Ухвала
від 15.12.2010 по справі 4/473(10/475-08)-6/674
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ С УД УКРАЇНИ

УХВАЛА

15 грудня 2010 р. № 4/473(10/475-08)-6/674

Вищий господарсь кий суд України у складі коле гії суддів :

головуючий суддя Муравйов О.В.

судді Кривда Д.С.

Полянський А.Г.

розглянувши

касаційну скаргу ДПІ у м. Суми

на ухвалу Київського апеляц ійного

господарського суду від 17.08.2 010 р.

у справі № 4/473(10/475-08)-6/674 Господарського суду

м. Києва

за позовом ДПІ у м. Суми

до Сумської обласної держав ної адміністрації

Треті особи 1. Міністерство фі нансів України

2. Головне управлі ння Державного казначейства в Сумській області

3. Головне фінансо ве управління Сумської облас ної державної адміністрації

про стягнення 775 015,95 грн.

в с т а н о в и в :

Подана касаційна с карга ДПІ у м. Суми не мож е бути прийнята до розгляду В ищим господарським судом Укр аїни, оскільки вона не відпов ідає вимогам розділу ХІІ1 Гос подарського процесуального кодексу України /далі - ГПК У країни/ з наступних підстав.

Відповідно до ст. 110 Господа рського процесуального коде ксу України, касаційна скарг а може бути подана протягом д вадцяти днів з дня набрання р ішенням місцевого господарс ького суду чи постановою апе ляційного господарського су ду законної сили.

Частиною 1 ст. 53 ГПК Украї ни передбачено право господа рського суду за заявою сторо ни, прокурора чи зі своєї ініц іативи визнати причину проп уску встановленого законом п роцесуального строку поважн ою і відновити пропущений ст рок. При цьому Господарський процесуальний кодекс Україн и не пов' язує право суду від новити пропущений строк з пе вним колом обставин, що сприч инили пропуск строку. Отже, у к ожному випадку суд з урахува нням конкретних обставин про пуску строку оцінює доводи, щ о наведені на обґрунтування

клопотання про його відно влення, та робить мотивовани й висновок щодо поважності ч и не поважності причин пропу ску строку.

Клопотання чи заява про в ідновлення процесуального с троку повинна містити роз' я снення причин пропуску і під стави, з яких заявник вважає ц і причини поважними. В клопот анні чи заяві повинні бути до кази того, що здійснити відпо відні процесуальні дії у виз начений строк у заявника не б уло можливості.

Позивачем було подано каса ційну скаргу з порушенням вс тановленого законом процесу ального строку.

В заяві про поновлення проц есуального строку, позивач з азначав, що ним був пропущени й процесуальний строк, оскіл ьки касаційна скарга була по милково направлена до Харків ського апеляційного адмініс тративного суду.

Зазначене свідчить, що при п одачі касаційної скарги, чер ез власну недбалість, заявни ком було порушено норми проц есуального права, дотримання яких є обов' язковим для всі х учасників процесу.

Із змісту клопотання не вб ачається існу вання жодних п ерешкод, які б позбавляли ска ржника можливості подати сво єчасно та належно оформленою первісну касаційну скаргу.

Наведені у клопотанні прич ини пропуску процесуального строку не можуть вважатись п оважними в розумінні наведе ної норми.

Врахувавши положення ст. с т. 43, 53 ГПК України, не визнавши п ричини пропуску встановлено го законом процесуального ст року для подання касаційної скарги поважними, колегія су ддів відмовляє в задоволенні заявленого клопотання про в ідновлення цього строку.

Враховуючи викладене, керу ючись ст. ст. 53, 86, 110, п. 5 ч. 1 ст. 1113 ГПК У країни, суд

у х в а л и в:

Відмовити ДПІ у м. Сум и в задоволенні клопотання п ро відновлення пропущеного п роцесуального строку для под ання касаційної скарги.

Касаційну скаргу ДПІ у м. Су ми повернути заявнику.

Головуючий суддя Муравйов О.В.

Судді Кривда Д.С.

Пол янський А.Г.

СудВищий господарський суд України
Дата ухвалення рішення15.12.2010
Оприлюднено24.12.2010
Номер документу12984232
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —4/473(10/475-08)-6/674

Ухвала від 15.12.2010

Господарське

Вищий господарський суд України

Полянський А.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні