Постанова
від 15.02.2007 по справі 9/20-ап-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

9/20-АП-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

15.02.2007                                                           Справа № 9/20-АП-07

м.Херсон, зал судового засідання №322, 10  год. 25 хв.

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Ребристої С. В. при секретарі Вецало М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу              

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Бериславському районі, м.Берислав Херсонської області

до Відкритого акціонерного товариства "Наддніпрянський", с.Нові Каїри Бериславського району Херсонської області  

про  стягнення 658 грн. 49 коп.

за участю представників сторін:  

від позивача: не прибув

від відповідача: не прибув

Суть спору: Позивач  звернувся до суду з позовною заявою в якій просить стягнути з відповідача (ВАТ “Наддніпрянський”) заборгованість по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 658 грн. 49 коп.

Представник позивача в судове засідання не прибув.

       Відповідач відзиву на позовну заяву не надав, у  судові засідання по справі не прибув, про причини своєї неявки суд жодним чином не інформував, не зважаючи на ті обставини, що він був належним чином повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання.

    За таких обставин розгляд справи здійснюється за наявними в ній доказами відповідно до  ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України.

         Дослідивши матеріали справи, суд

        В С Т А Н О В И В:

          

          ВАТ “Наддніпрянський”          зареєстровано в УПФУ в Бериславському районі і є платником страхових внесків відповідно до ст.ст.14, 15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

   Згідно п.6 ст.20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхувальник зобов'язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

    Станом на 21.11.2006р., згідно звітних даних ф.23 за жовтень 2006р. (арк. справи № 10) відповідач має заборгованість по сплаті страхових внесків перед УПФУ  в Бериславському районі в сумі 658 грн. 49 коп.

  Статтею 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” встановлено відповідальність страхувальників.

   Так, згідно п.1, п.2 ст. 106 зазначеного Закону, у разі виявлення своєчасно несплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах визначених даною статтею Закону.

       Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою ст. 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням  фінансових санкцій.

  У разі несплати сум страхових внесків органи Пенсійного фонду надсилають страхувальнику який має недоїмку, вимогу про її сплату. Відповідач борг не сплатив, тому 21.11.06р. позивачем відповідачу було виставлено вимогу про сплату боргу № Ю264У  від 21.11.2006р., на суму 658 грн. 49 коп. (арк. справи №8).

   Згідно положень п.3 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” протягом 10 робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

    У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.  

       Відповідно до ст. 5 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

      Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог і визнав їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі –658 грн. 49 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.71, 94, 98, 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

                                                   ПОСТАНОВИВ :

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з відкритого акціонерного товариства “Наддніпрянський”, Херсонська область,  Бериславський район, с.Нові Каїри, вул. Бархутова, б. 75 (р/рахунок 26005060100410 ХФ КБ “Приватбанк”, МФО 352479, код ЄДРПОУ 00413682) на користь Управління Пенсійного фонду України в Бериславському  районі,  Херсонська область, м. Берислав, вул. 1 Травня, 111 (р/рахунок 2560031354812 Новокаховське відділення Ощадбанку № 7789, МФО 342241, код 21306648) борг в сумі 658 грн. 49 коп.

Постанова набирає  законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду  першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.

   Заява про  апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України –з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про  апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                  С.В. Ребриста

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення15.02.2007
Оприлюднено30.01.2008
Номер документу1301613
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —9/20-ап-07

Постанова від 15.02.2007

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ребриста С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні