Касаційний господарський суд верховного суду
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяУХВАЛА
29 вересня 2025 року
м. Київ
cправа № 910/511/25
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Міщенка І. С. - головуючого, Берднік І. С., Зуєва В. А.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Державного підприємства "Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр"
на постанову Північного апеляційного господарського суду від 30.06.2025 (головуючий - Пономаренко Є. Ю., судді: Барсук М. А., Руденко М. А.) і рішення Господарського суду міста Києва від 17.04.2025 (Підченко Ю. О.) у справі
за позовом Державного підприємства "Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтелектуальний транспортний сервіс"
про розірвання договору та стягнення 500 000, 00 грн,
ВСТАНОВИВ:
До Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга Державного підприємства "Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр" на постанову Північного апеляційного господарського суду від 30.06.2025 (повний текст підписано 16.07.2025) і рішення Господарського суду міста Києва від 17.04.2025 у справі № 910/511/25, подана 05.08.2025.
Верховний Суд ухвалою від 26.08.2025 зазначену касаційну скаргу залишив без руху на підставі статті 292 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) у зв`язку із несплатою судового збору та не наданням документів на підтвердження повноважень Зарічного Івана Ярославовича на підписання та подання касаційної скарги, і надав скаржникові строк для усунення недоліків, який не повинен був перевищувати десяти днів із дня вручення зазначеної ухвали.
Ухвалу Верховного Суду від 26.08.2025 скаржником отримано 26.08.2025, що підтверджується довідкою про доставку документа в кабінет електронного суду.
На виконання вказаної ухвали до суду касаційної інстанції надійшла платіжна інструкція на підтвердження сплати Державним підприємством "Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр" судового збору у встановленому законом розмірі та надано копію ордеру № 1389787 від 18.07.2025 на підтвердження повноважень Зарічного Івана Ярославовича. Відтак недоліки касаційної скарги скаржник належно усунув.
Зі змісту касаційної скарги та доданих до неї матеріалів убачається, що підставами касаційного оскарження постанови Північного апеляційного господарського суду від 30.06.2025 і рішення Господарського суду міста Києва від 17.04.2025 скаржник вважає наявність випадків, передбачених пунктами 1 та 4 частини 2 статті 287 ГПК України.
11.08.2025 через систему "Електронний суд" Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтелектуальний транспортний сервіс" подало заперечення щодо відкриття касаційного провадження, обґрунтоване тим, що подана касаційна скарга не містить належних обґрунтувань статті 287 Господарського процесуального кодексу України та зводиться до незгоди з рішеннями суддів попередніх інстанцій.
Відповідно до частини четвертої статті 294 ГПК України в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження.
З огляду на зміст касаційної скарги та доданих до неї матеріалів, ураховуючи їх відповідність вимогам параграфу 1 глави 2 Розділу IV ГПК, Суд дійшов висновку про відкриття касаційного провадження у справі № 910/511/25 з підстав, передбачених пунктом 1 та 4 частини другої статті 287 цього Кодексу. При цьому доводи касаційної скарги по суті буде розглянуто Судом під час касаційного перегляду оскаржених судових рішень.
Згідно з частиною третьою статті 301 ГПК України розгляд справи в суді касаційної інстанції здійснюється у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
Керуючись статтями 234, 287, 294, 301, 314 ГПК України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1.Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Державного підприємства "Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр" на постанову Північного апеляційного господарського суду від 30.06.2025 і рішення Господарського суду міста Києва від 17.04.2025 у справі № 910/511/25.
2. Судове засідання з розгляду касаційної скарги відбудеться 26 листопада 2025 року о 12:00 год. у приміщенні Касаційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, в залі судових засідань № 202.
3. Участь у судовому засіданні представників учасників справи визнати необов`язковою.
4. Визначити учасникам справи строк для подання відзивів на касаційну скаргу до 15 жовтня 2025 року. Разом із відзивом слід надати докази надсилання копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
5. Витребувати матеріали справи № 910/511/25 із Господарського суду міста Києва/ Північного апеляційного господарського суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий І. С. Міщенко
Судді І. С. Берднік
В. А. Зуєв
| Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
| Дата ухвалення рішення | 29.09.2025 |
| Оприлюднено | 30.09.2025 |
| Номер документу | 130552271 |
| Судочинство | Господарське |
| Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Міщенко І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні