Оболонський районний суд міста києва
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
Реєстрація28.10.2025 Справа № 756/13351/24
Номер справи 756/13351/24
Номер провадження 2/756/1050/25
УХВАЛА
28 жовтня 2025 року м. Київ
Оболонський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Белоконної І.В.,
за участі секретаря - Погорелової В.П.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГРУП» - Монастиренка Олександра Юрійовича про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГРУП» про стягнення різниці між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою (відшкодуванням),
ВСТАНОВИВ :
У провадженні Оболонського районного суду м. Києва знаходиться вищевказана цивільна справа.
27.10.2025 представник відповідача - Монастиренко О.Ю. за допомогою документа сформованого в системі «Електронний суд» надіслав до суду клопотання, в якому просить зупинити провадженні по справі до вирішення справи № 760/7552/24 за позовом ОСОБА_1 до ПрАТ «Страхова компанія «УСГ» про стягнення суми страхового відшкодування, яка перебуває у провадженні Солом`янського районного суду м. Києва.
Представник позивача в судовому засіданні щодо зупинення провадження по справі покладався на розсуд суду.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про розгляд справи повідомлені судом належним чином. В поданому клопотанні просив проводити розгляд справи без його участі.
Суд, вислухавши позицію представника позивача та дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 251 ЦПК України, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Як убачається із матеріалів справи, у провадженні Солом`янського районного суду м. Києва знаходиться цивільна справа № 760/7552/24 за позовом ОСОБА_1 до ПрАТ «Страхова компанія «УСГ» про стягнення суми страхового відшкодування.
Рішенням Солом`янського районного суду м. Києва від 31.07.2025 позов ОСОБА_1 до ПрАТ «Страхова компанія «УСГ» про стягнення суми страхового відшкодування задоволено. Стягнуто з ПрАТ «Страхова компанія «УСГ» на користь ОСОБА_1 недоплачене страхове відшкодування в розмірі 64031,30 грн, судовий збір в розмірі 1211,20 грн та витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 7000,00 грн.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 24.10.2025 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ПрАТ «Страхова компанія «УСГ» на рішення Солом`янського районного суду м. Києва від 31.07.2025 у цивільній справі № 760/7552/24 за позовом ОСОБА_1 до ПрАТ «Страхова компанія «УСГ» про стягнення суми страхового відшкодування.
Судом встановлено, що предметом у цивільній справі № 760/7552/24 є стягнення з ПрАТ «Страхова компанія «УСГ» суми страхового відшкодування за збитки, завдані внаслідок ДТП, яка мала місце 06.10.2023 з вини ОСОБА_2 .
Таким чином, рішення у зазначеній вище справі № 760/7552/24 може мати значення для розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «ТОРГРУП» про стягнення різниці між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою (відшкодуванням), оскільки випливає з одних і тих же правовідносин, стосується однієї і тієї ж ДТП та відповідних сум для відшкодування, що унеможливлює її подальший розгляд до набрання законної сили рішення по вказаній справі, а суд зобов`язаний сприяти у повному, всебічному та реальному вирішенню спору.
За таких обставин, клопотання представника відповідача підлягає задоволенню, а провадження в даній справі підлягає зупиненню.
На підставі викладеного та керуючись ст. 251 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ :
Зупинити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГРУП» про стягнення різниці між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою (відшкодуванням) до набрання законної сили рішенням суду у цивільній справі № 760/7552/24 (провадження 2/756/2782/25) за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товаритсва «Страхова компанія «УСГ» про стягнення суми страхового відшкодування.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на її апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу було подано протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення суддею.
Суддя І.В. Белоконна
| Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
| Дата ухвалення рішення | 28.10.2025 |
| Оприлюднено | 07.11.2025 |
| Номер документу | 131559110 |
| Судочинство | Цивільне |
| Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Белоконна І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні