Герб України

Ухвала від 01.07.2025 по справі 401/2368/24

Світловодський міськрайонний суд кіровоградської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

01.07.2025

Справа № 401/2368/24;

Провадження № 1-кс/401/671/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2025 року місто Світловодськ

Слідчий суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , слідчого СВ ВП №1 (м.Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_4 , захисників підозрюваного ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , підозрюваного ОСОБА_7 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в Світловодському міськрайонному суді Кіровоградської області клопотання слідчого СВ ВП №1 (м.Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_4 про обрання запобіжного заходу у вигляді застави відносно підозрюваного:

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Протопопівка Олександрійського району Кіровоградської області, українця, громадянина України, директора ПП «Ефект» (код ЄДРПОУ 13767430), зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,раніше несудимого,-

ВСТАНОВИВ:

30 червня 2025 року до слідчого судді, в рамках кримінального провадження №12024121070000346 від 16 травня 2024 року, надійшло клопотання слідчого СВ ВП №1 (м.Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Світловодського відділу Олександрійської окружної прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_3 , про застосування до підозрюваного ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді застави у розмірі 331 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 1000000 грн., строком на 2 місяці, та застосувати обов`язки прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора або суду; не відлучатися за межі м.Світловодськ Кіровоградської області, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

В обґрунтуваннісвого клопотанняслідчий посилаєтьсяна те, що рішенням засновників приватного підприємства «Ефект» № 07-04/23 від 07.04.2023 ОСОБА_7 призначено на посаду директора, надано право і включено до переліку осіб, що мають право вчиняти дії від імені юридичної особи, у т.ч. підписувати договори, тощо.

Відповідно до наказу № 8/23К від 10.04.2023 ОСОБА_7 приступив до виконання обов`язків директора приватного підприємства «Ефект».

Згідно Статуту затвердженого Рішенням засновника № 27-07/22 від 27 липня 2022 року власником підприємства та його засновником є громадянин ОСОБА_7 .

Таким чином, ОСОБА_7 перебуваючи на посаді директора приватного підприємства «Ефект» обіймав посаду пов`язану з виконанням адміністративного-господарських та організаційно-розпорядчих функцій, тому згідно з вимогами ч. ч. 2, 3 ст. 18 КК України є службовою особою та відповідно спеціальним суб`єктом злочинів у сфері службової діяльності.

Також, встановлено, що ОСОБА_8 відповідно до протоколу від 20.11.2020 пленарного засідання першої сесії Світловодської міської ради восьмого скликання з 20.11.2020 по теперішній час є депутатом Світловодської міської ради.

Розпорядженням Світловодського міського голови від 13.03.2017 ОСОБА_8 призначено на посаду начальника Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Світловодської міської ради (далі Управління).

У своїй діяльності ОСОБА_8 , як начальник Управління, користується Положенням про Управління, затвердженим рішенням Світловодської міської ради № 553 від 25.05.2021 року (далі Положення), та посадовою інструкцією начальника Управління.

Світловодським міським головою 10.08.2021 затверджено посадову інструкцію ОСОБА_8 , як начальника Управління, відповідно до якої завданнями та обов`язками останнього є здійснення керівництва Управлінням відповідно до Положення, подання на затвердження Світловодському міському голові кошторису доходів і видатків, штатного розпису управління, призначення на посаду і звільнення з посади працівників управління, організація роботи структурних підрозділів управління, розподіл посадових обов`язків між працівниками, діяти від імені управління та представляти інтереси в усіх установах і організаціях, у взаємовідносинах з юридичними та фізичними особами, видача відповідних довіреностей працівникам управління у межах своїх повноважень, видача наказів, укладання договорів, угод від імені управління в межах своїх повноважень, розпорядження майном, бюджетними та іншими коштами у встановленому законодавством порядку та в межах затвердженого кошторису управління, організація роботи і ефективної взаємодії на поліпшення обслуговування населення Світловодської міської територіальної громади якісними житлово-комунальними послугами, вирішення питання забезпечення та реалізації планів ремонту та реконструкції об`єктів житлово-комунального господарства, дотримання законодавства України з питань боротьби з корупцією.

Таким чином ОСОБА_8 , перебуваючи на посаді начальника Управління, постійно обіймав посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських функцій, тому, згідно з вимогами ч. ч. 2, 3 ст. 18 КК України є службовою особою та відповідно спеціальним суб`єктом злочинів у сфері службової діяльності.

У ході досудового розслідування встановлено, що 12.03.2024 уповноважена особа Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради ОСОБА_9 розмістив оголошення про проведення «Відкритих торгів з особливостями» на офіційному сайті https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-07-12-007284-a та завантажив тендерну документацію з відповідними додатками, зазначивши кінцевий строк подання тендерних пропозицій до 03.04.2024 та початок аукціону 03.04.2024.

При цьому, директор ПП «Ефект» ОСОБА_7 , будучи обізнаним з відкритих інформаційних джерел, розміщених на офіційному веб-сайті Світловодської міської ради, через електронну систему закупівель «Prozorro» заповнив електронну форму та подав на розгляд Управління тендерну пропозицію для участі у процедурі відкритих торгів.

В подальшому, 03.04.2024 ПП «Ефект» визнано переможцем процедури відкритих торгів, з ціновою пропозицією 1 599 997,00 (один мільйон п`ятсот дев`яносто дев`ять тисяч дев`ятсот дев`яносто сім) грн. та прийнято рішення про намір укласти договір про закупівлю.

10.04.2024 між Управлінням житлово-комунального господарства Світловодської міської ради, в особі начальника ОСОБА_8 (Замовник), та ПП «Ефект», в особі директора ОСОБА_7 (Підрядник), укладено договір про закупівлю товарів (робіт або послуг) № 34/24 на надання послуг «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць м. Світловодськ».

Відповідно до умов договору:

- підрядник зобов`язується у 2024 році надати Замовникові послуги, зазначені в кошторисній документації, доданій до цього договору, Замовник-прийняти і оплатити такі послуги (п. 1.1. Договору);

- роботи і матеріальні та технічні ресурси, що використовуються для їх виконання, повинні відповідати нормативно-технічним документам (ДБН, ДСТУ, СНиП, ГОСТ, ТУ тощо), іншим нормативним документам, проектній документації та Договору (п. 4.3. Договору);

- з метою забезпечення контролю за відповідністю Робіт і матеріальних ресурсів установленим вимогам ЗАМОВНИК здійснює контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконаних Робіт відповідно до законодавства (п. 4.5. Договору);

- ціна договору визначається кошторисним розрахунком (п. 2.1. Договору);

- договірна ціна є динамічною. Впродовж терміну дії Договору ціна на виконання робіт залишається незмінною за винятком випадків визначених п.п. 2.3.1. - 2.3.3. Договору (п. 2.3. Договору);

- ЗАМОВНИК проводить розрахунок за виконані Роботи на підставі ст.49 Бюджетного кодексу України по мірі надходження бюджетних коштів на рахунок ЗАМОВНИКА, на підставі виконаних обсягів робіт, згідно з Актом приймання виконаних підрядних робіт (типової форми № КБ-2в), та довідкою про вартість виконаних робіт та витрати (типової форми № КБ-3в) (які є невід`ємною частиною Договору) в межах вартості, визначеної кошторисом (п. 5.1. Договору);

- розрахунок за виконані роботи проводиться на підставі акту виконаних робіт протягом 10-ти денний термін після їх приймання, за умови наявності коштів на рахунку Замовника (п. 5.3. Договору);

- роботи виконані з порушенням будівельних норм та/або з використанням матеріальних ресурсів, які не відповідають установленим вимогам не оплачуються до усунення ПІДРЯДНИКОМ недоліків (дефектів) за власний рахунок (п. 5.5. Договору);

Підрядник зобов`язаний (п. 6.4. Договору):

- здійснювати виконання робіт згідно з діючими в Україні нормативно-технічними документами (ДБН, ДСТУ, СніП, ТУ, ГОСТ);

- дотримуватися технології виробництва та виконання Робіт;

- забезпечувати ведення та передачу ЗАМОВНИКУ в установленому порядку документів про виконання Договору;

- своєчасно усувати недоліки робіт, допущені з його вини;

- відшкодувати відповідно до законодавства та Договору завдані ЗАМОВНИКУ збитки;

- на вимогу ЗАМОВНИКА надавати йому всю необхідну інформацію та документи для здійснення технічного нагляду та контролю за виконанням робіт;

- виконати в установлені строки передбачені Договором роботи відповідно до затвердженої експертизою проектно-кошторисної документації і передати ЗАМОВНИКУ у порядку, передбаченому Договором та законодавством, закінчені роботи, які мають відповідати вимогам закону протягом усього гарантійного строку та об`єкт виконання робіт, підготовлений до експлуатації, в обумовлений Договором строк;

- ПІДРЯДНИК гарантує якість закінчення робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників, визначених у проектній документації, та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку.

Підрядник має право (п.6.3. Договору):

- замість усунення недоліків Робіт, за які він відповідає, безоплатно виконати Роботи заново з відшкодуванням ЗАМОВНИКОВІ збитків, завданих простроченням виконання;

- відмовитися від Договору і вимагати відшкодування збитків у разі внесення до проектно-кошторисної документації змін, що потребують виконання додаткових робіт, вартість яких перевищує 10 відсотків ціни Договору.

Замовник має право (п. 6.1. Договору):

- здійснювати у будь-який час, не втручаючись у господарську діяльність ПІДРЯДНИКА, технічний нагляд і контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконаних робіт, вимагати та отримувати всі необхідні йому документи за Договором ПІДРЯДНИКА;

- вимагати безоплатного виправлення недоліків у розумний строк, якщо ПІДРЯДНИК відступив від умов Договору, що погіршило роботи, або допустив інші недоліки в роботах з відшкодуванням збитків, завданих ЗАМОВНИКУ, в тому числі за рахунок відповідного зниження цін Договору;

- призначити ПІДРЯДНИКОВІ строк на усунення недоліків, а в разі невиконання ПІДРЯДНИКОМ цієї вимоги відмовитися від Договору та вимагати відшкодування збитків або доручити виправлення робіт іншій особі за рахунок ПІДРЯДНИКА, якщо під час виконання робіт стане очевидним, що вона не буде виконана належним чином;

- вимагати розірвання Договору та відшкодування збитків за наявності у роботах істотних відступів від умов Договору або інших істотних недоліків;

- відмовитися від Договору та вимагати відшкодування збитків, якщо відступи у роботі від умов договору або інші недоліки у Роботах є істотними та такими, що не можуть бути усунені, або не були усунені у встановлений ЗАМОВНИКОМ розумний строк;

- відмовитися від прийняття робіт у разі виявлення недоліків, які виключають можливість використання робіт відповідно до мети, зазначеної у проектній документації до Договору, і не можуть бути усунені ПІДРЯДНИКОМ чи третьою особою, або вимагати відповідного зниження ціни Договору чи компенсації збитків;

- вимагати відшкодування завданих йому збитків, зумовлених порушенням (невиконанням чи неналежним виконанням) Договору, якщо законом не передбачено інше.

Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» особи, які склали та підписали первинні документи бухгалтерського обліку, несуть відповідальність за недостовірність відображення у них даних.

У подальшому, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, але не раніше 10.04.2024, у директора ПП «Ефект» ОСОБА_7 виник умисел на заволодіння грошовими коштами, виділеними на надання послуг «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць м. Світловодськ», шляхом зловживання службовим становищем.

З метою реалізації свого злочинного плану, ОСОБА_7 , діючи умисно, з корисливих мотивів, переслідуючи мету незаконного збагачення, реалізуючи умисел, направлений на заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, в умовах воєнного стану, залучив раніше йому знайому ОСОБА_10 , якій доручив вирішення організаційних, фінансових та господарських питань підприємства, під час виконання вищевказаного договору. ОСОБА_10 погодилась на спільне вчинення злочину, а саме: заволодіння чужим майном на користь ПП «Ефект», в особі ОСОБА_7 .

Реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на заволодіння бюджетними коштами, діючи за попередньою змовою, ОСОБА_7 залучив підлеглого йому працівника - начальника дільниці ПП «Ефект» ОСОБА_11 , який мав забезпечити зменшення витратної частини підприємства при використанні робочої сили, техніки і будівельних матеріалів, а також складання актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в із зазначенням недостовірної інформації, без участі якого досягнути мети кримінального правопорушення було неможливо. ОСОБА_11 теж погодився на спільне вчинення злочину, а саме: заволодіння чужим майном на користь ПП «Ефект», в особі ОСОБА_7 .

Продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними грошовими коштами, діючи за попередньою змовою, ОСОБА_7 спільно із ОСОБА_10 залучили начальника Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Світловодської міської ради ОСОБА_8 , призначеного на посаду розпорядженням Світловодського міського голови від 13.03.2017, який мав забезпечити прийняття робіт якість та обсяг яких не відповідають умовам договору та оплату їх вартості, згідно договору № 34/24 на надання послуг «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць м. Світловодськ», на що останній погодився.

В подальшому, ОСОБА_8 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними грошовими коштами, скориставшись своїм службовим становищем, з метою створення видимості належного виконання ПП «Ефект» умов договору, залучив своїх підлеглих ОСОБА_12 , призначену згідно наказу № 50к від 28.06.2023 на посаду заступника начальника Управління начальника технічного відділу управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради та ОСОБА_13 , призначеного згідно наказу № 12 від 03.02.2020 на посаду інспектора з технічного нагляду технічного відділу управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради, які згідно посадових обов`язків мали забезпечити прийняття виконаних робіт згідно актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, у яких зазначена недостовірна інформація про об`єм та якість виконаних робіт, на що останні погодилися.

Згідно посадової інструкції, затвердженої 04.07.2023 начальником управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради ОСОБА_8 - ОСОБА_12 організовує та координує роботу технічного відділу управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради відповідно до положення про технічний відділ управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради та до Положення про управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради; складає та узгоджує перспективні плани поточного та капітального ремонту об`єктів благоустрою та житлового фонду громади; готує пропозиції щодо додаткового фінансового поточного, капітального ремонту, утримання об`єктів благоустрою та комунального майна; готує та передає інформацію згідно запитів Кіровоградської облдержадміністрації, управлінь Світловодської міської ради та інших підприємств відповідно до своєї компетенції; бере участь та організовує комісії щодо обстеження окремих об`єктів за дорученням начальника управління; складає акти, висновки, вносить пропозиції щодо виникаючих питань; розглядає та готує відповіді на звернення депутатів, мешканців громади, прокуратури та інших організацій; готує проекти наказів по управлінню, проекти рішень та розпоряджень виконавчого комітету міської ради в межах своєї компетенції; консультує працівників підприємств житлово-комунального господарства незалежно від форм власності стосовно питань експлуатації та ремонту в межах своєї компетенції; розробляє проекти договорів з підрядними організаціями на проведення ремонту та об`єктів благоустрою та капітального ремонту житлового фонду міста; контролює виконання робіт згідно договорів підряду та перевіряє акти виконаних робіт фактичному обсягу та відповідність застосованих нормативів; забезпечує облік і зберігання в управлінні технічної документації: розробленої проектно-кошторисної документації; виконує окремі доручення начальника управління в межах своєї компетенції; вирішує інші питання в межах своїх повноважень; забезпечує захист державної таємниці у напрямах діяльності управління; дотримується законодавства України з питань боротьби з корупцією; нa час відсутності начальника управління виконує його функціональні обов`язки з правом першого підпису на розпорядчих, фінансових та інших документах.

Крім того, ОСОБА_12 згідно посадової інструкції має право: робити офіційні запити та отримувати від житлово-комунальних підприємств інформацію, необхідну для виконання покладених завдань та обов`язків; направляти офіційні запити до відділів, управлінь міської ради, інших підприємств та організацій з питань, що віднесені до компетенції відділу, та отримувати відповіді від них; використовувати інформацію, отриману у встановленому порядку від житлово-комунальних підприємств, незалежно від форм власності, статистичні та оперативні дані, звіти та додаткові матеріали з питань, що належать до сфери діяльності відділу, необхідні для виконання своїх посадових обов`язків; ознайомлюватися з проектами рішень керівництва управління, що стосуються його діяльності; в межах своєї компетенції підписувати та візувати документи; вимагати та отримувати у працівників управління інформацію та документи, необхідні для виконання його посадових обов`язків; залучати працівників відділу до виконання покладених на нього завдань; за дорученням керівництва: представляти інтереси управління житлово-комунального господарства в органах державної влади та органах місцевого самоврядування з питань напрямку діяльності управління; вносити на розгляд начальника управління пропозиції щодо вдосконалення роботи працівників відділу та управління в цілому; вимагати від начальника управління сприяння у виконанні обов`язків і реалізації прав, що передбачені цією інструкцією.

Відповідно до посадової інструкції, затвердженої 04.02.2020 начальником управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради ОСОБА_8 - ОСОБА_13 за відсутності заступника начальника управління начальника технічного відділу виконує його функціональні обов`язки, згідно відповідного наказу начальника управління; повинен складати та узгоджувати плани ремонтів об`єктів благоустрою, доріг та інших об`єктів благоустрою, брати участь у складанні перспективних планів ремонту об`єктів благоустрою; готувати пропозиції щодо додаткового фінансування поточного, капітального ремонту, утримання об`єктів благоустрою та капітального ремонту житлового фонду; готувати та передавати інформацію згідно запитів Кіровоградської облдержадміністрації, управлінь міськвиконкому та інших підприємств відповідно до своєї компетенції; контролювати виконання робіт з технічного обслуговування та ремонту конструктивних елементів будинків, внутрішньо будинкових інженерних мереж; у межах своєї компетенції виконувати перевірку об`єктів благоустрою, контролювати належне виконання Правил благоустрою м. Світловодська у сфері житлово-комунального господарства; готувати та передавати звітну документацію виконання робіт з ремонту об`єктів благоустрою, згідно встановленої форми; вести облік та надавати інформацію про хід виконання ремонту об`єктів благоустрою; розробляти проекти договорів з підрядними організаціями на проведення поточних, капітальних ремонтів та утримання об`єктів благоустрою міста; контролювати виконання робіт згідно договорів підряду та перевіряти акти виконаних робіт фактичному обсягу та відповідність застосованих нормативів; брати участь у роботі тендерного комітету підприємства; брати участь та організовувати комісії з обстеження окремих об`єктів, складати акти, висновки, вносити пропозиції щодо виникаючих питань; виконувати разові оперативні доручення керівництва управління, готувати по них інформацію або інші необхідні документи; розглядати та готувати відповіді на звернення депутатів, мешканців міста, прокуратури, та інших організацій; готувати накази, розпорядження по своєму напрямку; одержувати інформацію стосовно компетенції відділу від департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації, управління статистики, управлінь, відділів та інших виконавчих органів міської ради та інших структур у терміни, передбачені нормативними документами; надавати інформацію з питань стосовно компетенції відділу до департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації, міської ради та виконавчому комітету міської ради у терміни, передбачені рішеннями та розпорядженнями облдержадміністрації та міської ради; співпрацювати з різними органами виконавчої влади при виконанні покладених на відділ завдань, керуючись чинним законодавством та цією посадовою інструкцією.

Крім того, ОСОБА_13 відповідно до посадової інструкції має право робити офіційні запити та отримувати від житлово-комунальних підприємств інформацію, необхідну для виконання покладених завдань та обов`язків; направляти офіційні запити до відділів, управлінь виконкому міської ради, інших підприємств, установ, організацій з питань, що віднесені до компетенції відділу, та отримувати відповіді від них; використовувати інформацію, отриману у встановленому порядку від житлово-комунальних підприємств, незалежно від форм власності, статистичні та оперативні дані, звіти та додаткові матеріали з питань, що належать до сфери діяльності відділу, необхідні для виконання своїх посадових обов`язків; за дорученням керівництва представляти інтереси підрозділу в органах місцевого самоврядування; вносити пропозиції щодо вдосконалення роботи підрозділу.

Реалізовуючи спільний злочинний план, ОСОБА_10 у період з 10.04.2024 по 06.06.2024, більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, надала усну вказівку начальнику дільниці ПП «Ефект» ОСОБА_11 на зменшення витратної частини підприємства при використанні робочої сили, техніки і будівельних матеріалів, шляхом зменшення об`єму покриття та відхилення коефіцієнту ущільнення асфальтобетонних сумішей у шарах дорожнього одягу.

У свою чергу ОСОБА_11 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , 06.06.2024, більш точного часу не встановлено, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць м. Світловодськ», достовірно знаючи про те, що якість та обсяг робіт не відповідають умовам договору № 34/24 від 10.04.2024, перебуваючи на території міста Світловодськ Кіровоградської області, більш точного місця не встановлено, склав довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за червень 2024 р., підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, акт №1/34/24 приймання виконаних будівельних робіт за червень 2024 року, які надав директору ПП «Ефект» ОСОБА_7

ОСОБА_7 , будучи директором ПП «Ефект», 06.06.2024, більш точного часу не встановлено, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць м. Світловодськ», достовірно знаючи про те, що роботи по об`єкту виконано не в повному обсязі та якість виконаних робіт не відповідає умовам договору, перебуваючи на території міста Світловодськ Кіровоградської області, більш точного місця не встановлено, власноруч підписав та скріпив печаткою підприємства довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за червень 2024 р., підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, акт №1/34/24 приймання виконаних будівельних робіт за червень 2024 року, до яких внесено завідомо неправдивівідомості щодо якості та об`ємів виконаних робіт.

Зокрема,вакті № 1/34/24 від 06.06.2024 приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2В) за червень 2024 року зазначено об`єм матеріалів, який не відповідає фактичному на 0,7 мм. Вартість завищення складає 7510,83 грн.

Крім цього, фактично виконані роботи по вищевказаному об`єкту не відповідають вимогам щодо забезпечення коефіцієнту ущільнення згідно п.20.8.10 ДБН В.2.3-4:2015, та вимогам щодо контрольованих показників фізико механічних властивостей згідно п.5.3.1 ДСТУ Б .2.7.-119:2011, на загальну суму 53 589,44 грн.

У подальшому, ОСОБА_7 , з метою доведення до кінця свого злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою, 06.06.2024 на виконання умов договору № 34/24, більш точного часу не встановлено, перебуваючи за адресою: Кіровоградська область, м. Світловодськ передав вказаний акт приймання виконаних будівельних робіт (акт КБ-2в) за червень 2024 року, довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за червень 2024 р., підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, до яких внесено завідомо неправдиву інформацію щодо обсягів виконаних робіт і використаних матеріалів, для погодження замовнику в.о. начальника Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Світловодської міської ради ОСОБА_12 .

Далі ОСОБА_12 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 , ОСОБА_10 та ОСОБА_8 , 06.06.2024, більш точного часу не встановлено, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на об`єкт «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць м. Світловодськ», достовірно знаючи про те, що роботи по об`єкту виконано не в повному обсязі та неналежної якості, перебуваючи на території міста Світловодськ Кіровоградської області, більш точного місця не встановлено, власноруч підписала та скріпила печаткою Управління довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за червень 2024 р., акт №1/34/24 приймання виконаних будівельних робіт за червень 2024р., та інші документи: підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01 та таблиця 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, які є невід`ємною частиною акту виконаних робіт, та надала для підпису ОСОБА_13 , який згідно посадових обов`язків був відповідальним за перевірку вказаної документації.

Після цього, на підставі акта приймання виконаних будівельних робіт №1/34/24 від 06.06.2024 та невід`ємних додатків до нього, зокрема довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за червень 2024 р., підсумкової відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунку загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблиці 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, за договором № 34/24 від 10.04.2024 та відповідно до платіжної інструкції № 112 від 07.06.2024, з розрахункового рахунку Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради (ЄДРПОУ 26240718), відкритому в Державній казначейській службі України, м. Київ UA528201720344260022000049088, на розрахунковий рахунок отримувача ПП «Ефект» (ЄДРПОУ 13767430), відкритий в АТ «Укрсиббанк» UA403510050000026007233705000, перераховано грошові кошти на загальну суму 1580 497,00 грн.

З оглядуна викладене, ОСОБА_7 ,діючи умисно,за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, зловживаючи службовим становищем, заволодів грошовими коштами шляхом внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей щодо якості та об`єму виконаних робіт по об`єкту «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць м. Світловодськ», на загальну суму 61100, 27 грн., чим згідно висновку експерта №1468/24-27 від 08.05.2025 завдав збитки Світловодській міській раді Кіровоградської області у вказаному розмірі.

Таким чином, ОСОБА_7 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, а саме: заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.

Крім цього, у період часу з 06.06.2024 по 07.06.2024, більш точного часу та місця під час досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_12 ,діючи запопередньою змовоюз ОСОБА_7 , ОСОБА_10 та ОСОБА_8 ,перебуваючи натериторії містаСвітловодськ Кіровоградськоїобласті, за вище наведених обставин, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на поточний ремонт дорожнього покриття вулиць м. Світловодськ, достовірно знаючи про те, що роботи по об`єкту виконано не в повному обсязі та якість виконаних робіт не відповідає умовам договору, власноруч підписала та скріпила печаткою Управління завідомо підроблені документи: довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за червень 2024 р., акт №1/34/24 приймання виконаних будівельних робіт за червень 2024р., та інші документи: підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01 та таблиця 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, які є невід`ємною частиною акту виконаних робіт, та надала для підпису ОСОБА_13 , який згідно посадових обов`язків був відповідальним за перевірку вказаної документації.

Після цього, на підставі акта приймання виконаних будівельних робіт №1/34/24 від 06.06.2024 та невід`ємних додатків до нього, зокрема довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за червень 2024 р., підсумкової відомості ресурсів (витрати по факту), розрахунку загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблиці 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, за договором № 34/24 від 10.04.2024 та відповідно до платіжної інструкції № 112 від 07.06.2024, з розрахункового рахунку Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради (ЄДРПОУ 26240718), відкритому в Державній казначейській службі України, м. Київ UA528201720344260022000049088, на розрахунковий рахунок отримувача ПП «Ефект» (ЄДРПОУ 13767430), відкритий в АТ «Укрсиббанк» НОМЕР_1 , перераховано грошові кошти на загальну суму 1580 497,00 грн.

Таким чином, ОСОБА_7 підозрюється увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.2ст.28,ч.1ст.366КК України,-службове підроблення, тобто складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, за попередньою змовою групою осіб.

Окрім цього, 03.04.2024 уповноважена особа Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради ОСОБА_9 розмістив оголошення про проведення «Відкритих торгів з особливостями» на офіційному сайті https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-03-29-001052-a та завантажив тендерну документацію з відповідними додатками, зазначивши кінцевий строк подання тендерних пропозицій до 06.04.2024 та початок аукціону 08.04.2024.

Директор ПП «Ефект» ОСОБА_7 , будучи обізнаним з відкритих інформаційних джерел, розміщених на офіційному веб-сайті Світловодської міської ради, через електронну систему закупівель «Prozorro» заповнив електронну форму та подав на розгляд Управління тендерну пропозицію для участі у процедурі відкритих торгів.

В подальшому, 08.04.2024 ПП «Ефект» визнано переможцем процедури відкритих торгів, з ціновою пропозицією 1 049 900,00 (один мільйон сорок дев`ять тисяч дев`ятсот) грн. та прийнято рішення про намір укласти договір про закупівлю.

16.04.2024 між Управлінням житлово-комунального господарства Світловодської міської ради, в особі начальника ОСОБА_8 (Замовник), та ПП «Ефект», в особі директора ОСОБА_7 (Підрядник), укладено договір про закупівлю товарів (робіт або послуг) № 39/24 на надання послуг «Поточний ремонт дорожнього покриття с.Власівка (вул. Молодіжна, від з.д. переїзду греблі Кременчуцької ГЕС у бік ТОВ «Гідросенд»).

Відповідно до умов договору:

- підрядник зобов`язується у 2024 році надати Замовникові послуги, зазначені в кошторисній документації, доданій до цього договору, Замовник-прийняти і оплатити такі послуги (п. 1.1. Договору);

- роботи і матеріальні та технічні ресурси, що використовуються для їх виконання, повинні відповідати нормативно-технічним документам (ДБН, ДСТУ, СНиП, ГОСТ, ТУ тощо), іншим нормативним документам, проектній документації та Договору (п. 4.3. Договору);

- з метою забезпечення контролю за відповідністю Робіт і матеріальних ресурсів установленим вимогам ЗАМОВНИК здійснює контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконаних Робіт відповідно до законодавства (п. 4.5. Договору);

- ціна договору визначається кошторисним розрахунком (п. 2.1. Договору);

- договірна ціна є динамічною. Впродовж терміну дії Договору ціна на виконання робіт залишається незмінною за винятком випадків визначених п.п. 2.3.1. - 2.3.3. Договору (п. 2.3. Договору);

- ЗАМОВНИК проводить розрахунок за виконані Роботи на підставі ст.49 Бюджетного кодексу України по мірі надходження бюджетних коштів на рахунок ЗАМОВНИКА, на підставі виконаних обсягів робіт, згідно з Актом приймання виконаних підрядних робіт (типової форми № КБ-2в), та довідкою про вартість виконаних робіт та витрати (типової форми № КБ-3в) (які є невід`ємною частиною Договору) в межах вартості, визначеної кошторисом (п. 5.1. Договору);

- розрахунок за виконані роботи проводиться на підставі акту виконаних робіт протягом 60-ти денний термін після їх приймання, за умови наявності коштів на рахунку Замовника (п. 5.3. Договору);

- роботи виконані з порушенням будівельних норм та/або з використанням матеріальних ресурсів, які не відповідають установленим вимогам не оплачуються до усунення ПІДРЯДНИКОМ недоліків (дефектів) за власний рахунок (п. 5.5. Договору);

Підрядник зобов`язаний (п. 6.4. Договору):

- здійснювати виконання робіт згідно з діючими в Україні нормативно-технічними документами (ДБН, ДСТУ, СніП, ТУ, ГОСТ);

- дотримуватися технології виробництва та виконання Робіт;

- своєчасно усувати недоліки робіт, допущені з його вини;

- відшкодувати відповідно до законодавства та Договору завдані ЗАМОВНИКУ збитки;

- на вимогу ЗАМОВНИКА надавати йому всю необхідну інформацію та документи для здійснення технічного нагляду та контролю за виконанням робіт;

- виконати в установлені строки передбачені Договором роботи відповідно до затвердженої експертизою проектно-кошторисної документації і передати ЗАМОВНИКУ у порядку, передбаченому Договором та законодавством, закінчені роботи, які мають відповідати вимогам закону протягом усього гарантійного строку та об`єкт виконання робіт, підготовлений до експлуатації, в обумовлений Договором строк;

- ПІДРЯДНИК гарантує якість закінчення робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників, визначених у проектній документації, та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку.

Підрядник має право (п.6.3. Договору):

- замість усунення недоліків Робіт, за які він відповідає, безоплатно виконати Роботи заново з відшкодуванням ЗАМОВНИКОВІ збитків, завданих простроченням виконання;

- відмовитися від Договору і вимагати відшкодування збитків у разі внесення до проектно-кошторисної документації змін, що потребують виконання додаткових робіт, вартість яких перевищує 10 відсотків ціни Договору.

Замовник має право (п. 6.1. Договору):

- здійснювати у будь-який час, не втручаючись у господарську діяльність ПІДРЯДНИКА, технічний нагляд і контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконаних робіт, вимагати та отримувати всі необхідні йому документи за Договором ПІДРЯДНИКА;

- вимагати безоплатного виправлення недоліків у розумний строк, якщо ПІДРЯДНИК відступив від умов Договору, що погіршило роботи, або допустив інші недоліки в роботах з відшкодуванням збитків, завданих ЗАМОВНИКУ, в тому числі за рахунок відповідного зниження цін Договору;

- призначити ПІДРЯДНИКОВІ строк на усунення недоліків, а в разі невиконання ПІДРЯДНИКОМ цієї вимоги відмовитися від Договору та вимагати відшкодування збитків або доручити виправлення робіт іншій особі за рахунок ПІДРЯДНИКА, якщо під час виконання робіт стане очевидним, що вона не буде виконана належним чином;

- вимагати розірвання Договору та відшкодування збитків за наявності у роботах істотних відступів від умов Договору або інших істотних недоліків;

- відмовитися від Договору та вимагати відшкодування збитків, якщо відступи у роботі від умов договору або інші недоліки у Роботах є істотними та такими, що не можуть бути усунені, або не були усунені у встановлений ЗАМОВНИКОМ розумний строк;

- відмовитися від прийняття робіт у разі виявлення недоліків, які виключають можливість використання робіт відповідно до мети, зазначеної у проектній документації до Договору, і не можуть бути усунені ПІДРЯДНИКОМ чи третьою особою, або вимагати відповідного зниження ціни Договору чи компенсації збитків;

- вимагати відшкодування завданих йому збитків, зумовлених порушенням (невиконанням чи неналежним виконанням) Договору, якщо законом не передбачено інше.

Крім того, 31.05.2024 між Управлінням житлово-комунального господарства Світловодської міської ради, в особі начальника управління ОСОБА_8 (Замовник), та ПП «Ефект», в особі директора ОСОБА_7 (Підрядник), укладено додаткову угоду № 1 до договору № 39/24 від 16.04.2024 та додаткову угоду та 04.06.2024 додаткову угоду № 2 до №39/24 від 16.04.2024 на надання послуг «Поточний ремонт дорожнього покриття с.Власівка (вул. Молодіжна, від з.д. переїзду греблі Кременчуцької ГЕС у бік ТОВ «Гідросенд»).

Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» особи, які склали та підписали первинні документи бухгалтерського обліку, несуть відповідальність за недостовірність відображення у них даних.

У подальшому, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, але не раніше 16.04.2024, у директора ПП «Ефект» ОСОБА_7 виник умисел на заволодіння грошовими коштами, виділеними на «Поточний ремонт дорожнього покриття с.Власівка (вул. Молодіжна, від з.д. переїзду греблі Кременчуцької ГЕС у бік ТОВ «Гідросенд»), шляхом зловживання службовим становищем.

З метою реалізації свого злочинного плану, ОСОБА_7 , діючи умисно, з корисливих мотивів, переслідуючи мету незаконного збагачення, реалізуючи умисел, направлений на заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, залучив раніше йому знайому ОСОБА_10 , якій доручив вирішення організаційних, фінансових та господарських питань підприємства під час виконання вищевказаного договору. ОСОБА_10 погодилась на спільне вчинення злочину, а саме: заволодіння чужим майном на користь ПП «Ефект», в особі ОСОБА_7 .

Реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на заволодіння бюджетними коштами, діючи за попередньою змовою, ОСОБА_7 залучив підлеглого йому працівника - начальника дільниці ПП «Ефект» ОСОБА_11 , який мав забезпечити зменшення витратної частини підприємства при використанні робочої сили, техніки і будівельних матеріалів, а також складання актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в із зазначенням недостовірної інформації, без участі якого досягнути мети кримінального правопорушення було неможливо. ОСОБА_11 теж погодився на спільне вчинення злочину, а саме: заволодіння чужим майном на користь ПП «Ефект», в особі ОСОБА_7 .

Продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними грошовими коштами, діючи за попередньою змовою, ОСОБА_7 спільно із ОСОБА_10 залучили начальника Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Світловодської міської ради ОСОБА_8 , призначеного на посаду розпорядженням Світловодського міського голови від 13.03.2017, який мав забезпечити прийняття робіт та оплату їх вартості, згідно договору № 39/24 на надання послуг «Поточний ремонт дорожнього покриття с.Власівка (вул. Молодіжна, від з.д. переїзду греблі Кременчуцької ГЕС у бік ТОВ «Гідросенд»), на що останній погодився.

В подальшому, ОСОБА_8 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, спрямованого на заволодіння грошовими коштами, скориставшись своїм службовим становищем, з метою створення видимості належного виконання ПП «Ефект» умов договору, залучив свого підлеглого ОСОБА_13 , призначеного згідно наказу № 12 від 03.02.2020 на посаду інспектора з технічного нагляду технічного відділу управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради, який згідно посадових обов`язків мав забезпечити прийняття виконаних робіт згідно актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, у яких зазначена недостовірна інформація про об`єм та якість виконаних робіт, на що останній погодився.

Відповідно до посадової інструкції, затвердженої 04.02.2020 начальником управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради ОСОБА_8 - ОСОБА_13 за відсутності заступника начальника управління начальника технічного відділу виконує його функціональні обов`язки, згідно відповідного наказу начальника управління; повинен складати та узгоджувати плани ремонтів об`єктів благоустрою, доріг та інших об`єктів благоустрою, брати участь у складанні перспективних планів ремонту об`єктів благоустрою; готувати пропозиції щодо додаткового фінансування поточного, капітального ремонту, утримання об`єктів благоустрою та капітального ремонту житлового фонду; готувати та передавати інформацію згідно запитів Кіровоградської облдержадміністрації, управлінь міськвиконкому та інших підприємств відповідно до своєї компетенції; контролювати виконання робіт з технічного обслуговування та ремонту конструктивних елементів будинків, внутрішньо будинкових інженерних мереж; у межах своєї компетенції виконувати перевірку об`єктів благоустрою, контролювати належне виконання Правил благоустрою м. Світловодська у сфері житлово-комунального господарства; готувати та передавати звітну документацію виконання робіт з ремонту об`єктів благоустрою, згідно встановленої форми; вести облік та надавати інформацію про хід виконання ремонту об`єктів благоустрою; розробляти проекти договорів з підрядними організаціями на проведення поточних, капітальних ремонтів та утримання об`єктів благоустрою міста; контролювати виконання робіт згідно договорів підряду та перевіряти акти виконаних робіт фактичному обсягу та відповідність застосованих нормативів; брати участь у роботі тендерного комітету підприємства; брати участь та організовувати комісії з обстеження окремих об`єктів, складати акти, висновки, вносити пропозиції щодо виникаючих питань; виконувати разові оперативні доручення керівництва управління, готувати по них інформацію або інші необхідні документи; розглядати та готувати відповіді на звернення депутатів, мешканців міста, прокуратури, та інших організацій; готувати накази, розпорядження по своєму напрямку; одержувати інформацію стосовно компетенції відділу від департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації, управління статистики, управлінь, відділів та інших виконавчих органів міської ради та інших структур у терміни, передбачені нормативними документами; надавати інформацію з питань стосовно компетенції відділу до департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації, міської ради та виконавчому комітету міської ради у терміни, передбачені рішеннями та розпорядженнями облдержадміністрації та міської ради; співпрацювати з різними органами виконавчої влади при виконанні покладених на відділ завдань, керуючись чинним законодавством та цією посадовою інструкцією.

Крім того, ОСОБА_13 відповідно до посадової інструкції має право робити офіційні запити та отримувати від житлово-комунальних підприємств інформацію, необхідну для виконання покладених завдань та обов`язків; направляти офіційні запити до відділів, управлінь виконкому міської ради, інших підприємств, установ, організацій з питань, що віднесені до компетенції відділу, та отримувати відповіді від них; використовувати інформацію, отриману у встановленому порядку від житлово-комунальних підприємств, незалежно від форм власності, статистичні та оперативні дані, звіти та додаткові матеріали з питань, що належать до сфери діяльності відділу, необхідні для виконання своїх посадових обов`язків; за дорученням керівництва представляти інтереси підрозділу в органах місцевого самоврядування; вносити пропозиції щодо вдосконалення роботи підрозділу.

Реалізовуючи спільний злочинний план щодо заволодіння бюджетними коштами, ОСОБА_10 у період з 16.04.2024 по 18.06.2024, більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, надала усну вказівку начальнику дільниці ПП «Ефект» ОСОБА_11 на зменшення витратної частини підприємства при використанні робочої сили, техніки і будівельних матеріалів, шляхом зменшення об`єму покриття та відхилення коефіцієнту ущільнення асфальтобетонних сумішей у шарах дорожнього одягу.

У свою чергу ОСОБА_11 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 , ОСОБА_10 та ОСОБА_8 , 18.06.2024, більш точного часу не встановлено, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на «Поточний ремонт дорожнього покриття с.Власівка (вул. Молодіжна, від з.д. переїзду греблі Кременчуцької ГЕС у бік ТОВ «Гідросенд»), достовірно знаючи про те, що якість та обсяг робіт не відповідають умовам договору № 39/24 від 16.04.2024, перебуваючи на території міста Світловодськ Кіровоградської області, більш точного місця не встановлено, склав 18.06.2024 довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за червень 2024 р., підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, акт №1/39/24 приймання виконаних будівельних робіт за червень 2024 року, які надав директору ПП «Ефект» ОСОБА_7

ОСОБА_7 , будучи директором ПП «Ефект», 18.06.2024, більш точного часу не встановлено, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць м. Світловодськ», достовірно знаючи про те, що роботи по об`єкту виконано не в повному обсязі та неналежної якості, перебуваючи на території міста Світловодськ Кіровоградської області, більш точного місця не встановлено, власноруч підписав та скріпив печаткою підприємства довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за червень 2024 р., підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, акт №1/39/24 приймання виконаних будівельних робіт за червень 2024 року, до яких внесено завідомо неправдивівідомості щодо якості та об`ємів виконаних робіт.

Зокрема,вакті № 1/39/24 від 18.06.2024 приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2В) за червень 2024 року включено роботи, які не відповідають вимогам щодо забезпечення коефіцієнту ущільнення згідно п.20.8.10 ДБН В.2.3-4:2015, та контрольованих показників фізико механічних властивостей згідно п.5.3.1 ДСТУ Б .2.7.-119:2011. Встановлено відхилення коефіцієнту ущільнення асфальтобетонних сумішей у шарах дорожнього одягу, який складає менше ніж показник 0.99.

У подальшому, ОСОБА_7 , з метою доведення до кінця свого злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, шляхом зловживання своїм службовим становищем, 18.06.2024 на виконання умов договору № 39/24, більш точного часу не встановлено, перебуваючи за адресою: Кіровоградська область, м. Світловодськ, більш точного місця не встановлено, передав вказаний акт приймання виконаних будівельних робіт (акт КБ-2в) за червень 2024 року, довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за червень 2024 р., підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, до яких внесено завідомо неправдиву інформацію щодо обсягів виконаних робіт і використаних матеріалів, для погодження замовнику начальнику Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Світловодської міської ради ОСОБА_8

ОСОБА_8 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , 18.06.2024 більш точного часу не встановлено, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на об`єкт «Поточний ремонт дорожнього покриття с.Власівка (вул. Молодіжна, від з.д. переїзду греблі Кременчуцької ГЕС у бік ТОВ «Гідросенд»), достовірно знаючи про те, що роботи по об`єкту виконано не в повному обсязі та неналежної якості, перебуваючи на території міста Світловодськ Кіровоградської області, більш точного місця не встановлено, власноруч підписав та скріпив печаткою Управління довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за червень 2024 р., акт №1/39/24 приймання виконаних будівельних робіт за червень 2024р., та інші документи: підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01 та таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, які є невід`ємною частиною акту виконаних робіт, надав для підпису ОСОБА_13 , який згідно посадових обов`язків був відповідальним за перевірку вказаної документації.

Після цього, на підставі акта приймання виконаних будівельних робіт №1/39/24 від 18.06.2024 та невід`ємних додатків до нього, зокрема довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за червень 2024 р., підсумкової відомості ресурсів (витрати по факту), розрахунку загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблиці 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, за договором № 39/24 від 16.04.2024 та відповідно до платіжної інструкції №124 від 19.06.2024, з розрахункового рахунку Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради (ЄДРПОУ 26240718), відкритому в Державній казначейській службі України, м. Київ UA528201720344260022000049088, на розрахунковий рахунок отримувача ПП «Ефект» (ЄДРПОУ 13767430), відкритий в АТ «Укрсиббанк» UA403510050000026007233705000, перераховано грошові кошти на загальну суму 1049 900,00 грн.

З оглядуна викладене, ОСОБА_7 ,діючи умисно,за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, зловживаючи службовим становищем, заволодів грошовими коштами шляхом внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей щодо якості та об`ємів виконаних робіт по об`єкту «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць м.Світловодськ», на загальну суму 160038,48 грн., чим згідно висновку експерта №1466/24-27 від 04.04.2025 завдав збитки Світловодській міській раді Кіровоградської області у вказаному розмірі.

Таким чином, ОСОБА_7 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, а саме: заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.

Крім цього,у періодчасу з18.06.2024по 19.06.2024,більш точногочасу тамісця підчас досудовогорозслідування невстановлено, ОСОБА_8 ,діючи запопередньою змовоюз ОСОБА_7 та ОСОБА_10 ,перебуваючи натериторії містаСвітловодськ Кіровоградськоїобласті, за вище наведених обставин, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на поточний ремонт дорожнього покриття вулиць м. Світловодськ, достовірно знаючи про те, що роботи по об`єкту виконано не в повному обсязі та якість виконаних робіт не відповідає умовам договору, власноруч підписав та скріпив печаткою Управління завідомо підроблені документи: довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за червень 2024 р., акт №1/39/24 приймання виконаних будівельних робіт за червень 2024р., та інші документи: підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01 та таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, які є невід`ємною частиною акту виконаних робіт, та надав для підпису ОСОБА_13 , який згідно посадових обов`язків був відповідальним за перевірку вказаної документації та перебував у змові з іншими фігурантами кримінального провадження.

Після цього, на підставі акта приймання виконаних будівельних робіт №1/39/24 від 18.06.2024 та невід`ємних додатків до нього, зокрема довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за червень 2024 р., підсумкової відомості ресурсів (витрати по факту), розрахунку загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблиці 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, за договором № 39/24 від 16.04.2024 та відповідно до платіжної інструкції №124 від 19.06.2024, з розрахункового рахунку Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради (ЄДРПОУ 26240718), відкритому в Державній казначейській службі України, м. Київ UA528201720344260022000049088, на розрахунковий рахунок отримувача ПП «Ефект» (ЄДРПОУ 13767430), відкритий в АТ «Укрсиббанк» НОМЕР_1 , перераховано грошові кошти на загальну суму 1049 900,00 грн.

Таким чином, ОСОБА_7 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст.28,ч.1ст.366КК України,-службове підроблення, тобто складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, за попередньою змовою групою осіб.

Окрім цього, 17.06.2024 уповноважена особа Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради ОСОБА_9 розмістив оголошення про проведення «Відкритих торгів з особливостями» на офіційному сайті https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-06-17-005653-a, та завантажив тендерну документацію з відповідними додатками, зазначивши кінцевий строк подання тендерних пропозицій до 25.06.2024 та початок аукціону 25.06.2024.

Директор ПП «Ефект» ОСОБА_7 , будучи обізнаним з відкритих інформаційних джерел, розміщених на офіційному веб-сайті Світловодської міської ради, через електронну систему закупівель «Prozorro» заповнив електронну форму та подав на розгляд Управління тендерну пропозицію для участі у процедурі відкритих торгів.

В подальшому, 26.06.2024 ПП «Ефект» визнано переможцем процедури відкритих торгів, з ціновою пропозицією 149 999,00 (сто сорок дев`ять тисяч дев`ятсот дев`яносто дев`ять) грн. та прийнято рішення про намір укласти договір про закупівлю.

02.07.2024 між Управлінням житлово-комунального господарства Світловодської міської ради, в особі начальника ОСОБА_8 (Замовник),та ПП «Ефект»,в особідиректора ОСОБА_7 (Підрядник),укладено договір підряду № 70/24 на надання послуг «Поточний ремонт тротуару по вул. Героїв України (від кафе «BRAND» до автобусної зупинки напроти магазину АТБ) м. Світловодськ».

Відповідно до умов договору:

- підрядник зобов`язується у 2024 році надати Замовникові послуги, зазначені в кошторисній документації, доданій до цього договору, Замовник-прийняти і оплатити такі послуги (п. 1.1. Договору);

- підрядник повинен надати Замовнику послуги, якість яких відповідає ДСТУ та «Порядку проведення ремонту та утримання об`єктів благоустрою населених пунктів», затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28.11.2012 № 589 (п. 2.1. Договору);

- замовник здійснює контроль за відповідністю якості, обсягів і ціни виконаних робіт кошторисній документації, будівельним нормам і правилам, відповідності матеріалів, конструкцій, виробів державним стандартам і технічним умовам (п. 2.2. Договору);

- ціна договору визначається кошторисним розрахунком (п.3.1. Договору);

- договірна ціна є динамічною, що розробляється на підставі поточних цін на матеріальні ресурси, які не повинні перевищувати мінімальних цін на матеріальні ресурси, зареєстрованих в Мінекономіки, а по матеріалах, які не підлягають реєстрації, виходячи із мінімальних цін, що склалися в регіоні на момент укладання Договору (п.3.3. Договору);

- замовник здійснює платежі за фактично виконані роботи на підставі акту прийому виконаних робіт, підписаного уповноваженими представниками обох сторін та довідки про вартість виконаних робіт, підписаного уповноваженими представниками обох сторін на протязі 30 календарних днів (п.4.1. Договору);

- фактично виконані роботи оформляються Підрядником актом виконаних робіт за відповідний період (п. 5.1. Договору);

- якщо під час приймання робіт виявлені недоліки та дефекти, що виникли з вини Підрядника, то вони усуваються останнім за свій рахунок у строки, встановлені приймальною комісією (п. 5.2. Договору);

Підрядник зобов`язаний ( п. 6.1. Договору):

- своїми (та залученими) силами та засобами виконувати усі роботи в обсягах і в строки передбачені технічним завданням та здати виконані роботи Замовнику;

- інформувати Замовника про укладання договорів субпідряду зі спеціалізованими організаціями, що залучаються для виконання робіт за цим договором, і забезпечувати контроль за ходом робіт, що виконуються ним;

- забезпечувати на місці надання послуг вжиття необхідних заходів по техніці безпеки, пожежної безпеки і охороні такого місця;

- в разі виявлення Замовником недоліків в процесі надання послуг Підрядник усуває їх в короткий термін за свій рахунок;

Підрядник має право (п.6.2. Договору):

- розірвати договір, приславши повідомлення Замовнику у разі прийняття судом ухвали про визнання Замовника банкрутом і зобов`язати це робити якщо Замовник протягом 15 днів після відповідного попередження не прийняв міри по усуненню залежних від нього обставин (недоліків наданих ресурсів, проектної документації і т.п.), які загрожують життю і здоров`ю людей або приводять до порушень екологічних, санітарних правил, правил безпеки і інших подібних вимог.

Замовник має право (п. 6.3. Договору):

- затримувати платежі за роботи, виконані з порушенням будівельних норм і правил, проектних рішень до усунення Підрядником виявлених порушень та відмовитися - від прийняття закінчених робіт у разі виявлення недоліків, які виключають можливість їх використання відповідно до мети, зазначеної у договорі підряду і не можуть бути усунені підрядником або третьою особою;

- вимагати виправлення виявлених в процесі перевірок і випробувань неякісних робіт (брак) за рахунок Підрядника в строки, встановлені протоколами (актами). У разі невиконання цих вимог Підрядником у встановлені протоколами (актами) строки Замовник може залучити для виправлення неякісно виконаних робіт іншого виконавця. Компенсація витрат здійснюється за рахунок Підрядника, зокрема утримання Замовником відповідних сум при розрахунках з Підрядником за виконані роботи;

- видавати при виявленні невідповідності виконаних Підрядником робіт, відповідне розпорядження про усунення браку або припинення робіт, яке є обов`язкове для виконання Підрядником:

- розірвати договір з Підрядником в тому випадку, якщо Підрядник систематично (два і більше разів) допускає неякісне виконання робіт в процесі виконання робіт та вимагати в цьому випадку відшкодування Підрядником у повному обсязі збитків заподіяних достроковим розірванням договору;

- обґрунтовано вимагати від Підрядника усунення від виконання робіт фахівців і працівників з недостатньою професійною кваліфікацією. Обґрунтовані вимоги Замовника є обов`язковими для виконання Підрядником;

- відмовитися від договору підряду та вимагати відшкодування збитків, якщо Підрядник своєчасно не розпочав роботи або виконує їх настільки повільно, що закінчення їх у строк, визначений договором підряду, стає неможливим;

- ризик випадкового знищення, загибелі або пошкодження робіт по об`єкту до прийняття Замовником виконаних робіт по акту прийомки-передачі несе Підрядник. Підрядник має право вимагати від Замовника платні за роботу або оплату проведених їм витрат у разі знищення або пошкодження робіт унаслідок непереборної сили до прийняття Замовником виконаних робіт по акту прийомки-передачі;

- вимагати розірвання договору підряду та відшкодування збитків за наявності.

Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» особи, які склали та підписали первинні документи бухгалтерського обліку, несуть відповідальність за недостовірність відображення у них даних.

У подальшому, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, але не раніше 02.07.2024, у директора ПП «Ефект» ОСОБА_7 виник умисел на заволодіння грошовими коштами, виділеними на «Поточний ремонт тротуару по вул. Героїв України (від кафе «BRAND» до автобусної зупинки напроти магазину АТБ) м. Світловодськ», шляхом зловживання службовим становищем.

З метою реалізації свого злочинного плану, ОСОБА_7 , діючи умисно, з корисливих мотивів, переслідуючи мету незаконного збагачення, реалізуючи умисел, направлений на заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, в умовах воєнного стану, залучив раніше йому знайому ОСОБА_10 , якій доручив вирішення організаційних, фінансових та господарських питань підприємства, під час виконання вищевказаного договору. ОСОБА_10 погодилась на спільне вчинення злочину, а саме: заволодіння чужим майном на користь ПП «Ефект», в особі ОСОБА_7 .

Реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на заволодіння бюджетними коштами, діючи за попередньою змовою, ОСОБА_7 залучив підлеглого йому працівника - начальника дільниці ПП «Ефект» ОСОБА_11 , який мав забезпечити зменшення витратної частини підприємства при використанні робочої сили, техніки і будівельних матеріалів, а також складання актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в із зазначенням недостовірної інформації, без участі якого досягнути мети кримінального правопорушення було неможливо. ОСОБА_11 теж погодився на спільне вчинення злочину, а саме: заволодіння чужим майном на користь ПП «Ефект», в особі ОСОБА_7 .

Продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними грошовими коштами, діючи за попередньою змовою, ОСОБА_7 спільно із ОСОБА_10 залучили начальника Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Світловодської міської ради ОСОБА_8 , призначеного на посаду розпорядженням Світловодського міського голови від 13.03.2017, який мав забезпечити прийняття робіт якість та обсяг яких не відповідають умовам договору та оплату їх вартості, згідно договору № 70/24 на надання послуг «Поточний ремонт тротуару по вул. Героїв України (від кафе «BRAND» до автобусної зупинки напроти магазину АТБ) м. Світловодськ», на що останній погодився.

В подальшому, ОСОБА_8 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, спрямованого на заволодіння грошовими коштами, скориставшись своїм службовим становищем, з метою створення видимості належного виконання ПП «Ефект» умов договору, залучив свого підлеглого ОСОБА_13 , призначеного згідно наказу № 12 від 03.02.2020 на посаду інспектора з технічного нагляду технічного відділу управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради, який згідно своїх посадових обов`язків, мав забезпечити прийняття виконаних робіт згідно актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, у яких зазначена недостовірна інформація про якість та об`єм виконаних робіт, на що останній погодився.

Відповідно до посадової інструкції, затвердженої 04.02.2020 начальником управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради ОСОБА_8 - ОСОБА_13 за відсутності заступника начальника управління начальника технічного відділу виконує його функціональні обов`язки, згідно відповідного наказу начальника управління; повинен складати та узгоджувати плани ремонтів об`єктів благоустрою, доріг та інших об`єктів благоустрою, брати участь у складанні перспективних планів ремонту об`єктів благоустрою; готувати пропозиції щодо додаткового фінансування поточного, капітального ремонту, утримання об`єктів благоустрою та капітального ремонту житлового фонду; готувати та передавати інформацію згідно запитів Кіровоградської облдержадміністрації, управлінь міськвиконкому та інших підприємств відповідно до своєї компетенції; контролювати виконання робіт з технічного обслуговування та ремонту конструктивних елементів будинків, внутрішньо будинкових інженерних мереж; у межах своєї компетенції виконувати перевірку об`єктів благоустрою, контролювати належне виконання Правил благоустрою м. Світловодська у сфері житлово-комунального господарства; готувати та передавати звітну документацію виконання робіт з ремонту об`єктів благоустрою, згідно встановленої форми; вести облік та надавати інформацію про хід виконання ремонту об`єктів благоустрою; розробляти проекти договорів з підрядними організаціями на проведення поточних, капітальних ремонтів та утримання об`єктів благоустрою міста; контролювати виконання робіт згідно договорів підряду та перевіряти акти виконаних робіт фактичному обсягу та відповідність застосованих нормативів; брати участь у роботі тендерного комітету підприємства; брати участь та організовувати комісії з обстеження окремих об`єктів, складати акти, висновки, вносити пропозиції щодо виникаючих питань; виконувати разові оперативні доручення керівництва управління, готувати по них інформацію або інші необхідні документи; розглядати та готувати відповіді на звернення депутатів, мешканців міста, прокуратури, та інших організацій; готувати накази, розпорядження по своєму напрямку; одержувати інформацію стосовно компетенції відділу від департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації, управління статистики, управлінь, відділів та інших виконавчих органів міської ради та інших структур у терміни, передбачені нормативними документами; надавати інформацію з питань стосовно компетенції відділу до департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації, міської ради та виконавчому комітету міської ради у терміни, передбачені рішеннями та розпорядженнями облдержадміністрації та міської ради; співпрацювати з різними органами виконавчої влади при виконанні покладених на відділ завдань, керуючись чинним законодавством та цією посадовою інструкцією.

Крім того, ОСОБА_13 відповідно до посадової інструкції має право робити офіційні запити та отримувати від житлово-комунальних підприємств інформацію, необхідну для виконання покладених завдань та обов`язків; направляти офіційні запити до відділів, управлінь виконкому міської ради, інших підприємств, установ, організацій з питань, що віднесені до компетенції відділу, та отримувати відповіді від них; використовувати інформацію, отриману у встановленому порядку від житлово-комунальних підприємств, незалежно від форм власності, статистичні та оперативні дані, звіти та додаткові матеріали з питань, що належать до сфери діяльності відділу, необхідні для виконання своїх посадових обов`язків; за дорученням керівництва представляти інтереси підрозділу в органах місцевого самоврядування; вносити пропозиції щодо вдосконалення роботи підрозділу.

Реалізовуючи спільний злочинний план щодо заволодіння бюджетними коштами, ОСОБА_10 у період з 02.07.2024 по 12.07.2024, більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, надала усну вказівку начальнику дільниці ПП «Ефект» ОСОБА_11 на зменшення витратної частини підприємства при використанні робочої сили, техніки і будівельних матеріалів, шляхом зменшення об`єму покриття та відхилення коефіцієнту ущільнення асфальтобетонних сумішей у шарах дорожнього одягу.

У свою чергу ОСОБА_11 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , 18.06.2024, більш точного часу не встановлено, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на «Поточний ремонт тротуару по вул. Героїв України (від кафе «BRAND» до автобусної зупинки напроти магазину АТБ) м. Світловодськ», достовірно знаючи про те, що якість та обсяг робіт не відповідають умовам договору № 70/24 від 02.07.2024, перебуваючи на території міста Світловодськ Кіровоградської області, більш точного місця не встановлено, склав 18.06.2024 довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2024 р., підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, акт №1/70/24 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2024 року, які надав директору ПП «Ефект» ОСОБА_7

ОСОБА_7 , будучи директором ПП «Ефект», 12.07.2024, більш точного часу не встановлено, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на «Поточний ремонт тротуару по вул. Героїв України (від кафе «BRAND» до автобусної зупинки напроти магазину АТБ) м. Світловодськ», достовірно знаючи про те, що роботи по об`єкту виконано не в повному обсязі та неналежної якості, перебуваючи на території міста Світловодськ Кіровоградської області, більш точного місця не встановлено, власноруч підписав та скріпив печаткою підприємства довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2024 р., підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, акт №1/70/24 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2024 року, до яких внесено завідомо неправдивівідомості щодо якості та об`ємів виконаних робіт.

Зокрема,вакті № 1/70/24 від 12.07.2024 приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2В) за липень 2024 року зазначено об`єм матеріалів, який не відповідає фактичному на 0,6 мм. Вартість завищення складає 10593,59 грн.

Крім того, фактично виконанні роботи по вищевказаному об`єкту не відповідають вимогам щодо забезпечення коефіцієнту ущільнення згідно п.20.8.10 ДБН В.2.3-4:2015, контрольованим показникам фізико механічних властивостей згідно п.5.3.1 ДСТУ Б .2.7.-119:2011, а також встановлено перевищення більше 3.0% водонасичення на об`єкті та відхилення коефіцієнту ущільнення асфальтобетонних сумішей у шарах дорожнього одягу, який складає менше ніж показник 0.99.

У подальшому, ОСОБА_7 , з метою доведення до кінця свого злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, шляхом зловживання своїм службовим становищем, 12.07.2024 на виконання умов договору № 70/24, більш точного часу не встановлено, перебуваючи за адресою: Кіровоградська область, м. Світловодськ, більш точного місця не встановлено, передав вказаний акт приймання виконаних будівельних робіт (акт КБ-2в) за липень 2024 року, довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2024 р., підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, до яких внесено завідомо неправдиву інформацію щодо обсягів виконаних робіт і використаних матеріалів, для погодження замовнику начальнику Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Світловодської міської ради ОСОБА_8

ОСОБА_8 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , 12.07.2024 більш точного часу не встановлено, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на об`єкт «Поточний ремонт тротуару по вул. Героїв України (від кафе «BRAND» до автобусної зупинки напроти магазину АТБ) м. Світловодськ», достовірно знаючи про те, що роботи по об`єкту виконано не в повному обсязі та неналежної якості, перебуваючи на території міста Світловодськ Кіровоградської області, більш точного місця не встановлено, власноруч підписав та скріпив печаткою Управління довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2024 р., акт №1/70/24 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2024р., та інші документи: підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01 та таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, які є невід`ємною частиною акту виконаних робіт, надав для підпису ОСОБА_13 , який згідно посадових обов`язків був відповідальним за перевірку вказаної документації.

Після цього, на підставі акта приймання виконаних будівельних робіт №1/70/24 від 12.07.2024 та невід`ємних додатків до нього, зокрема довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2024 р., підсумкової відомості ресурсів (витрати по факту), розрахунку загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблиці 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, за договором № 70/24 від 02.07.2024 та відповідно до платіжної інструкції № 140 від 15.07.2024, з розрахункового рахунку Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради (ЄДРПОУ 26240718), відкритому в Державній казначейській службі України, м. Київ UA528201720344260022000049088, на розрахунковий рахунок отримувача ПП «Ефект» (ЄДРПОУ 13767430), відкритий в АТ «Укрсиббанк» UA403510050000026007233705000, перераховано грошові кошти на загальну суму 149999,00 грн.

З оглядуна викладене,ОСОБА_7 , діючи умисно,за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, зловживаючи службовим становищем, заволодів грошовими коштами шляхом внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей щодо якості та об`ємів виконаних робіт по об`єкту «Поточний ремонт тротуару по вул. Героїв України (від кафе «BRAND» до автобусної зупинки напроти магазину АТБ) м. Світловодськ», на загальну суму 87262,01 грн., чим згідно висновку експерта № 1791/24-27 від 04.04.2025 завдав збитки Світловодській міській раді Кіровоградської області у вказаному розмірі.

Таким чином, ОСОБА_7 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, а саме: заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.

Крім цього,у періодчасу з12.07.2024по 15.07.2024,більш точногочасу тамісця підчас досудовогорозслідування невстановлено, ОСОБА_8 ,діючи запопередньою змовоюз ОСОБА_7 та ОСОБА_10 ,перебуваючи натериторії містаСвітловодськ Кіровоградськоїобласті, за вище наведених обставин, продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на поточний ремонт тротуару по вул. Героїв України (від кафе «BRAND» до автобусної зупинки напроти магазину АТБ) м. Світловодськ, достовірно знаючи про те, що роботи по об`єкту виконано не в повному обсязі та якість виконаних робіт не відповідає умовам договору, власноруч підписав та скріпив печаткою Управління завідомо підроблені документи: довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2024 р., акт №1/70/24 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2024р., та інші документи: підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01 та таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, які є невід`ємною частиною акту виконаних робіт, та надав для підпису ОСОБА_13 , який згідно посадових обов`язків був відповідальним за перевірку вказаної документації та перебував у змові з іншими фігурантами кримінального провадження.

Після цього, на підставі акта приймання виконаних будівельних робіт №1/70/24 від 12.07.2024 та невід`ємних додатків до нього, зокрема довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2024 р., підсумкової відомості ресурсів (витрати по факту), розрахунку загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблиці 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, за договором № 70/24 від 02.07.2024 та відповідно до платіжної інструкції № 140 від 15.07.2024, з розрахункового рахунку Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради (ЄДРПОУ 26240718), відкритому в Державній казначейській службі України, м. Київ UA528201720344260022000049088, на розрахунковий рахунок отримувача ПП «Ефект» (ЄДРПОУ 13767430), відкритий в АТ «Укрсиббанк» НОМЕР_1 , перераховано грошові кошти на загальну суму 149999,00 грн.

Таким чином, ОСОБА_7 вчинив кримінальнеправопорушення,передбачене ч.2ст.28,ч.1ст.366КК України,-службове підроблення, тобто складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, за попередньою змовою групою осіб.

Окрім цього, 19.06.2024 уповноважена особа Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради ОСОБА_9 розмістив оголошення про проведення «Відкритих торгів з особливостями» на офіційному сайті https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-06-19-008710-a та завантажив тендерну документацію з відповідними додатками, зазначивши кінцевий строк подання тендерних пропозицій до 27.06.2024 та початок аукціону 27.06.2024.

Директор ПП «Ефект» ОСОБА_7 , будучи обізнаним з відкритих інформаційних джерел, розміщених на офіційному веб-сайті Світловодської міської ради, через електронну систему закупівель «Prozorro» заповнив електронну форму та подав на розгляд Управління тендерну пропозицію для участі у процедурі відкритих торгів.

В подальшому, 28.06.2024 ПП «Ефект» визнано переможцем процедури відкритих торгів, з ціновою пропозицією 899 999,00 (вісімсот дев`яносто дев`ять тисяч дев`ятсот дев`яносто дев`ять) грн. та прийнято рішення про намір укласти договір про закупівлю.

08.07.2024 між Управлінням житлово-комунального господарства Світловодської міської ради, в особі начальника ОСОБА_8 (Замовник),та ПП «Ефект»,в особідиректора ОСОБА_7 (Підрядник),укладено договір підряду № 73/24 на надання послуг «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць м. Світловодськ».

Відповідно до умов договору:

- підрядник зобов`язується у 2024 році надати Замовникові послуги, зазначені в кошторисній документації, доданій до цього договору, Замовник-прийняти і оплатити такі послуги (п. 1.1. Договору);

- роботи і матеріальні та технічні ресурси, що використовуються для їх виконання, повинні відповідати нормативно-технічним документам (ДБН, ДСТУ, СНиП, ГОСТ, ТУ тощо), іншим нормативним документам, проектній документації та Договору (п. 4.3. Договору);

- з метою забезпечення контролю за відповідністю Робіт і матеріальних ресурсів установленим вимогам ЗАМОВНИК здійснює контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконаних Робіт відповідно до законодавства (п. 4.5. Договору);

- ціна договору визначається кошторисним розрахунком (п. 2.1. Договору);

- договірна ціна є динамічною. Впродовж терміну дії Договору ціна на виконання робіт залишається незмінною за винятком випадків визначених п.п. 2.3.1. - 2.3.3. Договору (п. 2.3. Договору);

- ЗАМОВНИК проводить розрахунок за виконані Роботи на підставі ст.49 Бюджетного кодексу України по мірі надходження бюджетних коштів на рахунок ЗАМОВНИКА, на підставі виконаних обсягів робіт, згідно з Актом приймання виконаних підрядних робіт (типової форми № КБ-2в), та довідкою про вартість виконаних робіт та витрати (типової форми № КБ-3в) (які є невід`ємною частиною Договору) в межах вартості, визначеної кошторисом (п. 5.1. Договору);

- розрахунок за виконані роботи проводиться на підставі акту виконаних робіт протягом 10-ти денний термін після їх приймання, за умови наявності коштів на рахунку Замовника (п. 5.3. Договору);

- роботи виконані з порушенням будівельних норм та/або з використанням матеріальних ресурсів, які не відповідають установленим вимогам не оплачуються до усунення ПІДРЯДНИКОМ недоліків (дефектів) за власний рахунок (п. 5.5. Договору);

Підрядник зобов`язаний (п. 6.4. Договору):

- здійснювати виконання робіт згідно з діючими в Україні нормативно-технічними документами (ДБН, ДСТУ, СніП, ТУ, ГОСТ);

- дотримуватися технології виробництва та виконання Робіт;

- забезпечувати ведення та передачу ЗАМОВНИКУ в установленому порядку документів про виконання Договору;

- своєчасно усувати недоліки робіт, допущені з його вини;

- відшкодувати відповідно до законодавства та Договору завдані ЗАМОВНИКУ збитки;

- на вимогу ЗАМОВНИКА надавати йому всю необхідну інформацію та документи для здійснення технічного нагляду та контролю за виконанням робіт;

- виконати в установлені строки передбачені Договором роботи відповідно до затвердженої експертизою проектно-кошторисної документації і передати ЗАМОВНИКУ у порядку, передбаченому Договором та законодавством, закінчені роботи, які мають відповідати вимогам закону протягом усього гарантійного строку та об`єкт виконання робіт, підготовлений до експлуатації, в обумовлений Договором строк;

- ПІДРЯДНИК гарантує якість закінчення робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників, визначених у проектній документації, та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку.

Підрядник має право (п.6.3. Договору):

- замість усунення недоліків Робіт, за які він відповідає, безоплатно виконати Роботи заново з відшкодуванням ЗАМОВНИКОВІ збитків, завданих простроченням виконання;

- відмовитися від Договору і вимагати відшкодування збитків у разі внесення до проектно-кошторисної документації змін, що потребують виконання додаткових робіт, вартість яких перевищує 10 відсотків ціни Договору.

Замовник має право (п. 6.1. Договору):

- здійснювати у будь-який час, не втручаючись у господарську діяльність ПІДРЯДНИКА, технічний нагляд і контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконаних робіт, вимагати та отримувати всі необхідні йому документи за Договором ПІДРЯДНИКА;

- вимагати безоплатного виправлення недоліків у розумний строк, якщо ПІДРЯДНИК відступив від умов Договору, що погіршило роботи, або допустив інші недоліки в роботах з відшкодуванням збитків, завданих ЗАМОВНИКУ, в тому числі за рахунок відповідного зниження цін Договору;

- призначити ПІДРЯДНИКОВІ строк на усунення недоліків, а в разі невиконання ПІДРЯДНИКОМ цієї вимоги відмовитися від Договору та вимагати відшкодування збитків або доручити виправлення робіт іншій особі за рахунок ПІДРЯДНИКА, якщо під час виконання робіт стане очевидним, що вона не буде виконана належним чином;

- вимагати розірвання Договору та відшкодування збитків за наявності у роботах істотних відступів від умов Договору або інших істотних недоліків;

- відмовитися від Договору та вимагати відшкодування збитків, якщо відступи у роботі від умов договору або інші недоліки у Роботах є істотними та такими, що не можуть бути усунені, або не були усунені у встановлений ЗАМОВНИКОМ розумний строк;

- відмовитися від прийняття робіт у разі виявлення недоліків, які виключають можливість використання робіт відповідно до мети, зазначеної у проектній документації до Договору, і не можуть бути усунені ПІДРЯДНИКОМ чи третьою особою, або вимагати відповідного зниження ціни Договору чи компенсації збитків;

- вимагати відшкодування завданих йому збитків, зумовлених порушенням (невиконанням чи неналежним виконанням) Договору, якщо законом не передбачено інше.

Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» особи, які склали та підписали первинні документи бухгалтерського обліку, несуть відповідальність за недостовірність відображення у них даних.

У подальшому, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, але не раніше 08.07.2024, у директора ПП «Ефект» ОСОБА_7 виник умисел на заволодіння грошовими коштами, виділеними на «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць м. Світловодськ», шляхом зловживання службовим становищем.

З метою реалізації свого злочинного плану, ОСОБА_7 , діючи умисно, з корисливих мотивів, переслідуючи мету незаконного збагачення, реалізуючи умисел, направлений на заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, залучив раніше йому знайому ОСОБА_10 , якій доручив вирішення організаційних, фінансових та господарських питань підприємства під час виконання вищевказаного договору. ОСОБА_10 погодилась на спільне вчинення злочину, а саме: заволодіння чужим майном на користь ПП «Ефект», в особі ОСОБА_7 .

Реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на заволодіння бюджетними коштами, діючи за попередньою змовою, ОСОБА_7 залучив підлеглого йому працівника - начальника дільниці ПП «Ефект» ОСОБА_11 , який мав забезпечити зменшення витратної частини підприємства при використанні робочої сили, техніки і будівельних матеріалів, а також складання актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в із зазначенням недостовірної інформації, без участі якого досягнути мети кримінального правопорушення було неможливо. ОСОБА_11 теж погодився на спільне вчинення злочину, а саме: заволодіння чужим майном на користь ПП «Ефект», в особі ОСОБА_7 .

Продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними грошовими коштами, діючи за попередньою змовою ОСОБА_7 спільно із ОСОБА_10 залучили начальника Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Світловодської міської ради ОСОБА_8 , призначеного на посаду розпорядженням Світловодського міського голови від 13.03.2017, який мав забезпечити прийняття робіт якість та обсяг яких не відповідають умовам договору та оплату їх вартості, згідно договору № 73/24 на надання послуг «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць м. Світловодськ», на що останній погодився.

В подальшому, ОСОБА_8 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, спрямованого на заволодіння грошовими коштами, скориставшись своїм службовим становищем, з метою створення видимості належного виконання ПП «Ефект» умов договору, залучив свого підлеглого ОСОБА_13 , призначеного згідно наказу № 12 від 03.02.2020 на посаду інспектора з технічного нагляду технічного відділу управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради, який згідно своїх посадових обов`язків мав забезпечити прийняття виконаних робіт згідно актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, у яких зазначена недостовірна інформація про якість та об`єм виконаних робіт, на що останній погодився.

Відповідно до посадової інструкції, затвердженої 04.02.2020 начальником управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради ОСОБА_8 - ОСОБА_13 за відсутності заступника начальника управління начальника технічного відділу виконує його функціональні обов`язки, згідно відповідного наказу начальника управління; повинен складати та узгоджувати плани ремонтів об`єктів благоустрою, доріг та інших об`єктів благоустрою, брати участь у складанні перспективних планів ремонту об`єктів благоустрою; готувати пропозиції щодо додаткового фінансування поточного, капітального ремонту, утримання об`єктів благоустрою та капітального ремонту житлового фонду; готувати та передавати інформацію згідно запитів Кіровоградської облдержадміністрації, управлінь міськвиконкому та інших підприємств відповідно до своєї компетенції; контролювати виконання робіт з технічного обслуговування та ремонту конструктивних елементів будинків, внутрішньо будинкових інженерних мереж; у межах своєї компетенції виконувати перевірку об`єктів благоустрою, контролювати належне виконання Правил благоустрою м. Світловодська у сфері житлово-комунального господарства; готувати та передавати звітну документацію виконання робіт з ремонту об`єктів благоустрою, згідно встановленої форми; вести облік та надавати інформацію про хід виконання ремонту об`єктів благоустрою; розробляти проекти договорів з підрядними організаціями на проведення поточних, капітальних ремонтів та утримання об`єктів благоустрою міста; контролювати виконання робіт згідно договорів підряду та перевіряти акти виконаних робіт фактичному обсягу та відповідність застосованих нормативів; брати участь у роботі тендерного комітету підприємства; брати участь та організовувати комісії з обстеження окремих об`єктів, складати акти, висновки, вносити пропозиції щодо виникаючих питань; виконувати разові оперативні доручення керівництва управління, готувати по них інформацію або інші необхідні документи; розглядати та готувати відповіді на звернення депутатів, мешканців міста, прокуратури, та інших організацій; готувати накази, розпорядження по своєму напрямку; одержувати інформацію стосовно компетенції відділу від департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації, управління статистики, управлінь, відділів та інших виконавчих органів міської ради та інших структур у терміни, передбачені нормативними документами; надавати інформацію з питань стосовно компетенції відділу до департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації, міської ради та виконавчому комітету міської ради у терміни, передбачені рішеннями та розпорядженнями облдержадміністрації та міської ради; співпрацювати з різними органами виконавчої влади при виконанні покладених на відділ завдань, керуючись чинним законодавством та цією посадовою інструкцією.

Крім того, ОСОБА_13 відповідно до посадової інструкції має право робити офіційні запити та отримувати від житлово-комунальних підприємств інформацію, необхідну для виконання покладених завдань та обов`язків; направляти офіційні запити до відділів, управлінь виконкому міської ради, інших підприємств, установ, організацій з питань, що віднесені до компетенції відділу, та отримувати відповіді від них; використовувати інформацію, отриману у встановленому порядку від житлово-комунальних підприємств, незалежно від форм власності, статистичні та оперативні дані, звіти та додаткові матеріали з питань, що належать до сфери діяльності відділу, необхідні для виконання своїх посадових обов`язків; за дорученням керівництва представляти інтереси підрозділу в органах місцевого самоврядування; вносити пропозиції щодо вдосконалення роботи підрозділу.

Реалізовуючи спільний злочинний план щодо заволодіння бюджетними коштами, ОСОБА_10 у період з 08.07.2024 по 08.08.2024, більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, надала усну вказівку начальнику дільниці ПП «Ефект» ОСОБА_11 на зменшення витратної частини підприємства при використанні робочої сили, техніки і будівельних матеріалів, шляхом зменшення об`єму покриття та відхилення коефіцієнту ущільнення асфальтобетонних сумішей у шарах дорожнього одягу.

У свою чергу ОСОБА_11 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , 08.08.2024, більш точного часу не встановлено, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць м. Світловодськ», достовірно знаючи про те, що якість та обсяг робіт не відповідають умовам договору № 73/24 від 08.07.2024, перебуваючи на території міста Світловодськ Кіровоградської області, більш точного місця не встановлено, склав 08.08.2024 довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 р., підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, акт №1/73/24 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2024 року, які надав директору ПП «Ефект» ОСОБА_7

ОСОБА_7 , будучи директором ПП «Ефект», 08.08.2024, більш точного часу не встановлено, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць м. Світловодськ», достовірно знаючи про те, що роботи по об`єкту виконано не в повному обсязі та неналежної якості, перебуваючи на території міста Світловодськ Кіровоградської області, більш точного місця не встановлено, власноруч підписав та скріпив печаткою підприємства довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 р., підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, акт №1/73/24 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2024 року, до яких внесено завідомо неправдивівідомості щодо якості та об`ємів виконаних робіт.

Зокрема,вакті № 1/73/24 від 08.08.2024 приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2В) за серпень 2024 року зазначено об`єм матеріалів, який не відповідає фактичному на 12 мм. Вартість завищення складає 17103,00 грн.

Крім цього, фактично виконанні роботи по вищевказаному об`єкту не відповідають вимогам щодо забезпечення коефіцієнту ущільнення згідно п.20.8.10 ДБН В.2.3-4:2015, який складає менше ніж показник 0.99, та контрольованим показникам фізико механічних властивостей згідно п.5.3.1 ДСТУ Б .2.7.-119:2011.

У подальшому, ОСОБА_7 , з метою доведення до кінця свого злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, шляхом зловживання своїм службовим становищем, 08.08.2024 на виконання умов договору № 73/24, більш точного часу не встановлено, перебуваючи за адресою: Кіровоградська область, м. Світловодськ, більш точного місця не встановлено, передав вказаний акт приймання виконаних будівельних робіт (акт КБ-2в) за серпень 2024 року, довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 р., підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, до яких внесено завідомо неправдиву інформацію щодо якості та об`ємів виконаних робіт, для погодження замовнику начальнику Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Світловодської міської ради ОСОБА_8

ОСОБА_8 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , 08.08.2024 більш точного часу не встановлено, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на об`єкт «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць м. Світловодськ», достовірно знаючи про те, що роботи по об`єкту виконано не в повному обсязі та неналежної якості, перебуваючи на території міста Світловодськ Кіровоградської області, більш точного місця не встановлено, власноруч підписав та скріпив печаткою Управління довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 р., акт №1/73/24 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2024р., та інші документи: підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01 та таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, які є невід`ємною частиною акту виконаних робіт, та надав для підпису ОСОБА_13 , який згідно посадових обов`язків був відповідальним за перевірку вказаної документації.

Після цього, на підставі акта приймання виконаних будівельних робіт №1/73/24 від 08.08.2024 та невід`ємних додатків до нього, зокрема довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 р., підсумкової відомості ресурсів (витрати по факту), розрахунку загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблиці 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, за договором № 73/24 від 08.07.2024 та відповідно до платіжної інструкції № 159 від 09.08.2024, з розрахункового рахунку Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради (ЄДРПОУ 26240718), відкритому в Державній казначейській службі України, м. Київ UA528201720344260022000049088, на розрахунковий рахунок отримувача ПП «Ефект» (ЄДРПОУ 13767430), відкритий в АТ «Укрсиббанк» UA403510050000026007233705000, перераховано грошові кошти на загальну суму 899999,00 грн.

З оглядуна викладене,ОСОБА_7 , діючи умисно,за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, зловживаючи службовим становищем, заволодів грошовими коштами шляхом внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей щодо якості та об`ємів виконаних робіт, по об`єкту «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць м. Світловодськ», на загальну суму 88356 грн., чим згідно висновку експерта №1792/24-27 від 08.05.2025 завдав збитки Світловодській міській раді Кіровоградської області у вказаному розмірі.

Таким чином, ОСОБА_7 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, а саме: заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.

Крім цього,у періодчасу з08.08.2024по 09.08.2024,більш точногочасу тамісця підчас досудовогорозслідування невстановлено, ОСОБА_8 ,діючи запопередньою змовоюз ОСОБА_7 та ОСОБА_10 ,перебуваючи натериторії містаСвітловодськ Кіровоградськоїобласті, за вище наведених обставин, продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на об`єкт «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць м. Світловодськ», достовірно знаючи про те, що роботи по об`єкту виконано не в повному обсязі та неналежної якості, власноруч підписав та скріпив печаткою Управління завідомо підроблені документи: довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 р., акт №1/73/24 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2024р., та інші документи: підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01 та таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, які є невід`ємною частиною акту виконаних робіт, та надав для підпису ОСОБА_13 , який згідно посадових обов`язків був відповідальним за перевірку вказаної документації та перебував у змові з іншими фігурантами кримінального провадження.

Після цього, на підставі акта приймання виконаних будівельних робіт №1/73/24 від 08.08.2024 та невід`ємних додатків до нього, зокрема довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 р., підсумкової відомості ресурсів (витрати по факту), розрахунку загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблиці 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, за договором № 73/24 від 08.07.2024 та відповідно до платіжної інструкції № 159 від 09.08.2024, з розрахункового рахунку Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради (ЄДРПОУ 26240718), відкритому в Державній казначейській службі України, м. Київ UA528201720344260022000049088, на розрахунковий рахунок отримувача ПП «Ефект» (ЄДРПОУ 13767430), відкритий в АТ «Укрсиббанк» НОМЕР_1 , перераховано грошові кошти на загальну суму 899999,00 грн.

Таким чином, ОСОБА_7 вчинив кримінальнеправопорушення,передбачене ч.2ст.28,ч.1ст.366КК України,-службове підроблення, тобто складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, за попередньою змовою групою осіб.

Окрім цього, 19.06.2024 уповноважена особа Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради ОСОБА_9 розмістив оголошення про проведення «Відкритих торгів з особливостями» на офіційному сайті https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-06-19-009208-a, та завантажив тендерну документацію з відповідними додатками, зазначивши кінцевий строк подання тендерних пропозицій до 27.06.2024 та початок аукціону 27.06.2024.

Директор ПП «Ефект» ОСОБА_7 , будучи обізнаним з відкритих інформаційних джерел, розміщених на офіційному веб-сайті Світловодської міської ради, через електронну систему закупівель «Prozorro» заповнив електронну форму та подав на розгляд Управління тендерну пропозицію для участі у процедурі відкритих торгів.

В подальшому, 28.06.2024 ПП «Ефект» визнано переможцем процедури відкритих торгів, з ціновою пропозицією 1 074 220,00 (один мільйон сімдесят чотири тисячі двісті двадцять) грн. та прийнято рішення про намір укласти договір про закупівлю.

12.07.2024 між Управлінням житлово-комунального господарства Світловодської міської ради, в особі начальника ОСОБА_8 (Замовник), та ПП «Ефект», в особі директора ОСОБА_7 (Підрядник), укладено договір про закупівлю товарів (робіт або послуг) № 76/24 на надання послуг «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць сел. Власівка».

Відповідно до умов договору:

- підрядник зобов`язується у 2024 році надати Замовникові послуги, зазначені в кошторисній документації, доданій до цього договору, Замовник-прийняти і оплатити такі послуги (п. 1.1. Договору);

- роботи і матеріальні та технічні ресурси, що використовуються для їх виконання, повинні відповідати нормативно-технічним документам (ДБН, ДСТУ, СНиП, ГОСТ, ТУ тощо), іншим нормативним документам, проектній документації та Договору (п. 4.3. Договору);

- з метою забезпечення контролю за відповідністю Робіт і матеріальних ресурсів установленим вимогам ЗАМОВНИК здійснює контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконаних Робіт відповідно до законодавства (п. 4.5. Договору);

- ціна договору визначається кошторисним розрахунком (п. 2.1. Договору);

- договірна ціна є динамічною. Впродовж терміну дії Договору ціна на виконання робіт залишається незмінною за винятком випадків визначених п.п. 2.3.1. - 2.3.3. Договору (п. 2.3. Договору);

- ЗАМОВНИК проводить розрахунок за виконані Роботи на підставі ст.49 Бюджетного кодексу України по мірі надходження бюджетних коштів на рахунок ЗАМОВНИКА, на підставі виконаних обсягів робіт, згідно з Актом приймання виконаних підрядних робіт (типової форми № КБ-2в), та довідкою про вартість виконаних робіт та витрати (типової форми № КБ-3в) (які є невід`ємною частиною Договору) в межах вартості, визначеної кошторисом (п. 5.1. Договору);

- розрахунок за виконані роботи проводиться на підставі акту виконаних робіт протягом 10-ти денний термін після їх приймання, за умови наявності коштів на рахунку Замовника (п. 5.3. Договору);

- роботи виконані з порушенням будівельних норм та/або з використанням матеріальних ресурсів, які не відповідають установленим вимогам не оплачуються до усунення ПІДРЯДНИКОМ недоліків (дефектів) за власний рахунок (п. 5.5. Договору);

Підрядник зобов`язаний (п. 6.4. Договору):

- здійснювати виконання робіт згідно з діючими в Україні нормативно-технічними документами (ДБН, ДСТУ, СніП, ТУ, ГОСТ);

- дотримуватися технології виробництва та виконання Робіт;

- забезпечувати ведення та передачу ЗАМОВНИКУ в установленому порядку документів про виконання Договору;

- своєчасно усувати недоліки робіт, допущені з його вини;

- відшкодувати відповідно до законодавства та Договору завдані ЗАМОВНИКУ збитки;

- на вимогу ЗАМОВНИКА надавати йому всю необхідну інформацію та документи для здійснення технічного нагляду та контролю за виконанням робіт;

- виконати в установлені строки передбачені Договором роботи відповідно до затвердженої експертизою проектно-кошторисної документації і передати ЗАМОВНИКУ у порядку, передбаченому Договором та законодавством, закінчені роботи, які мають відповідати вимогам закону протягом усього гарантійного строку та об`єкт виконання робіт, підготовлений до експлуатації, в обумовлений Договором строк;

- ПІДРЯДНИК гарантує якість закінчення робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників, визначених у проектній документації, та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку.

Підрядник має право (п.6.3. Договору):

- замість усунення недоліків Робіт, за які він відповідає, безоплатно виконати Роботи заново з відшкодуванням ЗАМОВНИКОВІ збитків, завданих простроченням виконання;

- відмовитися від Договору і вимагати відшкодування збитків у разі внесення до проектно-кошторисної документації змін, що потребують виконання додаткових робіт, вартість яких перевищує 10 відсотків ціни Договору.

Замовник має право (п. 6.1. Договору):

- здійснювати у будь-який час, не втручаючись у господарську діяльність ПІДРЯДНИКА, технічний нагляд і контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконаних робіт, вимагати та отримувати всі необхідні йому документи за Договором ПІДРЯДНИКА;

- вимагати безоплатного виправлення недоліків у розумний строк, якщо ПІДРЯДНИК відступив від умов Договору, що погіршило роботи, або допустив інші недоліки в роботах з відшкодуванням збитків, завданих ЗАМОВНИКУ, в тому числі за рахунок відповідного зниження цін Договору;

- призначити ПІДРЯДНИКОВІ строк на усунення недоліків, а в разі невиконання ПІДРЯДНИКОМ цієї вимоги відмовитися від Договору та вимагати відшкодування збитків або доручити виправлення робіт іншій особі за рахунок ПІДРЯДНИКА, якщо під час виконання робіт стане очевидним, що вона не буде виконана належним чином;

- вимагати розірвання Договору та відшкодування збитків за наявності у роботах істотних відступів від умов Договору або інших істотних недоліків;

- відмовитися від Договору та вимагати відшкодування збитків, якщо відступи у роботі від умов договору або інші недоліки у Роботах є істотними та такими, що не можуть бути усунені, або не були усунені у встановлений ЗАМОВНИКОМ розумний строк;

- відмовитися від прийняття робіт у разі виявлення недоліків, які виключають можливість використання робіт відповідно до мети, зазначеної у проектній документації до Договору, і не можуть бути усунені ПІДРЯДНИКОМ чи третьою особою, або вимагати відповідного зниження ціни Договору чи компенсації збитків;

- вимагати відшкодування завданих йому збитків, зумовлених порушенням (невиконанням чи неналежним виконанням) Договору, якщо законом не передбачено інше.

Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» особи, які склали та підписали первинні документи бухгалтерського обліку, несуть відповідальність за недостовірність відображення у них даних.

У подальшому, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, але не раніше 12.07.2024, у директора ПП «Ефект» ОСОБА_7 виник умисел на заволодіння грошовими коштами, виділеними на «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць сел. Власівка», шляхом зловживання службовим становищем.

З метою реалізації свого злочинного плану, ОСОБА_7 , діючи умисно, з корисливих мотивів, переслідуючи мету незаконного збагачення, реалізуючи умисел, направлений на заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, залучив раніше йому знайому ОСОБА_10 , якій доручив вирішення організаційних, фінансових та господарських питань підприємства під час виконання вищевказаного договору. ОСОБА_10 погодилась на спільне вчинення злочину, а саме: заволодіння чужим майном на користь ПП «Ефект», в особі ОСОБА_7 .

Реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на заволодіння бюджетними коштами, діючи за попередньою змовою, ОСОБА_7 залучив підлеглого йому працівника - начальника дільниці ПП «Ефект» ОСОБА_11 , який мав забезпечити зменшення витратної частини підприємства при використанні робочої сили, техніки і будівельних матеріалів, а також складання актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в із зазначенням недостовірної інформації, без участі якого досягнути мети кримінального правопорушення було неможливо. ОСОБА_11 теж погодився на спільне вчинення злочину, а саме: заволодіння чужим майном на користь ПП «Ефект», в особі ОСОБА_7 .

Продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними грошовими коштами, діючи за попередньою змовою, ОСОБА_7 спільно із ОСОБА_10 залучили начальника Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Світловодської міської ради ОСОБА_8 , призначеного на посаду розпорядженням Світловодського міського голови від 13.03.2017, який мав забезпечити прийняття робіт якість та обсяг яких не відповідають умовам договору та оплатуїх вартості,згіднодоговору про закупівлю товарів (робіт або послуг) № 76/24 на надання послуг «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць сел. Власівка», на що останній погодився.

В подальшому, ОСОБА_8 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, спрямованого на заволодіння грошовими коштами, скориставшись своїм службовим становищем, з метою створення видимості належного виконання ПП «Ефект» умов договору, залучив свою підлеглу ОСОБА_12 , призначену згідно наказу № 50к від 28.06.2023 на посаду заступника начальника Управління начальника технічного відділу управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради, яка згідно своїх посадових обов`язків мала забезпечити прийняття виконаних робіт згідно актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, у яких зазначена недостовірна інформація про об`єм та якість виконаних робіт, на що остання погодилась.

Згідно посадової інструкції, затвердженої 04.07.2023 начальником управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради ОСОБА_8 - ОСОБА_12 організовує та координує роботу технічного відділу управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради відповідно до положення про технічний відділ управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради та до Положення про управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради; складає та узгоджує перспективні плани поточного та капітального ремонту об`єктів благоустрою та житлового фонду громади; готує пропозиції щодо додаткового фінансового поточного, капітального ремонту, утримання об`єктів благоустрою та комунального майна; готує та передає інформацію згідно запитів Кіровоградської облдержадміністрації, управлінь Світловодської міської ради та інших підприємств відповідно до своєї компетенції; бере участь та організовує комісії щодо обстеження окремих об`єктів за дорученням начальника управління; складає акти, висновки, вносить пропозиції щодо виникаючих питань; розглядає та готує відповіді на звернення депутатів, мешканців громади, прокуратури та інших організацій; готує проекти наказів по управлінню, проекти рішень та розпоряджень виконавчого комітету міської ради в межах своєї компетенції; консультує працівників підприємств житлово-комунального господарства незалежно від форм власності стосовно питань експлуатації та ремонту в межах своєї компетенції; розробляє проекти договорів з підрядними організаціями на проведення ремонту та об`єктів благоустрою та капітального ремонту житлового фонду міста; контролює виконання робіт згідно договорів підряду та перевіряє акти виконаних робіт фактичному обсягу та відповідність застосованих нормативів; забезпечує облік і зберігання в управлінні технічної документації: розробленої проектно-кошторисної документації; виконує окремі доручення начальника управління в межах своєї компетенції; вирішує інші питання в межах своїх повноважень; забезпечує захист державної таємниці у напрямах діяльності управління; дотримується законодавства України з питань боротьби з корупцією; нa час відсутності начальника управління виконує його функціональні обов`язки з правом першого підпису на розпорядчих, фінансових та інших документах.

Крім того, ОСОБА_12 згідно посадової інструкції має право: робити офіційні запити та отримувати від житлово-комунальних підприємств інформацію, необхідну для виконання покладених завдань та обов`язків; направляти офіційні запити до відділів, управлінь міської ради, інших підприємств та організацій з питань, що віднесені до компетенції відділу, та отримувати відповіді від них; використовувати інформацію, отриману у встановленому порядку від житлово-комунальних підприємств, незалежно від форм власності, статистичні та оперативні дані, звіти та додаткові матеріали з питань, що належать до сфери діяльності відділу, необхідні для виконання своїх посадових обов`язків; ознайомлюватися з проектами рішень керівництва управління, що стосуються його діяльності; в межах своєї компетенції підписувати та візувати документи; вимагати та отримувати у працівників управління інформацію та документи, необхідні для виконання його посадових обов`язків; залучати працівників відділу до виконання покладених на нього завдань; за дорученням керівництва: представляти інтереси управління житлово-комунального господарства в органах державної влади та органах місцевого самоврядування з питань напрямку діяльності управління; вносити на розгляд начальника управління пропозиції щодо вдосконалення роботи працівників відділу та управління в цілому; вимагати від начальника управління сприяння у виконанні обов`язків і реалізації прав, що передбачені цією інструкцією.

Реалізовуючи спільний злочинний план щодо заволодіння бюджетними коштами, ОСОБА_10 у період з 12.07.2024 по 27.08.2024, більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, надала усну вказівку начальнику дільниці ПП «Ефект» ОСОБА_11 на зменшення витратної частини підприємства при використанні робочої сили, техніки і будівельних матеріалів, шляхом зменшення об`єму покриття та відхилення коефіцієнту ущільнення асфальтобетонних сумішей у шарах дорожнього одягу.

У свою чергу ОСОБА_11 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , 27.08.2024, більш точного часу не встановлено, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць сел. Власівка», достовірно знаючи про те, що якість та обсяг робіт не відповідають умовам договору № 76/24 від 12.07.2024, перебуваючи на території міста Світловодськ Кіровоградської області, більш точного місця не встановлено, склав 27.08.2024 довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 р., підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, акт №1/76/24 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2024 року, які надав директору ПП «Ефект» ОСОБА_7

ОСОБА_7 , будучи директором ПП «Ефект», 27.08.2024, більш точного часу не встановлено, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць сел. Власівка», достовірно знаючи про те, що роботи по об`єкту виконано не в повному обсязі та неналежної якості, перебуваючи на території міста Світловодськ Кіровоградської області, більш точного місця не встановлено, власноруч підписав та скріпив печаткою підприємства довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 р., підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, акт №1/76/24 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2024 року, до яких внесено завідомо неправдивівідомості щодо якості та об`ємів виконаних робіт.

Зокрема,вакті № 1/76/24 від 27.08.2024 приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2В) за серпень 2024 року зазначено об`єм матеріалів, який не відповідає фактичному. Вартість завищення складає на суму 12 281,03 грн.

Крім цього, фактично виконанні роботи по вищевказаному об`єкту не відповідають вимогам щодо забезпечення коефіцієнту ущільнення згідно п.20.8.10 ДБН В.2.3-4:2015, який складає менше ніж показник 0.99, контрольованим показникам фізико механічних властивостей згідно п.5.3.1 ДСТУ Б .2.7.-119:2011, а також встановлено перевищення більше 3.0% водонасичення на об`єкті по вул. Молодіжна (від з/д переїзду на дамбі Кременчуцької ГЕС до перехрестя з вул. Східної біля світлофору) (Точка 1).

У подальшому, ОСОБА_7 , з метою доведення до кінця свого злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, шляхом зловживання своїм службовим становищем, 27.08.2024 на виконання умов договору № 76/24, більш точного часу не встановлено перебуваючи за адресою: Кіровоградська область, м. Світловодськ, більш точного місця не встановлено, передав вказаний акт приймання виконаних будівельних робіт (акт КБ-2в) за серпень 2024 року, довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 р., підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, до яких внесено завідомо неправдиву інформацію щодо обсягів виконаних робіт і використаних матеріалів, для погодження замовнику начальнику Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Світловодської міської ради ОСОБА_8

ОСОБА_8 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , 27.08.2024 більш точного часу не встановлено, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на об`єкт «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць сел. Власівка», достовірно знаючи про те, що роботи по об`єкту виконано не в повному обсязі та неналежної якості, перебуваючи на території міста Світловодськ Кіровоградської області, більш точного місця не встановлено, власноруч підписав та скріпив печаткою Управління довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 р., акт №1/76/24 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2024р., та інші документи: підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01 та таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, які є невід`ємною частиною акту виконаних робіт, та надав для підпису ОСОБА_12 , яка згідно посадових обов`язків є відповідальною за перевірку вказаної документації.

Після цього, на підставі акта приймання виконаних будівельних робіт №1/76/24 від 27.08.2024 та невід`ємних додатків до нього, зокрема довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 р., підсумкової відомості ресурсів (витрати по факту), розрахунку загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблиці 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, за договором № 76/24 від 12.07.2024 та відповідно до платіжної інструкції № 172 від 28.08.2024, з розрахункового рахунку Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради (ЄДРПОУ 26240718), відкритому в Державній казначейській службі України, м. Київ UA528201720344260022000049088, на розрахунковий рахунок отримувача ПП «Ефект» (ЄДРПОУ 13767430), відкритий в АТ «Укрсиббанк» UA403510050000026007233705000, перераховано грошові кошти на загальну суму 1 074220,00 грн.

З огляду на викладене, ОСОБА_7 , діючи умисно,за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, зловживаючи службовим становищем, заволодів грошовими коштами шляхом внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей щодо якості та об`ємів виконаних робіт по об`єкту «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць сел. Власівка», на загальну суму 598539,58 грн, чим згідно висновку експерта № 1794/24-27 від 05.05.2025 завдав збитки Світловодській міській раді Кіровоградської області у вказаному розмірі.

Таким чином, ОСОБА_7 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, а саме: заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.

Крім цього,28.08.2024,більш точногочасу тамісця підчас досудовогорозслідування невстановлено, ОСОБА_8 ,діючи запопередньою змовоюз ОСОБА_7 та ОСОБА_10 ,перебуваючи натериторії містаСвітловодськ Кіровоградськоїобласті, за вище наведених обставин, продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на об`єкт «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць сел. Власівка», достовірно знаючи про те, що роботи по об`єкту виконано не в повному обсязі та неналежної якості, власноруч підписав та скріпив печаткою Управління завідомо підроблені документи: довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 р., акт №1/76/24 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2024р., та інші документи: підсумкову відомість ресурсів (витрати по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01 та таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, які є невід`ємною частиною акту виконаних робіт, та надав для підпису ОСОБА_12 , яка згідно посадових обов`язків є відповідальною за перевірку вказаної документації та перебувала у змові з іншими фігурантами кримінального провадження.

Після цього, на підставі акта приймання виконаних будівельних робіт №1/76/24 від 27.08.2024 та невід`ємних додатків до нього, зокрема довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 р., підсумкової відомості ресурсів (витрати по факту), розрахунку загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблиці 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, за договором № 76/24 від 12.07.2024 та відповідно до платіжної інструкції № 172 від 28.08.2024, з розрахункового рахунку Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради (ЄДРПОУ 26240718), відкритому в Державній казначейській службі України, м. Київ UA528201720344260022000049088, на розрахунковий рахунок отримувача ПП «Ефект» (ЄДРПОУ 13767430), відкритий в АТ «Укрсиббанк» НОМЕР_1 , перераховано грошові кошти на загальну суму 1 074220,00 грн.

Таким чином, ОСОБА_7 вчинив кримінальнеправопорушення,передбачене ч.2ст.28,ч.1ст.366КК України,-службове підроблення, тобто складання та видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, за попередньою змовою групою осіб.

Окрім цього, 12.07.2024 уповноважена особа Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради ОСОБА_9 розмістив оголошення про проведення «Відкритих торгів з особливостями» на офіційному сайті https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-07-12-007284-a, та завантажив тендерну документацію з відповідними додатками, зазначивши кінцевий строк подання тендерних пропозицій до 20.07.2024 та початок аукціону 22.07.2024.

Директор ПП «Ефект» ОСОБА_7 , будучи обізнаним з відкритих інформаційних джерел, розміщених на офіційному веб-сайті Світловодської міської ради, через електронну систему закупівель «Prozorro» заповнив електронну форму та подав на розгляд Управління тендерну пропозицію для участі у процедурі відкритих торгів.

В подальшому, 24.07.2024 ПП «Ефект» визнано переможцем процедури відкритих торгів, з ціновою пропозицією 399 999,00 (триста дев`яносто дев`ять дев`ятсот дев`яносто дев`ять) грн. та прийнято рішення про намір укласти договір про закупівлю.

30.07.2024 між Управлінням житлово-комунального господарства Світловодської міської ради, в особі начальника ОСОБА_8 (Замовник), та ПП «Ефект», в особі директора ОСОБА_7 (Підрядник), укладено договір про закупівлю товарів (робіт або послуг) № 80/24 на надання послуг «Поточний ремонт тротуару по вул. Героїв України (від вул. Паркова до буд. № 38 по вул. Героїв України) м. Світловодськ».

Відповідно до умов договору:

- підрядник зобов`язується у 2024 році надати Замовникові послуги, зазначені в кошторисній документації, доданій до цього договору, Замовник-прийняти і оплатити такі послуги (п. 1.1. Договору);

- підрядник повинен надати Замовнику послуги, якість яких відповідає ДСТУ та «Порядку проведення ремонту та утримання об`єктів благоустрою населених пунктів», затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28.11.2012 № 589 (п. 2.1. Договору);

- замовник здійснює контроль за відповідністю якості, обсягів і ціни виконаних робіт кошторисній документації, будівельним нормам і правилам, відповідності матеріалів, конструкцій, виробів державним стандартам і технічним умовам (п. 2.2. Договору);

- ціна договору визначається кошторисним розрахунком (п.3.1. Договору);

- договірна ціна є динамічною, що розробляється на підставі поточних цін на матеріальні ресурси, яке не повинні перевищувати мінімальних цін на матеріальні ресурси, зареєстрованих в Мінекономіки, а по матеріалах, які не підлягають реєстрації, виходячи із мінімальних цін, що склалися в регіоні на момент укладання Договору (п.3.3. Договору);

- замовник здійснює платежі за фактично виконані роботи на підставі акту прийому виконаних робіт, підписаного уповноваженими представниками обох сторін, та довідки про вартість виконаних робіт, підписаного уповноваженими представниками обох сторін на протязі 30 календарних днів (п.4.1. Договору);

- фактично виконані роботи оформляються Підрядником актом виконаних робіт за відповідний період (п. 5.1. Договору);

- якщо під час приймання робіт виявлені недоліки та дефекти, що виникли з вини Підрядника, то вони усуваються останнім за свій рахунок у строки, встановлені приймальною комісією (п. 5.2. Договору);

Підрядник зобов`язаний ( п. 6.1. Договору):

- своїми (та залученими) силами та засобами виконувати усі роботи в обсягах і в строки передбачені технічним завданням та здати виконані роботи Замовнику;

- інформувати Замовника про укладання договорів субпідряду зі спеціалізованими організаціями, що залучаються для виконання робіт за цим договором, і забезпечувати контроль за ходом робіт, що виконуються ним;

- забезпечувати на місці надання послуг вжиття необхідних заходів по техніці безпеки, пожежної безпеки і охороні такого місця;

- в разі виявлення Замовником недоліків в процесі надання послуг Підрядник усуває їх в короткий термін за свій рахунок;

Підрядник має право (п.6.2. Договору):

-розірвати договір, приславши повідомлення Замовнику у разі прийняття судом ухвали про визнання Замовника банкрутом і зобов`язати це робити якщо Замовник протягом 15 днів після відповідного попередження не прийняв міри по усуненню залежних від нього обставин (недоліків наданих ресурсів, проектної документації і т.п.), які загрожують життю і здоров`ю людей або приводять до порушень екологічних, санітарних правил, правил безпеки і інших подібних вимог.

Замовник має право (п. 6.3. Договору):

- затримувати платежі за роботи, виконані з порушенням будівельних норм і правил, проектних рішень до усунення Підрядником виявлених порушень та відмовитися - від прийняття закінчених робіт у разі виявлення недоліків, які виключають можливість їх використання відповідно до мети, зазначеної у договорі підряду і не можуть бути усунені підрядником або третьою особою;

- вимагати виправлення виявлених в процесі перевірок і випробувань неякісних робіт (брак) за рахунок Підрядника в строки, встановлені протоколами (актами). У разі невиконання цих вимог Підрядником у встановлені протоколами (актами) строки Замовник може залучити для виправлення неякісно виконаних робіт іншого виконавця. Компенсація витрат здійснюється за рахунок Підрядника, зокрема утримання Замовником відповідних сум при розрахунках з Підрядником за виконані роботи;

- видавати при виявленні невідповідності виконаних Підрядником робіт, відповідне розпорядження про усунення браку або припинення робіт, яке є обов`язкове для виконання Підрядником:

- розірвати договір з Підрядником в тому випадку, якщо Підрядник систематично (два і більше разів) допускає неякісне виконання робіт в процесі виконання робіт та вимагати в цьому випадку відшкодування Підрядником у повному обсязі збитків заподіяних достроковим розірванням договору;

- обґрунтовано вимагати від Підрядника усунення від виконання робіт фахівців і працівників з недостатньою професійною кваліфікацією. Обґрунтовані вимоги Замовника є обов`язковими для виконання Підрядником;

- відмовитися від договору підряду та вимагати відшкодування збитків, якщо Підрядник своєчасно не розпочав роботи або виконує їх настільки повільно, що закінчення їх у строк, визначений договором підряду, стає неможливим;

- ризик випадкового знищення, загибелі або пошкодження робіт по об`єкту до прийняття Замовником виконаних робіт по акту прийомки-передачі несе Підрядник. Підрядник має право вимагати від Замовника платні за роботу або оплату проведених їм витрат у разі знищення або пошкодження робіт унаслідок непереборної сили до прийняття Замовником виконаних робіт по акту прийомки-передачі;

- вимагати розірвання договору підряду та відшкодування збитків за наявності.

Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» особи, які склали та підписали первинні документи бухгалтерського обліку, несуть відповідальність за недостовірність відображення у них даних.

У подальшому, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, але не раніше 30.07.2024, у директора ПП «Ефект» ОСОБА_7 виник умисел на заволодіння грошовими коштами, виділеними на «Поточний ремонт тротуару по вул. Героїв України (від вул. Паркова до буд. № 38 по вул. Героїв України) м. Світловодськ», шляхом зловживання службовим становищем.

З метою реалізації свого злочинного плану, ОСОБА_7 , діючи умисно, з корисливих мотивів, переслідуючи мету незаконного збагачення, реалізуючи умисел, направлений на заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем в умовах воєнного стану, залучив раніше йому знайому ОСОБА_10 , якій доручив вирішення організаційних, фінансових та господарських питань підприємства під час виконання вищевказаного договору. ОСОБА_10 погодилась на спільне вчинення злочину, а саме: заволодіння чужим майном на користь ПП «Ефект», в особі ОСОБА_7 .

Реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на заволодіння бюджетними коштами, діючи за попередньою змовою, ОСОБА_7 залучив підлеглого йому працівника - начальника дільниці ПП «Ефект» ОСОБА_11 , який мав забезпечити зменшення витратної частини підприємства при використанні робочої сили, техніки і будівельних матеріалів, а також складання актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в із зазначенням недостовірної інформації, без участі якого досягнути мети кримінального правопорушення було неможливо. ОСОБА_11 теж погодився на спільне вчинення злочину, а саме: заволодіння чужим майном на користь ПП «Ефект», в особі ОСОБА_7 .

Продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними грошовими коштами, діючи за попередньою змовою, ОСОБА_7 спільно із ОСОБА_10 залучили начальника Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Світловодської міської ради ОСОБА_8 , призначеного на посаду розпорядженням Світловодського міського голови від 13.03.2017, який мав забезпечити прийняття робіт якість та обсяг яких не відповідають умовам договору та оплату їх вартості, згідно договору № 80/24 на надання послуг «Поточний ремонт тротуару по вул. Героїв України (від вул. Паркова до буд. № 38 по вул. Героїв України) м. Світловодськ», на що останній погодився.

В подальшому, ОСОБА_8 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними грошовими коштами, скориставшись своїм службовим становищем, з метою створення видимості належного виконання ПП «Ефект» умов договору, залучив свою підлеглу ОСОБА_12 , призначену згідно наказу № 50к від 28.06.2023 на посаду заступника начальника Управління начальника технічного відділу управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради, яка згідно своїх посадових обов`язків мала забезпечити прийняття виконаних робіт згідно актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, у яких зазначена недостовірна інформація про якість та об`єм виконаних робіт.

Згідно посадової інструкції, затвердженої 04.07.2023 начальником управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради ОСОБА_8 - ОСОБА_12 організовує та координує роботу технічного відділу управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради відповідно до положення про технічний відділ управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради та до Положення про управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради; складає та узгоджує перспективні плани поточного та капітального ремонту об`єктів благоустрою та житлового фонду громади; готує пропозиції щодо додаткового фінансового поточного, капітального ремонту, утримання об`єктів благоустрою та комунального майна; готує та передає інформацію згідно запитів Кіровоградської облдержадміністрації, управлінь Світловодської міської ради та інших підприємств відповідно до своєї компетенції; бере участь та організовує комісії щодо обстеження окремих об`єктів за дорученням начальника управління; складає акти, висновки, вносить пропозиції щодо виникаючих питань; розглядає та готує відповіді на звернення депутатів, мешканців громади, прокуратури та інших організацій; готує проекти наказів по управлінню, проекти рішень та розпоряджень виконавчого комітету міської ради в межах своєї компетенції; консультує працівників підприємств житлово-комунального господарства незалежно від форм власності стосовно питань експлуатації та ремонту в межах своєї компетенції; розробляє проекти договорів з підрядними організаціями на проведення ремонту та об`єктів благоустрою та капітального ремонту житлового фонду міста; контролює виконання робіт згідно договорів підряду та перевіряє акти виконаних робіт фактичному обсягу та відповідність застосованих нормативів; забезпечує облік і зберігання в управлінні технічної документації: розробленої проектно-кошторисної документації; виконує окремі доручення начальника управління в межах своєї компетенції; вирішує інші питання в межах своїх повноважень; забезпечує захист державної таємниці у напрямах діяльності управління; дотримується законодавства України з питань боротьби з корупцією; нa час відсутності начальника управління виконує його функціональні обов`язки з правом першого підпису на розпорядчих, фінансових та інших документах.

Крім того, ОСОБА_12 згідно посадової інструкції має право: робити офіційні запити та отримувати від житлово-комунальних підприємств інформацію, необхідну для виконання покладених завдань та обов`язків; направляти офіційні запити до відділів, управлінь міської ради, інших підприємств та організацій з питань, що віднесені до компетенції відділу, та отримувати відповіді від них; використовувати інформацію, отриману у встановленому порядку від житлово-комунальних підприємств, незалежно від форм власності, статистичні та оперативні дані, звіти та додаткові матеріали з питань, що належать до сфери діяльності відділу, необхідні для виконання своїх посадових обов`язків; ознайомлюватися з проектами рішень керівництва управління, що стосуються його діяльності; в межах своєї компетенції підписувати та візувати документи; вимагати та отримувати у працівників управління інформацію та документи, необхідні для виконання його посадових обов`язків; залучати працівників відділу до виконання покладених на нього завдань; за дорученням керівництва: представляти інтереси управління житлово-комунального господарства в органах державної влади та органах місцевого самоврядування з питань напрямку діяльності управління; вносити на розгляд начальника управління пропозиції щодо вдосконалення роботи працівників відділу та управління в цілому; вимагати від начальника управління сприяння у виконанні обов`язків і реалізації прав, що передбачені цією інструкцією.

Реалізовуючи спільний злочинний план щодо заволодіння бюджетними коштами, ОСОБА_10 у період з 30.07.2024 по 04.09.2024, більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, надала усну вказівку начальнику дільниці ПП «Ефект» ОСОБА_11 на зменшення витратної частини підприємства при використанні робочої сили, техніки і будівельних матеріалів, шляхом зменшення об`єму покриття та відхилення коефіцієнту ущільнення асфальтобетонних сумішей у шарах дорожнього одягу.

У свою чергу ОСОБА_11 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , 04.09.2024, більш точного часу не встановлено, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на «Поточний ремонт тротуару по вул. Героїв України (від вул. Паркова до буд. № 38 по вул. Героїв України) м.Світловодськ», достовірно знаючи про те, що якість та обсяг робіт не відповідають умовам договору № 80/24 від 30.07.2024, перебуваючи на території міста Світловодськ Кіровоградської області, більш точного місця не встановлено, склав довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2024 р., підсумкову відомість ресурсів, розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, акт №1/80/24 приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2024 року, які надав директору ПП «Ефект» ОСОБА_7

ОСОБА_7 , будучи директором ПП «Ефект», 04.09.2024, більш точного часу не встановлено, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на «Поточний ремонт тротуару по вул. Героїв України (від вул. Паркова до буд. № 38 по вул. Героїв України) м. Світловодськ», достовірно знаючи про те, що роботи по об`єкту виконано не в повному обсязі та неналежної якості, перебуваючи на території міста Світловодськ Кіровоградської області, більш точного місця не встановлено, власноруч підписав та скріпив печаткою підприємства довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2024 р., підсумкову відомість ресурсів, розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, акт №1/80/24 приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2024 року, до яких внесено завідомо неправдивівідомості щодо якості та об`ємів виконаних робіт.

Зокрема,вакті № 1/80/24 від 04.09.2024 приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2В) за вересень 2024 року зазначено об`єм матеріалів, який не відповідає фактичному. Вартість завищення складає 8609,96 грн.

Крім цього, виконанні роботи по вищевказаному об`єкту не відповідають вимогам щодо забезпечення коефіцієнту ущільнення згідно п.20.8.10 ДБН В.2.3-4:2015, який складає менше ніж показник 0.99, контрольованим показникам фізико механічних властивостей згідно п.5.3.1 ДСТУ Б .2.7.-119:2011, а також перевищено більше 3.0% водонасичення на об`єкті.

У подальшому, ОСОБА_7 , з метою доведення до кінця свого злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою, 04.09.2024 на виконання умов договору № 80/24, більш точного часу не встановлено перебуваючи за адресою: Кіровоградська область, м. Світловодськ, більш точного місця не встановлено, передав вказаний акт приймання виконаних будівельних робіт (акт КБ-2в) за вересень 2024 року, довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2024 р., підсумкову відомість ресурсів, розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, до яких внесено завідомо неправдиву інформацію щодо обсягів виконаних робіт і використаних матеріалів, для погодження замовнику начальнику Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Світловодської міської ради ОСОБА_8

ОСОБА_8 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , 04.09.2024 більш точного часу не встановлено, продовжуючи реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на «Поточний ремонт тротуару по вул. Героїв України (від вул. Паркова до буд. № 38 по вул. Героїв України) м. Світловодськ», достовірно знаючи про те, що роботи по об`єкту виконано не в повному обсязі та неналежної якості, перебуваючи на території міста Світловодськ Кіровоградської області, більш точного місця не встановлено, власноруч підписав та скріпив печаткою Управління довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2024 р., акт №1/80/24 приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2024р., та інші документи: підсумкову відомість ресурсів (витрати-по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01 та таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, які є невід`ємною частиною акту виконаних робіт, та надав для підпису ОСОБА_12 , яка згідно посадових обов`язків є відповідальною за перевірку вказаної документації.

Після цього, на підставі акта приймання виконаних будівельних робіт №1/80/24 від 04.09.2024 та невід`ємних додатків до нього, зокрема довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2024 р., підсумкової відомості ресурсів, розрахунку загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблиці 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, за договором № 80/24 від 30.07.2024 та відповідно до платіжної інструкції № 175 від 05.09.2024, з розрахункового рахунку Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради (ЄДРПОУ 26240718), відкритому в Державній казначейській службі України, м. Київ UA528201720344260022000049088, на розрахунковий рахунок отримувача ПП «Ефект» (ЄДРПОУ 13767430), відкритий в АТ «Укрсиббанк» UA403510050000026007233705000, перераховано грошові кошти на загальну суму 398874,00 грн.

З огляду на викладене, ОСОБА_7 , діючи умисно,за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, зловживаючи службовим становищем, заволодів грошовими коштами шляхом внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей щодо якості та об`ємів виконаних робіт по об`єкту «Поточний ремонт тротуару по вул. Героїв України (від вул. Паркова до буд. № 38 по вул. Героїв України) м. Світловодськ», на загальну суму 171652,46 грн., чим згідно висновку експерта №1793/24-27 від 04.04.2025 завдав збитки Світловодській міській раді Кіровоградської області у вказаному розмірі.

Таким чином, ОСОБА_7 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, а саме: заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.

Крім цього,у періодчасу з04.09.2024по 05.09.2024,більш точногочасу тамісця підчас досудовогорозслідування невстановлено, ОСОБА_8 ,діючи запопередньою змовоюз ОСОБА_7 та ОСОБА_10 ,перебуваючи натериторії містаСвітловодськ Кіровоградськоїобласті, за вище наведених обставин, продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, що виділялись на «Поточний ремонт тротуару по вул. Героїв України (від вул. Паркова до буд. № 38 по вул. Героїв України) м. Світловодськ», достовірно знаючи про те, що роботи по об`єкту виконано не в повному обсязі та неналежної якості, власноруч підписав та скріпив печаткою Управління завідомо підроблені документи: довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2024 р., акт №1/80/24 приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2024р., та інші документи: підсумкову відомість ресурсів (витрати-по факту), розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01 та таблицю 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, які є невід`ємною частиною акту виконаних робіт, та надав для підпису ОСОБА_12 , яка згідно посадових обов`язків є відповідальною за перевірку вказаної документації та перебувала у змові з іншими фігурантами кримінального провадження.

Після цього, на підставі акта приймання виконаних будівельних робіт №1/80/24 від 04.09.2024 та невід`ємних додатків до нього, зокрема довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2024 р., підсумкової відомості ресурсів, розрахунку загальновиробничих витрат до локального кошторису №02-01-01, таблиці 2-1 Розрахункова вартість експлуатації 1 машино-годин машин, за договором № 80/24 від 30.07.2024 та відповідно до платіжної інструкції № 175 від 05.09.2024, з розрахункового рахунку Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради (ЄДРПОУ 26240718), відкритому в Державній казначейській службі України, м. Київ UA528201720344260022000049088, на розрахунковий рахунок отримувача ПП «Ефект» (ЄДРПОУ 13767430), відкритий в АТ «Укрсиббанк» UA403510050000026007233705000, перераховано грошові кошти на загальну суму 398874,00 грн.

Таким чином, ОСОБА_7 вчинив кримінальнеправопорушення,передбачене ч.2ст.28,ч.1ст.366КК України,-службове підроблення, тобто складання та видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, за попередньою змовою групою осіб.

Причетність ОСОБА_7 до скоєння кримінальних правопорушень підтверджується матеріалами кримінального провадження:

-укладеними Управлінням житлово-комунального господарства Світловодської міської ради та ПП «Ефект» договорами на ремонт дорожнього покриття об`єктів розташованих на території Олександрійського району №39/24 від 16.04.2024, №34/24 від 10.04.2024, №66/24 від 11.06.2024, №70/24 від 02.07.2024, №73/24 від 08.07.2024, №76/24 від 12.07.2024, №80/24 від 30.07.2024.

-висновком експерта за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи №1793/24-27 від 04.04.2025 встановлено, що під час виконання договору №80/24 від 30.07.2024, згідно якого безпідставно завищено виконаних робіт на загальну суму 8609,96 грн. без урахуванням ПДВ, а загальна вартість будівельних робіт (дорожніх), що не відповідають якісним контрольованим показникам та робіт пов`язаних з їх влаштуванням становить 163042,50 грн. без урахуванням ПДВ.

-висновком експерта за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи №1468/24-27 від 08.05.2025 встановлено, що під час виконання договору №34/24 від 10.04.2024, згідно якого безпідставно завищено виконаних робіт на загальну суму 7 510,83 грн. без урахування ПДВ, а загальна вартість будівельних робіт (дорожніх) що не відповідають якісним контрольованим показникам та робіт пов`язаних з їх влаштуванням становить 53 589,44 грн. без урахування ПДВ.

-висновком експерта за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи №1466/24-27 від 04.04.2025 встановлено, що під час виконання договорів №39/24 від 16.04.2024 та №66/24 від 11.06.2024, загальна вартість будівельних робіт (дорожніх), що не відповідають якісним контрольованим показникам становить 160038,48 грн. без урахуванням ПДВ.

-висновком експерта за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи № 1791/24-27 від 04.04.2025 встановлено, що під час виконання договору №70/24 від 02.07.2024, згідно якого безпідставно завищено виконаних робіт на загальну суму 10593,59 грн. без урахуванням ПДВ, а загальна вартість будівельних робіт (дорожніх), що не відповідають якісним контрольованим показникам та робіт пов`язаних з їх влаштуванням становить 76668,42 грн. без урахуванням ПДВ.

-висновком експерта за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи № 1792/24-27 від 08.05.2025, під час виконання договору №73/24 від 08.07.2024, що безпідставно завищено виконаних робіт на загальну суму 17103,00 грн. без урахуванням ПДВ, а загальна вартість будівельних робіт (дорожніх), що не відповідають якісним контрольованим показникам та робіт пов`язаних з їх влаштуванням становить 71253,42 грн. без урахуванням ПДВ.

-висновком експертаза результатамипроведення судовоїбудівельно-технічноїекспертизи №1794/24-27від 05.05.2025, яким встановлено,що підчас виконаннядоговору №76/24від 12.07.2024,безпідставно завищеновиконаних робітна загальнусуму 12281,03грн. без урахуваннямПДВ,а загальнавартість будівельнихробіт (дорожніх),що невідповідають якіснимконтрольованим показникамта робітпов`язаних зїх влаштуваннямстановить 586258,55грн. без урахуванням ПДВ.

-повідомленням про підозру від 25.06.2025 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 4 ст. 191, ч.2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, та іншими доказами в їх сукупності;

26 червня 2025 року ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, відповідальність за вчинення яких передбачена ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч 1 ст. 366 КК України.

Відповідно до ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст. 191 КК України відноситься до категорії тяжких злочинів.

Відповідно до вимог п.4 ч.1 ст.184 КПК України під час досудового слідства встановлено наявність ризиків, передбачених у п.п. 1, 2, 3 та 5 ч.1 ст.177КПК України, (п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України незаконно впливати на свідків, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні, п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення та п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України - вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується).

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Під час розслідування встановлено, що особисте зобов`язання не може бути застосоване до підозрюваного, так як даний запобіжний захід є найбільш м`яким, а кримінальне правопорушення, яке вчинив останній є тяжким.

Особиста порука, яка полягає у наданні особам, яких слідчий суддя, суд вважає такими, що заслуговують на довіру, письмового зобов`язання про те, що вони поручаються за виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків і зобов`язуються за необхідністю доставити його до органу досудового розслідування чи суду на першу про те вимогу, так в ході розслідування даного провадження таких осіб не встановлено.

З урахуванням викладеного, з метою забезпечення виконання підозрюваним, покладених на нього законом обов`язків, доцільним та виправданим є визначення в ухвалі слідчого судді про застосування запобіжного заходу у вигляді застави ряд обов`язків передбачених ст.194 КПК України, які будуть покладені на підозрюваного у разі внесення застави.

ОСОБА_7 підозрюється у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених, ч.4 ст.191, ч.2 ст. 28, ч.1 ст. 366 КК України, встановлено, що умисні дії підозрюваного призвели до безпідставного завищення виконаних робіт на загальну суму 56098, 68 грн., а також до загальної вартості будівельних робіт (дорожніх), що не відповідають якісним контрольованим показникам, робіт пов`язаних з їх влаштуванням на суму 950812, 33 грн.

Під час підготовки клопотання стороною обвинувачення вивчався майновий та сімейний стан підозрюваного. У підозрюваного та членів його родини наявне нерухоме та рухоме майно, а тому з метою забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, слідчий просить застосувати до ОСОБА_7 запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 331 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

В судовому засіданні прокурор та слідчий підтримали клопотання повністю.

Підозрюваний та захисники в судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання, мотивуючи тим, що підозрюваний немає вказаних в клопотанні грошових коштів для сплати застави. Крім того, перелічені ризики відсутні, а підозра не обґрунтована.

Вивчивши клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що наразі проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024121070000346 від 16 травня 2024 року за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч.4 ст.191, ч.2 ст.28, ч.1 ст.366 КК України.

26 червня 2025 ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.191, ч.2 ст.28, ч.1 ст.366 КК України.

Обґрунтованість повідомленої підозри підтверджується сукупністю зібраних у ході досудового розслідування доказів, а саме:

-укладеними Управлінням житлово-комунального господарства Світловодської міської ради та ПП «Ефект» договорами на ремонт дорожнього покриття об`єктів розташованих на території Олександрійського району №39/24 від 16.04.2024, №34/24 від 10.04.2024, №66/24 від 11.06.2024, №70/24 від 02.07.2024, №73/24 від 08.07.2024, №76/24 від 12.07.2024, №80/24 від 30.07.2024.

-висновком експерта за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи №1793/24-27 від 04.04.2025 встановлено, що під час виконання договору №80/24 від 30.07.2024, згідно якого безпідставно завищено виконаних робіт на загальну суму 8609,96 грн. без урахуванням ПДВ, а загальна вартість будівельних робіт (дорожніх), що не відповідають якісним контрольованим показникам та робіт пов`язаних з їх влаштуванням становить 163042,50 грн. без урахуванням ПДВ.

-висновком експерта за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи №1468/24-27 від 08.05.2025 встановлено, що під час виконання договору №34/24 від 10.04.2024, згідно якого безпідставно завищено виконаних робіт на загальну суму 7 510,83 грн. без урахування ПДВ, а загальна вартість будівельних робіт (дорожніх) що не відповідають якісним контрольованим показникам та робіт пов`язаних з їх влаштуванням становить 53 589,44 грн. без урахування ПДВ.

-висновком експерта за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи №1466/24-27 від 04.04.2025 встановлено, що під час виконання договорів №39/24 від 16.04.2024 та №66/24 від 11.06.2024, загальна вартість будівельних робіт (дорожніх), що не відповідають якісним контрольованим показникам становить 160038,48 грн. без урахуванням ПДВ.

-висновком експерта за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи № 1791/24-27 від 04.04.2025 встановлено, що під час виконання договору №70/24 від 02.07.2024, згідно якого безпідставно завищено виконаних робіт на загальну суму 10593,59 грн. без урахуванням ПДВ, а загальна вартість будівельних робіт (дорожніх), що не відповідають якісним контрольованим показникам та робіт пов`язаних з їх влаштуванням становить 76668,42 грн. без урахуванням ПДВ.

-висновком експерта за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи № 1792/24-27 від 08.05.2025, під час виконання договору №73/24 від 08.07.2024, що безпідставно завищено виконаних робіт на загальну суму 17103,00 грн. без урахуванням ПДВ, а загальна вартість будівельних робіт (дорожніх), що не відповідають якісним контрольованим показникам та робіт пов`язаних з їх влаштуванням становить 71253,42 грн. без урахуванням ПДВ.

-висновком експертаза результатамипроведення судовоїбудівельно-технічноїекспертизи №1794/24-27від 05.05.2025, яким встановлено,що підчас виконаннядоговору №76/24від 12.07.2024,безпідставно завищеновиконаних робітна загальнусуму 12281,03грн. без урахуваннямПДВ,а загальнавартість будівельнихробіт (дорожніх),що невідповідають якіснимконтрольованим показникамта робітпов`язаних зїх влаштуваннямстановить 586258,55грн. без урахуванням ПДВ.

- іншими доказами у кримінальному провадженні в їх сукупності.

Згідно з ч.1 ст.194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

На даному етапі кримінального провадження не допускається вирішення тих питань, які повинен вирішувати суд під час розгляду по суті, слідчий суддя на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів лише визначає, що причетність підозрюваного до вчинення злочину, підозра у якому йому повідомлена, є вірогідною та достатньою для застосування щодо нього обмежувального заходу на момент розгляду відповідного клопотання.

Відповідно до ст.177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Слідчим суддею встановлено, що ОСОБА_7 , як директор ПП «Ефект» був представником Підрядника у договорах про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти в 2024 році. Предметом договорів було надання послуг з проведення поточних ремонтів доріг Світловодської територіальної громади. Ремонт проводився, проте відповідно до висновків експертів за результатами проведення судових будівельно-технічних експертиз, на досудовому розслідуванні було встановлено, що під час виконання вищевказаних договорів, безпідставно завищено виконання робіт на загальну суму 56098 грн. 68 коп. та не відповідають якісним контрольованим показникам на суму 950812 грн. 33 коп. Вказані кошти були отримано останнім з місцевого бюджету.

Прокурором доведено наявність ризиків передбачених ст. 177 КПК України.

Ризик, передбачений п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, підтверджується тим, що підозрюваний ОСОБА_7 , може ухилятися від органу досудового розслідування та суду, оскільки злочини, які йому інкримінують, передбачають покарання у виді позбавлення волі строком від 5 до 8 років. Тому, усвідомлюючи невідворотність покарання, підозрюваний може переховуватися від органу досудового розслідування та суду, з метою уникнення кримінальної відповідальності, у тому числі, виїхавши за кордон (враховуючи передбачену законом можливість виїжджати йому за межі держави, як батькові 3-х неповнолітніх дітей та наявних родичів першої лінії споріднення у Вірменії, а саме батька ОСОБА_14 , який протягом 2-х років перебуває у розшуку за аналогічні інкриміновані кримінальні правопорушення) за допомогою закордонного паспорту.

Ризик передбачений п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України підтверджується тим, перебування ОСОБА_7 на посаді директора ПП «Ефект», дало йому можливість вчинити умисні кримінальні правопорушення у сфері службової діяльності, які пов`язані з корупцією, у зв`язку з цим вбачається наявність достатніх підстав вважати, що підозрюваний перебуваючи на займаній посаді має право доступу до службових документів, які стосуються тендерних закупівель та має реальну можливість створити інші документи по епізодам кримінального провадження тощо.

Ризик передбачений п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України підтверджується тим, що ОСОБА_7 може незаконно впливати, як особисто, так і через знайомих, на свідків, експерта, спеціаліста, які проводили судові експертизи у цьому ж кримінальному провадженні, з метою зміни та дачі показів останніми на його користь.

Ризик передбачений п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України підтверджується тим, що підозрюваний скоїв ряд корупційних кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності та з великою ймовірністю може продовжити у майбутньому свою злочинну діяльність.

Згідно ст.178 КПК України, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 КПК України, слідчий суддя на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний в сукупності оцінити всі обставини, які можуть свідчити на користь збільшення або зменшення ризику переховування від правосуддя чи інших способів неналежної процесуальної поведінки.

Слідчий суддя враховує, що зібрані під час досудового розслідування докази є вагомими та у стороннього спостерігача складається враження про вчинення підозрюваним ОСОБА_7 вказаних кримінальних правопорушень.

Відповідно до ч. 3 ст. 182 КПК України при застосуванні запобіжного заходу у вигляді застави підозрюваному, обвинуваченому роз`яснюються його обов`язки і наслідки їх невиконання, а заставодавцю - у вчиненні якого кримінального правопорушення підозрюється чи обвинувачується особа, передбачене законом покарання за його вчинення, обов`язки із забезпечення належної поведінки підозрюваного, обвинуваченого та його явки за викликом, а також наслідки невиконання цих обов`язків.

Відповідно до ч. 8 ст. 182 КПК України у разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, обвинувачений, будучи належним чином повідомлений, не з`явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.

Відповідно до ч. 6 ст. 182 КПК України підозрюваний, обвинувачений, який не тримається під вартою, не пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави зобов`язаний внести кошти на відповідний рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем та надати документ, що це підтверджує, слідчому, прокурору, суду. Зазначені дії можуть бути здійснені пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави, якщо на момент їх здійснення не буде прийнято рішення про зміну запобіжного заходу. З моменту обрання запобіжного заходу у вигляді застави щодо особи, яка не тримається під вартою, в тому числі до фактичного внесення коштів на відповідний рахунок, а також з моменту звільнення підозрюваного, обвинуваченого з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної слідчим суддею, судом в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, підозрюваний, обвинувачений, заставодавець зобов`язані виконувати покладені на них обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.

Відповідно до рішення ЄСПЛ у справі «Гафа проти Мальти», було встановлено що гарантія, передбачена статтею 5 §3 Конвенції покликана забезпечити явку обвинуваченого у судовому засіданні. Тому розмір застави повинен бути встановлений з огляду на особу підозрюваного, належну йому власність, його стосунки з поручителями, іншими словами, з огляду на впевненість у тому, що перспектива втрати застави або заходів проти його поручителів у випадку його неявки до суду буде достатньою для того, щоб стримати його від втечі. Оскільки питання, яке розглядається, є основним правом на свободу, гарантованим статтею 5, органи влади повинні докладати максимум зусиль як для встановлення належного розміру застави, так під час вирішення питання про необхідність продовження тримання під вартою. Крім того, розмір застави, має бути належним чином обґрунтовано у рішенні про визначення застави і повинна враховувати майновий стан обвинуваченого. Нездатність національних судів оцінити здатність заявника сплатити необхідну суму може викликати виявлення Судом порушення. Проте обвинувачений, якого судові органи готові звільнити під заставу, повинні вірно подати достатню інформацію, яку можливо перевірити, якщо це буде необхідно, щодо суми застави, яку необхідно встановити.

Позиція Європейського суду стосовно питання обрання національними судами запобіжного заходу у вигляді застави та призначення її розміру, цілковито прослідковується в рішенні Суду у справі «Мангурас проти Іспанії» (Mangouras v. Spain) від 28 вересня 2010 року. У цій справі, посилаючись на пункт 3 статті 5 Конвенції, заявник стверджував, що сума застави у його справі була необґрунтовано високою та не враховувала конкретні обставини й умови його особистого життя. Суд підтвердив, що відповідно до вказаної статті Конвенції внесення застави може вимагатися лише за наявності законних підстав для затримання особи, а також те, що уповноважені органи влади повинні приділити визначенню суми застави стільки ж уваги, скільки і вирішенню питання про необхідність подальшого тримання обвинуваченого під вартою. Більше того, якщо навіть сума застави визначається виходячи із характеристики особи обвинуваченого та його матеріального становища, за певних обставин є обґрунтованим врахування також і суми збитків, у заподіянні яких ця особа обвинувачується.

При визначені розміру застави, слідчий суддя враховує обставини вчиненого кримінального правопорушення, існуючі ризики, дані про особу підозрюваного, розмір задокументованих на даному етапі досудового розслідування збитків, а також практику Європейського суду з прав людини, яка свідчить про те, що рішення суду повинно забезпечити не тільки права підозрюваного, а й високі стандарти охорони загально суспільних прав та інтересів, що вимагає від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства, а тому суд вважає доцільним застосувати щодо підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 80 (вісімдесяти) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 242 240 гривень та вважає, що саме такий розмір здатний забезпечити виконання підозрюваним своїх процесуальних обов`язків та буде найбільш домірним заходом на теперішній час, який збалансовує інтереси суспільства і держави та інтереси підозрюваного.

Слідчий суддятакож вважаєза доцільнепокласти напідозрюваного ОСОБА_7 обов`язки,передбачені ч.5ст.194КПК України.

Керуючись ст. ст.177,178,182,194,372,376,395 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого задовольнити частково.

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 80 (вісімдесяти) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 242240 (двісті сорок дві тисячі двісті сорок) гривень, строком на 2 (два) місяці.

Застава може бути внесена як самим підозрюваним, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на наступний депозитний рахунок:

Отримувач ТУ ДСА України в Кіровоградській області

Код отримувача 26241445

Банк отримувача ДКСУ, м. Київ

р/р UA 458201720355279001000002505

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , строком на два місяці, наступні обов`язки:

- прибувати за кожною вимогою до суду, слідчого судді, слідчого та прокурора у кримінальному провадженні;

- не відлучатися за межі Кіровоградської області, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Визначити строк дії покладених обов`язків до 01 вересня 2025 року.

Роз`яснити, що підозрюваний, не пізніше п`яти днів, з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави, зобов`язаний внести кошти на відповідний рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем та надати документ, що це підтверджує, слідчому, або прокурору. Зазначені дії можуть бути здійснені пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави, якщо на момент їх здійснення не буде прийнято рішення про зміну запобіжного заходу. З моменту обрання запобіжного заходу у вигляді застави щодо особи, яка не тримається під вартою, в тому числі до фактичного внесення коштів на відповідний рахунок, підозрюваний, заставодавець зобов`язані виконувати покладені на них обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.

У разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, будучи належним чином повідомленим, не з`явиться за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомить про причини своєї неявки, або якщо порушить інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.

У разі звернення застави в дохід держави слідчий суддя, суд вирішує питання про застосування до підозрюваного, обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу з урахуванням положень частини сьомоїстатті 194 КПК України.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого, прокурора.

Копію ухвали негайно після її оголошення вручити підозрюваному, захисникам, слідчому та прокурору.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду протягом 5 (п`яти) днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали складено 04 липня 2025 року.

Слідчий суддя Світловодського міськрайонного суду

Кіровоградської області ОСОБА_1

СудСвітловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення01.07.2025
Оприлюднено10.07.2025
Номер документу128715836
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів застава