Новоселицький районний суд чернівецької області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
Реєстрація26.09.2025
Справа № 720/2307/25
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 вересня 2025 року м.Новоселиця
Суддя Новоселицького районного суду Чернівецької області Павлінчук С.С. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Новоселицька державна нотаріальна контора про визнання недійсними договорів дарування,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася із позовною заявою про визнання недійсними договорів дарування.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки, в порушення вимог ч.4 ст.177 ЦПК України до позову не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, не подано заяву про відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.
Позивачем заявлено три вимоги немайнового характеру.
Згідно п.п.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за позовну заяву немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у виді 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Однак враховуючи те, що позивачем подано позов в електронній формі, то застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір на рахунок Чернів.ГУК/Новоселицька ТГ/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37836095 банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО) 899998 рахунок отримувача UA168999980313131206000024347, код класифікації доходів бюджет 22030101 в розмірі 2906,88 гривень.
Крім того, в порушення вимог ч.1 ст.177 ЦПК України відсутній доказ надсилання відповідачу ОСОБА_2 копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу, оскільки позовна заява подана в електронній формі через електронний кабінет.
Також, відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України заявник зобов`язаний додати до заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач, може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з ст.95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Проте, документи долучені представником позивача до позовної заяви, а саме копії квитанцій про оплату житлово-комунальних послуг вказаним вище вимогам закону не відподають, оскільки вони є неналежної якості та нечитабельні, що позбавляє суд можливості встановити дійсний зміст поданих документів.
Враховуючи, що додані до позовної заяви документи, не є оригіналами та як копії документів мають неналежну якість їх виготовлення, такі документи не можуть підтверджувати дійсні факти, зафіксовані в їх оригіналах, що нівелює їх доказову силу.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху із наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 2, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Новоселицька державна нотаріальна контора про визнання недійсними договорів дарування залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити вказані в ухвалі недоліки в 5-ти денний термін з моменту отримання копії ухвали та роз`яснити, що у випадку не виправлення зазначених недоліків у вказаний термін заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Сергій ПАВЛІНЧУК
Суд | Новоселицький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2025 |
Оприлюднено | 29.09.2025 |
Номер документу | 130538569 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них дарування |
Цивільне
Новоселицький районний суд Чернівецької області
Павлінчук С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні