Справа №2-10527/10
УХВАЛА
про залишення заяви без розгляду
30 листопада 2010 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - Турецького О.С.
при секретарі – Курченко В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника позивача про видачу виконавчого листа,-
В С Т А Н О В И В :
11 грудня 2008 року суддею Приморського районного суду м. Одеси винесено рішення, яким позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів задоволено часткового.
Стягнено з ОСОБА_2 800 грн. щомісячно до досягнення нею повноліття тобто до 31.10.2025 року, починаючи з дня подачі позовної заяви, тобто з 05.11.2008 року.
20 травня 2010 року ухвалою суду у задоволенні заяви ОСОБА_1 щодо роз’яснення рішення відмовлено.
20 травня 2010 року судом винесено додаткове рішення суду, яким доповнено рішення Приморського районного суду м. Одеси, та встановлено, що розмір аліментів встановлений судом у твердій грошовій сумі підлягає індексації у відповідності до закону, встановлено дату щомісячної виплати аліментів останній день, кожного місяця за який нараховане аліменти.
13 жовтня 2010 року представник позивача звернувся із заявою до суду у який просить суд видати новий виконавчий лист або переглянути та внести зміни (або доповнення) у першочерговий виконавчий лист про примусовим стягненні аліментів.
Тобто представник позивача скаржиться на дії державного виконавця.
Відповідно до статті 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Як зазначено у ст.. 384 ЦПК України скаргу може бути подано до суду безпосередньо або після оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби до начальника відповідного відділу державної виконавчої служби. Скарга подається до суду, який видав виконавчий документ. Про подання скарги суд повідомляє відповідний відділ державної виконавчої служби не пізніше наступного дня після прийняття її судом.
Статтею 385 ЦПК України скаргу може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав чи свобод; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав чи свобод, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій. Пропущений з поважних причин строк для подання скарги може бути поновлено судом.
З поданих представником позивача документів вбачається, що державним виконавцем Назарової В.В. 05.10.2010 року надано позивачу розрахунок заборгованості по аліментам, та роз’яснено позивачу право на оскарження до суду у 10 – ти денний термін, який позивач пропустив.
Слід зазначити, що відповідачами по такий категорії справ є відповідний орган державної виконавчої служби, до складу якого входить державний виконавець (ст. 1172 ЦК, ст.. 3, 4, 11 Закону України «Про державну виконавчу службу»), підсудність таких справ за загальними правилами ст. 109 ЦПК України, тобто за місцезнаходженням відповідача, тому таку скаргу позивач повинен був подати до Малиновського районного суду м. Одеси.
Крім того, слід зазначити, що такий прядок видачі виконавчого листа, який зазначений позивачем у своїй заяві взагалі не передбачений чинним законодавством України.
Слід зазначити, що заява складено російською мовою.
Так, відповідно до ст. 7 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється державною мовою. Судові документи складаються державною мовою.
Пунктом 17 Постанови Верховного Суду України № 2 від 12.06.2009 р. «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» передбачено, що відповідно до вимог статті 7 ЦПК України суд має забезпечити при розгляді справи здійснення цивільного судочинства державною мовою, складання судових документів лише державною мовою, незалежно від клопотання учасників процесу. ЦПК не зобов'язує суд перекладати складені ним судові документи чи посвідчувати їх в разі здійснення перекладу іншими особами.
Відповідно до п.8 ст. 207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо провадження у справі відкрито за заявою, поданою без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, та не було сплачено судовий збір чи не було оплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи і позивач не усунув цих недоліків у встановлений судом строк.
Частиною 3 п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.06.2009 р. «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» (далі Постанова) передбачено, що порушення правил статей 119, 120 ЦПК України виявлені при розгляді справи, вони усуваються в ході судового розгляду або настають наслідки, передбачені пунктом 8 частини першої статті 207 ЦПК.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 119, 120, 207, 383, 384, 385, ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Заяву представника відповідача про видачу виконавчого листа залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів після отримання копії ухвали.
Роз’яснити позивачу, що залишення ухвали без розгляду не позбавляє його можливості звернутися з повторним позовом до суду.
Суддя Турецький О.С.
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2010 |
Оприлюднено | 20.12.2010 |
Номер документу | 12888682 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Турецький Олександр Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні