Герб України

Ухвала від 25.07.2025 по справі 912/1889/25

Господарський суд кіровоградської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,

тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,

e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

25 липня 2025 рокуСправа № 912/1889/25

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Кузміної Б.М., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Арматок" (02140, м.Київ, проспект Григоренка Петра, буд. 39-Б, прим. 105А)

до відповідача Комунального закладу "Ліцей "Сокіл" Кропивницької міської ради" (25005, м. Кропивницький, вул. Короленка, буд. 46)

про стягнення 2 238 256,34 грн, визнання укладеної додаткової угоди,

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Арматок" з вимогами до Комунального закладу "Ліцей "Сокіл" Кропивницької міської ради" про наступне:

"1. Відкрити загальне позовне провадження у справі за позовом Товариства з обмеженої відповідальністю "Арматок" до Комунального закладу "Ліцей "Сокіл" Кропивницької міської ради" про визнання укладеної додаткової угоди до Енергосервісного договору № 10 від 03.12.2019 та стягнення заборгованості за Енергосервісним договором № 10 від 03.12.2019.

2. Залучити Кропивницьку міську раду до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні Комунального закладу "Ліцей "Сокіл" Кропивницької міської ради".

3. Позовні вимоги Товариства з обмеженої відповідальністю "Арматок" до Комунального закладу "Ліцей "Сокіл" Кропивницької міської ради" задовольнити в повному обсязі.

4. Визнати укладеною додаткову угоду до Енергосервісного договору № 10 від 03.12.2019 в редакції викладеній у пункті 4 прохальної частини позовної заяви.

5. Стягнути з Комунального закладу "Ліцей "Сокіл" (ідентифікаційний код: 02136560) на користь "Арматок" (ідентифікаційний код: 36223906) заборгованість за Енергосервісним договором № 10 від 03.12.2019 у загальному розмірі 2 238 256,34 грн., з яких: 1 897 747,90 грн - основна заборгованість за Договором; 21 171,07 грн - 3 % річних; 253 780,67 грн - пеня; 65 556,70 грн - інфляційні втрати.

6. Здійснити розподіл судових витрат."

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає про ухилення відповідача від підписання додаткової угоди № 21 до енергесервісного договору від 03.12.2019 № 10, у зв`язку з чим позивачем заявлено вимогу про визнання такої додаткової угоди укладеною в редакції, зазначеній в прохальній частині позовної заяви. Також позивач зазначив, що відповідач не виконав свої зобов`язання за енергесервісним договором зі сплати вартості послуг з енергосервісу у загальному розмірі 1 897 747,90 грн.

Ухвалою від 16.07.2025 суд залишив позовну заяву без руху, надавши час для усунення її недоліків.

23.07.2025 до суду надійшла заява позивача про усунення недоліків з доданими матеріалами.

Розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Арматок", господарський суд дійшов висновку, що вказану заяву слід розглядати за правилами загального позовного провадження.

Крім того, у пункті 2 прохальної частини позовної заяви позивач просить залучити до участі у справі у статусі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Кропивницьку міську раду (25022, м. Кропивницький, вул.Велика Перспективна, буд. 41, код ЄДРПОУ 26241020).

Суд враховує, що відповідно до частин 1-2 статті 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Частина 4 статті 50 Господарського процесуального кодексу України вказує, що про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

У вирішенні відповідного питання суд має з`ясовувати, чи буде у зв`язку з прийняттям судового рішення у такій справі таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обов`язки, або змінено її наявні права та/або обов`язки, або позбавлено певних прав та/або обов`язків у майбутньому.

Ознайомившись з обґрунтуванням позову, враховуючи, що рішення суду за результатами розгляду спору може вплинути на права та обов`язки Кропивницької міської ради, оскільки відповідач є комунальним закладом і фінансується з бюджету, суд вважає за доцільне залучити її до участі у справі у статусі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.

Призначаючи дату підготовчого засідання, суд ураховує перебування судді КузьміноїБ.М. у плановій щорічній відпустці з 28.07.2025 до 20.08.2025.

Керуючись статтями 12, 50, 120, 162, 164-168, 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 912/1889/25.

2.Справу № 912/1889/25 розглядати за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на 26.08.2005 на 15:00.

4.Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Кіровоградської області за адресою: 25006, м. Кропивницький, вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, в залі суд. засідань № 210.

5. Залучити до участі у справі в статусі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Кропивницьку міську раду (25022, м.Кропивницький, вул. Велика Перспективна, буд. 41, код ЄДРПОУ 26241020).

6. Відповідно до статей 165, 167 Господарського процесуального кодексу України ВІДПОВІДАЧ має право подати відзив на позовну заяву, з дотриманням правил, встановлених частинами третьою - шостою вказаної статті, та заперечення на відповідь позивача на відзив, з дотриманням наведених правил.

Установити строк для подання відзиву на позов з усіма документами (доказами) до нього - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Установити строк для подання заперечення на відповідь позивача на відзив - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.

До відома відповідача - у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України).

7. Відповідно до статті 166 Господарського процесуального кодексу України встановити ПОЗИВАЧУ строк для подання відповіді на відзив відповідача - протягом 5 днів з дня його отримання.

До відповіді на відзив застосовуються правила, встановлені частинами третьою - шостою статті 165 Господарського процесуального кодексу України.

8. Відповідно до статті 168 Господарського процесуального кодексу України встановити ТРЕТІЙ ОСОБІ строк для подання пояснень щодо позову - протягом 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали, щодо відзиву - протягом 10 днів з дня отримання копії відзиву.

9. Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: http://court.gov.ua/fair/sud5013.

10. Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.

11. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

12. Копії ухвали надіслати сторонам та третій особі до електронних кабінетів.

Ухвалу підписано 25.07.2025.

Суддя Б.М. Кузьміна

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення25.07.2025
Оприлюднено28.07.2025
Номер документу129087894
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —912/1889/25

Ухвала від 25.07.2025

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Кузьміна Б.М.

Ухвала від 16.07.2025

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Кузьміна Б.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні