Господарський суд київської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"24" липня 2025 р. м. Київ Справа № 911/1458/24
за позовом Ірпінської міської ради в інтересах Ірпінської міської територіальної громади, м. Ірпінь,
до відповідачів 1) Товариства з обмеженою відповідальністю «Відважних», м. Ірпінь,
2) Виконавчого комітету Ірпінської міської ради, м. Ірпінь,
про визнання недійсним договору оренди землі, витребування земельної ділянки, скасування рішень, скасування містобудівних умов та обмежень для проектування,
суддя О.В. Конюх,
без виклику представників;
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Київської області від 07.10.2024 призначено у справі №911/1458/24 судову земельно-технічну експертизу, проведення якої доручено Відділенню - бюро у м. Києві Національного наукового центру "Інститут судових експертиз імені засл. проф. М.С. Бокаріуса" Міністерства юстиції України. Провадження у справі №911/1458/24 зупинено у зв`язку із призначенням судової експертизи.
Ухвалою від 14.04.2025 клопотання судових експертів Годяцької С.В. та Солодухіної С.М. №1192/1335 від 27.02.2025 про призначення обстеження об`єкта комплексної будівельно-технічної та земельно-технічної експертизи в редакції клопотання про уточнення та призначення обстеження об`єкта комплексної будівельно-технічної та земельно-технічної експертизи від 17.03.2025 задоволено. Погоджено залучення до проведення призначеної у справі судової експертизи фахівця у галузі топографо-геодезичних вишукувань Синькіна Сергія Костянтиновича.
Ухвалою від 08.07.2025 відмовлено у задоволенні клопотання представника позивача по відвід залученого спеціаліста Синькіна С.К. Іншою ухвалою від 08.07.2025 клопотання позивача від 24.06.2025 про залучення до проведення призначеної у справі експертизи спеціаліста інженера-землевпорядника задоволено, погоджено залучення до проведення призначеної у справі судової експертизи спеціаліста - інженера-землевпорядника Демиденка Максима Леонідовича.
23.07.2025 разом із супровідним листом №675/16/1076-16-24-20/25 від 23.07.2025 надійшло клопотання судових експертів Годяцької С.В. та Солодухіної С.М. №1192/1335 про призначення обстеження об`єкта комплексної будівельно-технічної та земельно-технічної експертизи у справі №911/1458/24.
У вказаному клопотанні судові експерти просять, для проведення призначеної експертизи, забезпечити прибуття експертів, належні умови праці, а також безперешкодне обстеження об`єкта дослідження із залученням фахівця сертифікованого інженера-землевпорядника Демиденка Максима Леонідовича. Також, експерти просять повідомити дату та час проведення огляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 230 ГПК України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Розглянувши подане клопотання судових експертів, суд зазначає таке.
Положеннями статті 69 ГПК України та статі 13 Закону України «Про судову експертизу» передбачено, що судовий експерт має право заявляти клопотання, що стосуються проведення експертизи.
Статтею 6 Закону України «Про судову експертизу» передбачено, якщо судову експертизу необхідно провести на місці події або за місцезнаходженням об`єкта дослідження, особа або орган, які її призначили або на замовлення яких вона проводиться, повинні забезпечити судовому експертові безперешкодний доступ до об`єкта дослідження і належні умови праці.
Відповідно до пункту 3.9 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 № 53/5, якщо необхідно провести експертизу (дослідження) на місці події або огляд об`єкта за його місцезнаходженням, орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта) (замовив(ла) дослідження), повинен(на) забезпечити прибуття експерта, безперешкодний доступ до об`єкта, а також належні умови для його роботи, а в разі потреби викликати учасників процесу або інших осіб. У разі неявки осіб чи їх законних представників, що викликалися, у визначений час на місце події або огляду об`єкта дослідження (огляд) проводиться без їх участі, про що зазначається у висновку.
Суд звертає увагу, що пунктом 8 ухвали від 07.10.2024 уже було зобов`язано позивача Ірпінську міську раду та відповідачів Виконком Ірпінської міської ради та ТОВ «Відважних» забезпечити доступ судових експертів Відділення - бюро у м. Києві Національного наукового центру «Інститут судових експертиз імені засл. проф. М.С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України до об`єкту дослідження та належні умови праці, тож це питання у клопотанні експертів судом вже вирішено в ухвалі, яка набрала законної сили та є обов`язковою для виконання на всій території України.
За таких обставин, суд, керуючись ст.ст. 2, 15 ГПК України, з метою забезпечення проведення призначеної судової експертизи
призначає натурний огляд об`єкта дослідження на 05.09.2025 о 10:00 та
зобов`язує позивача Ірпінську міську раду як особу, на яку судом покладено витрати на проведення експертизи, забезпечити прибуття експертів із експертної установи на місцевість для обстеження об`єкту дослідження за адресою Київська область, Бучанський район, м. Ірпінь, вул. Гостомельське шосе 49/1, а також повернення експертів до експертної установи;
зобов`язує позивача Ірпінську міську раду як особу, яка заявила клопотання про залучення спеціаліста Демиденка М.Л. до проведення призначеної експертизи, забезпечити участь в натурному обстеженні об`єкту дослідження спеціаліста інженера-землевпорядника Демиденка Максима Леонідовича, із можливістю використання ним високоточного інструментарію, повіреного у встановленому законом порядку;
зобов`язує відповідача Виконком Ірпінської міської ради як особу, яка заявила клопотання про залучення спеціаліста Синькіна С.К. до проведення призначеної експертизи, забезпечити участь в натурному обстеженні об`єкту дослідження спеціаліста інженера-землевпорядника Синькіна Сергія Костянтиновича із можливістю використання ним високоточного інструментарію, повіреного у встановленому законом порядку.
З огляду на те, що судова експертиза у справі не завершена, підстави, що викликали зупинення провадження, не усунуті, провадження у справі №911/1458/24 належить зупинити відповідно до пункту 2 частини 1 ст. 228 ГПК України у зв`язку із призначенням судом судової експертизи.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 69, 228, 230, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Поновити провадження у справі №911/1458/24.
2. Клопотання судових експертів Годяцької С.В. та Солодухіної С.М. №1192/1335 від 23.07.2025 про призначення обстеження об`єкта комплексної будівельно-технічної та земельно-технічної експертизи у справі №911/1458/24 задовольнити.
3. Призначити натурний огляд об`єкта дослідження на 05.09.2025 о 10:00, про що повідомити судових експертів та учасників справи.
Зобов`язати учасників справи Ірпінську міську раду, Виконком Ірпінської міської ради та ТОВ «Відважних» забезпечити участь своїх уповноважених компетентних представників у натурному обстеженні об`єкта дослідження, яке відбудеться за місцезнаходженням земельної ділянки 05.09.2025.
4. Зобов`язати позивача Ірпінську міську раду:
забезпечити прибуття експертів із експертної установи на місцевість для обстеження об`єкту дослідження за адресою Київська область, Бучанський район, м. Ірпінь, вул. Гостомельське шосе 49/1, а також повернення експертів до експертної установи.
забезпечити участь в натурному обстеженні об`єкту дослідження спеціаліста інженера-землевпорядника Демиденка Максима Леонідовича, із можливістю використання ним високоточного інструментарію, повіреного у встановленому законом порядку.
5. Зобов`язати відповідача Виконком Ірпінської міської ради забезпечити участь в натурному обстеженні об`єкту дослідження спеціаліста інженера-землевпорядника Синькіна Сергія Костянтиновича із можливістю використання ним високоточного інструментарію, повіреного у встановленому законом порядку.
6. Провадження у справі №911/1458/24 зупинити у зв`язку із призначенням судової експертизи.
7. Копію ухвали направити учасникам справи, Відділенню - бюро у м. Києві Національного наукового центру "Інститут судових експертиз імені засл. проф. М.С. Бокаріуса" Міністерства юстиції України (03118, м. Київ, вул. Костанайська 6, тел. 044-525-84-00, 068-397-95-77, 093-764-77-36, e-mail kvhnise@gmail.com), Синькіну Сергію Костантиновичу та Демиденку Максиму Леонідовичу.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому частиною 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку відповідно до пункту 12, частини 1 ст. 255 ГПК України протягом строків, встановлених статтею 256 ГПК України.
Суддя О.В. Конюх
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2025 |
Оприлюднено | 28.07.2025 |
Номер документу | 129055359 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них щодо припинення права користування земельною ділянкою, з них щодо визнання незаконним акта, що порушує право користування земельною ділянкою, з них що виникають з договорів оренди |
Господарське
Господарський суд Київської області
Конюх О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні