Шевченківський районний суд міста києва
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 761/22578/25
Провадження № 1-кп/761/3430/2025
В И Р О К
іменем України
20 червня 2025 року місто Київ
Шевченківський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні, в залі Шевченківського районного суду міста Києва, обвинувальний акт та угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні № 42024000000000886, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.07.2024, відносно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Першотравенськ Дніпропетровської області, громадянина України, ФОП, одруженого, маючого на утриманні 3 (три) дитини, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (далі - КК України),
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженки м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області, громадянки України, ФОП, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 , та проживаючої за адресою: АДРЕСА_3 , раніше не судимої,
за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України,
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця м. Дніпропетровськ, ФОП, одруженого, маючого на утриманні 2 (дві) дитини, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_4 , раніше не судимого,
за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України,
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженця м. Першотравенськ Дніпропетровської області, одруженого, маючого на утриманні 1 (одну) дитину, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_5 , раніше не судимого,
за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України,
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_7 ,
захисника ОСОБА_8 ,
захисника ОСОБА_9 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 (в режимі відеоконференції),
обвинуваченої ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_5 (в режимі відеоконференції),
обвинуваченого ОСОБА_6 (в режимі відеоконференції),
установив:
І. Історія провадження.
02.06.2025 до Шевченківського районного суду міста Києва від прокурора третього відділу першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_10 надійшов (вх. № 55311) обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 42024000000000886, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.07.2024, відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України.
Разом з обвинувальним актом до суду скеровано угоди від 29.05.2025 про визнання винуватості, укладені між прокурором третього відділу першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_10 та обвинуваченими ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 за участі захисників ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи № 761/22578/25 між суддями Шевченківського районного суду міста Києва від 02.06.2025 для розгляду справи визначено головуючого суддю ОСОБА_1 .
Ухвалою суду від 19.06.2025 призначено підготовче судове засідання у зазначеному кримінальному провадженні.
II. Формулювання обвинувачення та стаття закону України про кримінальну відповідальність, яка передбачає кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується особа.
ІІ.І. Формулювання обвинувачення та стаття закону України про кримінальну відповідальність, яка передбачає кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_3
24 жовтня 1945 року набув чинності Статут Організації Об`єднаних Націй, підписаний 26 червня 1945 року, яким створено Організацію Об`єднаних Націй (далі - ООН).
До складу ООН увійшли Українська Радянська Соціалістична Республіка (з 24 серпня 1991 року змінено назву на Україна), Союз Радянських Соціалістичних Республік (з 24 грудня 1991 року змінено назву на Російська Федерація) та ще 49 країн-засновниць, а в подальшому до вказаної міжнародної організації прийняті інші країни світу.
Відповідно до ч. 4 ст. 2 Статуту ООН всі члени ООН утримуються в їх міжнародних відносинах від загрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканності або політичної незалежності будь-якої держави, так і будь-яким іншим чином, несумісним з цілями Об`єднаних Націй.
Декларацією Генеральної Асамблеї ООН від 9 грудня 1981 року № 36/103 про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та резолюціями від 16 грудня 1970 року № 2734 (ХХV), що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки; від 21 грудня 1965 року № 2131 (ХХ), що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та обмеження їх суверенітету та від 14 грудня 1974 року № 3314 (ХХІХ), що містить визначення агресії, установлено, що ні одна з держав не має право здійснювати інтервенцію чи втручання у будь-якій формі або з будь-якої причини у внутрішні та зовнішні справи інших держав. Закріплено обов`язок держав: утримуватися від озброєної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації; здійснення сприяння, заохочення чи підтримки сепаратистської діяльності; не допускати на власній території навчання, фінансування та вербовки найманців чи засилання таких найманців на територію іншої держави.
Крім того, у статтях 1-5 Декларації Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року № 3314 (ХХІХ) серед іншого визначено:
- застосування збройної сили державою проти суверенітету, територіальної та політичної незалежності іншої держави;
- застосування збройної сили державою першою в порушення Статуту ООН є перш за все свідченням акту агресії.
Будь-яка з наступних дій, незалежно від оголошення війни, кваліфікується як акт агресії:
- вторгнення або напад збройних сил держави на територію іншої держави або будь-яка військова окупація, який би тимчасовий характер вона не носила, що є результатом такого вторгнення або нападу, або будь-яка анексія із застосуванням сили території іншої держави або частини її;
- бомбардування збройними силами держави території іншої держави або застосування будь-якої зброї державою проти території іншої держави;
- блокада портів або берегів держави збройними силами іншої держави;
- напад збройними силами держави на сухопутні, морські або повітряні сили, або морські і повітряні флоти іншої держави;
- застосування збройних сил однієї держави, що знаходяться на території іншої держави за згодою з приймаючою державою, у порушення умов, передбачених в угоді, або будь-яке продовження їх перебування на такій території після припинення дії угоди;
- дія держави, що дозволяє, щоб її територія, яку вона надала в розпорядження іншої держави, використовувалася цією іншою державою для здійснення акту агресії проти третьої держави;
- засилання державою або від імені держави збройних банд, груп, іррегулярних сил або найманців, які здійснюють акти застосування збройної сили проти іншої держави, що мають настільки серйозний характер, що це рівнозначно наведеним вище актам.
Жодні міркування будь-якого характеру, з політичних, економічних, військових чи інших причин не можуть бути виправданням агресії.
Статтями 1 та 2 III Конвенції про відкриття воєнних дій (Гаага, 18 жовтня 1907 року), яка вступила в дію 26 січня 1910 року, яку 07 березня 1955 року визнано Союзом Радянських Соціалістичних Республік, правонаступником якого є Російська Федерація (далі - Російська Федерація або РФ), передбачено, що військові дії між державами не повинні починатися без попереднього і недвозначного попередження, яке буде мати форму мотивованого оголошення війни або форму ультиматуму з умовним оголошенням війни. Стан війни повинен бути без уповільнення оповіщений нейтральним державам і буде мати для них дійсну силу лише після одержання оповіщення.
24 серпня 1991 року Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено Акт проголошення незалежності України, яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. Згідно з указаним документом, територія України є неподільною та недоторканною.
У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.
Відповідно до розділу V Декларації територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.
Незалежність України визнали держави світу, серед яких і Російська Федерація.
Згідно з п.п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05 грудня 1994 року Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтвердили Україні їх зобов`язання згідно з принципами Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01 серпня 1975 року поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України, зобов`язались утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони, або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом ООН.
31 травня 1997 року відповідно до положень Статуту ООН і зобов`язань за Заключним актом Наради з безпеки і співробітництва в Європі Україна та Російська Федерація уклали Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією (ратифікований Законом України від 14 січня 1998 року №13/98-ВР та федеральним законом Російської Федерації від 2 березня 1999 року № 42 ФЗ). Відповідно до ст.ст. 2-3 зазначеного Договору Російська Федерація зобов`язалась поважати територіальну цілісність України, підтвердила непорушність існуючих між ними кордонів та будівництво відносин на основі принципів взаємної поваги суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або загрози силою, включаючи економічні та інші способи тиску, права народів вільно розпоряджатися своєю долею, невтручання у внутрішні справи, додержання прав людини та основних свобод, співробітництва між державами, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов`язань, а також інших загальновизнаних норм міжнародного права.
Відповідно до опису і карти державного кордону, які є додатками до Договору між Україною та Російською Федерацією про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року (ратифікований Російською Федерацією 22 квітня 2004 року), територія Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей відноситься до території України.
Статтями 1-2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.
Згідно з ч. 1 ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов`язком громадян України.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Статтею 73 Конституції України визначено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.
Відповідно до статей 132-134 Конституції України територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території. До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь. Місто Севастополь має спеціальний статус, Автономна Республіка Крим (далі - АР Крим) є невід`ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її відання.
Таким чином, із зазначених міжнародних нормативно-правових актів, а також актів національного законодавства, яке визначає основні засади державної політики, спрямованої на захист національних інтересів і гарантування в Україні безпеки особи, суспільства і держави від зовнішніх і внутрішніх загроз в усіх сферах життєдіяльності, випливає, що дії Російської Федерації на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України створюють реальні загрози національній безпеці України. Її результатом стала анексія Криму, окупація частини територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, масштабні руйнування провідних промислових бюджетоутворюючих підприємств, що призвело до загострення суспільно-політичної обстановки в Україні, падіння економіки держави та інших вкрай негативних для України наслідків.
Наведені вище факти розв`язання та ведення Російською Федерацією агресивної війни проти України, здійснення підривної діяльності, в тому числі, і шляхом вторгнення підрозділів Збройних Сил Російської Федерації (далі - ЗС РФ) на територію півострова Крим, захоплення державних установ, організацій та військових частин із 27 лютого 2014 року широко висвітлювалися більшістю засобів масової інформації України та іноземних держав у зв`язку із чим були достовірно відомі ОСОБА_3 .
Постановою Ради Федерації Федеральних зборів РФ «Про використання збройних сил Російської Федерації на території України» від 01 березня 2014 року № 48-СФ за результатами звернення президента РФ, виходячи з інтересів безпеки життя громадян РФ, особового складу військового контингенту ЗС РФ, що дислокується на території України (АР Крим), надано згоду президенту РФ на використання ЗС РФ на території України.
06 березня 2014 року Верховною Радою АР Крим прийнята постанова «Про проведення загальнокримського референдуму». Указом Президента України від № 261/2014 від 07 березня 2014 року дія цієї постанови верховної ради АР Крим була зупинена, а сама вона рішенням Конституційного Суду України № 2-рп/2014 від 14 березня 2014 року визнана неконституційною.
11 березня 2014 року постановою Верховної Ради АР Крим прийнята «декларація», якою АР Крим проголошено «суверенною державою» - «Республікою Крим». Указом Президента України від 14 березня 2014 року №296/2014 дія цієї Постанови Верховної Ради АР Крим була зупинена, а сама вона рішенням Конституційного Суду України №3-рп/2014 від 20 березня 2014 року визнана неконституційною.
Постановою Верховної Ради України від 15 березня 2014 року № 891-VII Верховна Рада АР Крим була розпущена.
17 березня 2014 року представники розпущеної «Верховної Ради АР Крим» прийняли постанову №1745-6/14 «про незалежність Криму», за якою створено нелегітимне державне утворення «Республіка Крим», а також постанову №1748-6/14 «Про правонаступництво Республіки Крим», за якою вищим органом влади «Республіки Крим» є «Державна Рада Республіки Крим».
18 березня 2014 року нелегітимна «Державна Рада Республіки Крим» підписала договір між РФ та «Республікою Крим» про прийняття до РФ «Республіки Крим» та утворення у складі РФ нових суб`єктів, який вже 19 березня 2014 року рішенням Конституційного Суду РФ визнаний таким, що відповідає конституції РФ, 20 березня 2014 року його ратифікувала більшістю голосів Державна Дума РФ, а 21 березня 2014 року - Рада Федерації Федеральних зборів РФ, відтак Російська Федерація на офіційному рівні вважає цей незаконний договір таким, що набрав чинності 21 березня 2014 року.
21 березня 2014 року Державною Думою РФ прийнято закон РФ №6-ФКЗ, яким прийнято до РФ Республіку Крим та утворені в складі РФ нові суб`єкти. Республіка Крим вважається прийнятою до РФ з дати підписання договору (ст. 1 Закону РФ №6-ФКЗ).
11 квітня 2014 року нелегітимна Державна Рада Республіки Крим прийняла незаконну Конституцію Республіки Крим як суб`єкта РФ.
Надалі, продовжуючи підривну діяльність проти України, РФ утворила на окупованій території України в АР Крим федеральні органи державної влади РФ, правоохоронні органи та органи судової системи, місцевого самоврядування, з метою становлення та зміцнення окупаційної влади РФ та недопущення контролю України над цією територією.
Верховною Радою України 15 квітня 2014 року прийнято Закон України № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (далі - Закон № 1207-VII), за яким перебування підрозділів ЗС РФ на території України з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, а також всупереч міжнародно-правовим актам, визнано окупацією частини території суверенної держави Україна, а територію АР Крим, відповідні води, територіальне море України, територію виключної (морської) економічної зони України, а також повітряний простір над цими територіями визнано тимчасово окупованими територіями України внаслідок збройної агресії з боку РФ.
Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 року № 68/262, так званий референдум, проведений в АР Крим 16 березня 2014 року, визнано таким, що не має законної сили і не може бути основою для зміни статусу АР Крим.
Реакцією на такі дії Російської Федерації стало прийняття Верховною Радою України 21 квітня 2015 року постанови № 337-VIІI «Про Заяву Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків», згідно з якою констатовано початок такої агресії з боку РФ на території АР Крим 20 лютого 2014 року, яка завершилася воєнною окупацією та подальшою незаконною анексією цієї частини території України.
Резолюціями Генеральної Асамблеї ООН «Стан у сфері прав людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (Україна)» від 19 грудня 2016 року № 71/205 та від 19 грудня 2017 року № 72/190, «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, районів Чорного та Азовського морів» від 17 грудня 2018 року, «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна» від 22 грудня 2018 року послідовно засуджено тимчасову окупацію з боку РФ внаслідок військової агресії частини території України - АР Крим - підтверджено невизнання її анексії.
Продовжуючи реалізацію злочинного плану, з метою створення приводів для ескалації конфлікту і спроби виправдання своєї агресії перед громадянами України Російської Федерації та світовою спільнотою, 21 лютого 2022 року Російською Федерацією визнано незаконні квазідержавні утворення Донецьку Народну Республіку та Луганську Народну Республіку, створені Російською Федерацією на окупованих частинах Донецької та Луганської областей України, незалежними державами.
22 лютого 2022 року Президент Російської Федерації ОСОБА_12 спрямував до Ради Федерації РФ звернення про надання йому дозволу на використання збройних сил за межами території РФ. Постановою Ради Федерації № 35-СФ від 22 лютого 2022 року ОСОБА_12 надано відповідний дозвіл.
24 лютого 2022 року о 05 год. 00 хв. Президент Російської Федерації в ефірі російських телевізійних каналів оголосив про прийняте ним рішення розпочати збройну агресію проти держави Україна, назвавши її «спеціальною військовою операцією» (надалі - СВО). У вказаному зверненні ОСОБА_12 озвучив надумані цілі так званої СВО - захист населення Донбасу від «неонацистської влади» в Україні, «демілітаризація» та «денацифікація» України. Дійсними ж цілями держави-агресора були насильницьке захоплення українських територій, утримання їх військових шляхом із подальшою анексією (насильницьке приєднання державою всієї або частини території іншої держави в односторонньому порядку).
На виконання озвученого ОСОБА_12 рішення, Збройними Силами РФ 24 лютого 2022 року о 05 год. 00 хв. розпочато вчинення заздалегідь спланованих агресивних дій проти України - пуск крилатих та балістичних ракет по аеродромах, військових штабах і складах ЗСУ. В цей же час Збройними Силами РФ за участі підрозділів інших військових формувань та спецслужб РФ здійснено вторгнення на територію суверенної держави Україна.
У зв`язку з викладеним Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан з 05 год. 30 хв. 24.02.2022, який надалі продовжено і який діє на даний час.
Факт повномасштабного збройного вторгнення не приховувався владою Російської Федерації, а також установлений рішеннями міжнародних організацій, зокрема Резолюцією Генеральної асамблеї ООН ES-11/1 від 02.03.2022 «Про агресію проти України», п. п. 1, 3 Висновку 300 (2022) Парламентської Асамблеї Ради Європи «Наслідки агресії Російської Федерації проти України», п. п. 17, 18 наказу від 16.03.2022 за клопотанням про вжиття тимчасових заходів у справі «Звинувачення в геноциді відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього» (Україна проти РФ та ін.)».
24.02.2022 постановою Правління НБУ № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» зупинено здійснення обслуговуючими банками видаткових операцій за рахунками резидентів Російської Федерації/Республіки Білорусь, за рахунками юридичних осіб (крім банків), кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти Російської Федерації/Республіки Білорусь.
03.03.2022 постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2022 № 187 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації» для забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави України у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації установлено до прийняття та набрання чинності Законом України щодо врегулювання відносин за участю осіб, пов`язаних з державою-агресором, мораторій (заборону) на виконання, у тому числі в примусовому порядку, грошових та інших зобов`язань, кредиторами (стягувачами) за якими є Російська Федерація або особи, пов`язані з державою-агресором, у тому числі юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства Російської Федерації.
09.04.2022 Постановою КМУ № 426 «Про застосування заборони ввезення товарів з Російської Федерації» заборонено ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту товарів з Російської Федерації.
У невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 17.06.2022, громадянин України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , усвідомлюючи свій обов`язок як громадян України неухильно додержуватися Конституції та законів України, будучи обізнаним про факт здійснення Російською Федерацією агресивної війни проти України а також про мораторій на виконання будь-яких грошових та інших зобов`язань на користь юридичних осіб, створених та зареєстрованих відповідно до законодавства Російської Федерації та про кримінальну відповідальність за провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, діючи умисно, стали на шлях вчинення злочину проти основ національної безпеки - умисних дій, спрямованих на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, за таких обставин.
Так, встановлено, що ОСОБА_3 , в період з 2020 по теперішній час,є власником із часткою у статутному капіталі 100 % та керівником Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЬКОРПЛЮС» (далі - ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС»), код ЄДРПОУ 38902524, зареєстрованого за адресою: Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт. Слобожанське, вул. 8 Березня, 23А, та ОСОБА_5 обіймає посаду директора з економіки вказаного підприємства (наказ від 15.08.2018 № 45), основними видами діяльності ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» є виробництво керамічних та металевих виробів, та має тісні господарські зв`язки з підприємствами - резидентами Російської Федерації.
У невстановлений досудовим розслідуванням час та місці у ОСОБА_3 та ОСОБА_5 виник злочинний умисел щодо поставки (продажу) ТОВ «Алькорплюс» матеріальних ресурсів на користь підприємств та установ держави - агресора.
ОСОБА_3 та ОСОБА_5 , усвідомлюючи, що самостійно реалізувати злочинний умисел, спрямований на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, вони не мають можливості, у невстановлений досудовим розслідуванням час та спосіб залучили до своєї протиправної діяльності інших осіб, зокрема підконтрольних їм працівників ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» а саме: ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_7 , Особу-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, а також громадянина України Особу-2, матеріали щодо якого виділено в окреме кримінальне провадження, який діяв від імені та в інтересах російського підприємства ТОВ «Керосса Кераміка» (мовою оригіналу - «ООО «КЕРОССА КЕРАМИКА», ОГРН 1197746436821, зареєстрованого за адресою: Російська Федерація, м. Москва, вул. Горбунова, б.2, стр.3, е/пом/оф9/ІІ/185), а також інших не встановлених на даний час досудовим розслідуванням осіб, яким довили до відома свій злочинний умисел.
У невстановлений досудовим розслідуванням час та місці ОСОБА_4 , Особа-1 та Особа-2, матеріали щодо яких виділені в окремі кримінальні провадження, а також інші не встановлені досудовим розслідуванням особи, надали згоду на спільне вчинення злочину, а саме: провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, та розподілили функції учасників кримінального правопорушення між собою.
Відповідно до узгодженого злочинного плану ОСОБА_5 , ОСОБА_3 здійснювали загальне керівництво кримінально протиправною діяльністю із реалізації (продажу) матеріальних ресурсів суб`єктам господарювання держави-агресора та надавали вказівки ОСОБА_4 та Особі-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, щодо документального оформлення такої передачі з використанням підприємств-посередників, у тому числі з третіх країн. У свою чергу ОСОБА_4 та Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, здійснювали підготовку документів для оформлення відповідних операцій та ведення бухгалтерського обліку поставок (матеріальних ресурсів) на територію Російської Федерації. Зі свого боку Особа-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, здійснювала підготовку документів від імені російського підприємства - одержувача товару, а також інші дії, спрямовані на організацію поставки товарів від ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» одержувачам в Російській Федерації.
Так, ОСОБА_3 , діючи як співвиконавець вищевказаної протиправної діяльності, на виконання єдиного злочинного умислу, спрямованого на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, використовуючи технічний пристрій, який перебував у його користуванні, під`єднаний до глобальної мережі Інтернет, використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «Telegram», у невстановлений досудовим розслідуванням час домовився з представником російського підприємства ТОВ «Керосса Кераміка» громадянином України Особою-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, про постачання належної ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» продукції (матеріальних ресурсів) на територію Російської Федерації з метою їх одержання представниками останньої.
В подальшому, ОСОБА_5 у невстановлений досудовим розслідуванням час та спосіб отримав від ОСОБА_3 інформацію про досягнуту останнім домовленість з представником російського підприємства ТОВ «Керосса Кераміка» громадянином України Особою-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, про постачання належної ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» продукції (матеріальних ресурсів) на територію Російської Федерації з метою їх одержання представниками останньої. Після цього ОСОБА_5 , ОСОБА_3 , будучи обізнаними про законодавчо встановлені в Україні обмеження щодо передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора, погоджено здійснення такого продажу з використанням як посередника суб`єкта господарювання третьої країни, а саме Турецької Республіки, з метою приховування дійсного одержувача матеріальних ресурсів.
Так, у межах виконання єдиного злочинного умислу, спрямованого на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, використовуючи технічний пристрій, який перебував у його користуванні, під`єднаний до глобальної мережі Інтернет, використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «WhatsApp» ОСОБА_5 06.04.2022 направив користувачу ОСОБА_4 повідомлення із вказівкою, надати йому інформацію щодо залишків продукції із зазначенням її характеристик, яка залишилась на складі підприємства ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» з метою його подальшого експортування до Республіки Туреччини із фактичною подальшою їх передачею резидентам Російської Федерації.
Надалі, реалізуючи спільний з ОСОБА_3 та ОСОБА_5 умисел, намагаючись приховати від органів державної влади України поставку (передачу) представникам держави-агресора матеріальних ресурсів, у невстановлені досудовим розслідуванням час та місці ОСОБА_5 провів переговори з представниками компанії - резидента Турецької Республіки щодо організації документального оформлення поставки матеріальних ресурсів від ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» на користь турецької компанії із фактичною подальшою їх передачею резидентам Російської Федерації та оплатою за рахунок коштів, отриманих турецькою компанією від російського одержувача.
Після досягнення відповідної згоди, реалізуючи свій умисел, намагаючись приховати від органів державної влади України поставку (продаж) представникам держави-агресора матеріальних ресурсів, 17.06.2022 ОСОБА_3 як керівник ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» уклав контракт № 17/06-2022 на поставку профілю з корозійностійкої сталі, профілю з алюмінієвого сплаву, декору з алюмінієвого сплаву з компанією - резидентом Турецької Республіки «HARMONY KIMYA SANAYI VE DIS TICARET ANONIM SIRKETI» (зареєстроване місцезнаходження: MAHMUTBEY MAH.TASOCAGI YOLU CAD.BALANCE GUNESLI NO:19/6 IC KAPI NO:30 BAGCILAR/ ISTAMBUL/TURKEY).
У свою чергу ОСОБА_5 , використовуючи свій вплив на працівників ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», здійснював контроль за належною організацією поставки матеріальних ресурсів через турецького посередника фактичному одержувачу - резиденту Російської Федерації.
Так, 28.06.2022 ОСОБА_5 на технічний пристрій, який перебував у його користуванні, під`єднаний до глобальної мережі Інтернет, використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «WhatsApp», отримав від користувача ОСОБА_4 повідомлення із текстом, що кількість матеріальних ресурсів, а саме профілю з корозійностійкої сталі, профілю з алюмінієвого сплаву, декору з алюмінієвого сплаву, який буде експортуватись до Туреччини, буде зменшений з метою поміщення його до одного контейнеру.
Надалі ОСОБА_3 у невстановлені під час досудового розслідування спосіб та час надав вказівку працівниками ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» ОСОБА_4 , Особі-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, а також іншим не встановленим досудовим розслідуванням особам, узгодити деталі фактичного продажу зазначених матеріальних ресурсів російському підприємству ТОВ «Керосса Кераміка» з представником зазначеного підприємства Особою-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, а також підготувати та надати товарно-супровідні документи, необхідні для митного оформлення експорту цих товарів.
У свою чергу ОСОБА_4 , Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, будучи працівниками ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», реалізуючи протиправний умисел, спрямований на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, перебуваючи в попередній злочинній змові з ОСОБА_3 , ОСОБА_5 та Особою-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, використовуючи належні їм електронні поштові скриньки ІНФОРМАЦІЯ_8 та ІНФОРМАЦІЯ_9 , з метою приховування поставки матеріальних ресурсів резиденту держави-агресора шляхом направлення відповідних електронних листів узгодили з представником резидента Російської Федерації Особою-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, деталі такої поставки із залученням у якості посередника суб`єкта господарювання - резидента Турецької Республіки.
Так, 29.06.2022 о 05 год. 27 хв. працівниця ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_8 отримала повідомлення від ОСОБА_4 з електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_9 із заголовком «Для єкспорта в Турцию», який містив чотири вкладених файли у форматі «.xlsx» із такими назвами: «Заказ на єкспорт», «РН2_Керосса_18.02.22», «РН_Керосса_18.02.22», «Склад Украина 28.06».
Так, у вкладеному файлі під назвою «Заказ на єкспорт», який був направлений 29.06.2022 з електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_9 на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_8 та одержаний Особою-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, містився перелік матеріальних ресурсів, зокрема профілю з корозійностійкої сталі, профілю з алюмінієвого сплаву, декору з алюмінієвого сплаву.
Вкладені файли під назвою «РН2_Керосса_18.02.22» та «РН_Керосса_18.02.22» містили такі відомості: видаткова накладна № 206 від 18.02.2022, де постачальником зазначено ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», а покупцем - ООО «Керосса Керамика», із зазначенням номенклатури товару, а також видаткова накладна № 204 від 18.02.2022, де постачальником зазначено ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», а покупцем - ООО «Керосса Керамика», із зазначенням номенклатури товару.
Надалі, 07.08.2021 о 15 год. 59 хв. Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, за допомогою власної електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_8 перенаправила даний лист користувачу « ОСОБА_13 » на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_10
05.07.2022 о 18 год. 30 хв. на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_9 , якою користується працівниця ТОВ «Алькорплюс» ОСОБА_4 , надійшов лист, відправлений з електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_11 , якою користується Особа-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, позначений в заголовку як «Сборный заказ на фуру» із одним вкладеним файлом під назвою «22 тонны фура 05.07.2022.xlsx».
В подальшому, 07.07.2022 о 15 год. 38 хв. ОСОБА_4 за допомогою власної електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_9 , перенаправила вказаний лист на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_8 , користувачем якої є Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження.
У вказаному вкладенні міститься перелік експортованих ресурсів, а саме профілю з корозійностійкої сталі, профілю з алюмінієвого сплаву, декору з алюмінієвого сплаву.
08.07.2022 о 15 год. 38 хв Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, за допомогою власної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_8 направила лист без тексту із одним вкладеним файлом «Весь объем, который отгружаем. С ценами.xlsx» на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_9 , користувачем якої є ОСОБА_4 .
В подальшому працівники ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, та ОСОБА_4 відповідно до раніше розробленого плану, спрямованого на здійснення поставки матеріальних ресурсів представника держави-агресора, будучи обізнаними, що поставка відповідних матеріальних ресурсів, а саме: профілю з корозійностійкої сталі, профілю з алюмінієвого сплаву, декору з алюмінієвого сплаву насправді здійснюється за замовленням російського підприємства ООО «Керосса Керамика» з використанням резидента Турецької Республіки для створення видимості поставки суб`єктам господарювання, не пов`язаним з державою-агресором, з метою уникнення негативних наслідків поставки товарів безпосереднім представникам держави-агресора, з подальшим реекспортом товарів на користь ООО «Керосса Керамика» та кінцевою передачею їх суб`єктам господарської діяльності, у тому числі державного сектору економіки Російської Федерації, виконували вказівки ОСОБА_3 та ОСОБА_5 щодо здійснення безпосереднього контролю за формуванням замовлення та його документальним оформленням.
Продовжуючи реалізацію злочинного умислу, ОСОБА_3 , не маючи можливості переправити матеріальні ресурси з території України безпосередньо до держави-агресора та будучи у зв`язку з цим вимушеним залучити підприємство-посередника з третьої країни - Турецької Республіки, беручи до уваги необхідність перевезення відповідних матеріальних ресурсів до Турецької Республіки на адресу компанії «HARMONY KIMYA SANAYI VE DIS TICARET ANONIM SIRKETI», залучив перевізника ОСОБА_14 , який не був обізнаний про злочинні наміри ОСОБА_3 .
Надалі ОСОБА_4 , Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, а також інші не встановлені досудовим розслідуванням особи з числа працівників ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 20.07.2022, на виконання вказівки ОСОБА_3 та ОСОБА_5 , забезпечили подання до Чернівецької митниці у формі електронного декларування експортної митної декларації № UA/110130/2022/011632 від 20.07.2022, якою задекларовано експорт таких товарів (матеріальних ресурсів):
1) профіль з корозійностійкої (нержавiючої) сталі, холодного деформування, п-подібні, постійного поперечного перетину, без подальшого оброблення:
1.1) сталь AISI201, виробник Foshan Nanhai NIUYUAN Hardware Product CO., LTD:
?Listello bright silver 1,2*30 2*0,7 (П-shaped) 1500 шт.;
?Listello bright silver 1,2*244*0,7 600 шт.;
?Listello bright silver 2*302*0,7 (П-shaped) 2000 шт.;
?Listello bright gold 1,2*302*0,7 (П-shape), 1500 шт.;
?Listello bright gold 1,2*244* 0,7 1500 шт.;
?Listello bright gold 2*302*0,7 2000 шт.;
?Listello bright gold 2*244*0,7 200 шт.;
?Listello bright gold 3*244*1 2000 шт.;
?Listello bright silver 1,5*244*1 3000 шт.;
?Listello bright silver 2*244*0,7 100 шт.;
?Listello bright silver 1,2*244*1 5000 шт.;
?Listello bright silver 3*302*1 2000 шт.;
?Listello matt gold 0,7*302*0,8 300 шт.;
?Listello matt silver 0,7*302*0,8 500 шт.;
?Listello matt silver 2*302*0,7 500 шт.;
?Listello bright gold 2,5*302*1 1000 шт.;
?Listello bright silver 2*244*1 3000 шт.;
?Listello bright gold 1,5*302*1 5372 шт.;
?Listello bright gold 3*302*1 5440 шт.
1.2) сталь AI SI201, виробник GUANGDONG NANHAI LIGHT INDUSTRIAL PRODUCTS IMP. EXP. CO. LTD:
- Listello matt gold 1.2*302 (art. 50112302MT) 219 шт.;
1.3) сталь AISI430, виробник FOSHAN HERO METAL CO., LTD:
?Listello SS Brush Gold 0,7*302 (art. 50107302BR) 542 шт.,
?Listello SS Brush Silver 0,7*302 (art. 51507302BR) 107 шт.;
?Listello matt gold 2*302 ( art. 5012302MT) 329 шт.;
2) профіль з корозійностійкої (нержавiючої) сталі холодного деформування, різноманітної форми, постійного поперечного перетину без подальшого оброблення, застосовується у будівництві:
2.1) сталь AISI 201, виробник DURUL INOKS YAPI URUNLERI SANAYI TIC. LTD.STI:
?Listello bright gold 2*244*0,7 74 шт.;
?Listello bright gold 1,2*244*1 1 488 шт.;
?Listello matt silver 2*244*0,7 304 шт.;
?Listello bright rosegold 2*244*0,7 920 шт.;
?Listello bright gold 1,5*244*1 441 шт.;
?Listello matt silver 1,2*250*0,7 108 шт.;
?Listello matt silver 2*250*1 64 шт.;
?Listello matt gold 2*250*0,7 407 шт.;
?Listello matt rosegold 2*250*0,7 410 шт.;
?Listello matt rosegold 1,2*250*0,7 971 шт.;
?Listello bright rosegold 1,2*244*0,7 924 шт.
2.2) сталь AISI 201, виробник TESAY BU PROFIL SISTEMLERI SANAYI VE TIC.LTD.STI:
- Listello matt silver 1,2*250*1 479 шт.,
3) профіль з корозійностійкої (нержавiючої) сталi AISI201, без подальшого оброблення, крім холодного деформування, використовується для з`єднання стиків керамічних плиток, 1 сорт:
?Листелло блестящее золото 1,2х70х1 - 680 шт.;
?Листелло матовое серебро 1,2х70,9х1 - 280 шт.;
?Листелло блестящее золото 1,5х120х1 - 544 шт.;
?Листелло блестящее золото 1,5х60х1 - 3008 шт.;
?Листелло блестящее золото 1,5х75х1 -2976 шт.;
?Листелло блестящее серебро 2х50,5х1 - 624 шт.;
?Листелло блестящее серебро 2х70,9х1 -144 шт.;
?Листелло блестящее серебро 2х70х1 -48 шт.;
?Листелло матовое серебро 2х50,5х1 - 264 шт.;
?Листелло матовое серебро 2х63х1 - 24 шт.;
?Листелло матовое серебро 2х70х1 - 240 шт.;
?Листелло блестящее золото 3х120х1 - 512 шт.;
?Листелло блестящее золото 3х60х1 - 2896 шт.;
?Листелло блестящее золото 3х75х1 -2896 шт.;
4) профілі, не порожнисті, п-подібні, постійного поперечного перетину, пофарбовані, без подальшого оброблення:
4.1) з алюмінієвого сплаву 6063-Т5, виробник Foshan Nan hai NIUYUAN Hardware Product CO., LTD:
?Listello Deep Brush Gold 1,2*244*0,8 -354 шт.;
?Listello Deep Brush Gold 1*302*1 - 2000 шт.;
?Listello Deep Brush Dark Silver 1,2*2 44*0,8 -335 шт.;
?Listello Deep Brush Champagne 1,2*244*0,8 - 535 шт.;
?Listello Silver Satin 1*302*1 (П-shaped) - 1000 шт.;
4.2) з алюмінієвого сплаву АД31, виробник GUANGDONG NANHAI LIGHT INDUSTRIAL PRODUCTS IMP. E XP. CO. LTD:
- Listello Deep Brush Gold 1,2*244 (art. 50112244DB) - 434 шт.;
- Listello Deep Brush Dark Silver 1,2*244 (art. 56012244DB) - 529 шт.;
- Listello gold satin 1*244 (art. 5011244АН) - 763 шт.;
5) декор з алюмінієвого сплаву 6063-T5, для з`єднання стиків керамічних плиток, 1 сорт:
- Листелло золото атлас 1х60х1 432 шт.;
- Листелло золото атлас 1х75х1 240 шт.;
вага брутто 16142 кг, вантажоодержувачем яких з метою приховування фактичної передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора зазначено турецьку компанію «HARMONY KIMYA SANAYI VE DIS TICARET ANONIM SIRKETI» (місцезнаходження: MAHMUTBEY MAH.TASOCAGI YOLU CAD.BALANCE GUNESLI NO:19/6 IC KAPI NO:30 BAGCILAR/ ISTAMBUL/TURKEY), а країною призначення - Туреччину.
Таким чином, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 30.07.2022, працівники ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», виконуючи вказівки керівника цього підприємства ОСОБА_3 , направили на адресу турецької компанії «HARMONY KIMYA SANAYI VE DIS TICARET ANONIM SIRKETI» товари (матеріальні ресурси), а саме:
1) профіль з корозійностійкої (нержавiючої), холодного деформування, п-подібні, постійного поперечного перетину, без подальшого оброблення:
1.1) сталь AISI201, виробник Foshan Nanhai NIUYUAN Hardware Product CO., LTD:
?Listello bright silver 1,2*30 2*0,7 (П-shaped) 1500 шт.;
?Listello bright silver 1,2*244*0,7 600 шт.;
?Listello bright silver 2*302*0,7 (П-shaped) 2000 шт.;
?Listello bright gold 1,2*302*0,7 (П-shape), 1500 шт.;
?Listello bright gold 1,2*244* 0,7 1500 шт.;
?Listello bright gold 2*302*0,7 2000 шт.;
?Listello bright gold 2*244*0,7 200 шт.;
?Listello bright gold 3*244*1 2000 шт.;
?Listello bright silver 1,5*244*1 3000 шт.;
?Listello bright silver 2*244*0,7 100 шт.;
?Listello bright silver 1,2*244*1 5000 шт.;
?Listello bright silver 3*302*1 2000 шт.;
?Listello matt gold 0,7*302*0,8 300 шт.;
?Listello matt silver 0,7*302*0,8 500 шт.;
?Listello matt silver 2*302*0,7 500 шт.;
?Listello bright gold 2,5*302*1 1000 шт.;
?Listello bright silver 2*244*1 3000 шт.;
?Listello bright gold 1,5*302*1 5372 шт.;
?Listello bright gold 3*302*1 5440 шт.
1.2) сталь AI SI201, виробник GUANGDONG NANHAI LIGHT INDUSTRIAL PRODUCTS IMP. EXP. CO. LTD:
- Listello matt gold 1.2*302 (art. 50112302MT) 219 шт.;
1.3) сталь AISI430, виробник FOSHAN HERO METAL CO., LTD:
?Listello SS Brush Gold 0,7*302 (art. 50107302BR) 542 шт.,
?Listello SS Brush Silver 0,7*302 (art. 51507302BR) 107 шт.;
?Listello matt gold 2*302 ( art. 5012302MT) 329 шт.;
2) профіль з корозійностійкої (нержавiючої) холодного деформування, різноманітної форми, постійного поперечного перетину без подальшого оброблення, застосовується у будівництві:
2.1) сталь AISI 201, виробник DURUL INOKS YAPI URUNLERI SANAYI TIC. LTD.STI:
?Listello bright gold 2*244*0,7 74 шт.;
?Listello bright gold 1,2*244*1 1 488 шт.;
?Listello matt silver 2*244*0,7 304 шт.;
?Listello bright rosegold 2*244*0,7 920 шт.;
?Listello bright gold 1,5*244*1 441 шт.;
?Listello matt silver 1,2*250*0,7 108 шт.;
?Listello matt silver 2*250*1 64 шт.;
?Listello matt gold 2*250*0,7 407 шт.;
?Listello matt rosegold 2*250*0,7 410 шт.;
?Listello matt rosegold 1,2*250*0,7 971 шт.;
?Listello bright rosegold 1,2*244*0,7 924 шт.
2.2) сталь AISI 201, виробник TESAY BU PROFIL SISTEMLERI SANAYI VE TIC.LTD.STI:
- Listello matt silver 1,2*250*1 479 шт.,
3) профіль з корозійностійкої (нержавiючої) сталi AISI201, без подальшого оброблення, крім холодного деформування, використовується для з`єднання стиків керамічних плиток, 1 сорт:
?Листелло блестящее золото 1,2х70х1 - 680 шт.;
?Листелло матовое серебро 1,2х70,9х1 - 280 шт.;
?Листелло блестящее золото 1,5х120х1 - 544 шт.;
?Листелло блестящее золото 1,5х60х1 - 3008 шт.;
?Листелло блестящее золото 1,5х75х1 -2976 шт.;
?Листелло блестящее серебро 2х50,5х1 - 624 шт.;
?Листелло блестящее серебро 2х70,9х1 -144 шт.;
?Листелло блестящее серебро 2х70х1 -48 шт.;
?Листелло матовое серебро 2х50,5х1 - 264 шт.;
?Листелло матовое серебро 2х63х1 - 24 шт.;
?Листелло матовое серебро 2х70х1 - 240 шт.;
?Листелло блестящее золото 3х120х1 - 512 шт.;
?Листелло блестящее золото 3х60х1 - 2896 шт.;
?Листелло блестящее золото 3х75х1 -2896 шт.;
4) профілі, не порожнисті, п-подібні, постійного поперечного перетину, пофарбовані, без подальшого оброблення:
4.1) з алюмінієвого сплаву 6063-Т5, виробник Foshan Nan hai NIUYUAN Hardware Product CO., LTD:
?Listello Deep Brush Gold 1,2*244*0,8 -354 шт.;
?Listello Deep Brush Gold 1*302*1 - 2000 шт.;
?Listello Deep Brush Dark Silver 1,2*2 44*0,8 -335 шт.;
?Listello Deep Brush Champagne 1,2*244*0,8 - 535 шт.;
?Listello Silver Satin 1*302*1 (П-shaped) - 1000 шт.;
4.2) з алюмінієвого сплаву АД31, виробник GUANGDONG NANHAI LIGHT INDUSTRIAL PRODUCTS IMP. E XP. CO. LTD:
- Listello Deep Brush Gold 1,2*244 (art. 50112244DB) - 434 шт.;
- Listello Deep Brush Dark Silver 1,2*244 (art. 56012244DB) - 529 шт.;
- Listello gold satin 1*244 (art. 5011244АН) - 763 шт.;
5) декор з алюмінієвого сплаву 6063-T5, для з`єднання стиків керамічних плиток, 1 сорт:
- Листелло золото атлас 1х60х1 432 шт.;
- Листелло золото атлас 1х75х1 240 шт.
вага брутто 16142 кг., на загальну суму 116382.55 дол. США, у дійсності маючи на меті подальшу доставку цих матеріальних ресурсів на територію Російської Федерації та їх передачу представникам ООО «Керосса Керамика».
Вказані матеріали повністю відповідають номенклатурі, зазначеній у вкладеному файлі «22 тонны фура 05.07.2022.xlsx», отриманому ОСОБА_4 та Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, від представника ООО «Керосса Керамика» Особи-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, що вказує на те, що останні були обізнані з тим, що вищезазначені матеріальні ресурсу будуть фактично поставлені через турецьку компанію «HARMONY KIMYA SANAYI VE DIS TICARET ANONIM SIRKETI» на адресу резидента Російської Федерації ООО «Керосса Керамика».
В подальшому, у точно не встановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 19.08.2022, турецька компанія «HARMONY KIMYA SANAYI VE DIS TICARET ANONIM SIRKETI» здійснила передачу матеріальних ресурсів, одержаних від ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», резиденту РФ ООО «Керосса Керамика», а саме: Профіль з корозійностійкої (нержавiючої), холодного деформування, п-подібні, постійного поперечного перетину, без подальшого оброблення-сталь AISI201, виробник Foshan Nanhai NIUYUAN Hardware Product CO., LTD: Listello bright silver 1,2*30 2*0,7 (П-shaped) 1500 шт., Listello bright silver 1,2*244*0,7 600шт, Listello bright silver 2*302*0,7 (П-shaped) 2000 шт., Listello bright gold 1,2*302*0,7 (П-shape), 1500шт, Listello bright gold 1,2*244* 0,7 1500 шт., Listello bright gold 2*302*0,7 2000 шт., Listello bright gold 2*244*0,7 200 шт., Listello bright gold 3*244*1 2000 шт., Listello bright silver 1,5*244*1 3000 шт., Listello bright silver 2*244*0,7 100 шт., Listello bright silver 1,2*244*1 5000 шт., Listello bright silver 3*302*1 2000 шт., Listello matt gold 0,7*302*0,8 300 шт., Listello matt silver 0,7*302*0,8 500 шт., Listello matt silver 2*302*0,7 500 шт., Listello bright gold 2,5*302*1 1000 шт., Listello bright silver 2*244*1 3000 шт., Listello bright gold 1,5*302*1 5372 шт., Listello bright gold 3*302*1 5440 шт. сталь AI SI201, виробник GUANGDONG NANHAI LIGHT INDUSTRIAL PRODUCTS IMP. EXP. CO. LTD: Listello matt gold 1.2*302 (art. 50112302MT) 219 шт. сталь AISI430, виробник FOSHAN HERO METAL CO.,LTD: Listello SS Brush Gold 0,7*302 (art. 50107302BR) 542 шт., Listello SS Brush Silver 0,7*302 (art. 51507302BR) 107 шт., Listello matt gold 2*302 ( art. 5012302MT) 329 шт. Профіль з корозійностійкої (нержавiючої) холодного деформування, різноманітної форми, постійного поперечного перетину , без подальшого оброблення, застосовуються у будівництві-сталь AISI 201, Виробник DURUL INOKS YAPI URUNLERI SANAYI TIC. LTD.STI:Listello bright gold 2*244*0,7 74 шт., Listello bright gold 1,2*244*1 1 488 шт., Listello matt silver 2*244*0,7 304 шт.,Listello bright rosegold 2*244*0,7 920 шт. Listello bright gold 1,5*244*1 441 шт., Listello matt silver 1,2*250*0,7 108 шт., Listello matt silver 2*250*1 64 шт., Listello matt gold 2*250*0,7 407 шт., Listello matt rosegold 2*250*0,7 410 шт., Listello matt rosegold 1,2*250*0,7 971 шт., Listello bright rosegold 1,2*244*0,7 924 шт. сталь AISI 201, Виробник TESAY BU PROFIL SISTEMLERI SANAYI VE TIC.LTD.STI: Listello matt silver 1,2*250*1 479 шт., Профіль з корозійностійкої (нержавiючої) сталi AISI201, без подальшого оброблення, крім холодного деформування, використовується для з`єднання стиків керамічних плиток, 1 сорт: Листелло блестящее золото 1,2х70х1 - 680 шт., Листелло матовое серебро 1,2х70,9х1 - 280 шт., Листелло блестящее золото 1,5х120х1 - 544 шт., Листелло блестящее золото 1,5х60х1 - 3008 шт., Листелло блестящее золото 1,5х75х1 -2976 шт., Листелло блестящее серебро 2х50,5х1 - 624 шт., Листелло блестящее серебро 2х70,9х1 -144 шт., Листелло блестящее серебро 2х70х1 -48 шт., Листелло матовое серебро 2х50,5х1 - 264 шт., Листелло матовое серебро 2х63х1 - 24 шт., Листелло матовое серебро 2х70х1 - 240 шт., Листелло блестящее золото 3х120х1 - 512 шт., Листелло блестящее золото 3х60х1 - 2896 шт.,Листелло блестящее золото 3х75х1 -2896 шт., профілі, не порожнисті, п-подібні, постійного поперечного перетину, пофарбовані, без подальшого оброблення - з алюмінієвого сплаву 6063-Т5, Виробник Foshan Nan hai NIUYUAN Hardware Product CO., LTD: Listello Deep Brush Gold 1,2*244*0,8 -354 шт., Listello Deep Brush Gold 1*302*1 -2000 шт., Listello Deep Brush Dark Silver 1,2*2 44*0,8 -335 шт., Listello Deep Brush Champagne 1,2*244*0,8 - 535 шт., Listello Silver Satin 1*302*1 (П-shaped) - 1000 шт. з алюмінієвого сплаву АД31, Виробник GUANGDONG NANHAI LIGHT INDUSTRIAL PRODUCTS IMP. E XP. CO. LTD: Listello Deep Brush Gold 1,2*244 (art. 50112244DB) - 434 шт., Listello Deep Brush Dark Silver 1,2*244 (art. 56012244DB) - 529 шт., Listello gold satin 1*244 (art. 5011244АН) - 763 шт., Декор з алюмінієвого сплаву 6063-T5, 1 сорт: Листелло золото атлас 1х60х1 432 шт., Листелло золото атлас 1х75х1 240 шт.
Таким чином, ОСОБА_3 за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , Особою-1 та Особою-2, матеріали щодо яких виділено в окремі кримінальні провадження, а також іншими не встановленими досудовим розслідуванням особами, достеменно розуміючи, що ООО «Керосса Керамика» є резидентом держави-агресора, здійснює реалізацію продукції на користь підприємств та установ Російської Федерації, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, здійснили провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, а саме реалізацію (продаж) матеріальних ресурсів у вигляді профілю з корозійностійкої сталі, профілю з алюмінієвого сплаву, декору з алюмінієвого сплаву резиденту Російської Федерації ООО «Керосса Керамика», тим самим вчинивши умисні дії, спрямовані на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором.
Таким чином, громадянин України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинувачується у провадженні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України.
ІІ.ІІ. Формулювання обвинувачення та стаття закону України про кримінальну відповідальність, яка передбачає кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_4
24 жовтня 1945 року набув чинності Статут Організації Об`єднаних Націй, підписаний 26 червня 1945 року, яким створено Організацію Об`єднаних Націй (далі - ООН).
До складу ООН увійшли Українська Радянська Соціалістична Республіка (з 24 серпня 1991 року змінено назву на Україна), Союз Радянських Соціалістичних Республік (з 24 грудня 1991 року змінено назву на Російська Федерація) та ще 49 країн-засновниць, а в подальшому до вказаної міжнародної організації прийняті інші країни світу.
Відповідно до ч. 4 ст. 2 Статуту ООН всі члени ООН утримуються в їх міжнародних відносинах від загрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканності або політичної незалежності будь-якої держави, так і будь-яким іншим чином, несумісним з цілями Об`єднаних Націй.
Декларацією Генеральної Асамблеї ООН від 9 грудня 1981 року № 36/103 про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та резолюціями від 16 грудня 1970 року № 2734 (ХХV), що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки; від 21 грудня 1965 року № 2131 (ХХ), що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та обмеження їх суверенітету та від 14 грудня 1974 року № 3314 (ХХІХ), що містить визначення агресії, установлено, що ні одна з держав не має право здійснювати інтервенцію чи втручання у будь-якій формі або з будь-якої причини у внутрішні та зовнішні справи інших держав. Закріплено обов`язок держав: утримуватися від озброєної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації; здійснення сприяння, заохочення чи підтримки сепаратистської діяльності; не допускати на власній території навчання, фінансування та вербовки найманців чи засилання таких найманців на територію іншої держави.
Крім того, у статтях 1-5 Декларації Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року № 3314 (ХХІХ) серед іншого визначено:
- застосування збройної сили державою проти суверенітету, територіальної та політичної незалежності іншої держави;
- застосування збройної сили державою першою в порушення Статуту ООН є перш за все свідченням акту агресії.
Будь-яка з наступних дій, незалежно від оголошення війни, кваліфікується як акт агресії:
- вторгнення або напад збройних сил держави на територію іншої держави або будь-яка військова окупація, який би тимчасовий характер вона не носила, що є результатом такого вторгнення або нападу, або будь-яка анексія із застосуванням сили території іншої держави або частини її;
- бомбардування збройними силами держави території іншої держави або застосування будь-якої зброї державою проти території іншої держави;
- блокада портів або берегів держави збройними силами іншої держави;
- напад збройними силами держави на сухопутні, морські або повітряні сили, або морські і повітряні флоти іншої держави;
- застосування збройних сил однієї держави, що знаходяться на території іншої держави за згодою з приймаючою державою, у порушення умов, передбачених в угоді, або будь-яке продовження їх перебування на такій території після припинення дії угоди;
- дія держави, що дозволяє, щоб її територія, яку вона надала в розпорядження іншої держави, використовувалася цією іншою державою для здійснення акту агресії проти третьої держави;
- засилання державою або від імені держави збройних банд, груп, іррегулярних сил або найманців, які здійснюють акти застосування збройної сили проти іншої держави, що мають настільки серйозний характер, що це рівнозначно наведеним вище актам.
Жодні міркування будь-якого характеру, з політичних, економічних, військових чи інших причин не можуть бути виправданням агресії.
Статтями 1 та 2 III Конвенції про відкриття воєнних дій (Гаага, 18 жовтня 1907 року), яка вступила в дію 26 січня 1910 року, яку 07 березня 1955 року визнано Союзом Радянських Соціалістичних Республік, правонаступником якого є Російська Федерація (далі - Російська Федерація або РФ), передбачено, що військові дії між державами не повинні починатися без попереднього і недвозначного попередження, яке буде мати форму мотивованого оголошення війни або форму ультиматуму з умовним оголошенням війни. Стан війни повинен бути без уповільнення оповіщений нейтральним державам і буде мати для них дійсну силу лише після одержання оповіщення.
24 серпня 1991 року Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено Акт проголошення незалежності України, яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. Згідно з указаним документом, територія України є неподільною та недоторканною.
У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.
Відповідно до розділу V Декларації територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.
Незалежність України визнали держави світу, серед яких і Російська Федерація.
Згідно з п.п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05 грудня 1994 року Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтвердили Україні їх зобов`язання згідно з принципами Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01 серпня 1975 року поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України, зобов`язались утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони, або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом ООН.
31 травня 1997 року відповідно до положень Статуту ООН і зобов`язань за Заключним актом Наради з безпеки і співробітництва в Європі Україна та Російська Федерація уклали Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією (ратифікований Законом України від 14 січня 1998 року №13/98-ВР та федеральним законом Російської Федерації від 2 березня 1999 року № 42 ФЗ). Відповідно до ст.ст. 2-3 зазначеного Договору Російська Федерація зобов`язалась поважати територіальну цілісність України, підтвердила непорушність існуючих між ними кордонів та будівництво відносин на основі принципів взаємної поваги суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або загрози силою, включаючи економічні та інші способи тиску, права народів вільно розпоряджатися своєю долею, невтручання у внутрішні справи, додержання прав людини та основних свобод, співробітництва між державами, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов`язань, а також інших загальновизнаних норм міжнародного права.
Відповідно до опису і карти державного кордону, які є додатками до Договору між Україною та Російською Федерацією про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року (ратифікований Російською Федерацією 22 квітня 2004 року), територія Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей відноситься до території України.
Статтями 1-2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.
Згідно з ч. 1 ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов`язком громадян України.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Статтею 73 Конституції України визначено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.
Відповідно до статей 132-134 Конституції України територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території. До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь. Місто Севастополь має спеціальний статус, Автономна Республіка Крим (далі - АР Крим) є невід`ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її відання.
Таким чином, із зазначених міжнародних нормативно-правових актів, а також актів національного законодавства, яке визначає основні засади державної політики, спрямованої на захист національних інтересів і гарантування в Україні безпеки особи, суспільства і держави від зовнішніх і внутрішніх загроз в усіх сферах життєдіяльності, випливає, що дії Російської Федерації на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України створюють реальні загрози національній безпеці України. Її результатом стала анексія Криму, окупація частини територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, масштабні руйнування провідних промислових бюджетоутворюючих підприємств, що призвело до загострення суспільно-політичної обстановки в Україні, падіння економіки держави та інших вкрай негативних для України наслідків.
Наведені вище факти розв`язання та ведення Російською Федерацією агресивної війни проти України, здійснення підривної діяльності, в тому числі, і шляхом вторгнення підрозділів Збройних Сил Російської Федерації (далі - ЗС РФ) на територію півострова Крим, захоплення державних установ, організацій та військових частин із 27 лютого 2014 року широко висвітлювалися більшістю засобів масової інформації України та іноземних держав у зв`язку із чим були достовірно відомі ОСОБА_3 .
Постановою Ради Федерації Федеральних зборів РФ «Про використання збройних сил Російської Федерації на території України» від 01 березня 2014 року № 48-СФ за результатами звернення президента РФ, виходячи з інтересів безпеки життя громадян РФ, особового складу військового контингенту ЗС РФ, що дислокується на території України (АР Крим), надано згоду президенту РФ на використання ЗС РФ на території України.
06 березня 2014 року Верховною Радою АР Крим прийнята постанова «Про проведення загальнокримського референдуму». Указом Президента України від № 261/2014 від 07 березня 2014 року дія цієї постанови верховної ради АР Крим була зупинена, а сама вона рішенням Конституційного Суду України № 2-рп/2014 від 14 березня 2014 року визнана неконституційною.
11 березня 2014 року постановою Верховної Ради АР Крим прийнята «декларація», якою АР Крим проголошено «суверенною державою» - «Республікою Крим». Указом Президента України від 14 березня 2014 року №296/2014 дія цієї Постанови Верховної Ради АР Крим була зупинена, а сама вона рішенням Конституційного Суду України №3-рп/2014 від 20 березня 2014 року визнана неконституційною.
Постановою Верховної Ради України від 15 березня 2014 року № 891-VII Верховна Рада АР Крим була розпущена.
17 березня 2014 року представники розпущеної «Верховної Ради АР Крим» прийняли постанову №1745-6/14 «про незалежність Криму», за якою створено нелегітимне державне утворення «Республіка Крим», а також постанову №1748-6/14 «Про правонаступництво Республіки Крим», за якою вищим органом влади «Республіки Крим» є «Державна Рада Республіки Крим».
18 березня 2014 року нелегітимна «Державна Рада Республіки Крим» підписала договір між РФ та «Республікою Крим» про прийняття до РФ «Республіки Крим» та утворення у складі РФ нових суб`єктів, який вже 19 березня 2014 року рішенням Конституційного Суду РФ визнаний таким, що відповідає конституції РФ, 20 березня 2014 року його ратифікувала більшістю голосів Державна Дума РФ, а 21 березня 2014 року - Рада Федерації Федеральних зборів РФ, відтак Російська Федерація на офіційному рівні вважає цей незаконний договір таким, що набрав чинності 21 березня 2014 року.
21 березня 2014 року Державною Думою РФ прийнято закон РФ №6-ФКЗ, яким прийнято до РФ Республіку Крим та утворені в складі РФ нові суб`єкти. Республіка Крим вважається прийнятою до РФ з дати підписання договору (ст. 1 Закону РФ №6-ФКЗ).
11 квітня 2014 року нелегітимна Державна Рада Республіки Крим прийняла незаконну Конституцію Республіки Крим як суб`єкта РФ.
Надалі, продовжуючи підривну діяльність проти України, РФ утворила на окупованій території України в АР Крим федеральні органи державної влади РФ, правоохоронні органи та органи судової системи, місцевого самоврядування, з метою становлення та зміцнення окупаційної влади РФ та недопущення контролю України над цією територією.
Верховною Радою України 15 квітня 2014 року прийнято Закон України № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (далі - Закон № 1207-VII), за яким перебування підрозділів ЗС РФ на території України з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, а також всупереч міжнародно-правовим актам, визнано окупацією частини території суверенної держави Україна, а територію АР Крим, відповідні води, територіальне море України, територію виключної (морської) економічної зони України, а також повітряний простір над цими територіями визнано тимчасово окупованими територіями України внаслідок збройної агресії з боку РФ.
Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 року № 68/262, так званий референдум, проведений в АР Крим 16 березня 2014 року, визнано таким, що не має законної сили і не може бути основою для зміни статусу АР Крим.
Реакцією на такі дії Російської Федерації стало прийняття Верховною Радою України 21 квітня 2015 року постанови № 337-VIІI «Про Заяву Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків», згідно з якою констатовано початок такої агресії з боку РФ на території АР Крим 20 лютого 2014 року, яка завершилася воєнною окупацією та подальшою незаконною анексією цієї частини території України.
Резолюціями Генеральної Асамблеї ООН «Стан у сфері прав людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (Україна)» від 19 грудня 2016 року № 71/205 та від 19 грудня 2017 року № 72/190, «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, районів Чорного та Азовського морів» від 17 грудня 2018 року, «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна» від 22 грудня 2018 року послідовно засуджено тимчасову окупацію з боку РФ внаслідок військової агресії частини території України - АР Крим - підтверджено невизнання її анексії.
Продовжуючи реалізацію злочинного плану, з метою створення приводів для ескалації конфлікту і спроби виправдання своєї агресії перед громадянами України Російської Федерації та світовою спільнотою, 21 лютого 2022 року Російською Федерацією визнано незаконні квазідержавні утворення Донецьку Народну Республіку та Луганську Народну Республіку, створені Російською Федерацією на окупованих частинах Донецької та Луганської областей України, незалежними державами.
22 лютого 2022 року Президент Російської Федерації ОСОБА_12 спрямував до Ради Федерації РФ звернення про надання йому дозволу на використання збройних сил за межами території РФ. Постановою Ради Федерації № 35-СФ від 22 лютого 2022 року ОСОБА_12 надано відповідний дозвіл.
24 лютого 2022 року о 05 год. 00 хв. Президент Російської Федерації в ефірі російських телевізійних каналів оголосив про прийняте ним рішення розпочати збройну агресію проти держави Україна, назвавши її «спеціальною військовою операцією» (надалі - СВО). У вказаному зверненні ОСОБА_12 озвучив надумані цілі так званої СВО - захист населення Донбасу від «неонацистської влади» в Україні, «демілітаризація» та «денацифікація» України. Дійсними ж цілями держави-агресора були насильницьке захоплення українських територій, утримання їх військових шляхом із подальшою анексією (насильницьке приєднання державою всієї або частини території іншої держави в односторонньому порядку).
На виконання озвученого ОСОБА_12 рішення, Збройними Силами РФ 24 лютого 2022 року о 05 год. 00 хв. розпочато вчинення заздалегідь спланованих агресивних дій проти України - пуск крилатих та балістичних ракет по аеродромах, військових штабах і складах ЗСУ. В цей же час Збройними Силами РФ за участі підрозділів інших військових формувань та спецслужб РФ здійснено вторгнення на територію суверенної держави Україна.
У зв`язку з викладеним Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан з 05 год. 30 хв. 24.02.2022, який надалі продовжено і який діє на даний час.
Факт повномасштабного збройного вторгнення не приховувався владою Російської Федерації, а також установлений рішеннями міжнародних організацій, зокрема Резолюцією Генеральної асамблеї ООН ES-11/1 від 02.03.2022 «Про агресію проти України», п. п. 1, 3 Висновку 300 (2022) Парламентської Асамблеї Ради Європи «Наслідки агресії Російської Федерації проти України», п. п. 17, 18 наказу від 16.03.2022 за клопотанням про вжиття тимчасових заходів у справі «Звинувачення в геноциді відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього» (Україна проти РФ та ін.)».
24.02.2022 постановою Правління НБУ № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» зупинено здійснення обслуговуючими банками видаткових операцій за рахунками резидентів Російської Федерації/Республіки Білорусь, за рахунками юридичних осіб (крім банків), кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти Російської Федерації/Республіки Білорусь.
03.03.2022 постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2022 № 187 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації» для забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави України у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації установлено до прийняття та набрання чинності Законом України щодо врегулювання відносин за участю осіб, пов`язаних з державою-агресором, мораторій (заборону) на виконання, у тому числі в примусовому порядку, грошових та інших зобов`язань, кредиторами (стягувачами) за якими є Російська Федерація або особи, пов`язані з державою-агресором, у тому числі юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства Російської Федерації.
09.04.2022 Постановою КМУ № 426 «Про застосування заборони ввезення товарів з Російської Федерації» заборонено ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту товарів з Російської Федерації.
У невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 17.06.2022, громадянин України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , усвідомлюючи свій обов`язок як громадян України неухильно додержуватися Конституції та законів України, будучи обізнаним про факт здійснення Російською Федерацією агресивної війни проти України а також про мораторій на виконання будь-яких грошових та інших зобов`язань на користь юридичних осіб, створених та зареєстрованих відповідно до законодавства Російської Федерації та про кримінальну відповідальність за провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, діючи умисно, стали на шлях вчинення злочину проти основ національної безпеки - умисних дій, спрямованих на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, за таких обставин.
Так, встановлено, що ОСОБА_3 , в період з 2020 по теперішній час, є власником із часткою у статутному капіталі 100 % та керівником Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЬКОРПЛЮС» (далі - ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС»), код ЄДРПОУ 38902524, зареєстрованого за адресою: Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт. Слобожанське, вул. 8 Березня, 23А, та ОСОБА_5 обіймає посаду директора з економіки вказаного підприємства (наказ від 15.08.2018 № 45), основними видами діяльності ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» є виробництво керамічних та металевих виробів, та має тісні господарські зв`язки з підприємствами - резидентами Російської Федерації.
У невстановлений досудовим розслідуванням час та місці у ОСОБА_3 та ОСОБА_5 виник злочинний умисел щодо поставки (продажу) ТОВ «Алькорплюс» матеріальних ресурсів на користь підприємств та установ держави - агресора.
ОСОБА_3 та ОСОБА_5 , усвідомлюючи, що самостійно реалізувати злочинний умисел, спрямований на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, вони не мають можливості, у невстановлений досудовим розслідуванням час та спосіб залучили до своєї протиправної діяльності інших осіб, зокрема підконтрольних їм працівників ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» а саме: ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_7 , Особу-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, а також громадянина України Особу-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, який діяв від імені та в інтересах російського підприємства ТОВ «Керосса Кераміка» (мовою оригіналу - «ООО «КЕРОССА КЕРАМИКА», ОГРН 1197746436821, зареєстрованого за адресою: Російська Федерація, м. Москва, вул. Горбунова, б.2, стр.3, е/пом/оф9/ІІ/185), а також інших не встановлених на даний час досудовим розслідуванням осіб, яким довили до відома свій злочинний умисел.
У невстановлений досудовим розслідуванням час та місці ОСОБА_4 , Особа-1 та Особа-2, матеріали щодо яких виділено в окремі кримінальні провадження, а також інші не встановлені досудовим розслідуванням особи, надали згоду на спільне вчинення злочину, а саме: провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, та розподілили функції учасників кримінального правопорушення між собою.
Відповідно до узгодженого злочинного плану ОСОБА_5 , ОСОБА_3 здійснювали загальне керівництво кримінально протиправною діяльністю із реалізації (продажу) матеріальних ресурсів суб`єктам господарювання держави-агресора та надавали вказівки ОСОБА_4 та Особі-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, щодо документального оформлення такої передачі з використанням підприємств-посередників, у тому числі з третіх країн. У свою чергу ОСОБА_4 та Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, здійснювали підготовку документів для оформлення відповідних операцій та ведення бухгалтерського обліку поставок (матеріальних ресурсів) на територію Російської Федерації. Зі свого боку Особа-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, здійснювала підготовку документів від імені російського підприємства - одержувача товару, а також інші дії, спрямовані на організацію поставки товарів від ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» одержувачам в Російській Федерації.
Так, ОСОБА_3 , діючи як співвиконавець вищевказаної протиправної діяльності, на виконання єдиного злочинного умислу, спрямованого на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, використовуючи технічний пристрій, який перебував у його користуванні, під`єднаний до глобальної мережі Інтернет, використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «Telegram», у невстановлений досудовим розслідуванням час домовився з представником російського підприємства ТОВ «Керосса Кераміка Особою-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, про постачання належної ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» продукції (матеріальних ресурсів) на територію Російської Федерації з метою їх одержання представниками останньої.
В подальшому, ОСОБА_5 у невстановлений досудовим розслідуванням час та спосіб отримав від ОСОБА_3 інформацію про досягнуту останнім домовленість з представником російського підприємства ТОВ «Керосса Кераміка» Особою-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, про постачання належної ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» продукції (матеріальних ресурсів) на територію Російської Федерації з метою їх одержання представниками останньої. Після цього ОСОБА_5 , ОСОБА_3 , будучи обізнаними про законодавчо встановлені в Україні обмеження щодо передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора, погоджено здійснення такого продажу з використанням як посередника суб`єкта господарювання третьої країни, а саме Турецької Республіки, з метою приховування дійсного одержувача матеріальних ресурсів.
Так, у межах виконання єдиного злочинного умислу, спрямованого на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, використовуючи технічний пристрій, який перебував у його користуванні, під`єднаний до глобальної мережі Інтернет, використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «WhatsApp» ОСОБА_5 06.04.2022 направив користувачу ОСОБА_4 повідомлення із вказівкою, надати йому інформацію щодо залишків продукції із зазначенням її характеристик, яка залишилась на складі підприємства ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» з метою його подальшого експортування до Республіки Туреччини із фактичною подальшою їх передачею резидентам Російської Федерації.
Надалі, реалізуючи спільний з ОСОБА_3 та ОСОБА_5 умисел, намагаючись приховати від органів державної влади України поставку (передачу) представникам держави-агресора матеріальних ресурсів, у невстановлені досудовим розслідуванням час та місці ОСОБА_5 провів переговори з представниками компанії - резидента Турецької Республіки щодо організації документального оформлення поставки матеріальних ресурсів від ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» на користь турецької компанії із фактичною подальшою їх передачею резидентам Російської Федерації та оплатою за рахунок коштів, отриманих турецькою компанією від російського одержувача.
Після досягнення відповідної згоди, реалізуючи свій умисел, намагаючись приховати від органів державної влади України поставку (продаж) представникам держави-агресора матеріальних ресурсів, 17.06.2022 ОСОБА_3 як керівник ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» уклав контракт № 17/06-2022 на поставку профілю з корозійностійкої сталі, профілю з алюмінієвого сплаву, декору з алюмінієвого сплаву з компанією - резидентом Турецької Республіки «HARMONY KIMYA SANAYI VE DIS TICARET ANONIM SIRKETI» (зареєстроване місцезнаходження: MAHMUTBEY MAH.TASOCAGI YOLU CAD.BALANCE GUNESLI NO:19/6 IC KAPI NO:30 BAGCILAR/ ISTAMBUL/TURKEY).
У свою чергу ОСОБА_5 , використовуючи свій вплив на працівників ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», здійснював контроль за належною організацією поставки матеріальних ресурсів через турецького посередника фактичному одержувачу - резиденту Російської Федерації.
Так, 28.06.2022 ОСОБА_5 на технічний пристрій, який перебував у його користуванні, під`єднаний до глобальної мережі Інтернет, використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «WhatsApp», отримав від користувача ОСОБА_4 повідомлення із текстом, що кількість матеріальних ресурсів, а саме профілю з корозійностійкої сталі, профілю з алюмінієвого сплаву, декору з алюмінієвого сплаву, який буде експортуватись до Туреччини, буде зменшений з метою поміщення його до одного контейнеру.
В подальшому, ОСОБА_3 у невстановлені під час досудового розслідування спосіб та час надав вказівку працівниками ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» ОСОБА_4 та Особі-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, а також іншим не встановленим досудовим розслідуванням особам, узгодити деталі фактичного продажу зазначених матеріальних ресурсів російському підприємству ТОВ «Керосса Кераміка» з представником зазначеного підприємства Особою-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, а також підготувати та надати товарно-супровідні документи, необхідні для митного оформлення експорту цих товарів.
У свою чергу ОСОБА_4 та Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, будучи працівниками ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», реалізуючи протиправний умисел, спрямований на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, перебуваючи в попередній злочинній змові з ОСОБА_3 , ОСОБА_5 та Особою-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, використовуючи належні їм електронні поштові скриньки ІНФОРМАЦІЯ_8 та ІНФОРМАЦІЯ_9 , з метою приховування поставки матеріальних ресурсів резиденту держави-агресора шляхом направлення відповідних електронних листів узгодили з представником резидента Російської Федерації Особою-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, деталі такої поставки із залученням у якості посередника суб`єкта господарювання - резидента Турецької Республіки.
Так, 29.06.2022 о 05 год. 27 хв. працівниця ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_8 отримала повідомлення від ОСОБА_4 з електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_9 із заголовком «Для єкспорта в Турцию», який містив чотири вкладених файли у форматі «.xlsx» із такими назвами: «Заказ на єкспорт», «РН2_Керосса_18.02.22», «РН_Керосса_18.02.22», «Склад Украина 28.06».
Так, у вкладеному файлі під назвою «Заказ на єкспорт», який був направлений 29.06.2022 з електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_9 на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_8 та одержаний Особою-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, містився перелік матеріальних ресурсів, зокрема профілю з корозійностійкої сталі, профілю з алюмінієвого сплаву, декору з алюмінієвого сплаву.
Вкладені файли під назвою «РН2_Керосса_18.02.22» та «РН_Керосса_18.02.22» містили такі відомості: видаткова накладна № 206 від 18.02.2022, де постачальником зазначено ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», а покупцем - ООО «Керосса Керамика», із зазначенням номенклатури товару, а також видаткова накладна № 204 від 18.02.2022, де постачальником зазначено ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», а покупцем - ООО «Керосса Керамика», із зазначенням номенклатури товару.
Надалі, 07.08.2021 о 15 год. 59 хв. Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, за допомогою власної електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_8 перенаправила даний лист користувачу « ОСОБА_13 » на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_10
05.07.2022 о 18 год. 30 хв. на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_9 , якою користується працівниця ТОВ «Алькорплюс» ОСОБА_4 , надійшов лист, відправлений з електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_11 , якою користується Особа-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, позначений в заголовку як «Сборный заказ на фуру» із одним вкладеним файлом під назвою «22 тонны фура 05.07.2022.xlsx».
В подальшому, 07.07.2022 о 15 год. 38 хв. ОСОБА_4 за допомогою власної електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_9 , перенаправила вказаний лист на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_8 , користувачем якої є Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження.
У вказаному вкладенні міститься перелік експортованих ресурсів, а саме профілю з корозійностійкої сталі, профілю з алюмінієвого сплаву, декору з алюмінієвого сплаву.
08.07.2022 о 15 год. 38 хв. Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, за допомогою власної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_8 направила лист без тексту із одним вкладеним файлом «Весь объем, который отгружаем. С ценами.xlsx» на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_9 , користувачем якої є ОСОБА_4 .
В подальшому працівники ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» ОСОБА_4 та Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, відповідно до раніше розробленого плану, спрямованого на здійснення поставки матеріальних ресурсів представника держави-агресора, будучи обізнаними, що поставка відповідних матеріальних ресурсів, а саме: профілю з корозійностійкої сталі, профілю з алюмінієвого сплаву, декору з алюмінієвого сплаву насправді здійснюється за замовленням російського підприємства ООО «Керосса Керамика» з використанням резидента Турецької Республіки для створення видимості поставки суб`єктам господарювання, не пов`язаним з державою-агресором, з метою уникнення негативних наслідків поставки товарів безпосереднім представникам держави-агресора, з подальшим реекспортом товарів на користь ООО «Керосса Керамика» та кінцевою передачею їх суб`єктам господарської діяльності, у тому числі державного сектору економіки Російської Федерації, виконували вказівки ОСОБА_3 та ОСОБА_5 щодо здійснення безпосереднього контролю за формуванням замовлення та його документальним оформленням.
Продовжуючи реалізацію злочинного умислу, ОСОБА_3 , не маючи можливості переправити матеріальні ресурси з території України безпосередньо до держави-агресора та будучи у зв`язку з цим вимушеним залучити підприємство-посередника з третьої країни - Турецької Республіки, беручи до уваги необхідність перевезення відповідних матеріальних ресурсів до Турецької Республіки на адресу компанії «HARMONY KIMYA SANAYI VE DIS TICARET ANONIM SIRKETI», залучив перевізника ОСОБА_14 , який не був обізнаний про злочинні наміри ОСОБА_3 ..
Надалі ОСОБА_4 , а також інші не встановлені досудовим розслідуванням особи з числа працівників ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 20.07.2022, на виконання вказівки ОСОБА_3 та ОСОБА_5 , забезпечили подання до Чернівецької митниці у формі електронного декларування експортної митної декларації № UA/110130/2022/011632 від 20.07.2022, якою задекларовано експорт таких товарів (матеріальних ресурсів):
1) профіль з корозійностійкої (нержавiючої) сталі, холодного деформування, п-подібні, постійного поперечного перетину, без подальшого оброблення:
1.1) сталь AISI201, виробник Foshan Nanhai NIUYUAN Hardware Product CO., LTD:
?Listello bright silver 1,2*30 2*0,7 (П-shaped) 1500 шт.;
?Listello bright silver 1,2*244*0,7 600 шт.;
?Listello bright silver 2*302*0,7 (П-shaped) 2000 шт.;
?Listello bright gold 1,2*302*0,7 (П-shape), 1500 шт.;
?Listello bright gold 1,2*244* 0,7 1500 шт.;
?Listello bright gold 2*302*0,7 2000 шт.;
?Listello bright gold 2*244*0,7 200 шт.;
?Listello bright gold 3*244*1 2000 шт.;
?Listello bright silver 1,5*244*1 3000 шт.;
?Listello bright silver 2*244*0,7 100 шт.;
?Listello bright silver 1,2*244*1 5000 шт.;
?Listello bright silver 3*302*1 2000 шт.;
?Listello matt gold 0,7*302*0,8 300 шт.;
?Listello matt silver 0,7*302*0,8 500 шт.;
?Listello matt silver 2*302*0,7 500 шт.;
?Listello bright gold 2,5*302*1 1000 шт.;
?Listello bright silver 2*244*1 3000 шт.;
?Listello bright gold 1,5*302*1 5372 шт.;
?Listello bright gold 3*302*1 5440 шт.
1.2) сталь AI SI201, виробник GUANGDONG NANHAI LIGHT INDUSTRIAL PRODUCTS IMP. EXP. CO. LTD:
- Listello matt gold 1.2*302 (art. 50112302MT) 219 шт.;
1.3) сталь AISI430, виробник FOSHAN HERO METAL CO., LTD:
?Listello SS Brush Gold 0,7*302 (art. 50107302BR) 542 шт.,
?Listello SS Brush Silver 0,7*302 (art. 51507302BR) 107 шт.;
?Listello matt gold 2*302 ( art. 5012302MT) 329 шт.;
2) профіль з корозійностійкої (нержавiючої) сталі холодного деформування, різноманітної форми, постійного поперечного перетину без подальшого оброблення, застосовується у будівництві:
2.1) сталь AISI 201, виробник DURUL INOKS YAPI URUNLERI SANAYI TIC. LTD.STI:
?Listello bright gold 2*244*0,7 74 шт.;
?Listello bright gold 1,2*244*1 1 488 шт.;
?Listello matt silver 2*244*0,7 304 шт.;
?Listello bright rosegold 2*244*0,7 920 шт.;
?Listello bright gold 1,5*244*1 441 шт.;
?Listello matt silver 1,2*250*0,7 108 шт.;
?Listello matt silver 2*250*1 64 шт.;
?Listello matt gold 2*250*0,7 407 шт.;
?Listello matt rosegold 2*250*0,7 410 шт.;
?Listello matt rosegold 1,2*250*0,7 971 шт.;
?Listello bright rosegold 1,2*244*0,7 924 шт.
2.2) сталь AISI 201, виробник TESAY BU PROFIL SISTEMLERI SANAYI VE TIC.LTD.STI:
- Listello matt silver 1,2*250*1 479 шт.,
3) профіль з корозійностійкої (нержавiючої) сталi AISI201, без подальшого оброблення, крім холодного деформування, використовується для з`єднання стиків керамічних плиток, 1 сорт:
?Листелло блестящее золото 1,2х70х1 - 680 шт.;
?Листелло матовое серебро 1,2х70,9х1 - 280 шт.;
?Листелло блестящее золото 1,5х120х1 - 544 шт.;
?Листелло блестящее золото 1,5х60х1 - 3008 шт.;
?Листелло блестящее золото 1,5х75х1 -2976 шт.;
?Листелло блестящее серебро 2х50,5х1 - 624 шт.;
?Листелло блестящее серебро 2х70,9х1 -144 шт.;
?Листелло блестящее серебро 2х70х1 -48 шт.;
?Листелло матовое серебро 2х50,5х1 - 264 шт.;
?Листелло матовое серебро 2х63х1 - 24 шт.;
?Листелло матовое серебро 2х70х1 - 240 шт.;
?Листелло блестящее золото 3х120х1 - 512 шт.;
?Листелло блестящее золото 3х60х1 - 2896 шт.;
?Листелло блестящее золото 3х75х1 -2896 шт.;
4) профілі, не порожнисті, п-подібні, постійного поперечного перетину, пофарбовані, без подальшого оброблення:
4.1) з алюмінієвого сплаву 6063-Т5, виробник Foshan Nan hai NIUYUAN Hardware Product CO., LTD:
?Listello Deep Brush Gold 1,2*244*0,8 -354 шт.;
?Listello Deep Brush Gold 1*302*1 - 2000 шт.;
?Listello Deep Brush Dark Silver 1,2*2 44*0,8 -335 шт.;
?Listello Deep Brush Champagne 1,2*244*0,8 - 535 шт.;
?Listello Silver Satin 1*302*1 (П-shaped) - 1000 шт.;
4.2) з алюмінієвого сплаву АД31, виробник GUANGDONG NANHAI LIGHT INDUSTRIAL PRODUCTS IMP. E XP. CO. LTD:
- Listello Deep Brush Gold 1,2*244 (art. 50112244DB) - 434 шт.;
- Listello Deep Brush Dark Silver 1,2*244 (art. 56012244DB) - 529 шт.;
- Listello gold satin 1*244 (art. 5011244АН) - 763 шт.;
5) декор з алюмінієвого сплаву 6063-T5, для з`єднання стиків керамічних плиток, 1 сорт:
- Листелло золото атлас 1х60х1 432 шт.;
- Листелло золото атлас 1х75х1 240 шт.;
вага брутто 16142 кг, вантажоодержувачем яких з метою приховування фактичної передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора зазначено турецьку компанію «HARMONY KIMYA SANAYI VE DIS TICARET ANONIM SIRKETI» (місцезнаходження: MAHMUTBEY MAH.TASOCAGI YOLU CAD.BALANCE GUNESLI NO:19/6 IC KAPI NO:30 BAGCILAR/ ISTAMBUL/TURKEY), а країною призначення - Туреччину.
Таким чином, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 30.07.2022, працівники ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», виконуючи вказівки керівника цього підприємства ОСОБА_3 , направили на адресу турецької компанії «HARMONY KIMYA SANAYI VE DIS TICARET ANONIM SIRKETI» товари (матеріальні ресурси), а саме:
1) профіль з корозійностійкої (нержавiючої), холодного деформування, п-подібні, постійного поперечного перетину, без подальшого оброблення:
1.1) сталь AISI201, виробник Foshan Nanhai NIUYUAN Hardware Product CO., LTD:
?Listello bright silver 1,2*30 2*0,7 (П-shaped) 1500 шт.;
?Listello bright silver 1,2*244*0,7 600 шт.;
?Listello bright silver 2*302*0,7 (П-shaped) 2000 шт.;
?Listello bright gold 1,2*302*0,7 (П-shape), 1500 шт.;
?Listello bright gold 1,2*244* 0,7 1500 шт.;
?Listello bright gold 2*302*0,7 2000 шт.;
?Listello bright gold 2*244*0,7 200 шт.;
?Listello bright gold 3*244*1 2000 шт.;
?Listello bright silver 1,5*244*1 3000 шт.;
?Listello bright silver 2*244*0,7 100 шт.;
?Listello bright silver 1,2*244*1 5000 шт.;
?Listello bright silver 3*302*1 2000 шт.;
?Listello matt gold 0,7*302*0,8 300 шт.;
?Listello matt silver 0,7*302*0,8 500 шт.;
?Listello matt silver 2*302*0,7 500 шт.;
?Listello bright gold 2,5*302*1 1000 шт.;
?Listello bright silver 2*244*1 3000 шт.;
?Listello bright gold 1,5*302*1 5372 шт.;
?Listello bright gold 3*302*1 5440 шт.
1.2) сталь AI SI201, виробник GUANGDONG NANHAI LIGHT INDUSTRIAL PRODUCTS IMP. EXP. CO. LTD:
- Listello matt gold 1.2*302 (art. 50112302MT) 219 шт.;
1.3) сталь AISI430, виробник FOSHAN HERO METAL CO., LTD:
?Listello SS Brush Gold 0,7*302 (art. 50107302BR) 542 шт.,
?Listello SS Brush Silver 0,7*302 (art. 51507302BR) 107 шт.;
?Listello matt gold 2*302 ( art. 5012302MT) 329 шт.;
2) профіль з корозійностійкої (нержавiючої) холодного деформування, різноманітної форми, постійного поперечного перетину без подальшого оброблення, застосовується у будівництві:
2.1) сталь AISI 201, виробник DURUL INOKS YAPI URUNLERI SANAYI TIC. LTD.STI:
?Listello bright gold 2*244*0,7 74 шт.;
?Listello bright gold 1,2*244*1 1 488 шт.;
?Listello matt silver 2*244*0,7 304 шт.;
?Listello bright rosegold 2*244*0,7 920 шт.;
?Listello bright gold 1,5*244*1 441 шт.;
?Listello matt silver 1,2*250*0,7 108 шт.;
?Listello matt silver 2*250*1 64 шт.;
?Listello matt gold 2*250*0,7 407 шт.;
?Listello matt rosegold 2*250*0,7 410 шт.;
?Listello matt rosegold 1,2*250*0,7 971 шт.;
?Listello bright rosegold 1,2*244*0,7 924 шт.
2.2) сталь AISI 201, виробник TESAY BU PROFIL SISTEMLERI SANAYI VE TIC.LTD.STI:
- Listello matt silver 1,2*250*1 479 шт.,
3) профіль з корозійностійкої (нержавiючої) сталi AISI201, без подальшого оброблення, крім холодного деформування, використовується для з`єднання стиків керамічних плиток, 1 сорт:
?Листелло блестящее золото 1,2х70х1 - 680 шт.;
?Листелло матовое серебро 1,2х70,9х1 - 280 шт.;
?Листелло блестящее золото 1,5х120х1 - 544 шт.;
?Листелло блестящее золото 1,5х60х1 - 3008 шт.;
?Листелло блестящее золото 1,5х75х1 -2976 шт.;
?Листелло блестящее серебро 2х50,5х1 - 624 шт.;
?Листелло блестящее серебро 2х70,9х1 -144 шт.;
?Листелло блестящее серебро 2х70х1 -48 шт.;
?Листелло матовое серебро 2х50,5х1 - 264 шт.;
?Листелло матовое серебро 2х63х1 - 24 шт.;
?Листелло матовое серебро 2х70х1 - 240 шт.;
?Листелло блестящее золото 3х120х1 - 512 шт.;
?Листелло блестящее золото 3х60х1 - 2896 шт.;
?Листелло блестящее золото 3х75х1 -2896 шт.;
4) профілі, не порожнисті, п-подібні, постійного поперечного перетину, пофарбовані, без подальшого оброблення:
4.1) з алюмінієвого сплаву 6063-Т5, виробник Foshan Nan hai NIUYUAN Hardware Product CO., LTD:
?Listello Deep Brush Gold 1,2*244*0,8 -354 шт.;
?Listello Deep Brush Gold 1*302*1 - 2000 шт.;
?Listello Deep Brush Dark Silver 1,2*2 44*0,8 -335 шт.;
?Listello Deep Brush Champagne 1,2*244*0,8 - 535 шт.;
?Listello Silver Satin 1*302*1 (П-shaped) - 1000 шт.;
4.2) з алюмінієвого сплаву АД31, виробник GUANGDONG NANHAI LIGHT INDUSTRIAL PRODUCTS IMP. E XP. CO. LTD:
- Listello Deep Brush Gold 1,2*244 (art. 50112244DB) - 434 шт.;
- Listello Deep Brush Dark Silver 1,2*244 (art. 56012244DB) - 529 шт.;
- Listello gold satin 1*244 (art. 5011244АН) - 763 шт.;
5) декор з алюмінієвого сплаву 6063-T5, для з`єднання стиків керамічних плиток, 1 сорт:
- Листелло золото атлас 1х60х1 432 шт.;
- Листелло золото атлас 1х75х1 240 шт.;
вага брутто 16142 кг., на загальну суму 116382.55 долларів США, у дійсності маючи на меті подальшу доставку цих матеріальних ресурсів на територію Російської Федерації та їх передачу представникам ООО «Керосса Керамика».
Вказані матеріали повністю відповідають номенклатурі, зазначеній у вкладеному файлі «22 тонны фура 05.07.2022.xlsx», отриманому ОСОБА_4 та Особою-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, від представника ООО «Керосса Керамика» Особа-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, що вказує на те, що останні були обізнані з тим, що вищезазначені матеріальні ресурсу будуть фактично поставлені через турецьку компанію «HARMONY KIMYA SANAYI VE DIS TICARET ANONIM SIRKETI» на адресу резидента Російської Федерації ООО «Керосса Керамика».
В подальшому, у точно не встановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 19.08.2022, турецька компанія «HARMONY KIMYA SANAYI VE DIS TICARET ANONIM SIRKETI» здійснила передачу матеріальних ресурсів, одержаних від ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», резиденту РФ ООО «Керосса Керамика», а саме: Профіль з корозійностійкої (нержавiючої), холодного деформування, п-подібні, постійного поперечного перетину, без подальшого оброблення-сталь AISI201, виробник Foshan Nanhai NIUYUAN Hardware Product CO., LTD: Listello bright silver 1,2*30 2*0,7 (П-shaped) 1500 шт., Listello bright silver 1,2*244*0,7 600шт, Listello bright silver 2*302*0,7 (П-shaped) 2000 шт., Listello bright gold 1,2*302*0,7 (П-shape), 1500шт, Listello bright gold 1,2*244* 0,7 1500 шт., Listello bright gold 2*302*0,7 2000 шт., Listello bright gold 2*244*0,7 200 шт., Listello bright gold 3*244*1 2000 шт., Listello bright silver 1,5*244*1 3000 шт., Listello bright silver 2*244*0,7 100 шт., Listello bright silver 1,2*244*1 5000 шт., Listello bright silver 3*302*1 2000 шт., Listello matt gold 0,7*302*0,8 300 шт., Listello matt silver 0,7*302*0,8 500 шт., Listello matt silver 2*302*0,7 500 шт., Listello bright gold 2,5*302*1 1000 шт., Listello bright silver 2*244*1 3000 шт., Listello bright gold 1,5*302*1 5372 шт., Listello bright gold 3*302*1 5440 шт. сталь AI SI201, виробник GUANGDONG NANHAI LIGHT INDUSTRIAL PRODUCTS IMP. EXP. CO. LTD: Listello matt gold 1.2*302 (art. 50112302MT) 219 шт. сталь AISI430, виробник FOSHAN HERO METAL CO.,LTD: Listello SS Brush Gold 0,7*302 (art. 50107302BR) 542 шт., Listello SS Brush Silver 0,7*302 (art. 51507302BR) 107 шт., Listello matt gold 2*302 ( art. 5012302MT) 329 шт. Профіль з корозійностійкої (нержавiючої) холодного деформування, різноманітної форми, постійного поперечного перетину , без подальшого оброблення, застосовуються у будівництві-сталь AISI 201, Виробник DURUL INOKS YAPI URUNLERI SANAYI TIC. LTD.STI:Listello bright gold 2*244*0,7 74 шт., Listello bright gold 1,2*244*1 1 488 шт., Listello matt silver 2*244*0,7 304 шт.,Listello bright rosegold 2*244*0,7 920 шт. Listello bright gold 1,5*244*1 441 шт., Listello matt silver 1,2*250*0,7 108 шт., Listello matt silver 2*250*1 64 шт., Listello matt gold 2*250*0,7 407 шт., Listello matt rosegold 2*250*0,7 410 шт., Listello matt rosegold 1,2*250*0,7 971 шт., Listello bright rosegold 1,2*244*0,7 924 шт. сталь AISI 201, Виробник TESAY BU PROFIL SISTEMLERI SANAYI VE TIC.LTD.STI: Listello matt silver 1,2*250*1 479 шт., Профіль з корозійностійкої (нержавiючої) сталi AISI201, без подальшого оброблення, крім холодного деформування, використовується для з`єднання стиків керамічних плиток, 1 сорт: Листелло блестящее золото 1,2х70х1 - 680 шт., Листелло матовое серебро 1,2х70,9х1 - 280 шт., Листелло блестящее золото 1,5х120х1 - 544 шт., Листелло блестящее золото 1,5х60х1 - 3008 шт., Листелло блестящее золото 1,5х75х1 -2976 шт., Листелло блестящее серебро 2х50,5х1 - 624 шт., Листелло блестящее серебро 2х70,9х1 -144 шт., Листелло блестящее серебро 2х70х1 -48 шт., Листелло матовое серебро 2х50,5х1 - 264 шт., Листелло матовое серебро 2х63х1 - 24 шт., Листелло матовое серебро 2х70х1 - 240 шт., Листелло блестящее золото 3х120х1 - 512 шт., Листелло блестящее золото 3х60х1 - 2896 шт.,Листелло блестящее золото 3х75х1 -2896 шт., профілі, не порожнисті, п-подібні, постійного поперечного перетину, пофарбовані, без подальшого оброблення - з алюмінієвого сплаву 6063-Т5, Виробник Foshan Nan hai NIUYUAN Hardware Product CO., LTD: Listello Deep Brush Gold 1,2*244*0,8 -354 шт., Listello Deep Brush Gold 1*302*1 -2000 шт., Listello Deep Brush Dark Silver 1,2*2 44*0,8 -335 шт., Listello Deep Brush Champagne 1,2*244*0,8 - 535 шт., Listello Silver Satin 1*302*1 (П-shaped) - 1000 шт. з алюмінієвого сплаву АД31, Виробник GUANGDONG NANHAI LIGHT INDUSTRIAL PRODUCTS IMP. E XP. CO. LTD: Listello Deep Brush Gold 1,2*244 (art. 50112244DB) - 434 шт., Listello Deep Brush Dark Silver 1,2*244 (art. 56012244DB) - 529 шт., Listello gold satin 1*244 (art. 5011244АН) - 763 шт., Декор з алюмінієвого сплаву 6063-T5, для з`єднання стиків керамічних плиток, 1 сорт: Листелло золото атлас 1х60х1 432 шт., Листелло золото атлас 1х75х1 240 шт.
Таким чином, ОСОБА_4 за попередньою змовою з ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , Особою-1 та Особою-2, матеріали щодо яких виділені в окремі кримінальні провадження, а також іншими не встановленими досудовим розслідуванням особами, достеменно розуміючи, що ООО «Керосса Керамика» є резидентом держави-агресора, здійснює реалізацію продукції на користь підприємств та установ Російської Федерації, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, здійснили провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, а саме реалізацію (продаж) матеріальних ресурсів у вигляді профілю з корозійностійкої сталі, профілю з алюмінієвого сплаву, декору з алюмінієвого сплаву резиденту Російської Федерації ООО «Керосса Керамика», тим самим вчинивши умисні дії, спрямовані на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором.
Таким чином, громадянка України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , обвинувачується у провадженні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України.
ІІ.ІІІ. Формулювання обвинувачення та стаття закону України про кримінальну відповідальність, яка передбачає кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_5
24 жовтня 1945 року набув чинності Статут Організації Об`єднаних Націй, підписаний 26 червня 1945 року, яким створено Організацію Об`єднаних Націй (далі - ООН).
До складу ООН увійшли Українська Радянська Соціалістична Республіка (з 24 серпня 1991 року змінено назву на Україна), Союз Радянських Соціалістичних Республік (з 24 грудня 1991 року змінено назву на Російська Федерація) та ще 49 країн-засновниць, а в подальшому до вказаної міжнародної організації прийняті інші країни світу.
Відповідно до ч. 4 ст. 2 Статуту ООН всі члени ООН утримуються в їх міжнародних відносинах від загрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканності або політичної незалежності будь-якої держави, так і будь-яким іншим чином, несумісним з цілями Об`єднаних Націй.
Декларацією Генеральної Асамблеї ООН від 9 грудня 1981 року № 36/103 про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та резолюціями від 16 грудня 1970 року № 2734 (ХХV), що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки; від 21 грудня 1965 року № 2131 (ХХ), що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та обмеження їх суверенітету та від 14 грудня 1974 року № 3314 (ХХІХ), що містить визначення агресії, установлено, що ні одна з держав не має право здійснювати інтервенцію чи втручання у будь-якій формі або з будь-якої причини у внутрішні та зовнішні справи інших держав. Закріплено обов`язок держав: утримуватися від озброєної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації; здійснення сприяння, заохочення чи підтримки сепаратистської діяльності; не допускати на власній території навчання, фінансування та вербовки найманців чи засилання таких найманців на територію іншої держави.
Крім того, у статтях 1-5 Декларації Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року № 3314 (ХХІХ) серед іншого визначено:
- застосування збройної сили державою проти суверенітету, територіальної та політичної незалежності іншої держави;
- застосування збройної сили державою першою в порушення Статуту ООН є перш за все свідченням акту агресії.
Будь-яка з наступних дій, незалежно від оголошення війни, кваліфікується як акт агресії:
- вторгнення або напад збройних сил держави на територію іншої держави або будь-яка військова окупація, який би тимчасовий характер вона не носила, що є результатом такого вторгнення або нападу, або будь-яка анексія із застосуванням сили території іншої держави або частини її;
- бомбардування збройними силами держави території іншої держави або застосування будь-якої зброї державою проти території іншої держави;
- блокада портів або берегів держави збройними силами іншої держави;
- напад збройними силами держави на сухопутні, морські або повітряні сили, або морські і повітряні флоти іншої держави;
- застосування збройних сил однієї держави, що знаходяться на території іншої держави за згодою з приймаючою державою, у порушення умов, передбачених в угоді, або будь-яке продовження їх перебування на такій території після припинення дії угоди;
- дія держави, що дозволяє, щоб її територія, яку вона надала в розпорядження іншої держави, використовувалася цією іншою державою для здійснення акту агресії проти третьої держави;
- засилання державою або від імені держави збройних банд, груп, іррегулярних сил або найманців, які здійснюють акти застосування збройної сили проти іншої держави, що мають настільки серйозний характер, що це рівнозначно наведеним вище актам.
Жодні міркування будь-якого характеру, з політичних, економічних, військових чи інших причин не можуть бути виправданням агресії.
Статтями 1 та 2 III Конвенції про відкриття воєнних дій (Гаага, 18 жовтня 1907 року), яка вступила в дію 26 січня 1910 року, яку 07 березня 1955 року визнано Союзом Радянських Соціалістичних Республік, правонаступником якого є Російська Федерація (далі - Російська Федерація або РФ), передбачено, що військові дії між державами не повинні починатися без попереднього і недвозначного попередження, яке буде мати форму мотивованого оголошення війни або форму ультиматуму з умовним оголошенням війни. Стан війни повинен бути без уповільнення оповіщений нейтральним державам і буде мати для них дійсну силу лише після одержання оповіщення.
24 серпня 1991 року Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено Акт проголошення незалежності України, яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. Згідно з указаним документом, територія України є неподільною та недоторканною.
У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.
Відповідно до розділу V Декларації територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.
Незалежність України визнали держави світу, серед яких і Російська Федерація.
Згідно з п.п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05 грудня 1994 року Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтвердили Україні їх зобов`язання згідно з принципами Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01 серпня 1975 року поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України, зобов`язались утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони, або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом ООН.
31 травня 1997 року відповідно до положень Статуту ООН і зобов`язань за Заключним актом Наради з безпеки і співробітництва в Європі Україна та Російська Федерація уклали Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією (ратифікований Законом України від 14 січня 1998 року №13/98-ВР та федеральним законом Російської Федерації від 2 березня 1999 року № 42 ФЗ). Відповідно до ст.ст. 2-3 зазначеного Договору Російська Федерація зобов`язалась поважати територіальну цілісність України, підтвердила непорушність існуючих між ними кордонів та будівництво відносин на основі принципів взаємної поваги суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або загрози силою, включаючи економічні та інші способи тиску, права народів вільно розпоряджатися своєю долею, невтручання у внутрішні справи, додержання прав людини та основних свобод, співробітництва між державами, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов`язань, а також інших загальновизнаних норм міжнародного права.
Відповідно до опису і карти державного кордону, які є додатками до Договору між Україною та Російською Федерацією про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року (ратифікований Російською Федерацією 22 квітня 2004 року), територія Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей відноситься до території України.
Статтями 1-2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.
Згідно з ч. 1 ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов`язком громадян України.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Статтею 73 Конституції України визначено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.
Відповідно до статей 132-134 Конституції України територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території. До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь. Місто Севастополь має спеціальний статус, Автономна Республіка Крим (далі - АР Крим) є невід`ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її відання.
Таким чином, із зазначених міжнародних нормативно-правових актів, а також актів національного законодавства, яке визначає основні засади державної політики, спрямованої на захист національних інтересів і гарантування в Україні безпеки особи, суспільства і держави від зовнішніх і внутрішніх загроз в усіх сферах життєдіяльності, випливає, що дії Російської Федерації на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України створюють реальні загрози національній безпеці України. Її результатом стала анексія Криму, окупація частини територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, масштабні руйнування провідних промислових бюджетоутворюючих підприємств, що призвело до загострення суспільно-політичної обстановки в Україні, падіння економіки держави та інших вкрай негативних для України наслідків.
Наведені вище факти розв`язання та ведення Російською Федерацією агресивної війни проти України, здійснення підривної діяльності, в тому числі, і шляхом вторгнення підрозділів Збройних Сил Російської Федерації (далі - ЗС РФ) на територію півострова Крим, захоплення державних установ, організацій та військових частин із 27 лютого 2014 року широко висвітлювалися більшістю засобів масової інформації України та іноземних держав у зв`язку із чим були достовірно відомі ОСОБА_3 .
Постановою Ради Федерації Федеральних зборів РФ «Про використання збройних сил Російської Федерації на території України» від 01 березня 2014 року № 48-СФ за результатами звернення президента РФ, виходячи з інтересів безпеки життя громадян РФ, особового складу військового контингенту ЗС РФ, що дислокується на території України (АР Крим), надано згоду президенту РФ на використання ЗС РФ на території України.
06 березня 2014 року Верховною Радою АР Крим прийнята постанова «Про проведення загальнокримського референдуму». Указом Президента України від № 261/2014 від 07 березня 2014 року дія цієї постанови верховної ради АР Крим була зупинена, а сама вона рішенням Конституційного Суду України № 2-рп/2014 від 14 березня 2014 року визнана неконституційною.
11 березня 2014 року постановою Верховної Ради АР Крим прийнята «декларація», якою АР Крим проголошено «суверенною державою» - «Республікою Крим». Указом Президента України від 14 березня 2014 року №296/2014 дія цієї Постанови Верховної Ради АР Крим була зупинена, а сама вона рішенням Конституційного Суду України №3-рп/2014 від 20 березня 2014 року визнана неконституційною.
Постановою Верховної Ради України від 15 березня 2014 року № 891-VII Верховна Рада АР Крим була розпущена.
17 березня 2014 року представники розпущеної «Верховної Ради АР Крим» прийняли постанову №1745-6/14 «про незалежність Криму», за якою створено нелегітимне державне утворення «Республіка Крим», а також постанову №1748-6/14 «Про правонаступництво Республіки Крим», за якою вищим органом влади «Республіки Крим» є «Державна Рада Республіки Крим».
18 березня 2014 року нелегітимна «Державна Рада Республіки Крим» підписала договір між РФ та «Республікою Крим» про прийняття до РФ «Республіки Крим» та утворення у складі РФ нових суб`єктів, який вже 19 березня 2014 року рішенням Конституційного Суду РФ визнаний таким, що відповідає конституції РФ, 20 березня 2014 року його ратифікувала більшістю голосів Державна Дума РФ, а 21 березня 2014 року - Рада Федерації Федеральних зборів РФ, відтак Російська Федерація на офіційному рівні вважає цей незаконний договір таким, що набрав чинності 21 березня 2014 року.
21 березня 2014 року Державною Думою РФ прийнято закон РФ №6-ФКЗ, яким прийнято до РФ Республіку Крим та утворені в складі РФ нові суб`єкти. Республіка Крим вважається прийнятою до РФ з дати підписання договору (ст. 1 Закону РФ №6-ФКЗ).
11 квітня 2014 року нелегітимна Державна Рада Республіки Крим прийняла незаконну Конституцію Республіки Крим як суб`єкта РФ.
Надалі, продовжуючи підривну діяльність проти України, РФ утворила на окупованій території України в АР Крим федеральні органи державної влади РФ, правоохоронні органи та органи судової системи, місцевого самоврядування, з метою становлення та зміцнення окупаційної влади РФ та недопущення контролю України над цією територією.
Верховною Радою України 15 квітня 2014 року прийнято Закон України № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (далі - Закон № 1207-VII), за яким перебування підрозділів ЗС РФ на території України з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, а також всупереч міжнародно-правовим актам, визнано окупацією частини території суверенної держави Україна, а територію АР Крим, відповідні води, територіальне море України, територію виключної (морської) економічної зони України, а також повітряний простір над цими територіями визнано тимчасово окупованими територіями України внаслідок збройної агресії з боку РФ.
Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 року № 68/262, так званий референдум, проведений в АР Крим 16 березня 2014 року, визнано таким, що не має законної сили і не може бути основою для зміни статусу АР Крим.
Реакцією на такі дії Російської Федерації стало прийняття Верховною Радою України 21 квітня 2015 року постанови № 337-VIІI «Про Заяву Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків», згідно з якою констатовано початок такої агресії з боку РФ на території АР Крим 20 лютого 2014 року, яка завершилася воєнною окупацією та подальшою незаконною анексією цієї частини території України.
Резолюціями Генеральної Асамблеї ООН «Стан у сфері прав людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (Україна)» від 19 грудня 2016 року № 71/205 та від 19 грудня 2017 року № 72/190, «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, районів Чорного та Азовського морів» від 17 грудня 2018 року, «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна» від 22 грудня 2018 року послідовно засуджено тимчасову окупацію з боку РФ внаслідок військової агресії частини території України - АР Крим - підтверджено невизнання її анексії.
Продовжуючи реалізацію злочинного плану, з метою створення приводів для ескалації конфлікту і спроби виправдання своєї агресії перед громадянами України Російської Федерації та світовою спільнотою, 21 лютого 2022 року Російською Федерацією визнано незаконні квазідержавні утворення Донецьку Народну Республіку та Луганську Народну Республіку, створені Російською Федерацією на окупованих частинах Донецької та Луганської областей України, незалежними державами.
22 лютого 2022 року Президент Російської Федерації ОСОБА_12 спрямував до Ради Федерації РФ звернення про надання йому дозволу на використання збройних сил за межами території РФ. Постановою Ради Федерації № 35-СФ від 22 лютого 2022 року ОСОБА_12 надано відповідний дозвіл.
24 лютого 2022 року о 05 год. 00 хв. Президент Російської Федерації в ефірі російських телевізійних каналів оголосив про прийняте ним рішення розпочати збройну агресію проти держави Україна, назвавши її «спеціальною військовою операцією» (надалі - СВО). У вказаному зверненні ОСОБА_12 озвучив надумані цілі так званої СВО - захист населення Донбасу від «неонацистської влади» в Україні, «демілітаризація» та «денацифікація» України. Дійсними ж цілями держави-агресора були насильницьке захоплення українських територій, утримання їх військових шляхом із подальшою анексією (насильницьке приєднання державою всієї або частини території іншої держави в односторонньому порядку).
На виконання озвученого ОСОБА_12 рішення, Збройними Силами РФ 24 лютого 2022 року о 05 год. 00 хв. розпочато вчинення заздалегідь спланованих агресивних дій проти України - пуск крилатих та балістичних ракет по аеродромах, військових штабах і складах ЗСУ. В цей же час Збройними Силами РФ за участі підрозділів інших військових формувань та спецслужб РФ здійснено вторгнення на територію суверенної держави Україна.
У зв`язку з викладеним Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан з 05 год. 30 хв. 24.02.2022, який надалі продовжено і який діє на даний час.
Факт повномасштабного збройного вторгнення не приховувався владою Російської Федерації, а також установлений рішеннями міжнародних організацій, зокрема Резолюцією Генеральної асамблеї ООН ES-11/1 від 02.03.2022 «Про агресію проти України», п. п. 1, 3 Висновку 300 (2022) Парламентської Асамблеї Ради Європи «Наслідки агресії Російської Федерації проти України», п. п. 17, 18 наказу від 16.03.2022 за клопотанням про вжиття тимчасових заходів у справі «Звинувачення в геноциді відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього» (Україна проти РФ та ін.)».
24.02.2022 постановою Правління НБУ № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» зупинено здійснення обслуговуючими банками видаткових операцій за рахунками резидентів Російської Федерації/Республіки Білорусь, за рахунками юридичних осіб (крім банків), кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти Російської Федерації/Республіки Білорусь.
03.03.2022 постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2022 № 187 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації» для забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави України у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації установлено до прийняття та набрання чинності Законом України щодо врегулювання відносин за участю осіб, пов`язаних з державою-агресором, мораторій (заборону) на виконання, у тому числі в примусовому порядку, грошових та інших зобов`язань, кредиторами (стягувачами) за якими є Російська Федерація або особи, пов`язані з державою-агресором, у тому числі юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства Російської Федерації.
09.04.2022 Постановою КМУ № 426 «Про застосування заборони ввезення товарів з Російської Федерації» заборонено ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту товарів з Російської Федерації.
У невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 17.06.2022, громадянин України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , усвідомлюючи свій обов`язок як громадян України неухильно додержуватися Конституції та законів України, будучи обізнаним про факт здійснення Російською Федерацією агресивної війни проти України а також про мораторій на виконання будь-яких грошових та інших зобов`язань на користь юридичних осіб, створених та зареєстрованих відповідно до законодавства Російської Федерації та про кримінальну відповідальність за провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, діючи умисно, стали на шлях вчинення злочину проти основ національної безпеки - умисних дій, спрямованих на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, за таких обставин.
Так, встановлено, що ОСОБА_3 , в період з 2020 по теперішній час, є власником із часткою у статутному капіталі 100 % та керівником Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЬКОРПЛЮС» (далі - ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС»), код ЄДРПОУ 38902524, зареєстрованого за адресою: Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт. Слобожанське, вул. 8 Березня, 23А, та ОСОБА_5 обіймає посаду директора з економіки вказаного підприємства (наказ від 15.08.2018 № 45), основними видами діяльності ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» є виробництво керамічних та металевих виробів, та має тісні господарські зв`язки з підприємствами - резидентами Російської Федерації.
У невстановлений досудовим розслідуванням час та місці у ОСОБА_3 та ОСОБА_5 виник злочинний умисел щодо поставки (продажу) ТОВ «Алькорплюс» матеріальних ресурсів на користь підприємств та установ держави - агресора.
ОСОБА_3 та ОСОБА_5 , усвідомлюючи, що самостійно реалізувати злочинний умисел, спрямований на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, вони не мають можливості, у невстановлений досудовим розслідуванням час та спосіб залучили до своєї протиправної діяльності інших осіб, зокрема підконтрольних їм працівників ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» а саме: ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_7 , Особу-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, а також громадянина України Особу-2, матеріали щодо якого виділено в окреме кримінальне провадження, який діяв від імені та в інтересах російського підприємства ТОВ «Керосса Кераміка» (мовою оригіналу - «ООО «КЕРОССА КЕРАМИКА», ОГРН 1197746436821, зареєстрованого за адресою: Російська Федерація, м. Москва, вул. Горбунова, б.2, стр.3, е/пом/оф9/ІІ/185), а також інших не встановлених на даний час досудовим розслідуванням осіб, яким довили до відома свій злочинний умисел.
У невстановлений досудовим розслідуванням час та місці ОСОБА_4 , Особа-1 та Особа-2, матеріали щодо яких виділено в окремі кримінальні провадження, а також інші не встановлені досудовим розслідуванням особи, надали згоду на спільне вчинення злочину, а саме: провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, та розподілили функції учасників кримінального правопорушення між собою.
Відповідно до узгодженого злочинного плану ОСОБА_5 , ОСОБА_3 здійснювали загальне керівництво кримінально протиправною діяльністю із реалізації (продажу) матеріальних ресурсів суб`єктам господарювання держави-агресора та надавали вказівки ОСОБА_4 та Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, щодо документального оформлення такої передачі з використанням підприємств-посередників, у тому числі з третіх країн. У свою чергу ОСОБА_4 та Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, здійснювали підготовку документів для оформлення відповідних операцій та ведення бухгалтерського обліку поставок (матеріальних ресурсів) на територію Російської Федерації. Зі свого боку Особа-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, здійснювала підготовку документів від імені російського підприємства - одержувача товару, а також інші дії, спрямовані на організацію поставки товарів від ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» одержувачам в Російській Федерації.
Так, ОСОБА_3 , діючи як співвиконавець вищевказаної протиправної діяльності, на виконання єдиного злочинного умислу, спрямованого на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, використовуючи технічний пристрій, який перебував у його користуванні, під`єднаний до глобальної мережі Інтернет, використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «Telegram», у невстановлений досудовим розслідуванням час домовився з представником російського підприємства ТОВ «Керосса Кераміка» громадянином України Особою-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, про постачання належної ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» продукції (матеріальних ресурсів) на територію Російської Федерації з метою їх одержання представниками останньої.
В подальшому, ОСОБА_5 у невстановлений досудовим розслідуванням час та спосіб отримав від ОСОБА_3 інформацію про досягнуту останнім домовленість з представником російського підприємства ТОВ «Керосса Кераміка» громадянином України Особою-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, про постачання належної ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» продукції (матеріальних ресурсів) на територію Російської Федерації з метою їх одержання представниками останньої. Після цього ОСОБА_5 , ОСОБА_3 , будучи обізнаними про законодавчо встановлені в Україні обмеження щодо передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора, погоджено здійснення такого продажу з використанням як посередника суб`єкта господарювання третьої країни, а саме Турецької Республіки, з метою приховування дійсного одержувача матеріальних ресурсів.
Так, у межах виконання єдиного злочинного умислу, спрямованого на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, використовуючи технічний пристрій, який перебував у його користуванні, під`єднаний до глобальної мережі Інтернет, використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «WhatsApp» ОСОБА_5 06.04.2022 направив користувачу ОСОБА_4 повідомлення із вказівкою, надати йому інформацію щодо залишків продукції із зазначенням її характеристик, яка залишилась на складі підприємства ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» з метою його подальшого експортування до Республіки Туреччини із фактичною подальшою їх передачею резидентам Російської Федерації.
Надалі, реалізуючи спільний з ОСОБА_3 та ОСОБА_5 умисел, намагаючись приховати від органів державної влади України поставку (передачу) представникам держави-агресора матеріальних ресурсів, у невстановлені досудовим розслідуванням час та місці ОСОБА_5 провів переговори з представниками компанії - резидента Турецької Республіки щодо організації документального оформлення поставки матеріальних ресурсів від ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» на користь турецької компанії із фактичною подальшою їх передачею резидентам Російської Федерації та оплатою за рахунок коштів, отриманих турецькою компанією від російського одержувача.
Після досягнення відповідної згоди, реалізуючи свій умисел, намагаючись приховати від органів державної влади України поставку (продаж) представникам держави-агресора матеріальних ресурсів, 17.06.2022 ОСОБА_3 як керівник ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» уклав контракт № 17/06-2022 на поставку профілю з корозійностійкої сталі, профілю з алюмінієвого сплаву, декору з алюмінієвого сплаву з компанією - резидентом Турецької Республіки «HARMONY KIMYA SANAYI VE DIS TICARET ANONIM SIRKETI» (зареєстроване місцезнаходження: MAHMUTBEY MAH.TASOCAGI YOLU CAD.BALANCE GUNESLI NO:19/6 IC KAPI NO:30 BAGCILAR/ ISTAMBUL/TURKEY).
У свою чергу ОСОБА_5 , використовуючи свій вплив на працівників ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», здійснював контроль за належною організацією поставки матеріальних ресурсів через турецького посередника фактичному одержувачу - резиденту Російської Федерації.
Так, 28.06.2022 ОСОБА_5 на технічний пристрій, який перебував у його користуванні, під`єднаний до глобальної мережі Інтернет, використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «WhatsApp», отримав від користувача ОСОБА_4 повідомлення із текстом, що кількість матеріальних ресурсів, а саме профілю з корозійностійкої сталі, профілю з алюмінієвого сплаву, декору з алюмінієвого сплаву, який буде експортуватись до Туреччини, буде зменшений з метою поміщення його до одного контейнеру.
Надалі ОСОБА_3 у невстановлені під час досудового розслідування спосіб та час надав вказівку працівниками ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» ОСОБА_4 та Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, а також іншим не встановленим досудовим розслідуванням особам, узгодити деталі фактичного продажу зазначених матеріальних ресурсів російському підприємству ТОВ «Керосса Кераміка» з представником зазначеного підприємства Особою-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадженян, а також підготувати та надати товарно-супровідні документи, необхідні для митного оформлення експорту цих товарів.
У свою чергу ОСОБА_4 та Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, будучи працівниками ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», реалізуючи протиправний умисел, спрямований на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, перебуваючи в попередній злочинній змові з ОСОБА_3 , ОСОБА_5 та Особою-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, використовуючи належні їм електронні поштові скриньки ІНФОРМАЦІЯ_8 та ІНФОРМАЦІЯ_9 , з метою приховування поставки матеріальних ресурсів резиденту держави-агресора шляхом направлення відповідних електронних листів узгодили з представником резидента Російської Федерації Особою-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, деталі такої поставки із залученням у якості посередника суб`єкта господарювання - резидента Турецької Республіки.
Так, 29.06.2022 о 05 год. 27 хв. працівниця ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_8 отримала повідомлення від ОСОБА_4 з електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_9 із заголовком «Для єкспорта в Турцию», який містив чотири вкладених файли у форматі «.xlsx» із такими назвами: «Заказ на єкспорт», «РН2_Керосса_18.02.22», «РН_Керосса_18.02.22», «Склад Украина 28.06».
Так, у вкладеному файлі під назвою «Заказ на єкспорт», який був направлений 29.06.2022 з електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_9 на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_8 та одержаний Особою-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, містився перелік матеріальних ресурсів, зокрема профілю з корозійностійкої сталі, профілю з алюмінієвого сплаву, декору з алюмінієвого сплаву.
Вкладені файли під назвою «РН2_Керосса_18.02.22» та «РН_Керосса_18.02.22» містили такі відомості: видаткова накладна № 206 від 18.02.2022, де постачальником зазначено ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», а покупцем - ООО «Керосса Керамика», із зазначенням номенклатури товару, а також видаткова накладна № 204 від 18.02.2022, де постачальником зазначено ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», а покупцем - ООО «Керосса Керамика», із зазначенням номенклатури товару.
Надалі, 07.08.2021 о 15 год. 59 хв. Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, за допомогою власної електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_8 перенаправила даний лист користувачу « ОСОБА_13 » на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_10
05.07.2022 о 18 год. 30 хв. на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_9 , якою користується працівниця ТОВ «Алькорплюс» ОСОБА_4 , надійшов лист, відправлений з електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_11 , якою користується Особа-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, позначений в заголовку як «Сборный заказ на фуру» із одним вкладеним файлом під назвою «22 тонны фура 05.07.2022.xlsx».
В подальшому, 07.07.2022 о 15 год. 38 хв. ОСОБА_4 за допомогою власної електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_9 , перенаправила вказаний лист на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_8 , користувачем якої є Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження.
У вказаному вкладенні міститься перелік експортованих ресурсів, а саме профілю з корозійностійкої сталі, профілю з алюмінієвого сплаву, декору з алюмінієвого сплаву.
08.07.2022 о 15 год. 38 хв. Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, за допомогою власної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_8 направила лист без тексту із одним вкладеним файлом «Весь объем, который отгружаем. С ценами.xlsx» на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_9 , користувачем якої є ОСОБА_4 .
В подальшому працівники ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» ОСОБА_4 та Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, відповідно до раніше розробленого плану, спрямованого на здійснення поставки матеріальних ресурсів представника держави-агресора, будучи обізнаними, що поставка відповідних матеріальних ресурсів, а саме: профілю з корозійностійкої сталі, профілю з алюмінієвого сплаву, декору з алюмінієвого сплаву насправді здійснюється за замовленням російського підприємства ООО «Керосса Керамика» з використанням резидента Турецької Республіки для створення видимості поставки суб`єктам господарювання, не пов`язаним з державою-агресором, з метою уникнення негативних наслідків поставки товарів безпосереднім представникам держави-агресора, з подальшим реекспортом товарів на користь ООО «Керосса Керамика» та кінцевою передачею їх суб`єктам господарської діяльності, у тому числі державного сектору економіки Російської Федерації, виконували вказівки ОСОБА_3 та ОСОБА_5 щодо здійснення безпосереднього контролю за формуванням замовлення та його документальним оформленням.
Продовжуючи реалізацію злочинного умислу, ОСОБА_3 , не маючи можливості переправити матеріальні ресурси з території України безпосередньо до держави-агресора та будучи у зв`язку з цим вимушеним залучити підприємство-посередника з третьої країни - Турецької Республіки, беручи до уваги необхідність перевезення відповідних матеріальних ресурсів до Турецької Республіки на адресу компанії «HARMONY KIMYA SANAYI VE DIS TICARET ANONIM SIRKETI», залучив перевізника ОСОБА_14 , який не був обізнаний про злочинні наміри ОСОБА_3 ..
Надалі ОСОБА_4 та Особа-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження,, а також інші не встановлені досудовим розслідуванням особи з числа працівників ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 20.07.2022, на виконання вказівки ОСОБА_3 та ОСОБА_5 , забезпечили подання до Чернівецької митниці у формі електронного декларування експортної митної декларації № UA/110130/2022/011632 від 20.07.2022, якою задекларовано експорт таких товарів (матеріальних ресурсів):
1) профіль з корозійностійкої (нержавiючої) сталі, холодного деформування, п-подібні, постійного поперечного перетину, без подальшого оброблення:
1.1) сталь AISI201, виробник Foshan Nanhai NIUYUAN Hardware Product CO., LTD:
?Listello bright silver 1,2*30 2*0,7 (П-shaped) 1500 шт.;
?Listello bright silver 1,2*244*0,7 600 шт.;
?Listello bright silver 2*302*0,7 (П-shaped) 2000 шт.;
?Listello bright gold 1,2*302*0,7 (П-shape), 1500 шт.;
?Listello bright gold 1,2*244* 0,7 1500 шт.;
?Listello bright gold 2*302*0,7 2000 шт.;
?Listello bright gold 2*244*0,7 200 шт.;
?Listello bright gold 3*244*1 2000 шт.;
?Listello bright silver 1,5*244*1 3000 шт.;
?Listello bright silver 2*244*0,7 100 шт.;
?Listello bright silver 1,2*244*1 5000 шт.;
?Listello bright silver 3*302*1 2000 шт.;
?Listello matt gold 0,7*302*0,8 300 шт.;
?Listello matt silver 0,7*302*0,8 500 шт.;
?Listello matt silver 2*302*0,7 500 шт.;
?Listello bright gold 2,5*302*1 1000 шт.;
?Listello bright silver 2*244*1 3000 шт.;
?Listello bright gold 1,5*302*1 5372 шт.;
?Listello bright gold 3*302*1 5440 шт.
1.2) сталь AI SI201, виробник GUANGDONG NANHAI LIGHT INDUSTRIAL PRODUCTS IMP. EXP. CO. LTD:
- Listello matt gold 1.2*302 (art. 50112302MT) 219 шт.;
1.3) сталь AISI430, виробник FOSHAN HERO METAL CO., LTD:
?Listello SS Brush Gold 0,7*302 (art. 50107302BR) 542 шт.,
?Listello SS Brush Silver 0,7*302 (art. 51507302BR) 107 шт.;
?Listello matt gold 2*302 ( art. 5012302MT) 329 шт.;
2) профіль з корозійностійкої (нержавiючої) сталі холодного деформування, різноманітної форми, постійного поперечного перетину без подальшого оброблення, застосовується у будівництві:
2.1) сталь AISI 201, виробник DURUL INOKS YAPI URUNLERI SANAYI TIC. LTD.STI:
?Listello bright gold 2*244*0,7 74 шт.;
?Listello bright gold 1,2*244*1 1 488 шт.;
?Listello matt silver 2*244*0,7 304 шт.;
?Listello bright rosegold 2*244*0,7 920 шт.;
?Listello bright gold 1,5*244*1 441 шт.;
?Listello matt silver 1,2*250*0,7 108 шт.;
?Listello matt silver 2*250*1 64 шт.;
?Listello matt gold 2*250*0,7 407 шт.;
?Listello matt rosegold 2*250*0,7 410 шт.;
?Listello matt rosegold 1,2*250*0,7 971 шт.;
?Listello bright rosegold 1,2*244*0,7 924 шт.
2.2) сталь AISI 201, виробник TESAY BU PROFIL SISTEMLERI SANAYI VE TIC.LTD.STI:
- Listello matt silver 1,2*250*1 479 шт.,
3) профіль з корозійностійкої (нержавiючої) сталi AISI201, без подальшого оброблення, крім холодного деформування, використовується для з`єднання стиків керамічних плиток, 1 сорт:
?Листелло блестящее золото 1,2х70х1 - 680 шт.;
?Листелло матовое серебро 1,2х70,9х1 - 280 шт.;
?Листелло блестящее золото 1,5х120х1 - 544 шт.;
?Листелло блестящее золото 1,5х60х1 - 3008 шт.;
?Листелло блестящее золото 1,5х75х1 -2976 шт.;
?Листелло блестящее серебро 2х50,5х1 - 624 шт.;
?Листелло блестящее серебро 2х70,9х1 -144 шт.;
?Листелло блестящее серебро 2х70х1 -48 шт.;
?Листелло матовое серебро 2х50,5х1 - 264 шт.;
?Листелло матовое серебро 2х63х1 - 24 шт.;
?Листелло матовое серебро 2х70х1 - 240 шт.;
?Листелло блестящее золото 3х120х1 - 512 шт.;
?Листелло блестящее золото 3х60х1 - 2896 шт.;
?Листелло блестящее золото 3х75х1 -2896 шт.;
4) профілі, не порожнисті, п-подібні, постійного поперечного перетину, пофарбовані, без подальшого оброблення:
4.1) з алюмінієвого сплаву 6063-Т5, виробник Foshan Nan hai NIUYUAN Hardware Product CO., LTD:
?Listello Deep Brush Gold 1,2*244*0,8 -354 шт.;
?Listello Deep Brush Gold 1*302*1 - 2000 шт.;
?Listello Deep Brush Dark Silver 1,2*2 44*0,8 -335 шт.;
?Listello Deep Brush Champagne 1,2*244*0,8 - 535 шт.;
?Listello Silver Satin 1*302*1 (П-shaped) - 1000 шт.;
4.2) з алюмінієвого сплаву АД31, виробник GUANGDONG NANHAI LIGHT INDUSTRIAL PRODUCTS IMP. E XP. CO. LTD:
- Listello Deep Brush Gold 1,2*244 (art. 50112244DB) - 434 шт.;
- Listello Deep Brush Dark Silver 1,2*244 (art. 56012244DB) - 529 шт.;
- Listello gold satin 1*244 (art. 5011244АН) - 763 шт.;
5) декор з алюмінієвого сплаву 6063-T5, для з`єднання стиків керамічних плиток, 1 сорт:
- Листелло золото атлас 1х60х1 432 шт.;
- Листелло золото атлас 1х75х1 240 шт.;
вага брутто 16142 кг, вантажоодержувачем яких з метою приховування фактичної передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора зазначено турецьку компанію «HARMONY KIMYA SANAYI VE DIS TICARET ANONIM SIRKETI» (місцезнаходження: MAHMUTBEY MAH.TASOCAGI YOLU CAD.BALANCE GUNESLI NO:19/6 IC KAPI NO:30 BAGCILAR/ ISTAMBUL/TURKEY), а країною призначення - Туреччину.
Таким чином, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 30.07.2022, працівники ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», виконуючи вказівки керівника цього підприємства ОСОБА_3 , направили на адресу турецької компанії «HARMONY KIMYA SANAYI VE DIS TICARET ANONIM SIRKETI» товари (матеріальні ресурси), а саме:
1) профіль з корозійностійкої (нержавiючої), холодного деформування, п-подібні, постійного поперечного перетину, без подальшого оброблення:
1.1) сталь AISI201, виробник Foshan Nanhai NIUYUAN Hardware Product CO., LTD:
?Listello bright silver 1,2*30 2*0,7 (П-shaped) 1500 шт.;
?Listello bright silver 1,2*244*0,7 600 шт.;
?Listello bright silver 2*302*0,7 (П-shaped) 2000 шт.;
?Listello bright gold 1,2*302*0,7 (П-shape), 1500 шт.;
?Listello bright gold 1,2*244* 0,7 1500 шт.;
?Listello bright gold 2*302*0,7 2000 шт.;
?Listello bright gold 2*244*0,7 200 шт.;
?Listello bright gold 3*244*1 2000 шт.;
?Listello bright silver 1,5*244*1 3000 шт.;
?Listello bright silver 2*244*0,7 100 шт.;
?Listello bright silver 1,2*244*1 5000 шт.;
?Listello bright silver 3*302*1 2000 шт.;
?Listello matt gold 0,7*302*0,8 300 шт.;
?Listello matt silver 0,7*302*0,8 500 шт.;
?Listello matt silver 2*302*0,7 500 шт.;
?Listello bright gold 2,5*302*1 1000 шт.;
?Listello bright silver 2*244*1 3000 шт.;
?Listello bright gold 1,5*302*1 5372 шт.;
?Listello bright gold 3*302*1 5440 шт.
1.2) сталь AI SI201, виробник GUANGDONG NANHAI LIGHT INDUSTRIAL PRODUCTS IMP. EXP. CO. LTD:
- Listello matt gold 1.2*302 (art. 50112302MT) 219 шт.;
1.3) сталь AISI430, виробник FOSHAN HERO METAL CO., LTD:
?Listello SS Brush Gold 0,7*302 (art. 50107302BR) 542 шт.,
?Listello SS Brush Silver 0,7*302 (art. 51507302BR) 107 шт.;
?Listello matt gold 2*302 ( art. 5012302MT) 329 шт.;
2) профіль з корозійностійкої (нержавiючої) холодного деформування, різноманітної форми, постійного поперечного перетину без подальшого оброблення, застосовується у будівництві:
2.1) сталь AISI 201, виробник DURUL INOKS YAPI URUNLERI SANAYI TIC. LTD.STI:
?Listello bright gold 2*244*0,7 74 шт.;
?Listello bright gold 1,2*244*1 1 488 шт.;
?Listello matt silver 2*244*0,7 304 шт.;
?Listello bright rosegold 2*244*0,7 920 шт.;
?Listello bright gold 1,5*244*1 441 шт.;
?Listello matt silver 1,2*250*0,7 108 шт.;
?Listello matt silver 2*250*1 64 шт.;
?Listello matt gold 2*250*0,7 407 шт.;
?Listello matt rosegold 2*250*0,7 410 шт.;
?Listello matt rosegold 1,2*250*0,7 971 шт.;
?Listello bright rosegold 1,2*244*0,7 924 шт.
2.2) сталь AISI 201, виробник TESAY BU PROFIL SISTEMLERI SANAYI VE TIC.LTD.STI:
- Listello matt silver 1,2*250*1 479 шт.,
3) профіль з корозійностійкої (нержавiючої) сталi AISI201, без подальшого оброблення, крім холодного деформування, використовується для з`єднання стиків керамічних плиток, 1 сорт:
?Листелло блестящее золото 1,2х70х1 - 680 шт.;
?Листелло матовое серебро 1,2х70,9х1 - 280 шт.;
?Листелло блестящее золото 1,5х120х1 - 544 шт.;
?Листелло блестящее золото 1,5х60х1 - 3008 шт.;
?Листелло блестящее золото 1,5х75х1 -2976 шт.;
?Листелло блестящее серебро 2х50,5х1 - 624 шт.;
?Листелло блестящее серебро 2х70,9х1 -144 шт.;
?Листелло блестящее серебро 2х70х1 -48 шт.;
?Листелло матовое серебро 2х50,5х1 - 264 шт.;
?Листелло матовое серебро 2х63х1 - 24 шт.;
?Листелло матовое серебро 2х70х1 - 240 шт.;
?Листелло блестящее золото 3х120х1 - 512 шт.;
?Листелло блестящее золото 3х60х1 - 2896 шт.;
?Листелло блестящее золото 3х75х1 -2896 шт.;
4) профілі, не порожнисті, п-подібні, постійного поперечного перетину, пофарбовані, без подальшого оброблення:
4.1) з алюмінієвого сплаву 6063-Т5, виробник Foshan Nan hai NIUYUAN Hardware Product CO., LTD:
?Listello Deep Brush Gold 1,2*244*0,8 -354 шт.;
?Listello Deep Brush Gold 1*302*1 - 2000 шт.;
?Listello Deep Brush Dark Silver 1,2*2 44*0,8 -335 шт.;
?Listello Deep Brush Champagne 1,2*244*0,8 - 535 шт.;
?Listello Silver Satin 1*302*1 (П-shaped) - 1000 шт.;
4.2) з алюмінієвого сплаву АД31, виробник GUANGDONG NANHAI LIGHT INDUSTRIAL PRODUCTS IMP. E XP. CO. LTD:
- Listello Deep Brush Gold 1,2*244 (art. 50112244DB) - 434 шт.;
- Listello Deep Brush Dark Silver 1,2*244 (art. 56012244DB) - 529 шт.;
- Listello gold satin 1*244 (art. 5011244АН) - 763 шт.;
5) декор з алюмінієвого сплаву 6063-T5, для з`єднання стиків керамічних плиток, 1 сорт:
- Листелло золото атлас 1х60х1 432 шт.;
- Листелло золото атлас 1х75х1 240 шт.;
вага брутто 16142 кг., на загальну суму 116382.55 дол. США, у дійсності маючи на меті подальшу доставку цих матеріальних ресурсів на територію Російської Федерації та їх передачу представникам ООО «Керосса Керамика».
Вказані матеріали повністю відповідають номенклатурі, зазначеній у вкладеному файлі «22 тонны фура 05.07.2022.xlsx», отриманому ОСОБА_4 та Особою-1, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, від представника ООО «Керосса Керамика» Особи-2, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, що вказує на те, що останні були обізнані з тим, що вищезазначені матеріальні ресурсу будуть фактично поставлені через турецьку компанію «HARMONY KIMYA SANAYI VE DIS TICARET ANONIM SIRKETI» на адресу резидента Російської Федерації ООО «Керосса Керамика».
В подальшому, у точно не встановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 19.08.2022, турецька компанія «HARMONY KIMYA SANAYI VE DIS TICARET ANONIM SIRKETI» здійснила передачу матеріальних ресурсів, одержаних від ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС», резиденту РФ ООО «Керосса Керамика», а саме: Профіль з корозійностійкої (нержавiючої), холодного деформування, п-подібні, постійного поперечного перетину, без подальшого оброблення-сталь AISI201, виробник Foshan Nanhai NIUYUAN Hardware Product CO., LTD: Listello bright silver 1,2*30 2*0,7 (П-shaped) 1500 шт., Listello bright silver 1,2*244*0,7 600шт, Listello bright silver 2*302*0,7 (П-shaped) 2000 шт., Listello bright gold 1,2*302*0,7 (П-shape), 1500шт, Listello bright gold 1,2*244* 0,7 1500 шт., Listello bright gold 2*302*0,7 2000 шт., Listello bright gold 2*244*0,7 200 шт., Listello bright gold 3*244*1 2000 шт., Listello bright silver 1,5*244*1 3000 шт., Listello bright silver 2*244*0,7 100 шт., Listello bright silver 1,2*244*1 5000 шт., Listello bright silver 3*302*1 2000 шт., Listello matt gold 0,7*302*0,8 300 шт., Listello matt silver 0,7*302*0,8 500 шт., Listello matt silver 2*302*0,7 500 шт., Listello bright gold 2,5*302*1 1000 шт., Listello bright silver 2*244*1 3000 шт., Listello bright gold 1,5*302*1 5372 шт., Listello bright gold 3*302*1 5440 шт. сталь AI SI201, виробник GUANGDONG NANHAI LIGHT INDUSTRIAL PRODUCTS IMP. EXP. CO. LTD: Listello matt gold 1.2*302 (art. 50112302MT) 219 шт. сталь AISI430, виробник FOSHAN HERO METAL CO.,LTD: Listello SS Brush Gold 0,7*302 (art. 50107302BR) 542 шт., Listello SS Brush Silver 0,7*302 (art. 51507302BR) 107 шт., Listello matt gold 2*302 ( art. 5012302MT) 329 шт. Профіль з корозійностійкої (нержавiючої) холодного деформування, різноманітної форми, постійного поперечного перетину, без подальшого оброблення, застосовуються у будівництві-сталь AISI 201, Виробник DURUL INOKS YAPI URUNLERI SANAYI TIC. LTD.STI:Listello bright gold 2*244*0,7 74 шт., Listello bright gold 1,2*244*1 1 488 шт., Listello matt silver 2*244*0,7 304 шт.,Listello bright rosegold 2*244*0,7 920 шт. Listello bright gold 1,5*244*1 441 шт., Listello matt silver 1,2*250*0,7 108 шт., Listello matt silver 2*250*1 64 шт., Listello matt gold 2*250*0,7 407 шт., Listello matt rosegold 2*250*0,7 410 шт., Listello matt rosegold 1,2*250*0,7 971 шт., Listello bright rosegold 1,2*244*0,7 924 шт. сталь AISI 201, Виробник TESAY BU PROFIL SISTEMLERI SANAYI VE TIC.LTD.STI: Listello matt silver 1,2*250*1 479 шт., Профіль з корозійностійкої (нержавiючої) сталi AISI201, без подальшого оброблення, крім холодного деформування, використовується для з`єднання стиків керамічних плиток, 1 сорт: Листелло блестящее золото 1,2х70х1 - 680 шт., Листелло матовое серебро 1,2х70,9х1 - 280 шт., Листелло блестящее золото 1,5х120х1 - 544 шт., Листелло блестящее золото 1,5х60х1 - 3008 шт., Листелло блестящее золото 1,5х75х1-2976 шт., Листелло блестящее серебро 2х50,5х1 - 624 шт., Листелло блестящее серебро 2х70,9х1 -144 шт., Листелло блестящее серебро 2х70х1 -48 шт., Листелло матовое серебро 2х50,5х1 - 264 шт., Листелло матовое серебро 2х63х1 - 24 шт., Листелло матовое серебро 2х70х1 - 240 шт., Листелло блестящее золото 3х120х1 - 512 шт., Листелло блестящее золото 3х60х1 - 2896 шт., Листелло блестящее золото 3х75х1 -2896 шт., профілі, не порожнисті, п-подібні, постійного поперечного перетину, пофарбовані, без подальшого оброблення - з алюмінієвого сплаву 6063-Т5, Виробник Foshan Nan hai NIUYUAN Hardware Product CO., LTD: Listello Deep Brush Gold 1,2*244*0,8 -354 шт., Listello Deep Brush Gold 1*302*1 -2000 шт., Listello Deep Brush Dark Silver 1,2*2 44*0,8 -335 шт., Listello Deep Brush Champagne 1,2*244*0,8 - 535 шт., Listello Silver Satin 1*302*1 (П-shaped) - 1000 шт. з алюмінієвого сплаву АД31, Виробник GUANGDONG NANHAI LIGHT INDUSTRIAL PRODUCTS IMP. EXP. CO. LTD: Listello Deep Brush Gold 1,2*244 (art. 50112244DB) - 434 шт., Listello Deep Brush Dark Silver 1,2*244 (art. 56012244DB) - 529 шт., Listello gold satin 1*244 (art. 5011244АН) - 763 шт., Декор з алюмінієвого сплаву 6063-T5, 1 сорт: Листелло золото атлас 1х60х1 432 шт., Листелло золото атлас 1х75х1240 шт.
Таким чином, ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , Особою-1 та Особою-2, матеріали щодо яких виділено в окремі кримінальні провадження, а також іншими не встановленими досудовим розслідуванням особами, достеменно розуміючи, що ООО «Керосса Керамика» є резидентом держави-агресора, здійснює реалізацію продукції на користь підприємств та установ Російської Федерації, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, здійснили провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, а саме реалізацію (продаж) матеріальних ресурсів у вигляді профілю з корозійностійкої сталі, профілю з алюмінієвого сплаву, декору з алюмінієвого сплаву резиденту Російської Федерації ООО «Керосса Керамика», тим самим вчинивши умисні дії, спрямовані на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором.
Таким чином, громадянин України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , обвинувачується у провадженні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України.
ІІ.ІV. Формулювання обвинувачення та стаття закону України про кримінальну відповідальність, яка передбачає кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_6
24 жовтня 1945 року набув чинності Статут Організації Об`єднаних Націй, підписаний 26 червня 1945 року, яким створено Організацію Об`єднаних Націй (далі - ООН).
До складу ООН увійшли Українська Радянська Соціалістична Республіка (з 24 серпня 1991 року змінено назву на Україна), Союз Радянських Соціалістичних Республік (з 24 грудня 1991 року змінено назву на Російська Федерація) та ще 49 країн-засновниць, а в подальшому до вказаної міжнародної організації прийняті інші країни світу.
Відповідно до ч. 4 ст. 2 Статуту ООН всі члени ООН утримуються в їх міжнародних відносинах від загрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканності або політичної незалежності будь-якої держави, так і будь-яким іншим чином, несумісним з цілями Об`єднаних Націй.
Декларацією Генеральної Асамблеї ООН від 9 грудня 1981 року № 36/103 про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та резолюціями від 16 грудня 1970 року № 2734 (ХХV), що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки; від 21 грудня 1965 року № 2131 (ХХ), що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та обмеження їх суверенітету та від 14 грудня 1974 року № 3314 (ХХІХ), що містить визначення агресії, установлено, що ні одна з держав не має право здійснювати інтервенцію чи втручання у будь-якій формі або з будь-якої причини у внутрішні та зовнішні справи інших держав. Закріплено обов`язок держав: утримуватися від озброєної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації; здійснення сприяння, заохочення чи підтримки сепаратистської діяльності; не допускати на власній території навчання, фінансування та вербовки найманців чи засилання таких найманців на територію іншої держави.
Крім того, у статтях 1-5 Декларації Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року № 3314 (ХХІХ) серед іншого визначено:
- застосування збройної сили державою проти суверенітету, територіальної та політичної незалежності іншої держави;
- застосування збройної сили державою першою в порушення Статуту ООН є перш за все свідченням акту агресії.
Будь-яка з наступних дій, незалежно від оголошення війни, кваліфікується як акт агресії:
- вторгнення або напад збройних сил держави на територію іншої держави або будь-яка військова окупація, який би тимчасовий характер вона не носила, що є результатом такого вторгнення або нападу, або будь-яка анексія із застосуванням сили території іншої держави або частини її;
- бомбардування збройними силами держави території іншої держави або застосування будь-якої зброї державою проти території іншої держави;
- блокада портів або берегів держави збройними силами іншої держави;
- напад збройними силами держави на сухопутні, морські або повітряні сили, або морські і повітряні флоти іншої держави;
- застосування збройних сил однієї держави, що знаходяться на території іншої держави за згодою з приймаючою державою, у порушення умов, передбачених в угоді, або будь-яке продовження їх перебування на такій території після припинення дії угоди;
- дія держави, що дозволяє, щоб її територія, яку вона надала в розпорядження іншої держави, використовувалася цією іншою державою для здійснення акту агресії проти третьої держави;
- засилання державою або від імені держави збройних банд, груп, іррегулярних сил або найманців, які здійснюють акти застосування збройної сили проти іншої держави, що мають настільки серйозний характер, що це рівнозначно наведеним вище актам.
Жодні міркування будь-якого характеру, з політичних, економічних, військових чи інших причин не можуть бути виправданням агресії.
Статтями 1 та 2 III Конвенції про відкриття воєнних дій (Гаага, 18 жовтня 1907 року), яка вступила в дію 26 січня 1910 року, яку 07 березня 1955 року визнано Союзом Радянських Соціалістичних Республік, правонаступником якого є Російська Федерація (далі - Російська Федерація або РФ), передбачено, що військові дії між державами не повинні починатися без попереднього і недвозначного попередження, яке буде мати форму мотивованого оголошення війни або форму ультиматуму з умовним оголошенням війни. Стан війни повинен бути без уповільнення оповіщений нейтральним державам і буде мати для них дійсну силу лише після одержання оповіщення.
24 серпня 1991 року Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено Акт проголошення незалежності України, яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. Згідно з указаним документом, територія України є неподільною та недоторканною.
У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.
Відповідно до розділу V Декларації територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.
Незалежність України визнали держави світу, серед яких і Російська Федерація.
Згідно з п.п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05 грудня 1994 року Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтвердили Україні їх зобов`язання згідно з принципами Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01 серпня 1975 року поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України, зобов`язались утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони, або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом ООН.
31 травня 1997 року відповідно до положень Статуту ООН і зобов`язань за Заключним актом Наради з безпеки і співробітництва в Європі Україна та Російська Федерація уклали Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією (ратифікований Законом України від 14 січня 1998 року №13/98-ВР та федеральним законом Російської Федерації від 2 березня 1999 року № 42 ФЗ). Відповідно до ст.ст. 2-3 зазначеного Договору Російська Федерація зобов`язалась поважати територіальну цілісність України, підтвердила непорушність існуючих між ними кордонів та будівництво відносин на основі принципів взаємної поваги суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або загрози силою, включаючи економічні та інші способи тиску, права народів вільно розпоряджатися своєю долею, невтручання у внутрішні справи, додержання прав людини та основних свобод, співробітництва між державами, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов`язань, а також інших загальновизнаних норм міжнародного права.
Відповідно до опису і карти державного кордону, які є додатками до Договору між Україною та Російською Федерацією про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року (ратифікований Російською Федерацією 22 квітня 2004 року), територія Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей відноситься до території України.
Статтями 1-2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.
Згідно з ч. 1 ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов`язком громадян України.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Статтею 73 Конституції України визначено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.
Відповідно до статей 132-134 Конституції України територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території. До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь. Місто Севастополь має спеціальний статус, Автономна Республіка Крим (далі - АР Крим) є невід`ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її відання.
Таким чином, із зазначених міжнародних нормативно-правових актів, а також актів національного законодавства, яке визначає основні засади державної політики, спрямованої на захист національних інтересів і гарантування в Україні безпеки особи, суспільства і держави від зовнішніх і внутрішніх загроз в усіх сферах життєдіяльності, випливає, що дії Російської Федерації на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України створюють реальні загрози національній безпеці України. Її результатом стала анексія Криму, окупація частини територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, масштабні руйнування провідних промислових бюджетоутворюючих підприємств, що призвело до загострення суспільно-політичної обстановки в Україні, падіння економіки держави та інших вкрай негативних для України наслідків.
Наведені вище факти розв`язання та ведення Російською Федерацією агресивної війни проти України, здійснення підривної діяльності, в тому числі, і шляхом вторгнення підрозділів Збройних Сил Російської Федерації (далі - ЗС РФ) на територію півострова Крим, захоплення державних установ, організацій та військових частин із 27 лютого 2014 року широко висвітлювалися більшістю засобів масової інформації України та іноземних держав у зв`язку із чим були достовірно відомі ОСОБА_3 .
Постановою Ради Федерації Федеральних зборів РФ «Про використання збройних сил Російської Федерації на території України» від 01 березня 2014 року № 48-СФ за результатами звернення президента РФ, виходячи з інтересів безпеки життя громадян РФ, особового складу військового контингенту ЗС РФ, що дислокується на території України (АР Крим), надано згоду президенту РФ на використання ЗС РФ на території України.
06 березня 2014 року Верховною Радою АР Крим прийнята постанова «Про проведення загальнокримського референдуму». Указом Президента України від № 261/2014 від 07 березня 2014 року дія цієї постанови верховної ради АР Крим була зупинена, а сама вона рішенням Конституційного Суду України № 2-рп/2014 від 14 березня 2014 року визнана неконституційною.
11 березня 2014 року постановою Верховної Ради АР Крим прийнята «декларація», якою АР Крим проголошено «суверенною державою» - «Республікою Крим». Указом Президента України від 14 березня 2014 року №296/2014 дія цієї Постанови Верховної Ради АР Крим була зупинена, а сама вона рішенням Конституційного Суду України №3-рп/2014 від 20 березня 2014 року визнана неконституційною.
Постановою Верховної Ради України від 15 березня 2014 року № 891-VII Верховна Рада АР Крим була розпущена.
17 березня 2014 року представники розпущеної «Верховної Ради АР Крим» прийняли постанову №1745-6/14 «про незалежність Криму», за якою створено нелегітимне державне утворення «Республіка Крим», а також постанову №1748-6/14 «Про правонаступництво Республіки Крим», за якою вищим органом влади «Республіки Крим» є «Державна Рада Республіки Крим».
18 березня 2014 року нелегітимна «Державна Рада Республіки Крим» підписала договір між РФ та «Республікою Крим» про прийняття до РФ «Республіки Крим» та утворення у складі РФ нових суб`єктів, який вже 19 березня 2014 року рішенням Конституційного Суду РФ визнаний таким, що відповідає конституції РФ, 20 березня 2014 року його ратифікувала більшістю голосів Державна Дума РФ, а 21 березня 2014 року - Рада Федерації Федеральних зборів РФ, відтак Російська Федерація на офіційному рівні вважає цей незаконний договір таким, що набрав чинності 21 березня 2014 року.
21 березня 2014 року Державною Думою РФ прийнято закон РФ №6-ФКЗ, яким прийнято до РФ Республіку Крим та утворені в складі РФ нові суб`єкти. Республіка Крим вважається прийнятою до РФ з дати підписання договору (ст. 1 Закону РФ №6-ФКЗ).
11 квітня 2014 року нелегітимна Державна Рада Республіки Крим прийняла незаконну Конституцію Республіки Крим як суб`єкта РФ.
Надалі, продовжуючи підривну діяльність проти України, РФ утворила на окупованій території України в АР Крим федеральні органи державної влади РФ, правоохоронні органи та органи судової системи, місцевого самоврядування, з метою становлення та зміцнення окупаційної влади РФ та недопущення контролю України над цією територією.
Верховною Радою України 15 квітня 2014 року прийнято Закон України № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (далі - Закон № 1207-VII), за яким перебування підрозділів ЗС РФ на території України з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, а також всупереч міжнародно-правовим актам, визнано окупацією частини території суверенної держави Україна, а територію АР Крим, відповідні води, територіальне море України, територію виключної (морської) економічної зони України, а також повітряний простір над цими територіями визнано тимчасово окупованими територіями України внаслідок збройної агресії з боку РФ.
Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 року № 68/262, так званий референдум, проведений в АР Крим 16 березня 2014 року, визнано таким, що не має законної сили і не може бути основою для зміни статусу АР Крим.
Реакцією на такі дії Російської Федерації стало прийняття Верховною Радою України 21 квітня 2015 року постанови № 337-VIІI «Про Заяву Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків», згідно з якою констатовано початок такої агресії з боку РФ на території АР Крим 20 лютого 2014 року, яка завершилася воєнною окупацією та подальшою незаконною анексією цієї частини території України.
Резолюціями Генеральної Асамблеї ООН «Стан у сфері прав людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (Україна)» від 19 грудня 2016 року № 71/205 та від 19 грудня 2017 року № 72/190, «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, районів Чорного та Азовського морів» від 17 грудня 2018 року, «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна» від 22 грудня 2018 року послідовно засуджено тимчасову окупацію з боку РФ внаслідок військової агресії частини території України - АР Крим - підтверджено невизнання її анексії.
Продовжуючи реалізацію злочинного плану, з метою створення приводів для ескалації конфлікту і спроби виправдання своєї агресії перед громадянами України Російської Федерації та світовою спільнотою, 21 лютого 2022 року Російською Федерацією визнано незаконні квазідержавні утворення Донецьку Народну Республіку та Луганську Народну Республіку, створені Російською Федерацією на окупованих частинах Донецької та Луганської областей України, незалежними державами.
22 лютого 2022 року Президент Російської Федерації ОСОБА_12 спрямував до Ради Федерації РФ звернення про надання йому дозволу на використання збройних сил за межами території РФ. Постановою Ради Федерації № 35-СФ від 22 лютого 2022 року ОСОБА_12 надано відповідний дозвіл.
24 лютого 2022 року о 05 год. 00 хв. Президент Російської Федерації в ефірі російських телевізійних каналів оголосив про прийняте ним рішення розпочати збройну агресію проти держави Україна, назвавши її «спеціальною військовою операцією» (надалі - СВО). У вказаному зверненні ОСОБА_12 озвучив надумані цілі так званої СВО - захист населення Донбасу від «неонацистської влади» в Україні, «демілітаризація» та «денацифікація» України. Дійсними ж цілями держави-агресора були насильницьке захоплення українських територій, утримання їх військових шляхом із подальшою анексією (насильницьке приєднання державою всієї або частини території іншої держави в односторонньому порядку).
На виконання озвученого ОСОБА_12 рішення, Збройними Силами РФ 24 лютого 2022 року о 05 год. 00 хв. розпочато вчинення заздалегідь спланованих агресивних дій проти України - пуск крилатих та балістичних ракет по аеродромах, військових штабах і складах ЗСУ. В цей же час Збройними Силами РФ за участі підрозділів інших військових формувань та спецслужб РФ здійснено вторгнення на територію суверенної держави Україна.
У зв`язку з викладеним Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан з 05 год. 30 хв. 24.02.2022, який надалі продовжено і який діє на даний час.
Факт повномасштабного збройного вторгнення не приховувався владою Російської Федерації, а також установлений рішеннями міжнародних організацій, зокрема Резолюцією Генеральної асамблеї ООН ES-11/1 від 02.03.2022 «Про агресію проти України», п. п. 1, 3 Висновку 300 (2022) Парламентської Асамблеї Ради Європи «Наслідки агресії Російської Федерації проти України», п. п. 17, 18 наказу від 16.03.2022 за клопотанням про вжиття тимчасових заходів у справі «Звинувачення в геноциді відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього» (Україна проти РФ та ін.)».
24.02.2022 постановою Правління НБУ № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» зупинено здійснення обслуговуючими банками видаткових операцій за рахунками резидентів Російської Федерації/Республіки Білорусь, за рахунками юридичних осіб (крім банків), кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти Російської Федерації/Республіки Білорусь.
03.03.2022 постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2022 № 187 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації» для забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави України у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації установлено до прийняття та набрання чинності Законом України щодо врегулювання відносин за участю осіб, пов`язаних з державою-агресором, мораторій (заборону) на виконання, у тому числі в примусовому порядку, грошових та інших зобов`язань, кредиторами (стягувачами) за якими є Російська Федерація або особи, пов`язані з державою-агресором, у тому числі юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства Російської Федерації.
09.04.2022 Постановою КМУ № 426 «Про застосування заборони ввезення товарів з Російської Федерації» заборонено ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту товарів з Російської Федерації.
У невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 24.02.2022 громадяни України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , організували спільну підприємницьку діяльність, яка охоплювала різні сфери господарювання, зокрема виробництво та реалізацію керамічних та металевих виробів, торгівлю товарами широкого асортименту, у т.ч. мобільними телефонами та аксесуарами до них, як на території України, так і на території інших країн, у т.ч. Російської Федерації.
З метою спільного здійснення господарської діяльності 17.09.2013 створено Товариство з обмеженою відповідальністю «АЛЬКОРПЛЮС» (далі - ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС»), код ЄДРПОУ 38902524, зареєстроване за адресою: Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт. Слобожанське, вул. 8 Березня, 23А, основним видом діяльності якого є виробництво та реалізація керамічних та металевих виробів.
Станом на день початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в України (25.02.2022) і в подальшому засновником та керівником ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» був ОСОБА_3 . У свою чергу ОСОБА_5 обіймав посаду директора з економіки на підставі наказу від 15.08.2018 № 45, а ОСОБА_6 , не будучи офіційно працівником ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» та не обіймаючи на підприємстві посад, пов`язаних з виконанням організаційно-господарських повноважень, здійснював фактичний контроль за поставками продукції та отримував частину прибутку від діяльності ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС».
В свою чергу ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» до 24.02.2022 мало систематичні фінансово-господарські взаємовідносини з резидентом російської федерації ТОВ «Керосса Кераміка» (мовою оригіналу - «ООО «КЕРОССА КЕРАМИКА», ОГРН 1197746436821, зареєстрованого за адресою: Російська Федерація, м. Москва, вул. Горбунова, б.2, стр.3, е/пом/оф9/ІІ/185), щодо поставок керамічних виробів та супутніх до них товарів на адресу останнього.
Крім того, зазначеними особами, а саме ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_3 через підконтрольних їм наразі не встановлених досудовим розслідуванням юридичних та фізичних осіб організовано діяльність із поставки та продажу на території України та інших країн, у т.ч. Російської Федерації, мобільних телефонів, що реалізуються під торговельною маркою «Аррlе», аксесуарів та інших супутніх товарів до них.
Зазначена господарська діяльність на території Російської Федерації безпосередньо організовувалася ОСОБА_6 та здійснювалася через залучених ним невстановлених юридичних та фізичних осіб.
Під час повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну, яке розпочалося 24.02.2022, ОСОБА_6 , будучи обізнаним про те, що Законом України від 03.03.2022 № 2108-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність» встановлено кримінальну відповідальність за провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, а Законом України від 14.04.2022 № 2198-IX «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність та особливостей застосування запобіжних заходів за вчинення злочинів проти основ національної та громадської безпеки» встановлено кримінальну відповідальність за провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, вирішив продовжити організацію поставок на територію Російської Федерації мобільних телефонів торгової марки «Аррlе», аксесуарів та інших супутніх товарів до них (матеріальних ресурсів), їх реалізацію широкому колу осіб, у т.ч. резидентам Російської Федерації, тобто вирішив провадити діяльність із оплатної передачі шляхом продажу матеріальних ресурсів суб`єктам господарювання держави-агресора, забезпечуючи у такий спосіб відповідні суб`єкти засобами мобільного зв`язку, а російську економіку - надходженнями у вигляді податків та зборів, відтак сприяючи у здійсненні військової агресії проти України, спрямованої на насильницьку зміну, повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні, зміну меж території і державного кордону України.
Таким чином, за вказаних обставин у ОСОБА_6 виник злочинний умисел, направлений на за провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором.
Усвідомлюючи, що самостійно реалізувати злочинний умисел, спрямований на провадження господарської діяльності із суб`єктами господарювання держави-агресора і вчинення умисних дій із добровільної відплатної передачі матеріальних ресурсів суб`єктам господарювання держави-агресора неможливо, ОСОБА_6 розробив план подальших дій та залучив до своєї протиправної діяльності ОСОБА_3 , ОСОБА_5 та інших осіб з числа діючих працівників підконтрольних їм підприємств, зокрема бухгалтера ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , а також невстановлених осіб, які мали виконувати накази та розпорядження ОСОБА_6 та забезпечувати збір, підготовку та/або передачу шляхом продажу мобільних телефонів, аксесуарів та інших супутніх товарів суб`єктам господарювання держави-агресора на території останньої.
Розділяючи погляди ОСОБА_6 , зазначені особи добровільно погодилися брати участь у його протиправній діяльності.
Діючи у відповідності до розробленого раніше плану, ОСОБА_6 організовував постачання відповідних матеріальних ресурсів на територію держави-агресора, контролював здійснення поставок, підшукував довірених осіб, які володіють спеціальними знаннями у сфері торгівлі мобільними телефонами та зможуть виконувати функції з реалізації (оплатної передачі) мобільних телефонів, аксесуарів та інших супутніх товарів на території держави-агресора її суб`єктам господарювання.
З метою досягнення своїх цілей ОСОБА_6 використовував спеціально налаштований вебсайт https://ifruktru.orgs.biz/, який містив асортимент матеріальних ресурсів та контакти продавця: Москва, АДРЕСА_6 , телефон НОМЕР_1 .
07.06.2022 ОСОБА_6 на технічний пристрій, який перебував у його користуванні, під`єднаний до глобальної мережі Інтернет, використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «WhatsApp», отримав від користувача ОСОБА_4 повідомлення із текстом, що невстановлена на даний час особа на ім`я « ОСОБА_15 » здійснить інвентаризацією техніки на складі та кількості продажів не в Україні за весь період війни.
В подальшому 06.07.2022 ОСОБА_6 за допомогою технічного пристрою, який перебував у його користуванні, під`єднаний до глобальної мережі Інтернет, використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «WhatsApp», направив повідомлення користувачу ОСОБА_4 із текстом: «ОСОБА_22 , что у нас по отчету за май? По мобилкам? Уже июль» на, що отримав відповідь у формі двох голосових повідомлень.
Надалі 10.08.2022 ОСОБА_6 на технічний пристрій, який перебував у його користуванні, під`єднаний до глобальної мережі Інтернет, використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «WhatsApp», отримав від користувача ОСОБА_4 повідомлення із текстом «Конечно я сведу все хвосты. И никуда не пропаду, все передам и буду помомать первое время. Учет специфический, в разных валютах и разных странах. Я просто вижу рынок расширяется и дальше я не потяну по времени которое нужно уделять мобилкам. Только по Украине я бы успевала, но добавилась Чехия, добавляется ище Москва и, дай Бог, будет еще расширение рынка,……». Та наступне повідомлення з текстом «Ище мне никто так и не ответил на вопрос по люям в Алькорплюс. Я отправила список людей которые задействованые сейчас в какойто-степини в роботе или могут быть задействованы. Я тогда пока увольняю всех, кто в этом списке, жду ваших распоряжений, те кто остаэтса, будут ли получать что-то наличными или только минимальную зарплату на карту». 11.08.2022 користувач ОСОБА_6 надав відповідь на повідомлення із текстом: «Вас наберет Лиля» (представник компанії Керосса в Москві).
16.08.2022 ОСОБА_6 за допомогою технічного пристрою, який перебував у його користуванні, під`єднаний до глобальної мережі Інтернет, використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «WhatsApp», направив повідомлення користувачу ОСОБА_4 із текстом: «А подскажите в июле продажи РФ и Праге были» на, що отримав відповідь від користувача ОСОБА_4 із текстом: «По мск ОСОБА_15 провел все в августе». Також вподальшому від ОСОБА_4 надійшло повідомлення щодо виплати дивідендів на адресу ОСОБА_16 , ОСОБА_17 та ОСОБА_18 .
Також, в подальшому між ОСОБА_6 та ОСОБА_4 здійснюється систематична переписка, щодо ведення діяльності щодо провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором шляхом продажу матеріальних ресурсів у вигляді мобільних телефонів, аксесуарів та інших супутніх товарів суб`єктам господарювання держави-агресора на території російської федерації та виплати дивідендів від такої діяльності на адресу ОСОБА_19 , ОСОБА_17 та ОСОБА_18 .
Зазначена протиправна діяльність тривала впродовж 2022-2024 років і не припинена до цього часу.
Так, залучивши до своєї протиправної діяльності бухгалтера ТОВ «АЛЬКОРПЛЮС» ОСОБА_4 , ОСОБА_6 протягом 2022 - 2024 років давав їй вказівки щодо бухгалтерського оформлення діяльності із постачання та передачі матеріальних ресурсів на території держави-агресора, а також щодо розподілу прибутку, одержаного від цієї діяльності, зокрема щодо розподілу частини такого прибутку між ОСОБА_6 , ОСОБА_3 та ОСОБА_5 .
У свою чергу ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_6 та виконуючи його вказівки, здійснювала ведення обліку матеріальних цінностей (ресурсів), розрахунок і сплату платежів, контролювала надходження грошових коштів та їх розподіл, а також на виконання вказівок ОСОБА_6 вчиняла інші дії, спрямовані на провадження господарського діяльності із суб`єктами господарювання держави агресора.
Таким чином, ОСОБА_6 за попередньою змовою з ОСОБА_5 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та іншими не встановленими досудовим розслідуванням особами, достеменно розуміючи, що провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором є незаконним, сприятиме її економічному розвитку, матиме наслідком сплату податкових зобов`язань та зборів на користь держави-агресора, що в свою чергу сприятиме її економічному розвитку та буде спрямовуватись на розвиток її військово-промислового комплексу, забезпечення військових потреб та збільшення військового потенціалу держави-агресора, внаслідок чого буде завдано шкоди Україні,усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, в результаті яких була завдана шкода, впродовж 2022 -2024 років здійснив провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором у вигляді продажу (реалізації) мобільних телефонів, аксесуарів та супутніх товарів до них суб`єктам господарювання держави-агресора.
Таким чином, громадянин України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , обвинувачується у провадженнігосподарської діяльності у взаємодії з державою-агресором за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України.
III. Відомості про укладені між прокурором та обвинуваченими угоди про визнання винуватості.
ІІІ.І. Відомості про укладену між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_3 угоди про визнання винуватості.
Разом з обвинувальним актом до суду скеровано угоду від 29.05.2025 про визнання винуватості, укладену між прокурором третього відділу першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_10 та обвинуваченим ОСОБА_3 , за участі захисника ОСОБА_9 .
В угоді наведено формулювання обвинувачення та правову кваліфікацію дій ОСОБА_3 із зазначенням статей Закону України про кримінальну відповідальність, що є тотожними до наведених в обвинувальному акті.
Відповідно до угоди від 29.05.2025 про визнання винуватості істотними для кримінального провадження обставинами є: відсутність заподіяної шкоди (збитків); беззастережне визнання обвинуваченим своєї винуватості у вчиненні кримінального правопорушення; інші зобов`язання, які добровільно бере на себе обвинувачений за угодою про визнання винуватості.
Також в угоді про визнання винуватості зазначено такі істотні обставини, передбачені ст. 470 КПК України, які враховані прокурором при вирішенні питання про її укладення, а саме:
- тяжкість вчиненого злочину, ступінь та характер сприяння обвинуваченим у проведенні досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо нього, а саме активне сприяння обвинуваченим ОСОБА_3 розкриттю кримінального правопорушення, що виразилось у повідомленні ним про всі обставини вчинення кримінального правопорушення, що враховується як активне сприяння ОСОБА_3 встановленню обставин кримінального провадження;
- наявний суспільний інтерес у забезпеченні швидкого досудового розслідування і судового провадження, закріпленні доказової бази щодо вчиненого ним злочину.
Обвинувачений ОСОБА_3 критично переосмислив свою злочинну поведінку, визнав свою вину та висловив готовність нести кримінальну відповідальність, активно сприяв розкриттю вчиненого ним злочину.
Також обвинувачений ОСОБА_3 зобов`язується у кримінальному провадженні за № 42024000000000886 від 18.07.2024, давати правдиві, достовірні та повні показання під час судового розгляду.
Крім цього, при укладенні угоди враховано обставини, які характеризують ОСОБА_3 .
Установлено обставини, передбачені ст. 66 КК України, які пом`якшують покарання ОСОБА_3 , а саме: повне визнання вини, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.
Потерпілі від кримінального правопорушення відсутні.
Шкода кримінальним правопорушенням не завдана, будь-які збитки відсутні.
При визначенні виду та міри покарання сторони враховують:
- вимоги ч. 2 ст. 50 КК України, згідно яких покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами;
- загальні засади призначення покарання, передбачені ст. 65 КК України: санкцію ч. 4 ст. 111-1 КК України, положення загальної частини КК України, ступінь тяжкості вчиненого підозрюваним злочину, його особу, обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
При визначенні виду та міри покарання обвинуваченому ОСОБА_3 сторони враховують істотні для кримінального провадження обставини:
- особу обвинуваченого та те, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності;
- повне та беззастережне визнання ним вини, активне сприяння розкриттю злочину.
Крім того, обвинувачений ОСОБА_3 за власною добровільною ініціативою, оформленою письмовою заявою, бере на себе зобов`язання впродовж 15 (п`ятнадцяти) днів після набрання законної сили вироком суду зробити внесок (у тому числі забезпечити перерахування третіми особами) у розмірі 200 000 (двісті тисяч) гривень на спеціальний банківський рахунок,відкритий Національним банком України для підтримки Збройних Сил України - на проект «UNITED24» (Банк: Національний банк України; МФО 300001; Рахунок UA843000010000000047330992708; ЄДРПОУ 00032106; Отримувач: Національний банк України).
За викладених обставин, сторони цієї угоди дійшли згоди і пропонують суду призначити ОСОБА_3 покарання:
- за ч. 4 ст. 111-1 КК України - 10 000 (десять тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з позбавленням права обіймати посади в державних органах влади та органах місцевого самоврядування строком на 10 (десять) років та без конфіскації майна на підставі ст. 69 КК України.
ІІІ.ІІ. Відомості про укладену між прокурором та обвинуваченою ОСОБА_4 угоди про визнання винуватості.
Разом з обвинувальним актом до суду скеровано угоду від 29.05.2025 про визнання винуватості, укладену між прокурором третього відділу першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_10 та обвинуваченою ОСОБА_4 , за участі захисника ОСОБА_9 .
В угоді наведено формулювання обвинувачення та правову кваліфікацію дій ОСОБА_4 із зазначенням статей Закону України про кримінальну відповідальність, що є тотожними до наведених в обвинувальному акті.
Відповідно до угоди від 29.05.2025 про визнання винуватості істотними для кримінального провадження обставинами є: відсутність заподіяної шкоди (збитків); беззастережне визнання обвинуваченою своєї винуватості у вчиненні кримінального правопорушення; інші зобов`язання, які добровільно бере на себе обвинувачена за угодою про визнання винуватості.
Також в угоді про визнання винуватості зазначено такі істотні обставини, передбачені ст. 470 КПК України, які враховані прокурором при вирішенні питання про її укладення, а саме:
- тяжкість вчиненого злочину, ступінь та характер сприяння обвинуваченою у проведенні досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо неї, а саме активне сприяння обвинуваченою ОСОБА_4 розкриттю кримінального правопорушення, що виразилось у повідомленні нею про всі обставини вчинення кримінального правопорушення, що враховується як активне сприяння ОСОБА_4 встановленню обставин кримінального провадження;
- наявний суспільний інтерес у забезпеченні швидкого досудового розслідування і судового провадження, закріпленні доказової бази щодо вчиненого нею злочину.
Обвинувачена ОСОБА_4 критично переосмислила свою злочинну поведінку, визнала свою вину та висловила готовність нести кримінальну відповідальність, активно сприяла розкриттю вчиненого нею злочину.
Також обвинувачена ОСОБА_4 зобов`язується у кримінальному провадженні за № 42024000000000886 від 18.07.2024, давати правдиві, достовірні та повні показання під час судового розгляду.
Крім цього, при укладенні угоди враховано обставини, які характеризують ОСОБА_4 .
Установлено обставини, передбачені ст. 66 КК України, які пом`якшують покарання ОСОБА_4 , а саме: повне визнання вини, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.
Потерпілі від кримінального правопорушення відсутні.
Шкода кримінальними правопорушеннями не завдана, будь-які збитки відсутні.
При визначенні виду та міри покарання сторони враховують:
- вимоги ч. 2 ст. 50 КК України, згідно яких покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами;
- загальні засади призначення покарання, передбачені ст. 65 КК України: санкцію ч. 4 ст. 111-1 КК України, положення загальної частини КК України, ступінь тяжкості вчиненого обвинуваченої злочину, її особу, обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
При визначенні виду та міри покарання обвинуваченій ОСОБА_4 сторони враховують істотні для кримінального провадження обставини:
- особу обвинуваченої та те, що вона вперше притягується до кримінальної відповідальності;
- повне та беззастережне визнання нею вини, активне сприяння розкриттю злочину.
Крім того, ОСОБА_4 за власною добровільною ініціативою, оформленою письмовою заявою бере на себе зобов`язання впродовж 15 (п`ятнадцяти) днів після набрання законної сили вироком суду зробити внесок (у тому числі забезпечити перерахування третіми особами) у розмірі 200 000 (двісті тисяч) гривень на спеціальний банківський рахунок, відкритий Національним банком України для підтримки Збройних Сил України - на проект «UNITED24» (Банк: Національний банк України; МФО 300001; Рахунок UA843000010000000047330992708; ЄДРПОУ 00032106; Отримувач: Національний банк України).
За викладених обставин, сторони цієї угоди дійшли згоди і пропонують суду призначити ОСОБА_4 покарання:
- за ч. 4 ст. 111-1 КК України - 10 000 (десять тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з позбавленням права обіймати посади в державних органах влади та органах місцевого самоврядування строком на 10 (десять) років та без конфіскації майна на підставі ст. 69 КК України.
ІІІ.ІІІ. Відомості про укладену між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_5 угоди про визнання винуватості.
Разом з обвинувальним актом до суду скеровано угоду від 29.05.2025 про визнання винуватості, укладену між прокурором третього відділу першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_10 та обвинуваченим ОСОБА_5 , за участі захисника ОСОБА_9 .
В угоді наведено формулювання обвинувачення та правову кваліфікацію дій ОСОБА_5 із зазначенням статей Закону України про кримінальну відповідальність, що є тотожними до наведених в обвинувальному акті.
Відповідно до угоди від 29.05.2025 про визнання винуватості істотними для кримінального провадження обставинами є: відсутність заподіяної шкоди (збитків); беззастережне визнання обвинуваченим своєї винуватості у вчиненні кримінального правопорушення; інші зобов`язання, які добровільно бере на себе обвинуваченим за угодою про визнання винуватості.
Також в угоді про визнання винуватості зазначено такі істотні обставини, передбачені ст. 470 КПК України, які враховані прокурором при вирішенні питання про її укладення, а саме:
- тяжкість вчиненого злочину, ступінь та характер сприяння обвинуваченим у проведенні досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо нього, а саме активне сприяння обвинуваченим ОСОБА_5 розкриттю кримінального правопорушення, що виразилось у повідомленні ним про всі обставини вчинення кримінального правопорушення, що враховується як активне сприяння ОСОБА_5 встановленню обставин кримінального провадження;
- наявний суспільний інтерес у забезпеченні швидкого досудового розслідування і судового провадження, закріпленні доказової бази щодо вчиненого ним злочину.
Обвинувачений ОСОБА_5 критично переосмислив свою злочинну поведінку, визнав свою вину та висловив готовність нести кримінальну відповідальність, активно сприяв розкриттю вчиненого ним злочину.
Також обвинувачений ОСОБА_5 зобов`язується у кримінальному провадженні за № 42024000000000886 від 18.07.2024, давати правдиві, достовірні та повні показання під час судового розгляду.
Крім цього, при укладенні угоди враховано обставини, які характеризують ОСОБА_5 ..
Установлено обставини, передбачені ст. 66 КК України, які пом`якшують покарання ОСОБА_5 , а саме: повне визнання вини, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.
Потерпілі від кримінального правопорушення відсутні.
Шкода кримінальними правопорушеннями не завдана, будь-які збитки відсутні.
При визначенні виду та міри покарання сторони враховують:
- вимоги ч. 2 ст. 50 КК України, згідно яких покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами;
- загальні засади призначення покарання, передбачені ст. 65 КК України: санкцію ч. 4 ст. 111-1 КК України, положення загальної частини КК України, ступінь тяжкості вчиненого обвинуваченим злочину, його особу, обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
При визначенні виду та міри покарання обвинуваченому ОСОБА_5 сторони враховують істотні для кримінального провадження обставини:
- особу обвинуваченого та те, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності;
- повне та беззастережне визнання ним вини, активне сприяння розкриттю злочину.
Крім того, ОСОБА_5 за власною добровільною ініціативою, оформленою письмовою заявою, бере на себе зобов`язання впродовж 15 (п`ятнадцяти) днів після набрання законної сили вироком суду зробити внесок (у тому числі забезпечити перерахування третіми особами) у розмірі 200 000 (двісті тисяч) гривень на спеціальний банківський рахунок, відкритий Національним банком України для підтримки Збройних Сил України - на проект «UNITED24» (Банк: Національний банк України; МФО 300001; Рахунок UA843000010000000047330992708; ЄДРПОУ 00032106; Отримувач: Національний банк України).
За викладених обставин, сторони цієї угоди дійшли згоди і пропонують суду призначити ОСОБА_5 покарання:
- за ч. 4 ст. 111-1 КК України - 10 000 (десять тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з позбавленням права обіймати посади в державних органах влади та органах місцевого самоврядування строком на 10 (десять) років та без конфіскації майна на підставі ст. 69 КК України.
ІІІ.ІV. Відомості про укладену між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_6 угоди про визнання винуватості.
Разом з обвинувальним актом до суду скеровано угоду від 29.05.2025 про визнання винуватості, укладену між прокурором третього відділу першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_10 та обвинуваченим ОСОБА_6 , за участі захисника ОСОБА_8 .
В угоді наведено формулювання обвинувачення та правову кваліфікацію дій ОСОБА_6 із зазначенням статей Закону України про кримінальну відповідальність, що є тотожними до наведених в обвинувальному акті.
Відповідно до угоди від 29.05.2025 про визнання винуватості істотними для кримінального провадження обставинами є: відсутність заподіяної шкоди (збитків); беззастережне визнання обвинуваченим своєї винуватості у вчиненні кримінального правопорушення; інші зобов`язання, які добровільно бере на себе обвинуваченим за угодою про визнання винуватості.
Також в угоді про визнання винуватості зазначено такі істотні обставини, передбачені ст. 470 КПК України, які враховані прокурором при вирішенні питання про її укладення, а саме:
- тяжкість вчиненого злочину, ступінь та характер сприяння обвинуваченим у проведенні досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо нього, а саме активне сприяння обвинуваченим ОСОБА_6 розкриттю кримінального правопорушення, що виразилось у повідомленні ним про всі обставини вчинення кримінального правопорушення, що враховується як активне сприяння ОСОБА_6 встановленню обставин кримінального провадження;
- наявний суспільний інтерес у забезпеченні швидкого досудового розслідування і судового провадження, закріпленні доказової бази щодо вчиненого ним злочину.
Обвинувачений ОСОБА_6 критично переосмислив свою злочинну поведінку, визнав свою вину та висловив готовність нести кримінальну відповідальність, активно сприяв розкриттю вчиненого ним злочину.
Також обвинувачений ОСОБА_6 зобов`язується у кримінальному провадженні за № 42024000000000886 від 18.07.2024, давати правдиві, достовірні та повні показання під час судового розгляду.
Крім цього, при укладенні угоди враховано обставини, які характеризують ОСОБА_6 .
Установлено обставини, передбачені ст. 66 КК України, які пом`якшують покарання ОСОБА_6 , а саме: повне визнання вини, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.
Потерпілі від кримінального правопорушення відсутні.
Шкода кримінальними правопорушеннями не завдана.
При визначенні виду та міри покарання сторони враховують:
- вимоги ч. 2 ст. 50 КК України, згідно яких покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами;
- загальні засади призначення покарання, передбачені ст. 65 КК України: санкцію ч. 4 ст. 111-1 КК України, положення загальної частини КК України, ступінь тяжкості вчиненого обвинуваченим злочину, його особу, обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
При визначенні виду та міри покарання обвинуваченому ОСОБА_6 сторони враховують істотні для кримінального провадження обставини:
- особу обвинуваченого та те, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності;
- повне та беззастережне визнання ним вини, активне сприяння розкриттю злочину.
Крім того, ОСОБА_6 за власною добровільною ініціативою, оформленою письмовою заявою, бере на себе зобов`язання впродовж 15 (п`ятнадцяти) днів після набрання законної сили вироком суду зробити внесок (у тому числі забезпечити перерахування третіми особами) у розмірі 200 000 (двісті тисяч) гривень на спеціальний банківський рахунок, відкритий Національним банком України для підтримки Збройних Сил України - на проект «UNITED24» (Банк: Національний банк України; МФО 300001; Рахунок UA843000010000000047330992708; ЄДРПОУ 00032106; Отримувач: Національний банк України).
За викладених обставин, сторони цієї угоди дійшли згоди і пропонують суду призначити ОСОБА_6 покарання:
- за ч. 4 ст. 111-1 КК України - 10 000 (десять тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з позбавленням права обіймати посади в державних органах влади та органах місцевого самоврядування строком на 10 (десять) років та без конфіскації майна на підставі ст. 69 КК України.
ІV. Позиції учасників судового провадження.
Прокурор ОСОБА_7 у судовому засіданні зазначив про відповідність умов угод про визнання винуватості вимогам законодавства і просив затвердити їх. Підтвердив добровільність укладання угод сторонами кримінального провадження.
За твердженням сторони обвинувачення, умовами угод не порушуються права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб, а виконання взятих на себе за угодами зобов`язань обвинуваченими не є неможливими для них.
Обвинувачений ОСОБА_3 (в режимі відеоконференції) у судовому засіданні підтвердив, що усвідомлює суть висунутого йому обвинувачення, беззаперечно визнає вину у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення, не заперечує фактичних обставин, викладених в обвинувальному акті і в угоді про визнання винуватості. Підтвердив, що укладання угоди про визнання винуватості носить добровільний характер, а виконання взятих на себе за угодою зобов`язань є реальним. Скарги на дії, рішення чи бездіяльність слідчих і прокурорів під час досудового розслідування відсутні, жодного примусу, спрямованого на укладання угоди, з боку сторони обвинувачення або інших осіб, не було.
Зазначив, що обізнаний про вид та розмір покарання, яке йому буде призначено у випадку затвердження угоди, погоджується на нього, а також підтвердив, що усвідомлює правові наслідки призначення такого покарання.
Також обвинувачений підтвердив, що цілком розуміє наявність у нього права на повний судовий розгляд, у якому прокурор зобов`язаний довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, у вчиненні якого його обвинувачують; права мовчати, і факт мовчання не матиме для суду жодного доказового значення; права допитати під час судового розгляду свідків обвинувачення; права подати клопотання про виклик свідків і подати докази, що свідчать на його користь.
Підтвердив розуміння наслідків укладення та затвердження угоди, визначених у статті 473 КПК України, а також наслідки її невиконання, передбачені статтею 476 КПК України.
Просив суд затвердити угоду про визнання винуватості.
Обвинувачена ОСОБА_4 у судовому засіданні підтвердила, що усвідомлює суть висунутого її обвинувачення, беззаперечно визнає вину у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення, не заперечує фактичних обставин, викладених в обвинувальному акті і в угоді про визнання винуватості. Підтвердила, що укладання угоди про визнання винуватості носить добровільний характер, а виконання взятих на себе за угодою зобов`язань є реальним. Скарги на дії, рішення чи бездіяльність слідчих і прокурорів під час досудового розслідування відсутні, жодного примусу, спрямованого на укладання угоди, з боку сторони обвинувачення або інших осіб, не було.
Зазначила, що обізнана про вид та розмір покарання, яке їй буде призначено у випадку затвердження угоди, погоджується на нього, а також підтвердила, що усвідомлює правові наслідки призначення такого покарання.
Також обвинувачена підтвердила, що цілком розуміє наявність у неї права на повний судовий розгляд, у якому прокурор зобов`язаний довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, у вчиненні якого її обвинувачують; права мовчати, і факт мовчання не матиме для суду жодного доказового значення; права допитати під час судового розгляду свідків обвинувачення; права подати клопотання про виклик свідків і подати докази, що свідчать на її користь.
Підтвердила розуміння наслідків укладення та затвердження угоди, визначених у статті 473 КПК України, а також наслідки її невиконання, передбачені статтею 476 КПК України.
Просила суд затвердити угоду про визнання винуватості.
Обвинувачений ОСОБА_5 (в режимі відеоконференції) у судовому засіданні підтвердив, що усвідомлює суть висунутого йому обвинувачення, беззаперечно визнає вину у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення, не заперечує фактичних обставин, викладених в обвинувальному акті і в угоді про визнання винуватості. Підтвердив, що укладання угоди про визнання винуватості носить добровільний характер, а виконання взятих на себе за угодою зобов`язань є реальним. Скарги на дії, рішення чи бездіяльність слідчих і прокурорів під час досудового розслідування відсутні, жодного примусу, спрямованого на укладання угоди, з боку сторони обвинувачення або інших осіб, не було.
Зазначив, що обізнаний про вид та розмір покарання, яке йому буде призначено у випадку затвердження угоди, погоджується на нього, а також підтвердив, що усвідомлює правові наслідки призначення такого покарання.
Також обвинувачений підтвердив, що цілком розуміє наявність у нього права на повний судовий розгляд, у якому прокурор зобов`язаний довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, у вчиненні якого його обвинувачують; права мовчати, і факт мовчання не матиме для суду жодного доказового значення; права допитати під час судового розгляду свідків обвинувачення; права подати клопотання про виклик свідків і подати докази, що свідчать на його користь.
Підтвердив розуміння наслідків укладення та затвердження угоди, визначених у статті 473 КПК України, а також наслідки її невиконання, передбачені статтею 476 КПК України.
Просив суд затвердити угоду про визнання винуватості.
Обвинувачений ОСОБА_6 (в режимі відеоконференції) у судовому засіданні підтвердив, що усвідомлює суть висунутого йому обвинувачення, беззаперечно визнає вину у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення, не заперечує фактичних обставин, викладених в обвинувальному акті і в угоді про визнання винуватості. Підтвердив, що укладання угоди про визнання винуватості носить добровільний характер, а виконання взятих на себе за угодою зобов`язань є реальним. Скарги на дії, рішення чи бездіяльність слідчих і прокурорів під час досудового розслідування відсутні, жодного примусу, спрямованого на укладання угоди, з боку сторони обвинувачення або інших осіб, не було.
Зазначив, що обізнаний про вид та розмір покарання, яке йому буде призначено у випадку затвердження угоди, погоджується на нього, а також підтвердив, що усвідомлює правові наслідки призначення такого покарання.
Також обвинувачений підтвердив, що цілком розуміє наявність у нього права на повний судовий розгляд, у якому прокурор зобов`язаний довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, у вчиненні якого його обвинувачують; права мовчати, і факт мовчання не матиме для суду жодного доказового значення; права допитати під час судового розгляду свідків обвинувачення; права подати клопотання про виклик свідків і подати докази, що свідчать на його користь.
Підтвердив розуміння наслідків укладення та затвердження угоди, визначених у статті 473 КПК України, а також наслідки її невиконання, передбачені статтею 476 КПК України.
Просив суд затвердити угоду про визнання винуватості.
Захисник обвинувачених ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 - адвокат ОСОБА_9 підтримала угоди про визнання винуватості, наголосила на тому, що їх укладення є добровільними актами усіх сторін. Підтвердила, що захисник залучений до процесу укладання угод з моменту ініціювання, вона пояснила обвинуваченим істотні умови угоди та наслідки їх укладання. Правову кваліфікацію діяння ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 не оспорює, жодних скарг на дії слідчих та прокурорів під час досудового розслідування не має.
Захисник обвинуваченого ОСОБА_6 - адвокат ОСОБА_8 підтримав угоду про визнання винуватості, наголосив на тому, що її укладення є добровільним актом усіх сторін. Підтвердив, що захисник залучений до процесу укладання угоди з моменту ініціювання, він пояснив обвинуваченому істотні умови угоди та наслідки її укладання. Правову кваліфікацію діяння ОСОБА_6 не оспорює, жодних скарг на дії слідчих та прокурорів під час досудового розслідування не має.
V. Мотиви, з яких cуд виходив при вирішенні питання про відповідність угод вимогам законодавства при ухваленні вироку, а також положення законодавства, якими він керувався.
При вирішенні питання про затвердження угоди суд має встановити, що укладені сторонами угоди відповідають вимогам законодавства і відсутні підстави для відмови в їх затвердженні.
Дослідивши зміст угод про визнання винуватості, заслухавши думки прокурора, обвинувачених та їх захисників, суд дійшов таких висновків.
V.І. Щодо відповідності умов угоди вимогам КПК України та КК України.
Відповідно до частини 2 статті 469 КПК України Угода про визнання винуватості може бути укладена за ініціативою прокурора або підозрюваного чи обвинуваченого. Угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо: кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів (крім кримінальних проваджень щодо корупційних кримінальних правопорушень та кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією) (пункт 1 частини 4 статті 469 КПК України).
Санкція частини 4 статті 111-1 КК України, інкримінована обвинуваченим, передбачає покарання у виді штрафу до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п`яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п`ятнадцяти років та з конфіскацією майна.
За таких обставин в частині інкримінованого діяння угоди про визнання винуватості з обвинуваченими ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 не суперечать вимогам частини 2 статті 469 КПК України та пункту 1 частини 4 статті 469 КПК України щодо тяжкості кримінального правопорушення.
Пунктом 9 частини 2 статті 52 КПК України передбачено, що у разі укладення угоди про визнання винуватості участь захисника є обов`язковою та забезпечується з моменту ініціювання укладення угоди.
Судом встановлено, що угоди між прокурором та обвинуваченими складені та підписані 29.05.2025 у присутності їх захисників - адвокатів ОСОБА_9 та ОСОБА_8 , про що свідчить підписи останніх на тексті угод. Крім того, в судовому засіданні сторони підтвердили участь захисників з моменту ініціювання угоди.
Вимоги до змісту угоди про визнання винуватості закріплені у статті 472 КПК України. Суд встановив, що угоди про визнання винуватості відповідають формальним і змістовним вимогам, оскільки містять усі необхідні реквізити та обставини. Вони містить формулювання обвинувачення, правову кваліфікацію кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність. Сформульоване в угодах обвинувачення відображає істотні фактичні обставини, які є тотожними викладу обставин в обвинувальному акті і підтверджені в судовому засіданні обвинуваченими ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .
Суд встановив, що правова кваліфікація діяння обвинувачених ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 є правильною, що з`ясовано та підтверджено у судовому засіданні. Кримінально-правова оцінка суспільно-небезпечних дій обвинувачених, викладена в угодах, в цілому відповідає ознакам, встановленим у нормах кримінального закону.
У судовому засіданні обвинувачені ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 підтвердили кожну із обставин кримінального правопорушення, у вчиненні яких вони обвинувачуються, та які викладені в угодах та обвинувальному акті. У присутності захисників визнали свою винуватість у вчиненні інкримінованого їм злочину. Обвинувачені ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 та їх захисники в судовому засіданні погодилися з кваліфікацією діяння, зазначеного в обвинувальному акті і угодах.
В угодах зазначені обставини, які враховані прокурором при вирішенні питання про їх укладення, зокрема, характер і тяжкість вчиненого обвинуваченими кримінального правопорушення, наявність суспільного інтересу в забезпеченні швидкого досудового розслідування і судового провадження, викритті, виявленні чи припиненні більшої кількості кримінальних правопорушень.
Відтак невідповідності умов угод вимогам КПК України та КК України суд не встановив.
V.ІІ. Щодо відповідності умов угоди інтересам суспільства.
Відповідно до пункту 2 частини 7 статті 474 КПК України суд відмовляє у затвердженні угоди у разі невідповідності її умов інтересам суспільства.
Під суспільним інтересом у кримінальному процесі розуміють певні вигоди для всього суспільства, без задоволення яких неможливо забезпечити його всебічний, стабільний та демократичний розвиток. Вони визнані державою, забезпечені правом, а їх задоволення є гарантією існування і розвитку суспільства вцілому. У кримінальному провадженні суспільний інтерес загалом виражений в його завданнях, визначених статті 2 КПК України, та полягає у захисті особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охороні прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпеченні швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура. З урахуванням комплексності і неоднорідності завдань кримінального провадження, оцінюючи суспільний інтерес, Суд має встановити баланс між зацікавленістю обвинуваченого отримати м`якше покарання та запитом суспільства отримати від обвинуваченого щось на заміну такому пом`якшенню.
Укладення угод в цій категорії справ за рахунок зменшення процесуального навантаження на сторону обвинувачення і зміщення акцентів на інші провадження сприятиме запобіганню, виявленню чи припиненню більшої кількості кримінальних правопорушень.
Також у випадку постановлення судом рішення на підставі угод про визнання винуватості, умовами укладення яких є добровільність та беззастережне визнання особами своєї винуватості, значно прискорить і судовий розгляд. Адже обвинувачені не заперечують фактичних обставин кримінального правопорушення та їх юридичної оцінки. З юридичною оцінкою діянь також погоджуються захисники, які є спеціалістами у галузі права. Укладення і затвердження угод при дотриманні встановлених законом умов має наслідком скорочення часу досудового розслідування і судового розгляду справи, економію державних ресурсів і особистих ресурсів учасників провадження, зменшення навантаження на прокуратуру, адвокатуру та суди, в яких вивільнюється час і ресурс на виконання своїх завдань і функцій.
Затвердження угод забезпечить притягнення обвинувачених до відповідальності за вчинення кримінального правопорушення і їх виправлення. Зазначене сприятиме формуванню у обвинувачених і інших членів суспільства антикримінальної правосвідомості та усвідомлення невідворотності відповідальності за вчинені правопорушення.
З огляду на беззаперечне визнання обвинуваченими своєї винуватості вбачається недоцільним застосовування загального порядку кримінального провадження.
У свою чергу, характер та тяжкість інкримінованого обвинуваченим злочину, їх особи та ставлення до вчиненого, активне сприяння здійсненню досудовому розслідуванню і судовому розгляду вказує на їх бажання виправитись. Виправлення особи, що вчинила злочин, також відповідає суспільному інтересу, адже покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами (частина 2 статті 50 КК України).
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відповідність угод про визнання винуватості обвинуваченими ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 суспільному інтересу.
V.ІІІ. Щодо порушення умовами угод прав, свобод чи інтересів сторін або інших осіб.
Відповідно до пункту 3 частини 7 статті 474 КПК України під час перевірки угоди на відповідність вимогам законодавства суд також перевіряє чи не порушують умови угоди права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб.
Дослідивши зміст угод про визнання винуватості, заслухавши пояснення сторін кримінального провадження, суд встановив, що умови угод не порушують прав, свобод чи інтересів сторін або інших осіб. Умови угод не є невиправдано обтяжливими для жодної із сторін кримінального провадження.
V.ІV. Щодо добровільності укладення угод.
Відповідно до пункту 4 частини 7 статті 474 КПК України при вирішенні питання про наявність підстав для затвердження угоди суд має переконатися, що укладення угоди є добровільним. Будь-який примус зі сторони обвинувачення або третіх осіб, спрямований на укладення угоди, або інші обставини, які викликають сумнів у добровільності угоди, зумовлює відмову у її затвердженні судом.
Обвинувачені ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , а також їх захисники у судовому засіданні підтвердили добровільність укладення угод про визнання винуватості та спільну узгодженість усіх викладених у ній умов. Зазначили про відсутність зі сторони прокурора примусу, погроз, насильства, обіцянок чи впливу будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угодах. Жодних скарг на дії, рішення чи бездіяльність слідчих та прокурорів під час досудового розслідування, а також «претензій» до захисників в процесі здійснення захисту, обвинувачені не мають.
Прокурор також вказав на спільну узгодженість усіх викладених в угодах умов, підтвердивши добровільність їх укладення зі сторони обвинувачення.
З огляду на зазначене, а також відсутність будь-яких обставин, які б свідчили про укладення угод сторонами під будь-яким впливом, суд дійшов висновку, що їх укладення носить добровільний характер та не суперечить бажанню та волі сторін.
V.V. Щодо можливості виконання обвинуваченим взятих на себе за угодами зобов`язань.
Пункт 5 частини 4 статті 474 КПК України зобов`язує cуд перевірити угоду на предмет можливості виконання обвинуваченим взятих на себе за угодою зобов`язань.
За змістом угод обвинувачені ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 зобов`язалися беззастережно визнати свою винуватість в обсязі висунутого обвинувачення під час судового провадження. У судовому засіданні обвинувачені підтвердили обставини, викладені в обвинувальному акті, надали відповідні показання щодо себе, визнали свою винуватість та щиро розкаялися, а також підтвердили можливість виконання взятих на себе зобов`язання щодо пожертви на користь Збройних Сил України 200 000 (двісті тисяч) гривень.
На підставі викладеного, cуд дійшов висновку про можливість виконання взятих обвинуваченими на себе за угодами зобов`язань.
V.VІ. Щодо відповідності умов угод вимогам закону в частині призначення покарання.
За приписами статті 472 КПК України суттєвою умовою, яку має містити угода про визнання винуватості, є узгоджене сторонами угоди покарання. Відтак суд має перевірити узгоджене між прокурором та обвинуваченою покарання на предмет відповідності вимогам закону.
Частина 1 статті 65 КК України передбачає, що суд призначає покарання:
1) у межах, установлених у санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу, що передбачає відповідальність за вчинене кримінальне правопорушення, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 53 цього Кодексу;
2) відповідно до положень Загальної частини цього Кодексу;
3) враховуючи ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
У випадку затвердження вироком угоди про примирення або про визнання вини суд призначає покарання, узгоджене сторонами угоди.
Санкція частини 4 статті 111-1 КК України, інкримінованої ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , передбачає покарання у виді штрафу до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п`яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п`ятнадцяти років та з конфіскацією майна.
Відповідно зазначене кримінальне правопорушення згідно з приписами статті 12 КК України належить до нетяжких злочинів.
Сторони кримінального провадження узгодили покарання за частиною 4 статті 111-1 КК України у виді штрафу в розмірі 10 000 (десять тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з позбавленням права обіймати посади в державних органах влади та органах місцевого самоврядування строком на 10 (десять) років та без конфіскації майна на підставі ст. 69 КК України.
Частиною 5 статті 65 КК України передбачено, що у випадку затвердження вироком угоди про визнання винуватості суд призначає покарання, узгоджене сторонами угоди.
Відтак, оскільки умови угод про визнання винуватості, укладеної між прокурором та обвинуваченими, за участю захисників, їх форма та зміст відповідають вимогам КПК України, КК України, враховуючи вищезазначені обставини та дані про обвинувачених в сукупності з низкою пом`якшуючих обставин, суд вважає, за необхідне затвердити угоди про визнання винуватості та призначити обвинуваченим ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 узгоджене покарання у виді штрафу в розмірі 10 000 (десять тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170000 (сто сімдесят тисяч) гривень з позбавленням права обіймати посади в державних органах влади та органах місцевого самоврядування строком на 10 (десять) років та без конфіскації майна на підставі ст. 69 КК України.
На думку суду, узгоджене сторонами покарання за своїм видом та розміром відповідає характеру тяжкості вчиненого діяння та особі обвинувачених, а також загальним засадам призначення покарання, встановленим законом України про кримінальну відповідальність, і здатне забезпечити досягнення мети призначення покарання.
VІ. Інші питання, які вирішуються судом при ухваленні вироку на підставі угод.
Цивільний позов у цьому кримінальному провадженні не заявлявся.
Відповідно до обвинувального акта у кримінальному провадженні експерти не залучались.
Питання про відшкодування інших понесених процесуальних витрат стороною обвинувачення чи стороною захисту не піднімалось.
Речові докази у кримінальному провадженні відсутні.
Враховуючи те, що застосований запобіжний захід у вигляді застави відносно ОСОБА_4 не був порушений, підстав для звернення внесеної за неї застави в дохід держави судом не встановлено, враховуючи положення ч. 11 ст. 182 КПК України, суд вважає, що внесена сума застави у розмірі 3 028 000 (три мільйони двадцять вісім тисяч) гривень за обвинувачену ОСОБА_4 , підлягає поверненню заставодавцю ФОП ОСОБА_20 (код: НОМЕР_2 ).
Відповідно до ч. 4 ст. 174 КПК України суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна. Суд скасовує арешт майна, зокрема, у випадку виправдання обвинуваченого, закриття кримінального провадження судом, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації, не призначення судом покарання у виді конфіскації майна та/або незастосування спеціальної конфіскації, залишення цивільного позову без розгляду або відмови в цивільному позові.
Враховуючи, що судом не призначено покарання у виді конфіскації майна, суд приходить до висновку про необхідність скасування арештів майна, накладених ухвалами слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва, з огляду на закінчення розгляду у кримінальному провадженні.
Керуючись статтями 2, 12, 65-67, 111-1 Кримінального кодексу України, статтями 373-376, 469-475 Кримінального процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
Затвердити угоду від 29.05.2025 про визнання винуватості, укладену між прокурором третього відділу першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_10 та обвинуваченим ОСОБА_3 , за участі захисника ОСОБА_9 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024000000000886 від 18.07.2024.
На підставі угоди про визнання винуватості від 29.05.2025 обвинуваченого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 10 000 (десять тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 000 (сто сімдесят тисяч) гривень з позбавленням права обіймати посади в державних органах влади та органах місцевого самоврядування строком на 10 (десять) років та без конфіскації майна на підставі ст. 69 КК України.
Скасувати арешт майна, накладений ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 20.02.2025 у справі № 761/6709/25.
Затвердити угоду від 29.05.2025 про визнання винуватості, укладену між прокурором третього відділу першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_10 та обвинуваченою ОСОБА_4 , за участі захисника ОСОБА_9 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024000000000886 від 18.07.2024.
На підставі угоди про визнання винуватості від 29.05.2025 обвинувачену ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , визнати винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України та призначити їй покарання у виді штрафу в розмірі 10 000 (десять тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 000 (сто сімдесят тисяч) гривень з позбавленням права обіймати посади в державних органах влади та органах місцевого самоврядування строком на 10 (десять) років та без конфіскації майна на підставі ст. 69 КК України.
Повернути заставу в розмірі 3 028 000 (три мільйони двадцять вісім тисяч) гривень, визначену ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 18.01.2025 (справа 761/2503/25), заставодавцю ФОП ОСОБА_20 (код: НОМЕР_2 ).
Скасувати арешт майна, накладений ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 20.02.2025 у справі № 761/6706/25.
Затвердити угоду від 29.05.2025 про визнання винуватості, укладену між прокурором третього відділу першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_10 та обвинуваченим ОСОБА_5 , за участі захисника ОСОБА_9 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024000000000886 від 18.07.2024.
На підставі угоди про визнання винуватості від 29.05.2025 обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 10 000 (десять тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 000 (сто сімдесят тисяч) гривень з позбавленням права обіймати посади в державних органах влади та органах місцевого самоврядування строком на 10 (десять) років та без конфіскації майна на підставі ст. 69 КК України.
Скасувати арешт майна, накладений ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 20.02.2025 у справі № 761/6693/25.
Затвердити угоду від 29.05.2025 про визнання винуватості, укладену між прокурором третього відділу першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_10 та обвинуваченим ОСОБА_6 , за участі захисника ОСОБА_8 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024000000000886 від 18.07.2024.
На підставі угоди про визнання винуватості від 29.05.2025 обвинуваченого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 10 000 (десять тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 000 (сто сімдесят тисяч) гривень з позбавленням права обіймати посади в державних органах влади та органах місцевого самоврядування строком на 10 (десять) років та без конфіскації майна на підставі ст. 69 КК України.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав, передбачених статтею 394 КПК України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Шевченківський районний суд міста Києва до Київського апеляційного суду.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, вирок, якщо його не було скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Роз`яснити учасникам провадження, що згідно з положеннями статті 476 КПК України у разі невиконання угоди про примирення або про визнання винуватості потерпілий чи прокурор відповідно мають право звернутися до суду, який затвердив таку угоду, з клопотанням про скасування вироку. Клопотання про скасування вироку, яким затверджена угода, може бути подано протягом встановлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення відповідного кримінального правопорушення.
Умисне невиконання угоди є підставою для притягнення особи до відповідальності за ст. 389-1 КК України.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2025 |
Оприлюднено | 28.07.2025 |
Номер документу | 129093564 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти основ національної безпеки України Колабораційна діяльність |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Чайка О. С.