Шостий апеляційний адміністративний суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залучення третьої особи
22 вересня 2025 року Справа № 580/49/25
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Епель О.В.,
суддів:Карпушової О.В., Мєзєнцева Є.І.,
за участі секретаряБродацької І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві питання про залучення третьої особи до участі у справі за позовом Смілянської окружної прокуратури в інтересах держави до Кам`янської міської ради Черкаської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача Відділ освіти, культури, молоді та спорту Кам`янської міської ради Черкаського району Черкаської області про визнання протиправним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В :
У провадженні Шостого апеляційного адміністративного суду перебуває справа за позовом Смілянської окружної прокуратури в інтересах держави до Кам`янської міської ради Черкаської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача Відділ освіти, культури, молоді та спорту Кам`янської міської ради Черкаського району Черкаської області про визнання протиправним та скасування рішення.
Ухвалами Шостого апеляційного адміністративного суду від 08.07.2025 та від 14.07.2025 відкрито апеляційне провадження у вказаній справі та призначено справу до судового розгляду.
Під час апеляційного провадження колегія суддів установила, що спір у цій справі стосується прав, обов`язків та інтересів Міністерства освіти і науки України, оскільки предметом спору у цій справі є, зокрема, визнання протиправним та скасування рішення Кам`янської міської ради Черкаської області VIII скликання № 58-15 від 15.03.2024 «Про припинення юридичної особи Комунального закладу «Лузанівська гімназія Кам`янської міської ради Черкаської області».
Згідно з п. 1 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 630, Міністерство освіти і науки України (МОН) є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах освіти і науки, наукової, науково-технічної діяльності, інноваційної діяльності в зазначених сферах, трансферу (передачі) технологій, а також забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері здійснення державного нагляду (контролю) за діяльністю закладів освіти, підприємств, установ та організацій, які надають послуги у сфері освіти або провадять іншу діяльність, пов`язану з наданням таких послуг, незалежно від їх підпорядкування і форми власності.
Відповідно до частини другої статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку про необхідність залучення Міністерства освіти і науки України до участі в цій справі в якості третьої особи на стороні Позивача, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору, оскільки рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки .
Отже, для забезпечення реальної можливості виконання цієї ухвали суду, повідомлення МОН України про день та час розгляду справи, колегія суддів вважає за необхідне відкласти судовий розгляд справи до 10.11.2025 о 12:35.
Керуючись ст. ст. 9, 49, 77, 242-244, 250, 309, 321, 325, 328 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Залучити до участі у справі № 580/49/25 в якості третьої особи на стороні Позивача, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору: Міністерство освіти і науки України.
Відкласти судовий розгляд цієї справи на 10.11.2025 о 12:35.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не може бути оскаржена в касаційному порядку.
Головуючий суддяО.В. Епель
Судді: О.В. Карпушової
Є.І. Мєзєнцев
| Суд | Шостий апеляційний адміністративний суд |
| Дата ухвалення рішення | 22.09.2025 |
| Оприлюднено | 25.09.2025 |
| Номер документу | 130437931 |
| Судочинство | Адміністративне |
| Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо звернень органів доходів і зборів, у тому числі щодо припинення юридичної особи (припинення підприємницької діяльності фізичної особи–підприємця) |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Епель Оксана Володимирівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Епель Оксана Володимирівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Епель Оксана Володимирівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Епель Оксана Володимирівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Епель Оксана Володимирівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Епель Оксана Володимирівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Епель Оксана Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2026Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні