Герб України

Ухвала від 10.09.2025 по справі 320/44442/25

Київський окружний адміністративний суд

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

10 вересня 2025 року Київ № 320/44442/25

Суддя Київського окружного адміністративного суду Парненко В.С., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Первинної профспілкової організації Львівської обласної клінічної лікарні вільної профспілки медичних працівників України, Громадської організації "За Львівську обласну клінічну лікарню", ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі за позовною заявою Первинної профспілкової організації Львівської обласної клінічної лікарні вільної профспілки медичних працівників України, Громадської організації "За Львівську обласну клінічну лікарню", ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, третя особа: Міністерство охорони здоров`я України про визнання протиправним та скасування розпорядження від 13.05.2025 №462-р,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулася Первинна профспілкова організація Львівської обласної клінічної лікарні вільної профспілки медичних працівників України, Громадська організація "За Львівську обласну клінічну лікарню", ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України, третя особа - Міністерство охорони здоров`я України про визнання протиправним та скасування розпорядження від 13.05.2025 №462-р.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу № 320/44442/25 передано на розгляд судді Київського окружного адміністративного суду Парненко В.С.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08.09.2025 відмовлено у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Первинної профспілкової організації Львівської обласної клінічної лікарні вільної профспілки медичних працівників України, Громадської організації "За Львівську обласну клінічну лікарню", ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, третя особа: Міністерство охорони здоров`я України про визнання протиправним та скасування розпорядження від 13.05.2025 №462-р.

Відмова у відкритті провадження обумовлена тим, що відповідно до даних програми "Діловодство спеціалізованого суду" позивачами подано аналогічну позовну заяву до цього самого відповідача з тим самим предметом та за однакових підстав, якій присвоєно №320/41722/25 (суддя Жук Р.В.).

Судом встановлено, що одночасно з пред`явленням позовної заяви позивачами подано заяву про забезпечення позову, з приводу чого суд зазначає наступне.

Кодекс адміністративного судочинства України (далі КАС України) не регламентує дії суду у випадку надходження заяви про забезпечення позову одночасно з пред`явленням позову, але якщо у відкритті провадженні на підставі такого позову було відмовлено.

Однак, частиною 8 статті 157 КАС України регламентовано, що заходи забезпечення позову, вжиті судом до подання позову, скасовуються судом також у разі:

1) неподання заявником відповідної позовної заяви згідно з вимогами частини другої статті 153 цього Кодексу; 2) повернення позовної заяви; 3) відмови у відкритті провадження у справі.

З системного аналізу зазначених норм КАС України слідує висновок, що заява про забезпечення позову подана одночасно з пред`явленням позову може бути розглянута у випадку відкриття провадження в адміністративній справі за таким позовом, оскільки лише в такому випадку буде дотримано припис частини 1 статті 154 КАС України щодо розгляду такої заяви судом, у провадженні якого перебуває справа.

За такого правового регулювання, суд вважає за необхідне застосувати положення частини 3 статті 166 КАС України, відповідно до якої заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Враховуючи наведене, у зв`язку з тим, що ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08.09.2025 відмовлено у відкритті провадження в адміністративній справі №320/44442/25 на підставі пункту 4 частини 1 статті 170 КАС України, суд приходить до висновку, що заяву Первинної профспілкової організації Львівської обласної клінічної лікарні вільної профспілки медичних працівників України, Громадської організації "За Львівську обласну клінічну лікарню", ОСОБА_1 про забезпечення позову, подану одночасно з пред`явленням позовної заяви слід повернути заявникам без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись статтями 152, 153, 154, 166, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

у х в а л и в:

Заяву Первинної профспілкової організації Львівської обласної клінічної лікарні вільної профспілки медичних працівників України, Громадської організації "За Львівську обласну клінічну лікарню", ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі №320/44442/25, подану одночасно з пред`явленням позовної заяви, - повернути заявникам без розгляду.

Копію ухвали про повернення заяви надіслати заявникам.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

СуддяПарненко В.С.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.09.2025
Оприлюднено15.09.2025
Номер документу130170084
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —320/44442/25

Ухвала від 10.09.2025

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Парненко В.С.

Ухвала від 08.09.2025

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Парненко В.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні