвокат ОСОБА_3 , про визнання судимості погашеною,
у с т а н о в и в:
заявник ОСОБА_2 , в інтересах якого діє представник адвокат ОСОБА_3 , 29.05.2025 звернувся в Сихівський районний суд м.Львова із заявою, в якій просить визнати його судимість, що виникла на підставі вироку Сихівського районного суду м.Львова від 03.10.2016 в справі №1309/7139/12, яким його було засуджено до дев`яти років шести місяців позбавлення волі за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.121, ч.2 ст.345 КК України, погашеною в порядку ч.8 ст.89 КК України, а особу ОСОБА_2 таким, що не має судимості.
Згідно правової позиції Верховного Суду від 12.03.2025 року по справі 595/1754/23, судимість є правовим станом особи, який виникає у зв`язку з її засудженням до кримінального покарання і за зазначених у законі умов зумовлює настання для неї певних негативних наслідків. Правильне застосування правових норм про судимість, її погашення чи зняття має важливе значення для вирішення кримінальних справ у разі вчинення особою нового злочину.
Судимість має строковий характер. Закон визначає, коли вона виникає (з дня набрання законної сили обвинувальним вироком), і встановлює підстави її припинення. Такими підставами є погашення судимості та її зняття. Як погашення, так і зняття судимості пов`язані зі спливом певних строків, протягом яких особа повинна перетерпіти негативні наслідки та своєю поведінкою довести остаточне виправлення.
Частиною 1 статті 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику застосування судами України законодавства про погашення і зняття судимості" №18 від 26.12.2003 передбачено, що погашення і зняття судимості є різними формами припинення стану судимості. Воно можливе лише за наявності передбачених статтями 89, 108 КК України підстав і за умови, що особа протягом строку погашення судимості не вчинить нового злочину. Погашення судимості не потребує посвідчення спеціальним рішенням суду чи іншим документом.
Відповідно дост. 538 КПК України,після відбуття покаранняу виді позбавлення волі або обмеження волі суд, який ухвалив вирок, має право розглянути питанняпро зняття судимостіз цієї особи за її клопотанням.
Таким чином, після відбуття покарання суд повноважний вирішувати лише питання про зняття судимості, а не її погашення, про що просить ОСОБА_2 , тому питання про погашення судимості не може бути предметом розгляду суду, а здійснюється на підставі імперативно визначених положеньКримінального кодексу України.
Оскільки після відбуття покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі суд, який ухвалив вирок, має право розглянути лише питання про зняття судимості з цієї особи за її клопотанням, питання про погашення судимості не можуть бути предметом судового розгляду, а відтак заява ОСОБА_2 про погашення судимості підлягає поверненню заявнику.
Керуючисьст. 538 КПК України,
п о с т а н о в и в:
заяву ОСОБА_2 ,в інтересахякого дієпредставник адвокат ОСОБА_3 ,про визнаннясудимості погашеною повернути заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_4
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2025 |
Оприлюднено | 27.06.2025 |
Номер документу | 128388941 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про зняття судимості |
Кримінальне
Сихівський районний суд м.Львова
Теслюк Д. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні