ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-3578/10/2470
< Текст >
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Боднарюка О.В.;
розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м. Чернівці до товариства з обмеженою відповідальністю "Імперіал трейд груп" про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ :
30.11.2010 року Державна податкова інспекція у м. Чернівці (далі-позивач) звернулась з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю “Імперіал трейд груп”(далі-відповідач), де просив суд: стягнути податковий борг по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності в сумі 8265,35 грн. в дохід місцевого бюджету м.Чернівці.
У відповідності до вимог ч. 3 ст. 183-2 КАС України, на адресу відповідача було направлено ухвалу про відкриття скороченого провадження та запропоновано подати заперечення на позов або заяву про визнання позову, однак відповідач зазначеним правом не скористався.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач є юридичною особою, яка зареєстрована Глибоцькою районною державною адміністрацією Чернівецької області 12.10.2004 року та взятий на облік ДПІ в Глибоцькому районі Чернівецької області, як платник податків з 28.11.2004 року. Заборгованість по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності у відповідача виникла на підставі та з урахуванням поданих до ДПІ у м. Чернівці декларацій. Станом на 12.11.2010 року за відповідачем рахується заборгованість на загальну суму 8265,35 грн. Відповідачу було надіслано першу податкову вимогу від 02.08.2010 року та другу податкову вимогу від 09.09.2010 року про сплату податкового боргу за відповідний період.
Крім цього, позивачем було винесено рішення про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок його активів від 25.10.2010 року.
Відповідно до статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно п.1.3 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закону №2181) податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. Днем узгодження податкового зобов'язання платника податків вважається день закінчення процедури адміністративного оскарження.
Згідно п.5.1. статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 від 21.12.2000 року (Закону України № 2181), податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно підпункту 5.3.1. п.5.3. статті 5 Закону України № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 п.4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Підпункт 5.4.1. п.5.4. статті 5 Закону України № 2181 в свою чергу передбачає, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Аналізуючи вказані вище норми та встановлені обставини справи суд вважає, що позивачем повністю доведено свої вимоги, а відповідачем не надано доказів, які б підтверджували сплату податкового боргу останнім, або ж відсутність такого боргу.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 71, 79, 86,94,158-162,183-2 КАС України, суд , -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Імперіал трейд груп" (ідентифікаційний код 33173457) в дохід місцевого бюджету м.Чернівці податковий борг в загальній сумі 8265,35 грн.
3. Копію постанови направити сторонам.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому та скороченому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя О.В. Боднарюк
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2010 |
Оприлюднено | 20.12.2010 |
Номер документу | 12875973 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні