КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 жовтня 2010 року справа № 2-а-7615/10/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді – Балаклицького А.І., при секретарі – Мостовому О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу
за позовом
Управління Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області
до
Спільного українсько-німецького підприємства «Авіла-Факел»
про
стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в:
Управління Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області (далі - Позивач) звернулось до суду з адміністративним позовом до Спільного українсько-німецького підприємства «Авіла-Факел» (далі - Відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 3 408,64 грн.
Позов обґрунтовано тим, що за Спільним українсько-німецьким підприємством «Авіла-Факел» рахується заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 3 408,64 грн., у тому числі по сплаті страхових внесків за шостий місяць 2010 року – 3 256,00 грн., заборгованість зі сплати фінансової санкції та пені на загальну суму 152,64 грн.
Позивач та відповідач у судове засідання не з’явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, явку своїх представників у судове засідання не забезпечили.
Судом визнано за можливе розглянути адміністративну справу у відсутності позивача та відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Судом встановлено, що Спільне українсько-німецьке підприємство «Авіла-Факел» є юридичною особою і з ареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області як платник збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Згідно матеріалів справи, Відповідач не сплатив страхові внески на загальну суму 3 408,64 грн., у тому числі по сплаті страхових внесків за шостий місяць 2010 року – 3 256,00 грн., заборгованість зі сплати фінансової санкції та пені на загальну суму 152,64 грн..
Заборгованість відповідача підтверджується: наявними в матеріалах справи копією розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за шостий місяць 2010 року, яке самостійно направленні до Пенсійного фонду, копіями Рішень про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату страхувальником страхових внесків № 369 від 29.06.2010 року та № 425 від 19.07.2010 року, а також копією корінця вимоги від 02.08.2010 року № Ю 661/516.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, у відповідача наявна заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та зі сплати фінансової санкції та пені в сумі 3 408,64 грн.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини справи, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування визначені Законом України № 1058-ІV.
Згідно приписів статті 1 Закону України від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 400/97-ВР) платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об’єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об’єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Відповідно до вимог статті 3 Закону № 400/97-ВР, збір на обов’язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку, визначеному законодавством України.
Згідно статті 17 Закону № 1058-ІV страхувальник (роботодавець та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування) зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Статтею 19 Закону України № 1058 встановлено, що страхові внески до солідарної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування нараховуються роботодавцем на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат.
Відповідно до п. 4.1 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 19.12.2003 року № 21-1 відсоток відрахувань внесків на обов’язкове пенсійне страхування для платників страхових внесків встановлено у розмірі 33,2 % від загальної суми фактичних витрат на оплату праці, і інших виплат, які підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства. Сплата страхових внесків є обов’язковою для всіх суб’єктів підприємницької діяльності незалежно від форми власності.
Відповідно до вимог статті 20 Закону № 1058-ІV страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим періодом для страхувальників є календарний місяць.
Згідно з п. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі — недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідно до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Приписами п. 13 ст. 106 Закону № 1058 встановлено, що про нарахування пені та накладення штрафів посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Внаслідок несвоєчасної сплати Спільним українсько-німецьким підприємством «Авіла-Факел» страхових внесків, начальником Управління Пенсійного фонду України у Броварському районі винесені Рішення № 369 від 29.06.2010 року та № 425 від 19.07.2010 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату страхувальником страхових внесків.
Як вбачається з матеріалів справи, Рішення № 369 від 29.06.2010 року було отримано Відповідачем 07.07.2010 року, а Рішення № 425 від 19.07.2010 року отримано 19.07.2010 року. Дані рішення у встановлені законом терміни Відповідачем не оскаржено, а тому вважається узгодженими.
Згідно ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Для стягнення заборгованості Управлінням Пенсійного фонду України у Броварському районі відповідно до вимог ч. 3 ст. 106 Закону України № 1058-ІV Відповідачу була направлена вимога про сплату боргу від 02 серпня 2010 року № Ю 661/516. Дана вимога була отримана відповідачем 11 серпня 2010 року. Указана вимога протягом десяти робочих днів після її отримання відповідачем оскаржена не була, а тому вважається узгодженою.
Абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону № 1058-ІV передбачено право органу Пенсійного фонду України на звернення до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 Кодексу.
Оскільки доказів, які б спростовували доводи позивача, суду не надано, судом встановлено наявність у відповідача заборгованості зі сплати страхових внесків, фінансових санкцій та пені в сумі 3 408,64 грн.
Враховуючи викладені норми чинного законодавства, всебічно розглянувши матеріали справи, дослідивши всі фактичні обставини справи, суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог і, відповідно, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. 124 Конституції України, статтями 69, 70, 71, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області – задовольнити .
Стягнути з Спільного українсько-німецького підприємства «Авіла-Факел» (07455, Київська область, Броварський район, с. Княжичі, вул. Слави, ідентифікаційний код 20079676 ) на користь У правління Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області заборгованість в сумі 3 408 (три тисячі чотириста вісім) грн. 64 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі складання постанови у повному обсязі відповідно до частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні – протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
С уддя: /підпис/
З оригіналом згідно
Суддя А.І. Балаклицький
Повний текст постанови складено та підписано 08 жовтня 2010 року.
Постанова станом на 08 жовтня 2010 року законної сили не набрала.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2010 |
Оприлюднено | 21.12.2010 |
Номер документу | 12890798 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Балаклицький А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні