Герб України

Ухвала від 04.09.2025 по справі 908/2373/25

Господарський суд запорізької області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

номер провадження справи 6/124/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

04.09.2025 Справа № 908/2373/25

м.Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Федько О.А.,

за участю секретаря судового засідання Краснікової С.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в загальному позовному провадженні справу № 908/2373/25

за позовом: Комунального підприємства «ВИРОБНИЧЕ РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ЖИТЛОВЕ ОБ`ЄДНАННЯ №7» (69032, м. Запоріжжя, пр. Металургів, буд. 11)

до відповідача: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Департамент комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради (69105, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 206)

про розірвання договору оренду нежитлового приміщення та звільнення частини нежитлового приміщення,

за участю представників сторін:

від позивача Золотько О.І. (самопредставництво), довіреність № 01 від 03.01.2025;

від відповідача не з`явився;

від третьої особи - не з`явився;

вільний слухач - ОСОБА_2 ,

УСТАНОВИВ:

04.08.2025 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява (вх. № 2599/08-07/25) Комунального підприємства «ВИРОБНИЧЕ РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ЖИТЛОВЕ ОБ`ЄДНАННЯ №7» до відповідача: ОСОБА_1 про:

- розірвання договору оренди від 01.10.2003 № 486/6 нежитлового приміщення по АДРЕСА_2 укладеного між Департаментом комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради (Орендодавець), комунальним підприємством «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об`єднання №7» (Балансоутримувач) та фізичною особою-підприємцем Долматовим Сергієм Дмитровичем (Орендар).

- звільнення частини нежитлового приміщення VІІ першого поверху (літ.А, А) загальною площею 72,5 кв.м за адресою: м. Запоріжжя, по вул. Новгородській (Сорочинська), будинок 4а, шляхом виселення ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , АДРЕСА_3 ) на користь Комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об`єднання № 7» (код ЄДРПОУ 05478717, 69032, м. Запоріжжя, пр. Металургів, буд.11).

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу від 04.08.2025, здійснено автоматизований розподіл судової справи між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/2372/25 та визначено до розгляду судді Федько О.А.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 08.08.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 908/2373/25, присвоєно справі номер провадження 6/124/25, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 04.09.2025 об 10 год. 30 хв.

У підготовче засідання 04.09.2025 з`явилась представниця позивача. Відповідач до суду не з`явився. Ухвала суду від 08.08.2025 у зв`язку з відсутністю зареєстрованого електронного кабінету направлена відповідачеві у паперовому вигляді листом з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення на його адресу, яка значиться в Єдиному державному демографічному реєстрі: 69041, м. Запоріжжя, вул. Сергія Синенка, буд. 65 А, кв. 1. та повернута 25.08.2025 до суду відділенням поштового зв`язку з відміткою «за закінченням терміну зберігання».

Представник третьої особи з належним чином оформленими документами на підтвердження повноважень до суду не з`явився. При цьому в судовому засіданні була присутня Голосова С.І. на підставі довіреності № 02/01/01-10 від 20.08.2025 (не є адвокатом).

Частинами першою, другою статті 58 ГПК України визначено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник. При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.

Поряд із цим відповідно до частини третьої статті 56 ГПК України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Формулювання частини третьої статті 56 ГПК України дозволяє зробити висновок про те, через яких осіб можливе самопредставництво юридичної особи, а також про те, що окрім керівника і члена виконавчого органу такими особами можуть бути також інші особи, уповноважені діяти від імені юридичної особи відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту).

Особа, через яку юридична особа діє на засадах самопредставництва, має підтвердити суду цей свій статус.

Ураховуючи, що справа №908/2373/25 не є малозначною, а розглядаєтся в порядку загального позовного провадження, Голосова С.І. не надала суду належних документів для підтвердження своїх повноважень, а саме брати участь в судовому засіданні шляхом самопредставництва юридичної особи, тому суд не допустив до участі в судовому засіданні вказану особу в якості представника третьої особи.

Згідно п. 3 ч. 2 ст. 183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього кодексу не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Беручи до уваги першу неявку в судове засідання відповідача, дотримуючись принципу рівності та змагальності сторін, суд відкладає підготовче засідання на 30.09.2025 о 12 год. 00 хв. та визнає явку сторін обов`язковою.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 182, 183, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Підготовче засідання відкласти на 30.09.2025 о 12 год. 00 хв., яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, буд. 4, корпус 1.

Номер зали судового засідання буде повідомлено додатково - відповідна інформація розміщується в день судового засідання на інформаційному стенді списків справ, призначених до розгляду, розташованому на першому поверсі приміщення суду (1 корпус).

2. Викликати учасників справи в судове засідання. Явку в судове засідання уповноважених представників сторін визнати обов`язковою.

При направленні в судове засідання уповноважених представників учасників справи, останнім мати при собі відповідно до ст. 56, 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників (статут, положення, трудовий договір, довіреність, ордер).

3. Примірник даної ухвали направити учасникам справи.

Повідомити відповідача про розгляд справи шляхом розміщення оголошення на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет (https://zp.arbitr.gov.ua/sud5009/

Отримати інформацію про стан розгляду справи можливо на офіційному вебпорталі Судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud5009. Ознайомитись з процесуальними документами у справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.

Ухвала підписана 04.09.2025.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя О.А. Федько

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення04.09.2025
Оприлюднено05.09.2025
Номер документу129960271
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них про комунальну власність, з них щодо оренди

Судовий реєстр по справі —908/2373/25

Ухвала від 30.09.2025

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Федько О.А.

Ухвала від 04.09.2025

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Федько О.А.

Ухвала від 08.08.2025

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Федько О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні