Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
20 листопада 2025 рокуСправа №160/30904/25
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Юрков Е.О., розглянувши клопотання представника Державної податкової служби України про розгляд за участі представника в адміністративній справі №160/31466/25 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ПКП А-І-С-Т» до Державної податкової служби України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "МОНОЛІТ БУДСЕРВІС"про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії, -
УСТАНОВИВ:
27 жовтня 2025 року Товариство з обмеженою відповідальністю «ПКП А-І-С-Т» (вул. Старочумацька, буд. 9/21, м. Дніпро, Дніпровський р-н, Дніпропетровська обл.,49074; ІК в ЄДРПОУ 40803420) в особі представника Сліса Андрія Сергійовича через систему "Електронний Суд" звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053; ІК в ЄДРПОУ 43005393), з вимогами:
- визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової служби України, оформлене квитанцією № 1 від 21.10.2025, про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування № 1 від 01.10.2025 до податкової накладної № 19 від 30.08.2021, складеного Товариством з обмеженою відповідальністю «ПКП А-І-С-Т» (код ЄДРПОУ 40803420);
- визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової служби України, оформлене квитанцією № 1 від 23.10.2025 , про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування № 2 від 03.10.2025 до податкової накладної № 19 від 30.08.2021, складеного Товариством з обмеженою відповідальністю «ПКП А-І-С-Т» (код ЄДРПОУ 40803420);
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування № 1 від 01.10.2025 до податкової накладної № 19 від 30.08.2021, поданий Товариством з обмеженою відповідальністю «ПКП А-І-С-Т» (код ЄДРПОУ 40803420), датою його первинного подання 21.10.2025;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування № 2 від 03.10.2025 до податкової накладної № 19 від 30.08.2021, поданий Товариством з обмеженою відповідальністю «ПКП А-І-С-Т» (код ЄДРПОУ 40803420), датою його первинного подання 22.10.2025.
Ухвалою суду від 28.10.2025 було відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, відповідно до вимог частини 6 статті 12, частини 2 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України. Також цією ухвалою залучено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "МОНОЛІТ БУДСЕРВІС".
19.11.2025 через систему «Електронний суду» від представника Державної податкової служби України надійшов відзив на позовну заяву, з якого вбачається, що представником також заявлено клопотання про розгляд справи за участі представника, будь яких обґрунтувань щодо заявленого клопотання не наведено.
Суд, розглянувши зазначене клопотання, проаналізувавши нормиКодексу адміністративного судочинства України, прийшов до таких висновків.
Статтею 1 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено, що цей Кодекс визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Відповідно до положень частин 1, 4 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі.
За змістом частин 1, 2 статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до положень частини 2статті 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Частиною 4 статті 257 КАС України визначено, що за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах:
1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
4) щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує: для юридичних осіб - п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; для фізичних осіб та фізичних осіб - підприємців - сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
5) щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставіЗакону України"Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років";
6) щодо оскарження індивідуальних актів Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, рішень Кабінету Міністрів України, визначенихчастиною першоюстатті 266-1цього Кодексу.
Згідно з частиною 3статті 257 КАС України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до вимог частини 4статті 260 КАС України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про, зокрема, залишення заяви відповідача без задоволення.
Згідно вимог пункту другого частини 6статті 262 КАС України, суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, зокрема, якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Аналіз вищевикладених норм показує, що КАС України визначає право адміністративного суду на призначення справи до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням сторін за їх клопотанням або загального позовного провадження, з урахуванням встановлених КАС України обмежень.
Суд зауважує, що частиною 4 статті 12 КАС України визначено, що виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах:
1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
4) щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує: для юридичних осіб - п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; для фізичних осіб та фізичних осіб - підприємців - вісімдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
5) щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставіЗакону України"Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років";
6) щодо оскарження індивідуальних актів Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, рішень Кабінету Міністрів України, визначенихчастиною першоюстатті 266-1цього Кодексу.
Проте, спірними у даному випадку є рішення Державної податкової служби України, оформлене квитанцією №1 від 21.10.2025, про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування № 1 від 01.10.2025 до податкової накладної №19 від 30.08.2021 та рішення Державної податкової служби України, оформлене квитанцією № 1 від 23.10.2025 , про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування № 2 від 03.10.2025 до податкової накладної № 19 від 30.08.2021.
Також, в даному випадку, позивачем не заявлено вимогу про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, що перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Суд зазначає, що характер спірних правовідносин та предмет доказування, є незначної складності та не вимагає проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Тому суд вважає за необхідне залишити без задоволення клопотання представника Державної податкової служби України про розгляд справи №160/31466/25 за участі представника.
Керуючись ст. ст.12,257,260,262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника Державної податкової служби України про розгляд за участі представника в адміністративній справі №160/31466/25 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ПКП А-І-С-Т» до Державної податкової служби України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "МОНОЛІТ БУДСЕРВІС" про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Е.О. Юрков
| Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
| Дата ухвалення рішення | 20.11.2025 |
| Оприлюднено | 24.11.2025 |
| Номер документу | 131947822 |
| Судочинство | Адміністративне |
| Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них зупинення реєстрації податкових накладних |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Юрков Едуард Олегович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Юрков Едуард Олегович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Юрков Едуард Олегович