Кобеляцький районний суд полтавської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
Реєстрація2/532/657/2025
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 червня 2025 р. Кобеляцький районний суд Полтавської області в складі:
судді Мороз Т.М.,
з участю секретаря судового засідання Крейс О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кобеляки в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Сучасний факторинг» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
В С Т А Н О В И В:
28.04.2025 року до суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю «Сучасний факторинг» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором. У позовній заяві представник позивача вказав, що 15.02.2021 року між сторонами було укладено кредитний договір, відповідно до якого відповідачу було надано кредит у розмірі 8 647,77 гривень строком на 24 місяці. За надання кредиту стягується плата у розмірі 4,5% щомісячної комісії за управління кредитом та 0,01% від суми кредиту за користування кредитом. Відповідач свої договорні зобов`язання не виконав в обумовлені сторонами строки, у зв`язку з чим утворилася заборгованість у розмірі 13140,94 гривень. Таким чином, представник позивача прохав суд стягнути з ОСОБА_2 заборгованість за кредитним договором та понесені судові витрати.
Ухвалою суду від 06.05.2025 року по справі відкрито провадження та призначено судове засідання.
Представник позивача Юхименко Ю. Ю., в судове засідання не з`явився, в позовній заяві прохав проводити розгляд справи без участі представника ТОВ «Сучасний факторинг». Позовні вимоги підтримав, не заперечував проти заочного розгляду справи.
Відповідач ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце судового розгляду, в судове засідання не з`явилася, причини неявки суд не повідомила.
В установлений судом строк відповідач відзив на позовну заяву не надав, тому відповідно до частини 8 статті 178 ЦПК України суд вирішує справу за наявними матеріалами.
У зв`язку з неявкою сторін в судове засідання, на підставі частини 2 статті 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Частиною 1 статті 280 ЦПК України передбачено, що суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Враховуючи, що представник позивача не заперечує проти заочного розгляду справи, суд вважає можливим розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів у справі.
Суд, розглянувши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що 15.02.2024 року між сторонами було укладено кредитний договір №10210962546, відповідно до якого ОСОБА_2 було надано кредитні кошти у розмірі 8 647,77 гривень. Строк користування кредитом складає 24 місяці. Плата за користування кредитом складається з: річних відсотків за користування кредитом у розмірі 0,01% від суми кредиту (реальна річна процентна ставка встановлюється на рівні 55,92% річних від загальної суми кредиту); щомісячної комісії за управління кредитом у розмірі 4,5% від суми кредиту (а. с. 7-8).
Відповідно до п. 3.12 Договору кредит надається на придбання товарів/послуг, що зазначається клієнтом в заяву на отримання кредиту.
Суду також надано графік платежів та основні умови кредитування та заяву на отримання споживчого кредиту, паспорт споживчого кредиту за кредитним договором, що підписані відповідачем (а. с. 9-11).
15.02.2021 року відповідач отримала смартфон SAMSUNG SM-A315F Galaxy A31 4/64 Duos ZBU, аксесуари до мобільного телефону Dengos NG Full Glue, чохол для смартфону SAMSUNG KDLab A Cover Blue Galaxy, послугу «Екстра Сервіс», страховий продукти «Мастер Сервіс» Фокстрот АТ на загальну суму 7 297,70 гривень , що підтверджується актом приймання передачі товару/послуг від 15.02.2021 (а.с.12).
Також ОСОБА_2 підписала Договір добровільного страхування від нещасних випадків та добровільного страхування фінансового ризику №10210962546 від 15.02.2021 (а.с.11).
Відповідно до розрахунку заборгованості ТОВ «Сучасний факторинг» ОСОБА_2 за кредитним договором №10210962546 від 15.02.2021 станом на 08.04.2025 року має заборгованість у розмірі 13 140,94 гривень, з яких за тілом кредиту 5 445,46 гривень, за сумою комісії/відсотків 7 695,48 гривень (а. с. 19).
Кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним (стаття 1055 ЦК України).
Згідно ст. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог Цивільного Кодексу України.
Статтею 629 ЦК України передбачено, що договір є обов`язковим для виконання, а в ч.1 ст. 625 ЦК України зазначено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Статтею 612 ЦК України передбачено, що боржник, який прострочив виконання зобов`язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення.
Оскільки в матеріалах справи відсутні докази сплати відповідачем заборгованості за кредитним договором, слід стягнути із ОСОБА_2 на користь позивача заборгованість за кредитним договором у розмірі 13 140,94 гривень.
Крім цього, відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України із ОСОБА_2 на користь позивача слід стягнути сплачений за подання позовної заяви судовий збір в сумі 2 422,40 гривень.
Щодо стягнення з відповідача судових витрат на правову допомогу суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Згідно ч. 3 ст. 133 ЦПК України, до витрат, пов`язаних із розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Відповідно до ч. ч. 1-4 ст. 137 ЦПК України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
На підтвердження витрат на правову допомогу позивачем надано копію договору про надання правничої допомоги №28/08/24 від 28.08.2024 року, копію додаткової угоди №5 до договору про надання правничої допомоги від 10.12.2024 року, акт прийому-передачі наданих послуг №332 від 17.04.2025 року про сплату коштів за надані послуги з правової допомоги у розмірі 6500 гривень (а. с. 14-18).
За таких обставин, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача витрати на правову допомогу у розмірі 6500 гривень.
Керуючись статтями 12, 259, 263 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позов товариства з обмеженою відповідальністю «Сучасний факторинг» задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Сучасний факторинг» заборгованість за кредитним договором №10210962546 від 15.02.2021 у розмірі 13 140 (тринадцять тисяч сто сорок) гривень 94 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Сучасний факторинг» судовий збір у розмірі 2422,40 (дві тисячі чотириста двадцять дві грн 40 коп.) гривень, витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 6500 (шість тисяч п`ятсот) гривень, а всього 8 922,40 (вісім тисяч дев`ятсот двадцять дві грн 40 коп.) гривень.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається апеляційному суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення або складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Позивач: товариство з обмеженою відповідальністю «Сучасний факторинг», код ЄДРПОУ 35310044, місцезнаходження: м. Київ, вул. Велика Васильківська, буд. 39-А;
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , останнє місце реєстрації: АДРЕСА_1 .
Суддя
Суд | Кобеляцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2025 |
Оприлюднено | 30.06.2025 |
Номер документу | 128461092 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Кобеляцький районний суд Полтавської області
Мороз Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні