Герб України

Ухвала від 08.07.2025 по справі 905/169/25

Господарський суд донецької області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649


У Х В А Л А

08.07.2025 Справа № 905/169/25 (208/9903/24)

за заявою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) в особі представника - адвоката Думич Андрія Миколайовича (свідоцтво № 001307 від 11.01.2019, ордер серії ВС № 1226191 від 20.08.2024)

про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, -

за позовом: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "КРАСНОЛИМАНСЬКЕ" (код ЄДРПОУ 32281519)

про стягнення середнього заробітку за період проходження військової служби та компенсації інфляційних втрат

суддя Величко Н.В.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду від 20.05.2025 прийнято цивільну справу № 208/9903/24 до свого провадження для розгляду в межах справи № 905/169/25 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "КРАСНОЛИМАНСЬКЕ"; вирішено справу № 905/169/25 (208/9903/24) розглядати за правилами спрощеного провадження, судове засідання призначено на 14.07.2025 об 12:15 год.; визнано явку представників сторін не обов`язковою, вирішені інші процедурні питання.

26.06.2025 в системі "Електронний суд" представником позивача - адвокатом Думич Андрієм Миколайовичем подано заяву про участь у судовому засіданні та у всіх наступних судових засіданнях у цій справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів, з додатками згідно переліку (вх. № 4391/25 від 27.06.2025).

Розглянувши вказану заяву і матеріали справи, господарський суд зазначає наступне.

Частинами 1, 2, 3, 4 статті 197 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала. Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції (ч. 5 ст. 197 ГПК України).

Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначені у статті 170 Господарського процесуального кодексу України.

Частиною 2 названої статті Кодексу встановлено, що письмова заява, клопотання чи заперечення підписується заявником або його представником.

Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду (ч. 4 ст. 170 ГПК України).

За змістом поданої заяви від імені та в інтересах позивача має намір брати участь у судовому засіданні Господарського суду Донецької області в режимі відеоконференції адвокат Думич Андрій Миколайович, який подав таку заяву.

На підтвердження своїх повноважень до заяви додано ордер серії ВС № 1226191 від 20.08.2024 на надання правничої (правової) допомоги та електронний ордер про надання правничої (правової) допомоги, згенерований у системі "Електронний суд".

Згідно ч. 4 ст. 60 Господарського процесуального кодексу України, повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів: 1) довіреністю; 2) ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"; 3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України "Про безоплатну правничу допомогу".

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правничої допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правничої допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правничої допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги.

Відповідно до Положення про ордер про надання правничої допомоги, яке затверджено рішенням Ради адвокатів України № 41 від 12 квітня 2019 року з наступними змінами на 17 листопада 2020 року, а саме п. 3 Положення передбачено, що в Україні встановлюється єдина, обов`язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України, згідно додатку № 1.

Згідно п. 2 Положення ордером на надання правничої допомоги є письмовий документ (в паперовій або електронній формі), що посвідчує повноваження адвоката на надання правничої допомоги у випадках і порядку, встановлених Законом України від 05 липня 2012 року № 5076-VI "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" та іншими законами України.

Згідно п. 4 Положення ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.

Згідно п. 5 Положення ордер встановленої форми є обов`язковим для прийняття усіма органами, установами, організаціями на підтвердження правомочності адвоката на вчинення дій, передбачених статтею 20 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Згідно п. 6 Положення бланки ордерів, згідно затвердженої типової форми, генеруються у відповідному розділі "Особистого кабінету адвоката" на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України www.unba.org.ua слідуючи командам системи.

Згідно п. 11 цього Положення ордер, встановленої цим Положенням форми, є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта.

Згідно п. п. 12.1,-12,13 п. 12 Положення ордер містить наступні реквізити: серію, порядковий номер ордера; прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правнича допомога; посилання на договір про надання правничої допомоги/доручення органу (установи), уповноважених законом на надання безоплатної правничої допомоги, номер (у випадку наявності) та дату цього документа; назву органу, у якому надається правнича допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"; прізвище, ім`я, по батькові адвоката, який надає правничу допомогу на підставі ордера, номер та дату його свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, найменування органу, який його видав (КДКА відповідного регіону, з 01 січня 2013 року радою адвокатів відповідного регіону); номер посвідчення адвоката України, ким та коли воно видане; ким ордер виданий (назву організаційної форми): адвокатом, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально (із зазначенням адреси робочого місця); адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (повне найменування адвокатського бюро/адвокатського об`єднання та його місцезнаходження); адресу робочого місця адвоката, якщо вона відрізняється від адреси місцезнаходження адвокатського бюро/адвокатського об`єднання, яке видає ордер; обмеження повноважень, якщо такі передбачені договором про надання правничої допомоги; дату видачі ордера; підпис адвоката (власноручний або електронний) який видав ордер, у разі здійснення ним індивідуальної діяльності (у графі "Адвокат"); підпис адвоката (власноручний або електронний) який надає правничу допомогу, якщо ордер, виданий адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (у графі "Адвокат"); підпис (власноручний або електронний) керівника адвокатського бюро/адвокатського об`єднання, відтиск печатки адвокатського бюро/адвокатського об`єднання (за наявності) у випадку, якщо ордер видається адвокатським бюро/адвокатським об`єднанням; двовимірний штрих-код (QR-код) з посиланням на профайл адвоката в ЄРАУ.

Згідно з підпунктом 15.4 пункту 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17 грудня 2012 року № 36,ордер має містити назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом, із зазначенням за необхідності виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону № 5076-VI.

Наданий представником позивача ордер серії ВС № 07/05-24 від 07.05.2024 на надання правничої допомоги Нікулаєву Сергію Вікторовичу в графі "назва органу, у якому надається правнича допомога" зазначено "у судах усіх інстанцій", що не відповідає вимогам законодавства, оскільки не містить всі необхідні реквізити, передбачені п. 12 Положення про ордер на надання правової допомоги.

Під назвою органу розуміється як безпосередньо назва конкретного органу так і назва групи органів визначених пунктом 2 частини 1 статті 20 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (наприклад, суд, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об`єднаннях тощо).

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 05.06.2019 у справі № 9901/847/18 зазначено, що згідно з підпунктом 15.4 пункту 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17 грудня 2012 року № 36, ордер має містити назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом, із зазначенням за необхідності виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону № 5076-VI.

Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що законодавець чітко відокремив судові органи як такі, що повинні бути окремо зазначені в ордері на надання правової допомоги, зокрема в графі "Назва органу, в якому надається правова допомога".

Отже, в ордері на надання правової допомоги має бути зазначено не абстрактний орган державної влади, а конкретна назва такого органу, зокрема суду.

Суд також бере до уваги, що За правилами підпункту 11.5.1 пункту 11.5 Інструкції користувача Електронного кабінету ЄСІКС, розміщеної на сайті https://wiki-ccs.court.gov.ua (далі - Інструкція), користувачі, які підтвердили свої повноваження адвоката мають можливість видати ордер на конкретну справу для отримання доступу до документів по справі та загальний ордер (без вказання номера справи), який спрощує та прискорює процес подачі заяв до суду.

Алгоритм створення електронного ордера закріплений у підпункті 11.5.2 пункту 11.5 Інструкції.

У підпункті 11.6.1 пункту 11.6 Інструкції зазначено, що електронні довіреності та ордери надаються та оформлюються засобами ЕС у відповідності до вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" та їх юридична сила не може бути заперечена виключно через те, що вони мають електронну форму.

Електронний ордер у підсистемі "Електронний суд" формується на підставі паперового ордера, а отже, має відповідати йому щодо обсягу повноважень адвоката на представництво інтересів довіреної особи (учасника справи) у межах відповідної судової справи.

Обов`язковим полем, яке заповнюється адвокатом під час створення електронного ордера через підсистему "Електронний суд", є зазначення ордера, на підставі якого видається електронний ордер. Отже, об`єм повноважень представника, у тому числі орган, у якому надається правова допомога, визначаються безпосередньо у паперовому ордері, та електронний ордер, сформований у підсистемі "Електронний суд", має відповідати такому складеному паперовому ордеру.

Зазначення у електронному ордері, сформованому через підсистему "Електронний суд", що він виданий на підставі іншого ордера, доводить, що такий електронний ордер не є самодостатньою підставою для виникнення у адвоката повноважень на представництво інтересів особи, якій надається правова допомога. Первісно повноваження у певних обсягах та межах виникають у представника на підставі паперового ордера, якому безумовно має відповідати й електронний ордер, сформований у підсистемі "Електронний суд", на підставі якого адвокат може представляти інтереси учасника справи у підсистемі "Електронний суд" (аналогічний висновок викладений в ухвалах Верховного Суду від 22.05.2023 у справі № 713/2857/21 (провадження № 61-12392св22), від 04.11.2024 у справі № 920/604/23 (920/1130/23).

Зі змісту електронного ордеру, поданого адвокатом Думич Андрієм Миколайовичим разом із заявою, є посилання на серію, номер та дату ордеру, на підставі якого його сформовано: ордер № 1226191 від 20.08.2024; зазначено номер та дату договору про надання правової допомоги/доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги на підставі якого його видано: № 07/05-24 від 07.05.2024; зазначено найменування особи, якій надається правова допомога - ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 ). В ньому також зазначено номер посвідчення/свідоцтва адвоката України, ким та коли воно видане, а також інформацію про наявність/відсутність обмеження повноважень адвоката на надання правничої (правової) допомоги.

Також у електронному ордері додатково вказано орган, в якому надається правова допомога, а саме: "у судах по справі з єдиним унікальним номером справи 905/169/25 (208/9903/24)".

Водночас паперовий ордер серії ВС № 1226191 від 20.08.2024 містить інший зміст в графі "Назва органу, в якому надається правова допомога", зазначено: "у судах усіх інстанцій.", без вказівки на справу з конкретним унікальним номером. Тобто, електронний ордер не відповідає змісту складеного паперового ордеру.

Суд зазначає, що долучений до заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, сформований 03.06.2025 в системі "Електронний суд", ордер про надання правничої (правової) допомоги сам по собі не є тим документом, який би належним чином підтверджував повноваження Думича Андрія Миколайовича на представництво інтересів ОСОБА_1 у Господарському суді Донецької області. Отже, відсутні підстави вважати, що заяву підписано особою, яка має право її підписувати.

З огляду на встановлені обставини та норми чинного законодавства, за висновком суду, подана адвокатом Думичем А.М від імені позивача - ОСОБА_1 заява про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції (вх № 4391/25 від 27.06.2025) підлягає поверненню без розгляду на підставі ч. 4 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України.

Враховуючи, що заяву подано через підсистему "Електронний суд", тобто в електронному вигляді, то вона у паперовому вигляді заявнику не повертається. Заява вважається повернутою з моменту підписання даної ухвали.

Керуючись ст.ст. 170, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання ОСОБА_1 в особі представника - адвоката Думич Андрія Миколайовича про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції (вх № 4391/25 від 27.06.2025) - повернути без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття (підписання) - 08.07.2025 та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.В. Величко

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення08.07.2025
Оприлюднено09.07.2025
Номер документу128686446
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: про стягнення заробітної плати

Судовий реєстр по справі —905/169/25

Ухвала від 15.07.2025

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 15.07.2025

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Рішення від 15.07.2025

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Рішення від 15.07.2025

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 15.07.2025

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 15.07.2025

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 14.07.2025

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 15.07.2025

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 15.07.2025

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 15.07.2025

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні