Дарницький районний суд міста києва
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 320/40700/23
провадження № 2-а/753/282/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" липня 2025 р. м. Київ,
Суддя Дарницького районного суду м. Києва Заставенко М.О., перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Київбудмоноліт» до Печерського відділу державної виконавчої служби у м.Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) визнання протиправною та скасування постанови,
встановив:
До Дарницького районного суду м. Києва за підсудністю з Київського окружного адміністративного суду за підсудністю надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Київбудмоноліт» до Печерського відділу державної виконавчої служби у м.Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) визнання протиправною та скасування постанови, в якій позивач просить суд визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 12.05.2023 у виконавчому провадженні № 71832319.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя перевірив позовну заяву на відповідність вимогам передбаченим статтями 160, 161, 172 КАС України та з`ясував такі недоліки.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця передбачені ст. 287 КАС України.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Оскаржувану постанову прийнято 12.05.2023, а позовну заяву підготовлено 23.06.2023, як зазначено у самому позові, тобто із пропуском десятиденного строку звернення.
Згідно з ч. 1 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Заяву про поновлення строку звернення до суду позивач не надав.
Таким чином, на підставі ч. 1 ст. 169 КАС України позовна заява підлягає залишенню без руху із наданням позивачу строку для усунення недоліків, а саме надати заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, із зазначенням підстав для його поновлення, разом із доказами поважності наведених обставин.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160, 169, 287 КАС України,
ухвалив:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Київбудмоноліт» до Печерського відділу державної виконавчої служби у м.Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) визнання протиправною та скасування постанови залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде повернута позивачу без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Заставенко М.О.
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2025 |
Оприлюднено | 08.07.2025 |
Номер документу | 128675926 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Інші справи |
Адміністративне
Дарницький районний суд міста Києва
Заставенко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні