8а/218-4860
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"21" січня 2008 р.Справа № 8а/218-4860
11:30 год.
м. Тернопіль
Господарський суд Тернопільської області у складі
судді Гирили І.М.
при секретарі судового засідання: Арзяєві М.І.
Розглянув справу
за позовом: Прокурора Бучацького району, вул. Міцкевича, 10, м. Бучач Тернопільської області, в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Бучацькому районі, вул. Шухевича, 1, м. Бучач, Тернопільської області
до відповідача: Фермерського господарства «Нінель», с. Зубрець Бучацького району Тернопільської області
про: стягнення заборгованості в сумі 4587,94 грн.
За участю представників сторін:
прокурора: Свачій М.І. –прокурора відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури Тернопільської області, посвідчення № 58 від 09.09.2005р.
позивача: Фреяк О.Б. –головного спеціаліста - юрисконсульта, доручення № 34/04 від 11.01.2007р.
відповідача: не з'явився.
В судовому засіданні представнику позивача та прокурору роз'яснено їх процесуальні права та обов'язки, передбачені ст. ст. 27, 29, 49, 51, 59, 60, 130 КАС України.
Повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, у зв'язку з клопотанням присутніх у судовому засіданні представників сторін (заява від 21.01.2008р.).
Суть справи:
До господарського суду Тернопільської області звернувся з позовом Прокурор Бучацького району, вул. Міцкевича, 10, м. Бучач Тернопільської області, в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Бучацькому районі, вул. Шухевича, 1, м. Бучач, Тернопільської області до Фермерського господарства "Нінель", с. Зубрець Бучацького району Тернопільської області про стягнення заборгованості на суму 4 587 грн. 94 коп.
Позивач, в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що ФГ «Нінель»всупереч норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»не сплачувало сум страхових внесків, внаслідок чого виникла заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування в сумі –4 587,94 грн.
В підтвердження викладеного додає розрахунок суми заборгованості зі сплати страхових внесків по ФГ «Нінель», довідку –розрахунок сплати ФГ «Нінель»внесків до Пенсійного фонду, розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за вересень 2007 року, корінець вимоги № Ю-87 від 05.11.2007р. на суму 4 587,94 грн.
Ухвалою суду від 05.12.2007р. відкрито провадження в порядку ст. 107 КАС України у справі № 8а/218-4860, із призначенням попереднього судового засідання на 17.12.2007р.
В ході проведення попереднього судового засідання позивач та прокурор не відмовилися від позову, доказів примирення судом не здобуто.
Зважаючи на те, що сторонами не врегульовано спір у порядку, визначеному частиною третьою статті 111 КАС України, у відповідності до статті 121 КАС України, ухвалою суду від 17.12.2007р. закінчено підготовче провадження та призначено справу № 8а/218-4860 до судового розгляду на 21.01.2008р.
Представник відповідача в судові засідання не з'явився, витребуваних судом документів, у тому числі мотивованих та документально підтверджених заперечень на позов не подав, хоча про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином в порядку ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України, про що свідчать повідомлення про вручення відповідачу поштових відправлень за № 1427890 від 08.12.2007р.(вручене відповідачу 11.12.2007р.) та за № 1411242 від 19.12.2007р.(вручене відповідачу 24.12.2007р.), а тому справа розглядається у відповідності до вимог ч. 6 ст. 71 КАС України, на основі наявних доказів.
В судовому засіданні представник позивача та прокурор позовні вимоги підтримали повністю.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та доводи прокурора, судом встановлено:
Згідно ст. ст. 1, 2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»від платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи –суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Порядок обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України визначається Інструкцією Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за №128/2004 (далі –Інструкція).
Згідно даного Закону та Інструкції до страхових внесків належать –кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону. Страхувальниками є –роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а саме: підприємства установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, фізичні особи –суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб –суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування –фіксований податок, єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб або на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, власники підприємств, установ, організацій або уповноважені ним органи незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання; фізичні особи, які використовують працю найманих працівників (у тому числі іноземців, які на законних підставах працюють за наймом в Україні); власник розташованого в Україні іноземного підприємства, установи, організації (у тому числі міжнародної), філії та представництва, які використовують працю найманих працівників (п. 1.3, 2.1 Інструкції).
Відповідач по справі –Фермерське господарство «Нінель», с. Зубрець Бучацького району Тернопільської області, зареєстроване Бучацькою районною державною адміністрацією Тернопільської області 06.06.2001 р., ідентифікаційний код 31274364, що підтверджується витягом з ЄДРПОУ виданим головним управлянням статистики у Тернопільській області вих. № 31-753 від 13.11.2007 р.
Згідно долученого до матеріалів справи повідомлення про взяття на облік юридичної особи - Фермерське господарство «Нінель»05.06.2001р. взято на облік у ПФУ у Бучацькому районі Тернопільської області.
У відповідності до вимог Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», відповідач є платником збору на державне пенсійне страхування, і зобов'язаний сплачувати цей збір на рахунок Пенсійного Фонду у строки та розмірах встановлених чинним законодавством.
Відповідно до п. 3 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»обчислення страхових внесків територіальними відділеннями Пенсійного Фонду здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду (п. 6 ст. 20 Закону).
Згідно п. п. 3, 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»суми страхових внесків своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про їх сплату.
Згідно пункту 8 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до пенсійного фонду України», яка затверджена Постановою Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. №21-1, органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки, якщо дані документальних перевіркою результатів діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків; якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені; якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків.
Вимога формується на підставі актів документальних перевірок та облікових даних з карток особових рахунків страхувальників за формою згідно з додатку 9 цієї Інструкції.
У відповідності положень ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Органом Пенсійного фонду в порядку, визначеному Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України»на адресу відповідача була направлена вимога про сплату боргу № Ю-87 від 05.11.2007р. на суму 4 587,94 грн., яка згідно повідомлення про вручення поштового відправлення № 0080389 отримана представником відповідача 07.11.2007р.
Як свідчить довідка № 8087 від 26.11.2007р. відділу державної виконавчої служби Бучацького районного управління юстиції, виконавчих документів про стягнення з ФГ «Нінель»на користь УПФ України у Бучацькому районі на виконанні у відділі ДВС не має.
Таким чином, матеріалами справи, а саме: розрахунком суми заборгованості зі сплати страхових внесків по ФГ «Нінель», довідкою –розрахунком сплати ФГ «Нінель»внесків до Пенсійного фонду, розрахунком суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за вересень 2007 року та корінцем вимоги № Ю-87 від 05.11.2007р. підтверджується, що станом на 01.11.2007р. за Фермерським господарством «Нінель»значиться заборгованість в сумі 4 587,94 грн.
Станом на день розгляду справи відповідач не заперечив суму боргу, як і не надав суду доказів добровільного погашення вказаної заборгованості перед Пенсійним фондом в сумі 4 587,94 грн.
Згідно п. 12 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника внесків.
Згідно статті 71 Кодексу Адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, оцінивши зібрані по справі докази, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги про стягнення із Фермерського господарства «Нінель», с. Зубрець Бучацького району Тернопільської області заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування в сумі 4 587,94 грн. підлягають до задоволення як такі, що підтвердженні матеріалами справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства та не заперечені відповідачем.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАСУ судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
Стаття 258 КАС України передбачає, що за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист.
На підставі наведеного, керуючись статтями 69-71, 86, 94, 99, 104, 158, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, господарський суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Фермерського господарства «Нінель», с. Зубрець Бучацького району Тернопільської області, ідентифікаційний код 31274364 на користь Управління Пенсійного фонду України в Бучацькому районі, вул. Шухевича, 1, м. Бучач Тернопільської області, ідентифікаційний код 21156427, р/р 25606300029101 у Бучацькому відділенні Ощадного банку України, МФО 398079 заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування в сумі 4 587 (чотири тисячі п`ятсот вісімдесят сім) грн. 94 коп.
3. Виконавчий лист видати за заявою Управління Пенсійного фонду України в Бучацькому районі, вул. Шухевича, 1, м. Бучач Тернопільської області.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі до адміністративного суду апеляційної інстанції, а протягом двадцяти днів після подання заяви подати апеляційну скаргу.
Постанова складена в повному обсязі «24»січня 2008 р.
Суддя І.М. Гирила
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2008 |
Оприлюднено | 31.01.2008 |
Номер документу | 1310773 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Гирила І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні