Герб України

Ухвала від 15.09.2025 по справі 910/16974/23

Господарський суд міста києва

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

15.09.2025Справа № 910/16974/23

Господарський суд міста Києва у складі судді Грєхової О.А., розглянувши позовну заяву третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору - Служби безпеки України

у справі № 910/16974/23

за позовом Смарт інвестментс (Сайпрус) ЛТД (Smart Investments (CY) LTD)

до Міністерства юстиції України

третя особа без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Служба безпеки України

треті особи без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача ОСОБА_1 , ПРОТЕАС ТРАСТІС ЛТД (PROTEAS TRUSTEES LTD), ПРОТЕАС ТРАСТІ СЕРВІСЕС ЛТД (PROTEAS TRUSTEE SERVICES LTD); ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІДЖИ ТРЕЙД", Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІДЖИ АГРО", Товариство з обмеженою відповідальністю "КОЛУМБУС", Товариство з обмеженою відповідальністю "УРБАН АКТІВІТІ", Товариство з обмеженою відповідальністю "МАДЕРА ДЕВЕЛОПМЕНТ", Товариство з обмеженою відповідальністю "ІСТ СОЛЮШН ГРУП", Товариство з обмеженою відповідальністю "СМАРТ ВИДОБУТОК", Товариство з обмеженою відповідальністю "СМАРТ ГРАНІТ", Товариство з обмеженою відповідальністю "НАВАЛЬ ПАРК", Товариство з обмеженою відповідальністю "ПОРТ ОЧАКІВ", Товариство з обмеженою відповідальністю "ОЧАКІВ ПАРК", Товариство з обмеженою відповідальністю "НАВАЛЬ ЛОГІСТІК", Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОРГОВО-ФІНАНСОВА ФІРМА "САНТИС", Товариство з обмеженою відповідальністю "СМАРТ-ЛІЗИНГ", Товариство з обмеженою відповідальністю "КІ ПРОПЕРТІ", Товариство з обмеженою відповідальністю "АКУС", Товариство з обмеженою відповідальністю "МОДУС КАПІТАЛ", Товариство з обмеженою відповідальністю "СМАРТ ЕКСПЕРТ ЮКРЕЙН", Товариство з обмеженою відповідальністю "МІЖРЕГІОНАЛЬНА ПЕЛЕТНА КОМПАНІЯ", Товариство з обмеженою відповідальністю "ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ", Товариство з обмеженою відповідальністю "ФЕСТЛАНД", Товариство з обмеженою відповідальністю "ІНВЕСТ 2018", Товариство з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ ПОЛІТРЕЙД", Товариство з обмеженою відповідальністю "НАВИ", Товариство з обмеженою відповідальністю "БС ПРОПЕРТІ", Товариство з обмеженою відповідальністю "КОРСУНЬ ЛОГІСТІКС", Товариство з обмеженою відповідальністю "ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД "СМАРТ", Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕЙРКРАФТ ГРУП", Товариство з обмеженою відповідальністю "АЗОВ ПЕТРОЛЕУМ ЛЛС", Товариство з обмеженою відповідальністю "СОТОН", Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІДЖИ ПРОДАКШН", Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІДЖИ ФАРМІНГ" та Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРОМ МІНЕРАЛС"

про визнання незаконним та скасування в частині наказу Міністерства юстиції України № 1562/5 від 02.05.2023.

ВСТАНОВИВ:

Смарт інвестментс (Сайпрус) ЛТД (Smart Investments (CY) LTD) звернулось до Господарського суду міста Києва із позовними вимогами до Міністерства юстиції України про визнання незаконним та скасування в частині наказу Міністерства юстиції України № 1562/5 від 02.05.2023.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.02.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 29.04.2024 залучено до участі у справі Службу безпеки України в якості третьої особи без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.07.2024 залучено до участі у справі ОСОБА_1 , ПРОТЕАС ТРАСТІС ЛТД (PROTEAS TRUSTEES LTD), ПРОТЕАС ТРАСТІ СЕРВІСЕС ЛТД (PROTEAS TRUSTEE SERVICES LTD), ОСОБА_13 ОСОБА_14, ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІДЖИ ТРЕЙД", Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІДЖИ АГРО", Товариство з обмеженою відповідальністю "КОЛУМБУС", Товариство з обмеженою відповідальністю "УРБАН АКТІВІТІ", Товариство з обмеженою відповідальністю "МАДЕРА ДЕВЕЛОПМЕНТ", Товариство з обмеженою відповідальністю "ІСТ СОЛЮШН ГРУП", Товариство з обмеженою відповідальністю "СМАРТ ВИДОБУТОК", Товариство з обмеженою відповідальністю "СМАРТ ГРАНІТ", Товариство з обмеженою відповідальністю "НАВАЛЬ ПАРК", Товариство з обмеженою відповідальністю "ПОРТ ОЧАКІВ", Товариство з обмеженою відповідальністю "ОЧАКІВ ПАРК", Товариство з обмеженою відповідальністю "НАВАЛЬ ЛОГІСТІК", Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОРГОВО-ФІНАНСОВА ФІРМА "САНТИС", Товариство з обмеженою відповідальністю "СМАРТ-ЛІЗИНГ", Товариство з обмеженою відповідальністю "КІ ПРОПЕРТІ", Товариство з обмеженою відповідальністю "АКУС", Товариство з обмеженою відповідальністю "МОДУС КАПІТАЛ", Товариство з обмеженою відповідальністю "СМАРТ ЕКСПЕРТ ЮКРЕЙН", Товариство з обмеженою відповідальністю "МІЖРЕГІОНАЛЬНА ПЕЛЕТНА КОМПАНІЯ", Товариство з обмеженою відповідальністю "ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ", Товариство з обмеженою відповідальністю "ФЕСТЛАНД", Товариство з обмеженою відповідальністю "ІНВЕСТ 2018", Товариство з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ ПОЛІТРЕЙД", Товариство з обмеженою відповідальністю "НАВИ", Товариство з обмеженою відповідальністю "БС ПРОПЕРТІ", Товариство з обмеженою відповідальністю "КОРСУНЬ ЛОГІСТІКС", Товариство з обмеженою відповідальністю "ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД "СМАРТ", Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕЙРКРАФТ ГРУП", Товариство з обмеженою відповідальністю "АЗОВ ПЕТРОЛЕУМ ЛЛС", Товариство з обмеженою відповідальністю "СОТОН", Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІДЖИ ПРОДАКШН", Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІДЖИ ФАРМІНГ" та Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРОМ МІНЕРАЛС" в якості третіх осіб без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.

08.09.2025 Службою безпеки України подано позовну заяву третьої особи з самостійними вимогами щодо предмета спору, в якій третя особа просить:

- визнати недійсним правочин з передачі акцій, укладений між ОСОБА_1 і Proteas Trustee Services LTD (код HE351921), оформлений актом приймання-передачі (датованим 01.12.2002), формою НЕ 57 (поданою 13.12.2022 SMART INVESTMENTS (CY) LTD до Департаменту реєстратора компаній та інтелектуальної власності Міністерства енергетики, торгівлі і промисловості Респубілки Кіпр) і копією витягу з реєстру акціонерів SMART INVESTMENTS (CY) LTD, підписаною директором SMART INVESTMENTS (CY) LTD 08.05.2023;

- визнати недійсним правочин з передачі акцій, укладений між ОСОБА_1 і Proteas Trustees LTD (код HE329084), оформлений актом приймання-передачі (датованим 01.12.2002), формою НЕ-57 (поданою 13.12.2022 SMART INVESTMENTS (CY) LTD до Департаменту реєстратора компаній та інтелектуальної власності Міністерства енергетики, торгівлі і промисловості Респубілки Кіпр) і копією витягу з реєстру акціонерів SMART INVESTMENTS (CY) LTD, підписаною директором SMART INVESTMENTS (CY) LTD 08.05.2023;

- повернути сторони недійсних правочинів у становище, яке існувало до їх вчинення, шляхом повернення акцій за номерами з 1 по 1000, емітованих SMART INVESTMENTS (CY) LTD, ОСОБА_1.

Дослідивши подані матеріали, суд дійшов до висновку, що вказаний позов третьої особи з самостійними вимогами підлягає поверненню, зважаючи на наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 49 ГПК України треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, подавши позов до однієї або декількох сторін.

При цьому, що під предметом спору слід розуміти матеріально-правовий об`єкт, з приводу якого виник правовий конфлікт між позивачем і відповідачем. Так, третя особа з самостійними вимогами може бути допущена до участі у справі лише у тому випадку, коли її самостійна вимога спрямована на предмет спору між позивачем і відповідачем, тобто самостійність вимоги третьої особи полягає у тому, що вона вважає, що у відповідних правовідносинах з відповідачем перебуває саме вона, тому заперечує вимогу позивача і переслідує мету вирішити спір (виключно в межах заявленого первісним позивачем предмету позову) на свою користь. Відтак, вимога, спрямована на будь-що, що знаходиться поза цим предметом, не може бути розглянута як вимога третьої особи в розумінні ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, а має бути здійснена через подання самостійного позову.

Як вбачається з позовної заяви, предметом позову, заявленого Смарт інвестментс (Сайпрус) ЛТД (Smart Investments (CY) LTD) до Міністерства юстиції України, є:

1) визнання наказу Міністерства юстиції України від 02.05.2023 року №1562/5 «Про задоволення скарги» незаконним та скасування його в частині пунктів 1, 2 та 6, що стосується: задоволення скарги Головного управління контррозвідувального забезпечення об`єктів критичної інфраструктури та протидії фінансування тероризму Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України від 10.04.2023;

2) скасування в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань реєстраційних дій:

від 04.01.2023 №1000701070005079347 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІДЖИ ТРЕЙД» (ідентифікаційний код юридичної особи 42603649);

від 04.01.2023 № 1000701070003079327 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІДЖИ АГРО» (ідентифікаційний код юридичної особи 42602300);

від 04.01.2023 № 1000711070035027252 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «КОЛУМБУС» (ідентифікаційний код юридичної особи 32043806);

від 05.01.2023 № 1000701070010075414 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «УРБАН АКТІВІТІ» (ідентифікаційний код юридичної особи 42171023);

від 05.01.2023 № 1000701070013069328 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «МАДЕРА ДЕВЕЛОПМЕНТ» (ідентифікаційний код юридичної особи 41419790);

від 05.01.2023 № 1001031070019051684 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ІСТ СОЛЮШН ГРУП» (ідентифікаційний код юридичної особи 41932936);

від 05.01.2023 № 1000711070005048005 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ ВИДОБУТОК» (ідентифікаційний код юридичної особи 44178570);

від 05.01.2023 № 1001031070007050019 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ ГРАНІТ» (ідентифікаційний код юридичної особи 00292333);

від 05.01.2023 № 1010361070010000352 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «НАВАЛЬ ПАРК» (ідентифікаційний код юридичної особи 40496172);

від 05.01.2023 № 1005231070034001171 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ПОРТ ОЧАКІВ» (ідентифікаційний код юридичної особи 24057648);

від 05.01.2023 № 1000711070009038866 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ОЧАКІВ ПАРК» (ідентифікаційний код юридичної особи 41575794);

від 05.01.2023 № 1010361070011000353 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «НАВАЛЬ ЛОГІСТІК» (ідентифікаційний код юридичної особи 40371622);

від 06.01.2023 № 1000741070031002785 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВО-ФІНАНСОВА ФІРМА «САНТИС» (ідентифікаційний код юридичної особи 30603074);

від 06.01.2023 № 1000711070021030173 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ-ЛІЗИНГ» (ідентифікаційний код юридичної особи 38392973);

від 06.01.2023 № 1000711070002047262 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «КІ ПРОПЕРТІ» (ідентифікаційний код юридичної особи 43950941);

від 06.01.2023 № 1000711070032039888 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «АКУС» (ідентифікаційний код юридичної особи 37700936);

від 06.01.2023 № 1000711070027042481 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «МОДУС КАПІТАЛ» (ідентифікаційний код юридичної особи 37700907);

від 10.01.2023 № 1004991070010022324 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ ЕКСПЕРТ ЮКРЕЙН» (ідентифікаційний код юридичної особи 42825933);

від 10.01.2023 № 1000711070019030947 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «МІЖРЕГІОНАЛЬНА ПЕЛЕТНА КОМПАНІЯ» (ідентифікаційний код юридичної особи 38778647;

від 11.01.2023 № 1000711070048048115 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ» (ідентифікаційний код юридичної особи 21681856);

від 12.01.2023 № 1000711070029041683 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ФЕСТЛАНД» (ідентифікаційний код юридичної особи 37203110);

від 13.01.2023 № 1000701070005079329 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТ 2018» (ідентифікаційний код юридичної особи 42602383);

від 13.01.2023 № 1000701070020093249 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ ПОЛІТРЕЙД» (ідентифікаційний код юридичної особи 37805847);

від 16.01.2023 № 1004991070006023168 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «НАВИ» (ідентифікаційний код юридичної особи 43318430);

від 20.01.2023 № 1000701070015093292 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «БС ПРОПЕРТІ» (ідентифікаційний код юридичної особи 40447298);

від 25.01.2023 № 1000741070005086971 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «КОРСУНЬ ЛОГІСТІКС» (ідентифікаційний код юридичної особи 43173152);

від 02.02.2023 № 1000711070001048541 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД «СМАРТ» (ідентифікаційний код юридичної особи 44453258);

від 07.02.2023 № 1000741070004093076 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЙРКРАФТ ГРУП» (ідентифікаційний код юридичної особи 43837159);

проведені приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Смірновою Аллою Сергіївною;

від 13.03.2023 № 1009571070020009079 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «АЗОВ ПЕТРОЛЕУМ ЛЛС» (ідентифікаційний код юридичної особи 37994478),

проведені державним реєстратором Виконавчого комітету Лохвицької міської ради Попадинець Анною Олександрівною;

від 09.01.2023 № 1002031070015030048 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу», проведену приватним нотаріусом Криворізького міського нотаріального округу Дніпропетровської області Черник Олександрою Петрівною щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «СОТОН» (ідентифікаційний код юридичної особи 42410804);

від 12.01.2023 № 1009201070008000040 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІДЖИ ПРОДАКШН» (ідентифікаційний код юридичної особи 42602802);

від 13.01.2023 № 1000171070007002097 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІДЖИ ФАРМІНГ» (ідентифікаційний код юридичної особи 42601987);

проведені державним реєстратором Виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області Хижкою Раїсою Анатоліївною;

від 02.03.2023 № 1009761070005000105 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу», проведену державним реєстратором Виконавчого комітету Кам`янець-Подільської міської ради Шевчук Аллою Василівною щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМ МІНЕРАЛС» (ідентифікаційний код юридичної особи 43727602);

- виконання пункту 2 Наказу;

3) скасування в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань реєстраційні дії від 02.05.2023, що проведені ОСОБА_8 , Департамент державної реєстрації Міністерства юстиції України:

- скасування реєстраційної дії №1000709950007079347 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІДЖИ ТРЕЙД» (ідентифікаційний код юридичної особи 42603649);

- скасування реєстраційної дії №1000709950004079327 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІДЖИ АГРО» (ідентифікаційний код юридичної особи 42602300);

- скасування реєстраційної дії №1000719950037027252 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «КОЛУМБУС» (ідентифікаційний код юридичної особи 32043806);

- скасування реєстраційної дії №1000709950012075414 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «УРБАН АКТІВІТІ» (ідентифікаційний код юридичної особи 42171023);

- скасування реєстраційної дії №1000709950014069328, щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «МАДЕРА ДЕВЕЛОПМЕНТ» (ідентифікаційний код юридичної особи 41419790);

- скасування реєстраційної дії №1001039950020051684 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ІСТ СОЛЮШН ГРУП» (ідентифікаційний код юридичної особи 41932936);

що проведені ОСОБА_9 , Міністерство юстиції України:

- скасування реєстраційної дії №1000719950007048005 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ ВИДОБУТОК» (ідентифікаційний код юридичної особи 44178570);

- скасування реєстраційної дії №1001039950010050019 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ ГРАНІТ» (ідентифікаційний код юридичної особи 00292333);

- скасування реєстраційної дії № 1010369950012000352 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «НАВАЛЬ ПАРК» (ідентифікаційний код юридичної особи 40496172);

- скасування реєстраційної дії №1005239950035001171 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ПОРТ ОЧАКІВ» (ідентифікаційний код юридичної особи 24057648);

що проведені ОСОБА_10 , Департамент державної реєстрації Міністерства юстиції України:

- скасування реєстраційної дії №1000719950011038866 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ОЧАКІВ ПАРК» (ідентифікаційний код юридичної особи 41575794);

- скасування реєстраційної дії №1010369950013000353 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «НАВАЛЬ ЛОГІСТІК» (ідентифікаційний код юридичної особи 40371622);

- скасування реєстраційної дії №1000749950033002785 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВО-ФІНАНСОВА ФІРМА «САНТИС» (ідентифікаційний код юридичної особи 30603074);

- скасування реєстраційної дії №1000719950023030173 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ-ЛІЗИНГ» (ідентифікаційний код юридичної особи 38392973);

- скасування реєстраційної дії №1000719950004047262 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «КІ ПРОПЕРТІ» (ідентифікаційний код юридичної особи 43950941);

- скасування/анулювання реєстраційної дії №1000719950034039888 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «АКУС» (ідентифікаційний код юридичної особи 37700936);

- скасування реєстраційної дії №1000719950029042481 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «МОДУС КАПІТАЛ» (ідентифікаційний код юридичної особи 37700907);

- скасування реєстраційної дії №1004999950012022324 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ ЕКСПЕРТ ЮКРЕЙН» (ідентифікаційний код юридичної особи 42825933);

що проведені ОСОБА_11 , Міністерство юстиції України:

- скасування/анулювання реєстраційної дії №1000719950021030947 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «МІЖРЕГІОНАЛЬНА ПЕЛЕТНА КОМПАНІЯ» (ідентифікаційний код юридичної особи 38778647);

- скасування/анулювання реєстраційної дії №1000719950050048115 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ» (ідентифікаційний код юридичної особи 21681856);

- скасування/анулювання реєстраційної дії №1000719950031041683 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ФЕСТЛАНД» (ідентифікаційний код юридичної особи 37203110);

- скасування реєстраційної дії №1000709950006079329 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТ 2018» (ідентифікаційний код юридичної особи 42602383);

- скасування реєстраційної дії №1000709950022093249 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ ПОЛІТРЕЙД» (ідентифікаційний код юридичної особи 37805847);

- скасування/анулювання реєстраційної дії №1000719950008049923 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «НАВИ» (ідентифікаційний код юридичної особи 43318430);

- скасування реєстраційної дії №1000709950017093292 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «БС ПРОПЕРТІ» (ідентифікаційний код юридичної особи 40447298);

- скасування реєстраційної дії №1000749950006086971 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «КОРСУНЬ ЛОГІСТІКС» (ідентифікаційний код юридичної особи 43173152);

що проведені ОСОБА_12 , Департамент державної реєстрації Міністерства юстиції України:

- скасування/анулювання реєстраційної дії №1000719950002048541 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД «СМАРТ» (ідентифікаційний код юридичної особи 44453258);

- скасування реєстраційної дії №1000749950005093076 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЙРКРАФТ ГРУП» (ідентифікаційний код юридичної особи 43837159);

- скасування/анулювання реєстраційної дії №1009579950021009079 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «АЗОВ ПЕТРОЛЕУМ ЛЛС» (ідентифікаційний код юридичної особи 37994478);

- скасування/анулювання реєстраційної дії №1002039950018030048 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «СОТОН» (ідентифікаційний код юридичної особи 42410804),

- скасування реєстраційної дії №1009209950011000040 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІДЖИ ПРОДАКШН» (ідентифікаційний код юридичної особи 42602802);

- скасування реєстраційної дії №1000179950009002097 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІДЖИ ФАРМІНГ» (ідентифікаційний код юридичної особи 42601987);

- скасування реєстраційної дії, 02.05.2023 №1009769950006000105, ОСОБА_12 , Департамент державної реєстрації Міністерства юстиції України, щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМ МІНЕРАЛС» (ідентифікаційний код юридичної особи 43727602);

4) зобов`язання Міністерства юстиції України поновити в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань реєстраційні дії проведені приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Смірновою Аллою Сергіївною:

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 04.01.2023 №1000701070005079347 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника (контролера) або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера)» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІДЖИ ТРЕЙД» (ідентифікаційний код юридичної особи 42603649);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 04.01.2023 №1000701070003079327 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІДЖИ АГРО» (ідентифікаційний код юридичної особи 42602300);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 04.01.2023 №1000711070035027252 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника (контролера) або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера)» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «КОЛУМБУС» (ідентифікаційний код юридичної особи 32043806);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 05.01.2023 №1000701070010075414 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника (контролера) або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера)» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «УРБАН АКТІВІТІ» (ідентифікаційний код юридичної особи 42171023);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 05.01.2023 №1000701070013069328 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «МАДЕРА ДЕВЕЛОПМЕНТ» (ідентифікаційний код юридичної особи 41419790);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 05.01.2023 №1001031070019051684 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника (контролера) або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера)» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ІСТ СОЛЮШН ГРУП» (ідентифікаційний код юридичної особи 41932936);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 05.01.2023 №21000711070005048005 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ ВИДОБУТОК» (ідентифікаційний код юридичної особи 44178570);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 05.01.2023 №1001031070007050019 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ ГРАНІТ» (ідентифікаційний код юридичної особи 00292333);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 05.01.2023 №1010361070010000352 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «НАВАЛЬ ПАРК» (ідентифікаційний код юридичної особи 40496172);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 05.01.2023 №1005231070034001171 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ПОРТ ОЧАКІВ» (ідентифікаційний код юридичної особи 24057648);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 05.01.2023 №1000711070009038866 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ОЧАКІВ ПАРК» (ідентифікаційний код юридичної особи 41575794);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 05.01.2023 №1010361070011000353 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «НАВАЛЬ ЛОГІСТІК» (ідентифікаційний код юридичної особи 40371622);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 06.01.2023 №1000741070031002785 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВО-ФІНАНСОВА ФІРМА «САНТИС» (ідентифікаційний код юридичної особи 30603074);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 06.01.2023 №1000711070021030173 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ-ЛІЗИНГ» (ідентифікаційний код юридичної особи 38392973);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 06.01.2023 №1000711070002047262 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «КІ ПРОПЕРТІ» (ідентифікаційний код юридичної особи 43950941);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 06.01.2023 №1000711070032039888 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «АКУС» (ідентифікаційний код юридичної особи 37700936);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 06.01.2023 №1000711070027042481 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «МОДУС КАПІТАЛ» (ідентифікаційний код юридичної особи 37700907);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 10.01.2023 №1004991070010022324 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ ЕКСПЕРТ ЮКРЕЙН» (ідентифікаційний код юридичної особи 42825933);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 10.01.2023 №1000711070019030947 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «МІЖРЕГІОНАЛЬНА ПЕЛЕТНА КОМПАНІЯ» (ідентифікаційний код юридичної особи 38778647);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 11.01.2023 №1000711070048048115 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ» (ідентифікаційний код юридичної особи 21681856);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 12.01.2023 №1000711070029041683 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ФЕСТЛАНД» (ідентифікаційний код юридичної особи 37203110);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 13.01.2023 №1000701070005079329 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТ 2018» (ідентифікаційний код юридичної особи 42602383);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 13.01.2023 №1000701070020093249 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника (контролера) або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера)» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ ПОЛІТРЕЙД» (ідентифікаційний код юридичної особи 37805847);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 16.01.2023 №1004991070006023168 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника. Зміна керівника або відомостей про керівника юридичної особи. Зміна місцезнаходження юридичної особи» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «НАВИ» (ідентифікаційний код юридичної особи 43318430);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 20.01.2023 №1000701070015093292 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника (контролера) або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера)» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «БС ПРОПЕРТІ» (ідентифікаційний код юридичної особи 40447298);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 25.01.2023 №1000741070005086971 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «КОРСУНЬ ЛОГІСТІКС» (ідентифікаційний код юридичної особи 43173152);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 02.02.2023 №1000711070001048541 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД «СМАРТ» (ідентифікаційний код юридичної особи 44453258);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 07.02.2023 №1000741070004093076 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника. Зміна керівника або відомостей про керівника юридичної особи» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЙРКРАФТ ГРУП» (ідентифікаційний код юридичної особи 43837159);

проведені державним реєстратором Виконавчого комітету Лохвицької міської ради Попадинець Анною Олександрівною:

державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 13.03.2023 №1009571070020009079 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «СОТОН» (ідентифікаційний код юридичної особи 42410804);

проведену приватним нотаріусом Криворізького міського нотаріального округу Дніпропетровської області Черник Олександрою Петрівною:

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 09.01.2023 №1002031070015030048 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника», щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «СОТОН» (ідентифікаційний код юридичної особи 42410804);

проведені державним реєстратором Виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області Хижкою Раїсою Анатоліївною:

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 12.01.2023 №1009201070008000040 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника (контролера) або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера)» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІДЖИ ПРОДАКШН» (ідентифікаційний код юридичної особи 42602802);

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 13.01.2023 №1000171070007002097 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника (контролера) або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера)» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІДЖИ ФАРМІНГ» (ідентифікаційний код юридичної особи 42601987);

проведену державним реєстратором Виконавчого комітету Кам`янець- Подільської міської ради Шевчук Аллою Василівною:

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 02.03.2023 №1009761070005000105 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника», щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМ МІНЕРАЛС» (ідентифікаційний код юридичної особи 43727602).

В той же час, як вбачається з прохальної частини позову Служби безпеки України, заявленого як третьою особою до позивача у справі - Смарт інвестментс (Сайпрус) ЛТД (Smart Investments (CY) LTD), та третіх осіб - ОСОБА_1 , ПРОТЕАС ТРАСТІС ЛТД (PROTEAS TRUSTEES LTD), ПРОТЕАС ТРАСТІ СЕРВІСЕС ЛТД (PROTEAS TRUSTEE SERVICES LTD) третя особа просить суд:

- визнати недійсним правочин з передачі акцій, укладений між ОСОБА_1 і Proteas Trustee Services LTD (код HE351921), оформлений актом приймання-передачі (датованим 01.12.2002), формою НЕ 57 (поданою 13.12.2022 SMART INVESTMENTS (CY) LTD до Департаменту реєстратора компаній та інтелектуальної власності Міністерства енергетики, торгівлі і промисловості Респубілки Кіпр) і копією витягу з реєстру акціонерів SMART INVESTMENTS (CY) LTD, підписаною директором SMART INVESTMENTS (CY) LTD 08.05.2023;

- визнати недійсним правочин з передачі акцій, укладений між ОСОБА_1 і Proteas Trustees LTD (код HE329084), оформлений актом приймання-передачі (датованим 01.12.2002), формою НЕ-57 (поданою 13.12.2022 SMART INVESTMENTS (CY) LTD до Департаменту реєстратора компаній та інтелектуальної власності Міністерства енергетики, торгівлі і промисловості Респубілки Кіпр) і копією витягу з реєстру акціонерів SMART INVESTMENTS (CY) LTD, підписаною директором SMART INVESTMENTS (CY) LTD 08.05.2023;

- повернути сторони недійсних правочинів у становище, яке існувало до їх вчинення, шляхом повернення акцій за номерами з 1 по 1000, емітованих SMART INVESTMENTS (CY) LTD, ОСОБА_1.

Позовні вимоги третьої особи, яка подала позов відповідно до приписів статті 49 ГПК України, можуть бути допущені судом до розгляду у процесі, що вже розпочався, у тому випадку, коли така самостійна вимога заявлена саме щодо предмета спору, що вже виник між сторонами.

Водночас, вимоги третьої особи у даному випадку, не спрямовуються як на безпосередній предмет спору та відповідно знаходяться поза цим предметом, так і заявлені до відповідача та третіх осіб у справі, що чинним процесуальним законом не передбачено, а відтак не можуть бути розглянуті судом як вимога третьої особи в розумінні наведеної вище статті.

Таким чином, вимоги Служби безпеки України не спрямовані виключно на предмет спору, тобто вимоги Служби безпеки України не спрямовані на вирішення спору у справі № 910/16974/23 на свою користь (не є тотожними вимогам за первісним позовом).

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Великої Палати Верховного Суду від 19.06.2018 у справі №904/9129/17 та від 12.06.2019 у справі № 916/542/18.

За наведених обставин, заявлені у позові Службою безпеки України вимоги не є позовними вимогами третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору у справі №910/16974/23, у розумінні статті 49 Господарського процесуального кодексу України.

Приписами ст. 49 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, в якій відкрито провадження, застосовуються положення статті 180 цього Кодексу.

Згідно з ч. 6 ст. 180 Господарського процесуального кодексу України зустрічна позовна заява, подана з порушенням вимог частин першої та другої цієї статті, ухвалою суду повертається заявнику. Копія зустрічної позовної заяви долучається до матеріалів справи.

За наведених обставин, оскільки заявлені у позові Службою безпеки України вимоги не є позовними вимогами третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору у справі №910/16974/23, у розумінні статті 49 Господарського процесуального кодексу України, що є підставою для повернення позовної заяви Служби безпеки України у порядку ч. 6 ст. 180 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись статтями 49, 180, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору - Служби безпеки України повернути.

Ухвала набирає законної сили 15.09.2025 та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Північного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня набрання нею законної сили.

Суддя О.А. Грєхова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення15.09.2025
Оприлюднено16.09.2025
Номер документу130191359
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, з них внесення змін у реєстр акціонерів та оскарження дій реєстратора

Судовий реєстр по справі —910/16974/23

Ухвала від 15.09.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 15.09.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 15.09.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 08.09.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 30.06.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 02.06.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 05.05.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 31.03.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 03.03.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 10.02.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні