Рахівський районний суд закарпатської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 305/1784/25
Номер провадження 3/305/1044/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.07.2025 Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Марусяк М.О., розглянувши матеріали, які надійшли від військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, з середньо-спеціальною освітою командира 3 відділення охорони 3 взводу охорони 2 роти 6 батальйону охорони військової частини НОМЕР_1 , сержанта військової служби за призовом під час мобілізації
за ч.2 ст.172-17 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ: Сержант ОСОБА_1 , 26 травня 2025 року, приблизно о 18 годині 00 хвилин, заступив на бойове чергування зі зброєю по охороні об`єкту державного значення національної транспортної системи України НОМЕР_4, в зоні територіальної оборони № НОМЕР_2 , який знаходиться в АДРЕСА_2 . Цього ж дня, о 02 годині 50 хвилин, перебуваючи на об`єкті охорони НОМЕР_4 в АДРЕСА_2 , сержант ОСОБА_1 , знаходився з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме, характерний запах випарів алкоголю з рота, тремтіння верхніх кінцівок, несфокусований погляд та незв`язність вимови. Від доставлення в медичний заклад з метою встановлення факту вживання алкоголю та стану алкогольного сп`яніння відмовився, чим вчинив правопорушення передбачене ч.2 ст.172-17 КУпАП.
ОСОБА_1 , 15.07.2025, перебуваючи в приміщенні суду, ознайомившись зі своїми правами та обов`язками, надав заяву, в якій просив розглянути протокол про адміністративне правопорушення складений відносно нього за ч.2 ст.172-17 КУпАП за його відсутності. Свою вину визнає, просить суворо не карати.
Дослідивши в повному обсязі встановлені на підставі поданих доказів обставини, у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку. В ході судового розгляду досліджені наступні докази: протоколи серії НОМЕР_1 №297 від 26.05.2025; витяг із наказу командира військової частини НОМЕР_1 (з адміністративно-господарської діяльності) за №825 від 13.06.2024; рапорт командира 6 батальйону охорони НОМЕР_3 охорони військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_2 ; рапорт начальника медичного пункту 6 батальйону охорони військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_3 ; рапорт командира 1 взводу охорони 2 роти охорони НОМЕР_3 батальйону охорони військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_4 ; акт відмови військовослужбовця від здачі зразків аналізів в закладі охорони здоров`я з метою виявлення стану алкогольного сп`яніння від 26.05.2025.
Частина 2 статті172-17 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил несення бойового чергування (бойової служби), встановлених для своєчасного виявлення і відбиття раптового нападу на Україну або для захисту та безпеки України, вчинені в умовах особливого періоду.
У відповідності до абз.5 ст.1 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
24 лютого 2022 року, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, Президентом України видано Указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», яким введено воєнний стан на усій території України, та на даний час продовжено. Таким чином, у зв`язку з оголошенням воєнного стану, на даний час в Україні діє особливий період. Отже, всебічно та об`єктивно дослідивши в повному обсязі встановлені на підставі поданих доказів обставини у їх сукупності, суд вважає, що в діях громадянина ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.172-17 КУпАП яке виразилося у порушення правил несення бойового чергування (бойової служби), встановлених для своєчасного виявлення і відбиття раптового нападу на Україну або для захисту та безпеки України, вчинені в умовах особливого періоду.
Згідно ст.33 КУпАП, при накладенні стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Пом`якшуючою відповідальність обставиною щодо ОСОБА_1 визнаю, щире каяття.
Обтяжуючих відповідальність обставин щодо ОСОБА_1 під час судового розгляду не встановлено.
Виходячи з наведеного, з врахуванням санкції ч.2 ст.172-17 КУпАП, вважаю за необхідне піддати ОСОБА_1 стягненню у виді штрафу, в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень, оскільки саме такий захід впливу буде достатнім для виховання громадянина ОСОБА_1 у дусі точного і неухильного додержання законів України та запобігання нових правопорушень.
Згідно п.12 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи у всіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків.
Отже, судові витрати в сумі 605 гривень 60 копійок, слід віднести за рахунок держави. Керуючись ст.ст.33, 36, 40-1, 283, 284, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим за ч.2 ст.172-17 Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначити покарання у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень,
Судові витрати в сумі 605 гривень 60 копійок, віднести за рахунок держави.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до ч.1 ст.307, ст.308 КУпАП штраф має бути сплачений ним не пізніш, як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати, штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Рахівського районного суду: М.О. Марусяк
Суд | Рахівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2025 |
Оприлюднено | 15.07.2025 |
Номер документу | 128836836 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Військові адміністративні правопорушення Порушення правил несення бойового чергування |
Адмінправопорушення
Рахівський районний суд Закарпатської області
Марусяк М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні