552/7-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16тел. 230-31-77
ПОСТАНОВА
Іменем України
"20" грудня 2006 р. Справа № 552/7-06
11 год. 55 хв. м.Київ, вул.Комінтерну, 16
(зал судових засідань №205)
Господарський суд Київської області у складі головуючого судді Бабенка К.А. при секретарі Лялюк І.З. розглянув матеріали справи
за позовом управління пенсійного фонду України в м. Борисполі, м. Бориспіль
до Бориспільського гаражного кооперативу „Мотор”, м. Бориспіль
про стягнення 510 грн.
за участю представників сторін:
від позивача: Лескова М.В. (дов. №6782 від 20.12.2006р.);
від відповідача: не з'явився.
Суть спору:
до господарського суду Київської області звернулось управління пенсійного фонду України в м. Борисполі, м. Бориспіль з позовною заявою до Бориспільського гаражного кооперативу „Мотор”, м. Бориспіль про стягнення 510 грн.
Ухвалою про відкриття провадження в адміністративній справі від 04.12.2006р. її розгляд призначено на 20.12.2006р. (а.с. 1).
Відповідач в судове засідання, яке відбулось 20.12.2006р. свого представника не направив, проте надіслав телеграму про відкладення розгляду справи, в зв'язку з хворобою його представника.
Однак, відповідно до частини першої ст. 56 КАС України сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника. А згідно частини другої ст. 58 цього Кодексу повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду особи, інтереси якої вони представляють. Крім того, частиною третьою цієї статті передбачено, що довіреність від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноважено на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації. А відповідно до ст. 246 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. № 435-IV, довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами, та скріплюється печаткою цієї юридичної особи.
Тобто, відповідач не був позбавлений права направити для представництва його інтересів в суді іншого представника надавши йому на це довіреність або законних представників з підтверджуючими документами займаних ними посад.
Тому, в зв'язку з тим, що необхідних для вирішення спору доказів наявних в матеріалах справи достатньо, господарський суд повідомляв належним чином відповідача про дату, час і місце судового розгляду, згідно з п. 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Вищого господарського суду України від 10.12.2002р. за №75 і це підтверджується журналом вихідної кореспонденції канцелярії господарського суду Київської області, відповідною відміткою на копії повістки та повідомленням про вручення поштового відправлення, наявних в матеріалах справи, справа розглядається без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд
встановив:
Відповідно до п. 1 частини першої ст. 14 та частини першої ст. 15 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-VI (далі –Закону) відповідач є платником страхових внесків.
Згідно з п. п. 3, 4 ст. 18 Закону страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.
Згідно з п. 6 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до Інструкції “Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України”, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003, платники зобов'язані сплачувати до Пенсійного фонду України відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені чинним законодавством.
Як зазначає позивач, відповідач не подавав до органів Пенсійного фонду звітність про нараховані до сплати страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п. 5 частини дев'ятої ст. 106 Закону за неподання, несвоєчасне подання відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, територіальними органами Пенсійного фонду, нараховується штраф залежно від строку затримки платежу.
На підставі вищевикладеного, позивачем 04.07.2006р. та 29.08.2006р. прийняті рішення №290 та №400 про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку зобов'язання зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на загальну суму 510 грн. (а.с. 7, 9).
Відповідно до частини першої ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення. А згідно частини першої ст. 69 цього Кодексу доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Враховуючи викладене вище та те, що відповідач в судове засідання не з'явився, заперечень щодо суми заборгованості перед позивачем і доказів її відсутності не надав, господарський суд задовольняє позовні вимоги повністю та стягує з відповідача на користь позивача 510 грн. заборгованості зі слати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до частини четвертої ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного та керуючись п. 1 частини першої ст. 14, частиною першої ст. 15, п. п. 3, 4 ст. 18, п. 6 ст. 20, п. 5 частини дев'ятої ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-VI; п. 4 частини першої ст. 17, частиною першою ст. 69, частиною першою ст. 71, частиною четвертою ст. 94, ст. 163, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
постановив:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Бориспільського гаражного кооперативу „Мотор” (ЗКПО 22204967) на користь управління пенсійного фонду України в м. Борисполі (ЗКПО 19422956) –510 грн. заборгованості зі слати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
3. Копію даної Постанови направити відповідачу.
Дану Постанову може бути оскаржено у 10-денний термін або у 20-денний термін після подання в 10-денний термін заяви про апеляційне оскарження.
Дана Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного терміну на подання заяви про апеляційне оскарження, апеляційної скарги у разі їх не подання або після закінчення 20-денного терміну після подання заяви про апеляційне оскарження у випадку неподання апеляційної скарги, або після закінчення апеляційного розгляду скарги і залишення її без задоволення, а Постанови суду –без змін.
Суддя Бабенко К. А.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2006 |
Оприлюднено | 30.01.2008 |
Номер документу | 1301428 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Бабенко К.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні