Постанова
від 10.01.2008 по справі 5/5-ап-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

5/5-АП-08

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

"10" січня 2008 р.                                                           Справа № 5/5-АП-08

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Ситюка В.Г. при секретарі Мальцевій О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу              

за позовом ДПІ у Цюрупинському районі Херсонської області

до ФГ "Золотий колос" Цюрупинського району Херсонської області  

про  припинення юридичної особи

за участю представників сторін:  

від позивача: Ковальчук Ю.М. - гол.держ.податк.інспектор, дов. у справі,

від відповідача: не прибув

в с т а н о в и в:

          Позивач звернувся до суду з позовом про припинення юридичної особи (припинення  діяльності) відповідача мотивуючи свої вимоги не залишенням жодного члена фермерського господарства або спадкоємця, який бажає продовжити діяльність господарства.

          Позивачем подано до суду довідку державного реєстратора та довідку ДПІ щодо подання відповідачем податкової звітності до податкової інспекції. Представником позивача позовні вимоги підтримано з підстав зазначених у позові, посилаючись на те, що засновник господарства та його керівник –Кадетська А.В. померла в 2005році і на цей час не залишилося жодного члена фермерського господарства або спадкоємця, який бажав би продовжити діяльність господарства, що відповідно до ст. 35 Закону України "Про фермерське господарство" є підставою для припинення його діяльності. Окрім того представником позивача зазначено і на фактичне припинення відповідачем господарської діяльності, з посиланням на не подання відповідачем податкової звітності до ДПІ з липня 2007р.; просить задовольнити позовні вимоги і припинити юридичну особу відповідача (припинити діяльність господарства).

          Відповідач в судове засідання не з'явився, відзив на позов до суду не подав.

          Заслухавши представника позивача, розглянувши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню з наступних підстав.

          Відповідно до п. 15 ст. 58 ГК України скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється за його особистою заявою, а також за рішенням суду у випадках передбачених законом.

          Відповідно до ст. 33 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам –правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, встановлених законом.

          Згідно п. 2 ст.38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, зокрема є: визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути; провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом; невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону; неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону; наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

          Відповідно до ст. 35 Закону України "Про фермерське господарство" діяльність фермерського господарства припиняється зокрема у разі, якщо не залишається жодного члена фермерського господарства або спадкоємця, який бажає продовжити діяльність господарства. При цьому, згідно ст. 36 Закону України "Про фермерське господарство", рішення про припинення діяльності фермерського господарства у разі якщо не залишається жодного члена фермерського господарства або спадкоємця, який бажає продовжити діяльність господарства приймається у порядку, встановленому законом.

          Як вбачається з матеріалів справи відповідач - фермерське господарство "Золотий колос" Цюрупинського району Херсонської області, як суб'єкт підприємницької діяльності, зареєстрований виконавчим комітетом Цюрупинської районної ради Херсонської області 28.12.1993р., розпорядження № 62-р, код ЄДРПОУ № 22728914.

          Як платник податків відповідач знаходиться на обліку в ДПІ у Цюрупинському районі Херсонської області і згідно довідки ДПІ від 27.11.07р. не має заборгованості по податках.

          Відповідно до довідки позивача № 4861/10/15-001 від 28.12.07р. остання податкова звітність відповідачем до податкової інспекції подана 19.07.07 року.

          Згідно довідки державного реєстратора від 08.01.08р. засновником і керівником відповідача –ФГ "Золотий колос"  є Кадетська Антоніна Василівна.

          За довідкою відділу реєстрації актів цивільного стану Цюрупинського райуправління юстиції від 21.11.07р., 22.11.05р. вчинено запис про смерть № 72 на Кадетську Антоніну Василівну.

          Враховуючи вказаний факт, а саме смерть засновника і керівника господарства, позивач звернувся до суду з позовом про припинення юридичної особи відповідача                   (припинення діяльності господарства) з посиланням на ст.35 Закону України "Про фермерське господарство", яка передбачає одну з підстав припинення діяльності господарства - факт не залишення жодного члена фермерського господарства або спадкоємця, який бажає продовжити діяльність господарства.

          Проте, підставами припинення юридичної  особи за рішенням суду відповідно до п.2 ст.38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", є : визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути; провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом; невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону; неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону; наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

          Відповідно ж до ст.3  Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб-підприємців.

          Таким чином, інших  випадків примусового припинення юридичної особи (припинення діяльності) за рішенням суду, ніж встановлених  Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців",  законодавством не передбачено.

          Окрім того, відповідно до ч.1 ст.104 КАС України до адміністративного суду суб'єкт владних повноважень має право звернутися з адміністративним позовом лише у випадках, встановлених законом.

          Діючим законодавством, у тому числі і ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" на яку посилається позивач в обґрунтування заявлених вимог, не передбачено право органів Державної податкової служби на звернення до суду з позовом про припинення юридичної особи чи припинення  діяльності у випадку не залишення жодного члена фермерського господарства або спадкоємця, який бажає продовжити діяльність господарства.

          Навпаки, відповідно до п.17 ст.11 Закону України  "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право серед іншого звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

          Перелік таких підстав (випадків) припинення юридичної особи за рішенням суду передбачено Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", - ст. 38 Закону.

          Частиною 1 ст.9 КАС України визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

          Таким чином, зазначені обставини свідчать про відсутність у позивача права на пред'явлення даного позову та заявлення вимог про припинення юридичної особи (припинення діяльності) в судовому порядку з підстав не передбачених чинним законодавством взагалі, у зв'язку з чим  позовні вимоги задоволенню не підлягають.

          Враховуючи викладене, на підставі ст. 58 п. 15 ГК України, п. 2 ст.38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців",  керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд -

постановив:

          1.У задоволенні позову відмовити.

          2.Роз"яснити сторонам, що дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

    Суддя                                                                                                         В.Г. Ситюк

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення10.01.2008
Оприлюднено24.01.2008
Номер документу1289679
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5/5-ап-08

Постанова від 10.01.2008

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ситюк В.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні