Господарський суд миколаївської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
================================================================
УХВАЛА
про закриття підготовчого провадження
та призначення справи до судового розгляду по суті
23 липня 2025 року Справа № 915/205/25
м. Миколаїв.
Господарський суд Миколаївської області,
головуючий суддя Коваль С.М.,
за участі секретаря судового засідання Табачної О.С.,
Представники сторін у судове засідання не з`явились;
В судовому засіданні приймає участь прокурор Бескровна І.І.
розглянувши у підготовчому засіданні справу № 915/205/25
За позовом керівника Вознесенської окружної прокуратури Миколаївської області,
пров. Костенка, 2, м. Вознесенськ, Миколаївська область;
в інтересах держави
в особі Миколаївської обласної державної адміністрації (Миколаївської обласної військової адміністрації), вул. Адміральська, 22, м.Миколаїв;
до 1. Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, 54034, м.Миколаїв, пр. Миру, 34, e-mail: mykolaiv@land.gov.ua;
2. Веселинівська селищна рада, 57001, Миколаївська область, смт. Веселинове, вул. Мозолевського, 14, e-mail: vasselrada @land.gov.ua;
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача: Державне спеціалізоване господарське підприємство ЛІСИ України, 01601, вул. Руставелі Шота, буд. 9 А, м.Київ;
про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні земельною ділянкою державного лісового фонду шляхом визнання незаконими і скасування наказів, скасування державної реєстрації земельної ділянки., -
В С Т А Н О В И В:
Керівником Вознесенської окружної прокуратури Миколаївської області (далі - прокурор) в інтересах держави в особі Миколаївської обласної державної адміністрації (Миколаївської обласної військової адміністрації) пред`явлено позов до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області та Веселинівської селищна рада з такими вимогами:
1. Усунути перешкоди державі в особі Миколаївської обласної державної адміністрації (ЄДРПОУ 00022579) у користуванні та розпорядженні землями лісогосподарського призначення шляхом визнання незаконним і скасування наказу Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області від 27.06.2018 № 4213/0/14-18-СГ Про затвердження документації із землеустрою, зі змінами, внесеними наказом ГУ ДГК в області від 12.07.2018 № 4447/0/14-18, в частині затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель, на підставі якої сформована земельна ділянка з кадастровим номером 4821755100:06:000:0060 площею 69 га;
2. Усунути перешкоди державі в особі Миколаївської обласної державної адміністрації (ЄДРПОУ 00022579) у користуванні та розпорядженні землями лісогосподарського призначення шляхом визнання незаконним і скасування наказу Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області від 26.09.2018 № 6517/0/14-18-СГ Про передачу земельних ділянок державної власності у комунальну власність в частині надання територіальній громаді сіл в особі Веселинівської селищної ради Веселинівського району Миколаївської області у комунальну власність земельної ділянки з кадастровим номером 4821755100:06:000:0060 площею 69 га (№ 97 Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, що передаються у комунальну власність Веселинівської селищної об`єднаної територіальної громади, що є додатком до акту приймання-передачі земель від 27.09.2018 та наказу Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області від 26.09.2018 № 6517/0/14-18-СГ), зі скасуванням вчиненої 23.10.2018 у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державної реєстрації права власності Веселинівської селищної територіальної громади Веселинівського району (код ЄДРПОУ 04376044);
3. Усунути перешкоди державі в особі Миколаївської обласної державної адміністрації (ЄДРПОУ 00022579) у користуванні та розпорядженні землями лісогосподарського призначення шляхом визнання незаконним і скасування рішення Веселинівської селищної ради від 11.10.2018 № 56 Про прийняття у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення згідно переліку в частині прийняття у комунальну власність Веселинівської селищної ради (код ЄДРПОУ 04376044) земельної ділянки га з кадастровим номером 4821755100:06:000:0060 площею 69 га.
4. Усунути перешкоди державі в особі Миколаївської обласної державної адміністрації (ЄДРПОУ 00022579) у користуванні та розпорядженні земельною ділянкою лісогосподарського призначення шляхом скасування вчиненої 27.08.2020 у Державному земельному кадастрі державної реєстрації земельної ділянки з кадастровим номером 4821755100:06:000:0113 площею 51,9313 га.
5. Стягнути з відповідачів на користь позивача сплачений судовий збір за подачу позову.
На обґрунтування позову прокурор зазначив, що спірна земельна ділянка належить до земель державного лісового фонду та з постійного користування Державне спеціалізоване господарське підприємство ЛІСИ України уповноваженою на те особою не вилучалася, тому відповідні накази та державна реєстрація є незаконними і підлягають скасуванню.
За такими вимогами 14.02.2025 прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Ураховуючи, що судом здійснено дії передбачені статтею 182 Господарського процесуального кодексу України необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті, суд вважає можливим закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті на 10.09.2025 о 13 год. 00 хв.
Керуючись ст.ст. 182, 185, 234 ГПК України, суд,
У Х В А Л И В:
1. Закрити підготовче провадження у справі.
2. Справу № 915/205/25 призначити до судового розгляду по суті на 10.09.2025 о 13 год. 00 хв.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м. Миколаїв, вул. Олексія Вадатурського (Фалєєвська), 14.
3.Явка учасників справи в судове засідання не є обов`язковою.
4. Повідомити учасників справи про можливість подати процесуальні документи (заяви, клопотання, скарги, відзиви тощо), на електронну адресу суду (inbox@mk.arbitr.gov.ua), через особистий кабінет в системі "Електронний суд".
З урахуванням воєнного стану в Україні, звернути увагу учасників справи на можливості розгляду справи за відсутності їх представників за наявними у справі матеріалами, у разі подання відповідного клопотання відповідно до ч.3 ст. 196 Господарського процесуального кодексу України.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://mk.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, проте заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя С.М. Коваль.
| Суд | Господарський суд Миколаївської області |
| Дата ухвалення рішення | 23.07.2025 |
| Оприлюднено | 29.07.2025 |
| Номер документу | 129111958 |
| Судочинство | Господарське |
| Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них щодо припинення права користування земельною ділянкою, з них щодо визнання незаконним акта, що порушує право користування земельною ділянкою, з них щодо усунення порушення прав власника |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Коваль С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні