Сьомий апеляційний адміністративний суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяП О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 240/14473/24
Головуючий суддя 1-ої інстанції - Чернова Ганна Валеріївна
Суддя-доповідач - Сапальова Т.В.
25 червня 2025 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Сапальової Т.В.
суддів: Шидловського В.Б. Капустинського М.М. ,
за участю:
секретаря судового засідання: Матвіюк С.О.,
представника позивача: Мотовильник Ю.В.
представника відповідача: Чурчун Н.І.
представника третьої особи: Адаменко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційні скарги Гімназії № 5 м.Бердичева Житомирської області та Управління освіти і науки Бердичівської міської ради на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 03 березня 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Гімназії № 5 м.Бердичева Житомирської області, 3 особа - Управління освіти і науки Бердичівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до гімназії №5 м.Бердичева Житомирської області про визнання протиправним та скасування рішення атестаційної комісії і наказу, у якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення атестаційної комісії загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 м. Бердичева, оформлене протоколом №3 від 11.04.2007, в частині, згідно з якою ОСОБА_1 встановлено кваліфікаційну категорію "спеціаліст першої категорії";
- визнати протиправним та скасувати наказ №26 по загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 м.Бердичева від 11.04.2007 в частині встановлення вихователю ГПД ОСОБА_1 кваліфікаційну категорію "спеціаліст першої категорії" з виплатою заробітної плати по 11 кваліфікаційному розряду.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що атестаційною комісією загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 м.Бердичева, оформлене протоколом №3 від 11.04.2007, прийнято рішення про присвоєння ОСОБА_1 кваліфікаційної категорії "спеціаліст першої категорії". Як наслідок, наказом №26 по загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 м.Бердичева від 11.04.2007 встановлено вихователю ГПД ОСОБА_1 кваліфікаційну категорію "спеціаліст першої категорії", оскільки він виданий на підставі вказаного вище рішення. Позивач вважає вищезазначені рішення і наказ протиправними та такими, що підлягають скасуванню і наголошує, що на засіданні атестаційної комісії вона не була та з її рішенням під підпис її не ознайомлювали; заяву про відмову від атестації вона не писала і на заяві стоїть не її підпис, тим більше, станом на дату, зазначену у заяві, у трудових відносинах з позивачем вона ще не перебувала.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 03 березня 2025 року задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Гімназії №5 м.Бердичева Житомирської області про визнання протиправним та скасування рішення і наказу:
-визнано протиправним та скасовано рішення атестаційної комісії загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 м.Бердичева, оформлене протоколом №3 від 11.04.2007, в частині, згідно якої ОСОБА_1 встановлено кваліфікаційну категорію "спеціаліст першої категорії".
-визнано протиправним та скасовано наказ №26 по загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 м.Бердичева від 11.04.2007 в частині встановлення вихователю групи продовженого дня ОСОБА_1 кваліфікаційну категорію "спеціаліст першої категорії" з виплатою заробітної плати по 11 кваліфікаційному розряду.
-стягнуто на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Гімназії №5 м. Бердичева Житомирської області сплачений судовий збір у розмірі 1211,20 гривень.
Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, Гімназія № 5 м.Бердичева Житомирської області та Управління освіти і науки Бердичівської міської ради подали апеляційні скарги, у яких просять скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.
10 квітня 2025 року судом отримано клопотання ОСОБА_1 про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача- Управління освіти і науки Бердичівської міської ради (код ЄДРПОУ 02143206, м. Бердичів, площа Центральна, 1).
Ухвалою від 16 квітня 2025 року задоволено клопотання ОСОБА_1 про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача- Управління освіти і науки Бердичівської міської ради (код ЄДРПОУ 02143206, м. Бердичів, площа Центральна, 1).
Залучено до участі у справі №240/14473/24 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Гімназії № 5 м.Бердичева Житомирської області про визнання протиправним та скасування рішення третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Управління освіти і науки Бердичівської міської ради (код ЄДРПОУ 02143206, м. Бердичів, площа Центральна, 1).
Призначено до розгляду апеляційні скарги Гімназії № 5 м.Бердичева Житомирської області та Управління освіти і науки Бердичівської міської ради у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Гімназії № 5 м.Бердичева Житомирської області про визнання протиправним та скасування рішення до апеляційного розгляду у відкритому судовому засіданні на 18 червня 2025 року о 13:45 у залі судового засідання № 4 Сьомого апеляційного адміністративного суду (м. Вінниця, вул.Соборна,48/вул.Оводова,34).
В судовому засіданні представник відповідача підтримав доводи апеляційної скарги та просив суд задовольнити її.
Представник третьої особи підтримав доводи апеляційної скарги та просив суд задовольнити її.
Представник позивача просив відмовити в задоволенні апеляційних скарг, рішення суду першої інстанції залишити без змін.
Заслухавши доповідь судді, пояснення представників сторін, які прибули в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 з 03.04.1984 по 27.08.2003 працювала у Бердичівському педагогічному училищі викладачем педагогіки та психології, що підтверджується довідкою Бердичівського педагогічного фахового коледжу Житомирської обласної ради №5 від 05.02.2024.
Рішенням атестаційної комісії управління освіти Житомирської облдержадміністрації від 20.06.2002 ОСОБА_1 була присвоєна кваліфікаційна категорія "спеціаліст вищої категорії".
Згідно з наказом №68 від 26.08.2003 Бердичівського педагогічного фахового коледжу Житомирської обласної ради позивач звільнена із займаної посади з 27.08.2003 у зв`язку з виходом на пенсію за вислугою років.
У період з 28.08.2003 по 16.10.2006 позивач не працювала у закладах системи освіти.
У подальшому, 16.10.2006 позивачка на підставі наказу від 16.10.2006 №79-к призначена на посаду вихователя групи продовженого дня у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 м. Бердичева.
03.02.2017 змінено назву юридичної особи з загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 м. Бердичева на загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 м. Бердичева Житомирської області.
30.03.2023 змінено назву юридичної особи з загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 м.Бердичева Житомирської області на гімназію №5 м.Бердичева Житомирської області (яка і є відповідачем у справі на правах правонаступництва).
Згідно з протоколом №1 засідання атестаційної комісії загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 м. Бердичева від 25.09.2006 комісією, серед іншого, розглянуто та погоджено заяву ОСОБА_1 про відмову від атестації.
Згідно з протоколом №3 засідання атестаційної комісії по загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 м.Бердичева від 11.04.2007 комісією погоджено заяву ОСОБА_1 про відмову від атестації встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії».
Згідно з наказом №26 по загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 м.Бердичева від 11.04.2007 Про підсумки атестації педагогічних працівників школи, керуючись рішенням шкільної атестаційної комісії (протокол №3 від 11.04.2007) директором школи Мартиненком Віктором Васильовичем погоджено заяву ОСОБА_1 про відмову від атестації та встановлено кваліфікаційну категорії «спеціаліст першої категорії» з виплатою заробітної плати по 11 кваліфікаційному розряду.
Позивач зазначає, що такої заяви не направляла до атестаційної комісії та проставлений у ній підпис їй не належить. З огляду на викладене, вважає вказані вище дії керівництва загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 м.Бердичева, які полягають у самовільному заниженні кваліфікаційної категорії, а, відтак, і заниженні заробітної плати, у період, коли позивачка перебувала у трудових відносинах із закладом освіти, незаконними та такими, що грубо порушують законодавство про атестацію педагогічних працівників та законодавство про умови оплати праці працівників навчальних закладів, чинного на момент виникнення та існування спірних правовідносин, тому звернулася з позовом до суду з цим адміністративним позовом.
Ухвалюючи оскаржуване рішення, суд першої інстанції виходив з обґрунтованості вимог позивача, відтак і наявності підстав для задоволення позовних вимог.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції по суті спору та, відповідно до ч.1 ст.308 КАС України, переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційних скарг.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Наведена норма означає, що суб`єкт владних повноважень зобов`язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов`язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Відповідно до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 КАС України, визначаючи, яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин, суд зазначає, що при вирішенні даної справи керується нормами Законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних відносин.
Відповідно до ч. 4 ст. 54 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991 №1060- XII (який діяв до 28.09.2017) педагогічні працівники підлягають атестації. За результатами атестації визначаються відповідність працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюються категорії, педагогічні звання. Порядок атестації педагогічних працівників встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти. Перелік категорій і педагогічних звань педагогічних працівників, порядок їх присвоєння визначаються Кабінетом Міністрів України.
Порядок атестації педагогічних працівників навчально-виховних закладів незалежно від відомчого підпорядкування та форм власності, протягом періоду перебування позивачки у трудових відносинах із відповідачем, визначався Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України, затвердженим наказом Міністерства освіти України № 310 від 20.08.1993, яке діяло до 29.12.2010 (далі - Типове положення).
П. 3.1. Типового положення атестація педагогічних працівників поділяється на чергову та позачергову.
Чергова атестація проводиться один раз у п`ять років згідно з графіком, складеним безпосередньо в навчально-виховному закладі.
Педагогічним працівникам, які пройшли чергову атестацію, визначається відповідність (відповідність за умови, невідповідність) посаді, яку займають, встановлюється або підтверджується (не підтверджується) одна з кваліфікаційних категорій, визначається посадовий оклад (ставка заробітної плати), а також може бути присвоєне, підтверджене (не підтверджене) педагогічне звання.
Не розглянуті атестаційною комісією (не підтверджені або не змінені) протягом 5-ти років з дня встановлення (присвоєння) кваліфікаційні категорії, посадові оклади (ставки заробітної плати), педагогічні звання втрачають чинність.
Якщо педагогічні працівники з поважних або незалежних від них причин не можуть пройти чергову атестацію, то за погодженням з атестаційною комісією вищого рівня термін дії попереднього рішення атестаційної комісії при навчальному закладі може бути подовженим на один рік.
Педагогічним працівникам, які відмовились від чергової атестації, встановлюється кваліфікаційна категорія на ступінь нижча від тієї, яку вони мали за наслідками попередньої атестації (кваліфікаційна категорія "спеціаліст" у даному разі залишається без змін); працівникам, для яких не передбачені кваліфікаційні категорії, визначається оплата праці за нижчим посадовим окладом (ставкою заробітної плати); для працівників з педагогічним званням припиняється чинність відповідного звання. Не допускається відмова від атестації педагогічних працівників, щодо яких постало питання про їх невідповідність займаній посаді.
Згідно з п.3.3. Типового положення позачергова атестація проводиться не раніше як через рік з дня видання керівником навчального закладу, органом державного управління освітою відповідного наказу за підсумками атестації після попередньої атестації для осіб, які:
- виявили бажання підвищити раніше встановлену їм кваліфікаційну категорію (для працівників, яким не передбачені кваліфікаційні категорії, - підвищити посадовий оклад (ставку заробітної плати);
- порушили питання про присвоєння їм педагогічного звання за умов, зазначених у пункті 5.5 розділу V Типового положення;
- знизили в міжатестаційний період рівень своєї професійної діяльності (за наявності аргументованого подання керівника або ради навчально-виховного закладу).
Для осіб, які раніше не атестувались, позачергова атестація допускається за умови роботи в даному навчально-виховному закладі не менше року. Ця вимога не поширюється на педагогічних працівників, які мають вчені звання або наукові ступені за наявності трирічного науково-педагогічного стажу.
За педагогічними працівниками загальноосвітніх, позашкільних, дошкільних навчальних закладів, які переходять на викладацьку роботу до вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації або професійно-технічних навчальних закладів, зберігається присвоєна їм кваліфікаційна категорія, педагогічне звання до наступної атестації. Така ж умова поширюється й на викладачів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів, які переходять працювати до загальноосвітніх, позашкільних, дошкільних навчальних закладів.
Відповідно до п 8.1. Типового положення 20 вересня поточного року керівник навчально-виховного закладу знайомить педагогічний колектив з наказом про створення атестаційної комісії та атестацію педагогічних працівників у поточному навчальному році.
П. 8.2. Типового положення передбачено, що до 10 жовтня атестаційна комісія приймає:
а/ - заяву від педагогічних працівників щодо проходження чергової або позачергової атестації;
- заяву про відмову від чергової атестації.
В заяві, крім основних даних, зазначаються результати попередньої атестації та кваліфікаційна категорія або педагогічне звання, на яке претендує педагогічний працівник.
б/ - подання керівника або ради навчально-виховного закладу про позачергову атестацію педагогічних працівників, рівень навчально-виховної або методичної роботи яких нижчий від вимог, що пред`являються до кваліфікаційної категорії, встановленої їм за результатами попередньої атестації.
До 20 жовтня поточного навчального року атестаційна комісія розглядає подані документи, затверджує графік проведення атестації і доводить його під розписку до відома осіб, які атестуються. Педагогічним працівникам, які підлягають черговій атестації, але не претендують на підвищення кваліфікаційної категорії чи посадового окладу (ставки заробітної плати), присвоєння більш високого педагогічного звання, визначених за результатами попередньої атестації, і не мають претензій до своєї роботи з боку керівників навчально-виховного закладу, батьків, учнів, атестаційна комісія може підтвердити встановлену їм кваліфікаційну категорію або посадовий оклад (ставку заробітної плати), педагогічне звання, що оформляється протоколом.
До 20 березня поточного навчального року атестаційна комісія при навчально-виховному закладі завершує вивчення роботи педагогічних працівників і оформляє атестаційні листи у двох примірниках за формою, що додається. Результати підвищення кваліфікації педагогічним працівникам враховуються на підставі поданого посвідченя.
Керівники установ та органів освіти повинні не пізніше як за 10 днів до засідання атестаційної комісії ознайомити педагогічних працівників з їх атестаційними листами (під розписку).
До 20 квітня поточного навчального року атестаційна комісія розглядає атестаційні листи, заслуховує працівників, які атестуються. На підставі всебічного розгляду наслідків їх педагогічної роботи, рівня фахової підготовки і професійної компетентності, рейтингу серед працівників районного (міського) методичного об`єднання (асоціації), оцінки працівникам педагогічного колективу навчально-виховного закладу, думки батьків, учнів приймає одне з рішень: "відповідає посаді, яку займає", "відповідає посаді, яку займає, за умови виконання певних рекомендацій", "не відповідає посаді, яку займає", встановлює (підтверджує, не підтверджує) відповідну кваліфікаційну категорію, присвоює (підтверджує, не підтверджує) педагогічне звання; встановлює (підтверджує, не підтверджує) посадовий оклад (ставку заробітної плати) працівникам, зазначеним у пункті 2.2 розділу II Типового положення, вносить пропозиції до заохочення педагогічних працівників.
З усіх питань, пов`язаних з атестацією, атестаційна комісія приймає рішення таємним голосуванням, порядок якого визначається самою комісією. Воно вважається дійсним, якщо в засіданні комісії брало участь не менше 2/3 її членів. Результати голосування визначаються простою більшістю голосів присутніх членів атестаційної комісії. У разі однакової кількості голосів "за" і "проти" приймається рішення на користь працівника, який атестується. Якщо при голосуванні не підтверджена кваліфікаційна категорія або посадовий оклад (ставка заробітної плати), на який претендував педагогічний працівник, йому встановлюється кваліфікаційна категорія або посадовий оклад (ставку заробітної плати) до фактичного рівня професійної діяльності, визначеного атестаційною комісією. Працівник, який є членом атестаційної комісії, атестується на загальних підставах.
У випадку неявки педагогічного працівника, який атестується, на засідання атестаційної комісії без поважних причин комісія після з`ясування причин неявки може провести атестацію у його відсутності.
Результати атестації (рішення, рекомендації) повідомляються атестованому працівникові на даному засіданні, оформляються протоколом за підписом голови та секретаря атестаційної комісії, заносяться до атестаційного листа.
Атестаційний лист, заява або подання адміністрації про позачергову атестацію, копія кваліфікаційного посвідчення про підвищення кваліфікації зберігається в особовій справі педагогічного працівника.
Другий примірник атестаційного листа не пізніше тижневого строку, вручається (під розписку) атестованому працівникові.
Дослідивши обставини справи колегія суддів встановила, що позивачка, маючи більше 19 років загального безперервного педагогічного стажу і кваліфікацію «спеціаліст вищої категорії», здобуту 20.06.2002 у Бердичівському педагогічному училищі, та певну перерву у педагогічній діяльності (звільнення 27.08.2003 у зв`язку із виходом на пенсію), відновивши роботу за фахом у навчальному закладі 16.10.2006, не підлягала черговій атестації протягом року - до 16.10.2007, та мала отримувати заробітну плату як «спеціаліст вищої категорії» за 12 тарифним розрядом протягом не більше року із наступною атестацією на загальних підставах.
Так, з аналізу протоколів засідання атестаційної комісії загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №5 м.Бердичева від 25.09.2006 та від 11.04.2007 судом першої інстанції встановлено, що рішення зазначеної комісії про встановлення позивачці кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії» грунтувалося на заяві ОСОБА_1 від 11.09.2006 про відмову від проходження чергової атестації.
Проте, із доданих до позовної заяви копій письмових доказів (трудової книжки та наказу про прийняття на роботу) підтверджується, що позивачка прийнята на роботу до навчального закладу - загальноосвітня школа І-Ш ступенів №5 м. Бердичева 16.10.2006, у той час, як засідання атестаційної комісії, на якому на порядку денному стояло питання про розгляд її заяви про відмову від атестації від 11.09.2006, відбулося ще 25.09.2006.
Судом першої інстанції встановлено, що позивачем належними і допустимими доказами підтверджено, що на час проведення засідання атестаційної комісії ОСОБА_1 не перебувала у трудових відносинах із відповідачем.
В суді апеляційної інстанції апелянтами ці доводи не спростовано.
Враховуючи зазначене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що позивач, працевлаштована до навчального закладу 16.10.2006, не могла бути атестована у вказаний період.
Крім того, відповідно до вимог Розділу VIII. Порядку проведення атестації Типового положення до 20 жовтня поточного навчального року атестаційна комісія розглядає подані документи, затверджує графік проведення атестації і доводить його під розписку до відома осіб, які атестуються. Педагогічним працівникам, які підлягають черговій атестації, але не претендують на підвищення кваліфікаційної категорії чи посадового окладу (ставки заробітної плати), присвоєння більш високого педагогічного звання, визначених за результатами попередньої атестації, і не мають претензій до своєї роботи з боку керівників навчально-виховного закладу, батьків, учнів, атестаційна комісія може підтвердити встановлену їм кваліфікаційну категорію або посадовий оклад (ставку заробітної плати), педагогічне звання, що оформляється протоколом.
До 20 березня поточного навчального року атестаційна комісія при навчально-виховному закладі завершує вивчення роботи педагогічних працівників і оформляє атестаційні листи у двох примірниках за формою, що додається. Результати підвищення кваліфікації педагогічним працівникам враховуються на підставі поданого посвідченя.
Керівники установ та органів освіти повинні не пізніше як за 10 днів до засідання атестаційної комісії ознайомити педагогічних працівників з їх атестаційними листами (під розписку).
Результати атестації (рішення, рекомендації) повідомляються атестованому працівникові на даному засіданні, оформляються протоколом за підписом голови та секретаря атестаційної комісії, заносяться до атестаційного листа.
Атестаційний лист, заява або подання адміністрації про позачергову атестацію, копія кваліфікаційного посвідчення про підвищення кваліфікації зберігається в особовій справі педагогічного працівника.
Другий примірник атестаційного листа не пізніше тижневого строку, вручається (під розписку) атестованому працівникові.
Апелянти не надали суду доказів того, що позивач була проінформована про результати проведення атестації відносно неї відповідно до вимог Розділу VIII Порядку проведення атестації Типового положення.
Таким чином, враховуючи, що апелянтами в судовому засіданні не спростовано висновку суду першої інстанції щодо того, що позивачка не перебувала в трудових відносинах з відповідачем, оскільки була прийнята на роботу до навчального закладу - загальноосвітня школа І-Ш ступенів №5 м. Бердичева 16.10.2006, у той час, як засідання атестаційної комісії, на якому на порядку денному стояло питання про розгляд її заяви про відмову від атестації від 11.09.2006, відбулося ще 25.09.2006, колегія суддів дійшла висновку про протиправність ухваленого 11.04.2007 атестаційною комісією загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №5 м.Бердичева рішення про встановлення ОСОБА_1 кваліфікаційної категорії "спеціаліст І категорії", та, як наслідок, винесеного наказу №26 від 11.04.2007 в частині встановлення ОСОБА_1 кваліфікаційної категорії "спеціаліст І категорії" з виплатою заробітної плати по 11 кваліфікаційному розряду, як наслідок чергової атестації.
Оцінюючи доводи учасників справи про пропущення строку звернення до суду та наявність поважних причин таких обставин, суд апеляційної інстанції, дослідивши матеріали справи, встановив, що судом першої інстанції не надано оцінку клопотанню позивача про поновлення строку звернення до суду з адміністративним позовом, а також доводам іншої сторони з цього процесуального питання, у порядку, встановленому КАС України, дійшов наступних висновків.
Так, згідно з поясненнями сторін та матеріалами справи позивач не була ознайомлена з результатами атестації у передбаченому законодавством порядку, зокрема, відповідно до норм Типового положення, а доводи відповідача проте, що позивач знайомилася із записами у трудовій книжці, не є доказами, що підтверджують дотримання відповідачем порядку ознайомлення з результатами атестацій та наказом.
Таким чином, позиція представника позивача, що позивач ознайомилася з оскаржуваними рішеннями 29.04.2024 році (а.с. 19), підтверджується матеріалами справи.
Доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду першої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315, 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
апеляційні скарги Гімназії № 5 м.Бердичева Житомирської області та Управління освіти і науки Бердичівської міської ради залишити без задоволення, а рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 03 березня 2025 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Головуючий Сапальова Т.В. Судді Шидловський В.Б. Капустинський М.М.
Суд | Сьомий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2025 |
Оприлюднено | 27.06.2025 |
Номер документу | 128401429 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері освіти, науки, культури та спорту |
Адміністративне
Сьомий апеляційний адміністративний суд
Сапальова Т.В.
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Чернова Ганна Валеріївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Чернова Ганна Валеріївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Чернова Ганна Валеріївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Чернова Ганна Валеріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні