Герб України

Ухвала від 16.07.2025 по справі 240/3189/24

Житомирський окружний адміністративний суд

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

(про прийняття звіту про виконання судового рішення)

16 липня 2025 року м. Житомир Справа № 240/3189/24

категорія 106030000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Токаревої М.С., розглянувши звіт Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України , про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії,

встановив:

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2025 року у справі № 240/3189/24 позов ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії задоволено частково та:

- визнано протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України, яка полягає у незастосуванні пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (в редакції, чинній з 29.01.2020) при обчисленні ОСОБА_1 в період з 05.05.2022 по 19.05.2023 включно розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, а саме у невизначенні розміру посадового окладу та окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 14 до вказаної постанови;

- зобов`язано Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України здійснити перерахунок та виплату усіх видів грошового забезпечення та належних у вказаний період виплат ОСОБА_1 з 05.05.2022 по 19.05.2023 включно, обчисливши їх виходячи із розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, визначених з урахуванням пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (в редакції, чинній з 29.01.2020), шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 02.12.2021 № 1928-ІХ Про Державний бюджет України на 2022 рік на 01.01.2022, Законом України від 03.11.2022 № 2710-ІХ Про Державний бюджет України на 2023 рік на 01.01.2023, Законом України від 09.11.2023 року № 3460-ІХ «Про Державний бюджет України на 2024 рік» на 01.01.2024 року на відповідні тарифні коефіцієнти та провести їх виплату з урахуванням раніше виплачених сум;

У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Вказане рішення набрало законної сили 13.03.2025.

Від представника позивача до суду надійшла заява у порядку, визначеному статтею 382 Кодексу адміністративного судочинства України, про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у цій справі та зобов`язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 05.06.2025 року зобов`язано Військову частину НОМЕР_1 Національної гвардії України подати до суду звіт про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 10.02.2025 у справі №240/3189/24 .

13.06.2025 року, в межах встановленого судом строку, від Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України до суду надійшов звіт про виконання судового рішення від 10.02.2025.

У поданому звіті відповідачем зазначено, що військовою частиною НОМЕР_1 в повному об`ємі виконано рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2025 року у справі №240/3189/24, здійснені 12.03.2025 належні розрахунки. Після утримання військового збору, сума до виплати безпосередньо ОСОБА_1 в розмірі 1346,13 грн. перерахована на його розрахунковий рахунок, підтвердженням чого надано платіжну інструкцію № 418 від 11.03.2025.

Згідно з частиною 1 статті 382-2 КАС України суд розглядає звіт суб`єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.

Враховуючи відсутність відповідних клопотань, суд здійснює розгляд поданого звіту в письмовому провадженні без проведення судового засідання.

Вирішуючи питання щодо прийняття звіту, суд виходить з такого.

Відповідно до частини 1 статті 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п`ятої статті 382-1 цього Кодексу.

Частинами 2-3 статті 382-3 КАС України встановлено, що суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб`єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.

Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.

У разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб`єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Як зазначалося вище, рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2025 року у цій справі було зобов`язано Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України здійснити перерахунок та виплату усіх видів грошового забезпечення та належних у вказаний період виплат ОСОБА_1 з 05.05.2022 по 19.05.2023 включно, обчисливши їх виходячи із розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, визначених з урахуванням пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (в редакції, чинній з 29.01.2020), шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 02.12.2021 № 1928-ІХ Про Державний бюджет України на 2022 рік на 01.01.2022, Законом України від 03.11.2022 № 2710-ІХ Про Державний бюджет України на 2023 рік на 01.01.2023, Законом України від 09.11.2023 року № 3460-ІХ «Про Державний бюджет України на 2024 рік» на 01.01.2024 року на відповідні тарифні коефіцієнти та провести їх виплату з урахуванням раніше виплачених сум.

Як вбачається із доданих до звіту документів, відповідачем перерахунок та виплату усіх видів грошового забезпечення та належних у вказаний період виплат ОСОБА_1 з 05.05.2022 по 19.05.2023.

За розрахунками відповідача різниця між нарахованим та виплаченим грошовим забезпеченням склала1416,98 грн.

Водночас, як стверджує представник позивача відповідачем умисно зменшено розмір премії.

В свою чергу, суд зазначає, що в межах адміністративного позову №240/3189/24 розглядалось питання саме наявності у позивача права на перерахунок грошового забезпечення, обчисленого із розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, визначених з урахуванням пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" в редакції чинній з 29.01.2020 року шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідні тарифні коефіцієнти за період з 05.05.2022 по 19.05.2023.

В межах адміністративного позову питання відсоткового розміру надбавки за особливості проходження служби та відсотковий розмір премії не розглядалось.

Таким чином, рішення суду у даній справі в частині виплати заборгованості в повному обсязі буде виконане після виділення коштів на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, а матеріалами справи підтверджено, що Головне управління не відмовлялось від виконання рішення суду, а виконало його у межах повноважень.

Так чином, суд вважає, що рішення суду виконано відповідачем в межах наданих повноважень та у встановлений спосіб, тому звіт підлягає прийняттю.

Керуючись статтями 243, 248, 381-1, 382-1, 382-2, 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ухвалив:

Прийняти звіт Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про виконання судового рішення в адміністративній справі № 240/3189/24 за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України , про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.

Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

СуддяМ.С. Токарева

СудЖитомирський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.07.2025
Оприлюднено18.07.2025
Номер документу128890859
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них