11463-2007А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 322
ПОСТАНОВА
Іменем України
15.01.2008Справа №2-27/11463-2007А
За позовом – Управління ПФУ в м. Керч, м. Керч, ш. Героїв Сталінграду, 60/1.
До відповідача – Риболовецький сільськогосподарський виробничий кооператив «Таврія», м. Керч, вул.. Кірова, 76.
Про стягнення заборгованості у розмірі 174574,39 грн.
Суддя Н.В. Воронцова.
При секретарі Топоріщевої Т. П.
представники:
Від позивача – Чайковська, дор. у справі.
Від відповідача – не з'явився.
Сутність спору:
Управління ПФУ в м. Керч звернулося до Господарського суду АР Крим з позовом до відповідача про стягнення заборгованості у розмірі 174574,39 грн.
Позовні вимоги обгрунтовано тим, що за відповідачем числиться заборгованість по збору по страховим внескам і фактичним витратам на виплату і доставку пільгових пенсій у розмірі 174574,39 грн. Відповідач в супереч закону заборгованість в добровільному порядку не сплачує.
Позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач явку представника в судове засідання жодного разу не забезпечив, відзив на позов не представив, про час та місце розгляду справи був сповіщений належним чином.
Суд під час судового розгляду даної адміністративної справи повинен був здійснювати повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у відповідності до ст.. 41 КАСУ.
Однак в зв'язку з технічними неполадкою, вказане зроблено не було, про що було складено відповідний акт від 15.01.2008 р.
Позивач клопотанням від 15.01.2008 р. повідомив про те, що не заперечує проти розгляду даної справи без фіксації судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, оскільки фіксація судового процесу неможлива по технічним причинам.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення позивача, суд -
В С Т А Н О В И В :
Згідно преамбулі Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування “ №1058 від 09.07.03 р. вказаний Закон, розроблений згідно Конституції України і Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунок і сплату пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, які формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених вказаним Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду і фінансування за рахунок його коштів витрат на сплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових сплат застрахованим особам, членам їх сімей і іншим особам, передбаченим вказаним Законом.
Статтею 1 вказаного Закону визначено, що страхові внески – це кошти відрахувань на соціальне страхування і збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно законодавства, яке було чинним раніше; кошти сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно з чинним Законом. А страхувальники – це роботодавці та інші особи, які згідно з чинним Законом сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Риболовецький сільськогосподарський виробничий кооператив «Таврія» зареєстровано в Управлінні ПФУ в м. Керч як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування під №04042636.
Відповідно до п. 6. ст. 17 Закону України № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державної пенсійному страхуванні» страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати та сплачувати у встановлений термін та у повному обсязі страхові внески.
Згідно п. п. 2,3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» суми страхових внесків, вчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками в строки, зазначені ст. 20 даного Закону, вважаються простроченою заборгованістю по сплаті страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені й застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою й у строки, зазначені правлінням Пенсійного фонду, направляють страхувальникам, що мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Відповідачем самостійно визначено суму страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до наданих до Управління ПФУ в м. Керч розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування по формі 23 за березень 2007 р. у розмірі 155,65 грн., за квітень 2007 р. у розмірі 171262,32 грн. і за травень 2007 р. у розмірі 303,30 грн. всього на суму 171721,27 грн.
З 01.01.2004 р. вступив в силу Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» №1058. До вступу в силу вказаного Закону нарахування і стягнення страхових внесків здійснювалося у відповідності до Закону України “Про порядок погашення забовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” від 21.12.2000 р. №2181.
Згідно до ст.. 8 Закону України “Про пенсійне забезпечення” від 05.11.91 р. №1788-XII виплата пенсій здійснюється за рахунок коштів ПФУ.
Згідно до п. “а” ст.. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” від 05.11.91 р. № 1788-XII на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.
Згідно до ч. 2 Заключних положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” №1058 пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робот, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсій за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремими законодавчими актами через професійні та корпоративні фонди.
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяли до вступу в закону силу Закону України №1058.
Згідно до вимог п. 4 Інструкції “Про порядок нарахування і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до ПФУ” розміри страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються по ставці 100% фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах з важкими умовами праці по списку №2 і 20% фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених по списку №1.
Відповідно до п. п. 6.4 п. 6 Інструкції «Про порядок обчислення і нарахування страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний фонд України», розмір сум до відшкодування за поточний рік визначається відділом доходів Управління щорічно в повідомленнях про розрахунку сум фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до з ч. 2 розділу 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058, відповідно з додатками 6 і 7, які надсилаються підприємствам до 20 січня поточного року і на протязі 10 днів по вновь призначеним пенсіям. несвоєчасно перераховані суми фактичних витрат на виплату і доставку пенсій вважається боргом ( недоїмкою ).
Позивачем було надіслано на адресу відповідача розрахунок на виплату і доставку пільгових пенсій на 2006 р., відповідно до якого щомісячний розмірі фактичних витрат склав 951,04 грн. Вказаний розрахунок був отриманий відповідачем 24.01.2007 р., про що свідчить поштове повідомлення. наявне в матеріалах справи.
Однак відповідач в добровільному порядку заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату пільгових пенсій за березень, квітень і травень 2007 р. не сплачував.
Згідно до положень п. п. 3.1 п. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058 вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом та у строк 10 робочих днів від дня одержання якого страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Відповідач не проводив сплату заборгованості по страховим внескам, в зв'язку з чим, Управління ПФУ в м. Керч на адресу відповідача було скеровано вимогу про сплату боргу, в порядку ст. 106 Закону України №1058, п. 8 Інструкції про порядок начислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний фонд України: №Ю – 4/5 від 05.06.2007 р.
Узгоджена сума недоїмки на протязі 10 днів з моменту отримання вимоги про сплату, відповідачем не сплачена.
Таким чином за відповідачем значиться узгоджена і безспірна заборгованість, що підлягає стягненню в судовому порядку у розмірі 174574,39 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги і заперечення.
За таких обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Постанову проголошено 15.01.2008 р.
Постанову у повному обсязі складено 21.01.2008 р.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.. 94, 98, 122, 158 – 164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з риболовецького сільськогосподарського виробничого кооперативу «Таврія», м. Керч, вул.. Кірова, 76, ( р/р 260003013321 в Керченському відділенні №4522 Державного ощадного банку України, МФО 384061, ЗКПО 31772324 ) на користь Управління ПФУ в м. Керч, м. Керч, ш. Героїв Сталінграду, 60/1, ( р/р 25603010045601 в КРУ ВАТ “Державний ощадний банк України”, МФО 324805, ЗКПО 22300406 ) заборгованість в сумі 174574,39 грн.
Виконавчий документ видати після вступу Постанови в закону силу, за заявою особи на користь якої воно винесено.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, Постанова вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст.. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Воронцова Н.В.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2008 |
Оприлюднено | 05.02.2008 |
Номер документу | 1322820 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Воронцова Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні