А6/613-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16тел. 230-31-77
ПОСТАНОВА
Іменем України
"15" січня 2008 р. Справа № А6/613-07
12:25 год.
Господарський суд Київської області в складі:
головуючого судді Маляренка А.В.
при секретарі Поднєбес О.В.
розглянувши адміністративну справу № А6/613-07
за позовом Державної податкової інспекції у Вишгородському районі, м. Вишгород
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Главпромснабплюс», смт. Димер
про припинення юридичної особи
Представники:
від позивача Колодій О.М. (довіреність №13508 від 04.09.2007 р.)
від відповідача не з'явився
Обставини спору:
До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у Вишгородському районі, м. Вишгород (далі –позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Главпромснабплюс», смт. Димер (далі –відповідач) про припинення юридичної особи.
Провадження у справі було відкрите відповідно до ухвали від 10.12.2007 року за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАС України).
В судовому засіданні, представник позивача свої позовні вимоги підтримав, вважає їх обґрунтованими і правомірними та такими, що підлягають задоволенню з підстав, зазначених в позовній заяві.
Представник відповідача без поважних причин в судове засідання не з'явився, письмовий відзив на позов та інші витребувані документи Ухвалою суду від 10.12.2007 р. не подав, хоча про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, що підтверджується реєстрами відправки вихідної рекомендованої кореспонденції суду від 12.12.2007 р. за № 1589.
Таким чином, відповідач не реалізував своє процесуальне право на участь в судовому засіданні господарського суду.
Відповідно до вимог ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Проаналізувавши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку про достатність матеріалів справи для її розгляду по суті за відсутністю відповідача та його відзиву на позовну заяву.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд,
встановив:
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Главпромснабплюс», зареєстровано Вишгородською районною держаною адміністрацією 29.11.05 р., про що було зроблено запис про держану реєстрацію за №1 334 102 0000 001170.
Згідно довідки ДПІ у Вишгородському районі відповідач взятий на облік як платник податків від 16.12.2005р. за № 1081-ТОВ.
Як вбачається із матеріалів справи, адресою місцезнаходження відповідача є: 07330, Київська обл., Вишгородський район, смт. Димер, вул. 40-річчя Жовтня.
Відповідно до п. 17 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990р. за № 509 –ХІІ, органам державної податкової служби надано право звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Відповідно до п.11.2 Порядку обліку платників податків, затвердженого Наказом ДПА України №80, у рамках проведення перевірочних заходів, а також при призначенні документальної перевірки платника податків чи при виконанні інших службових обов'язків працівниками органів державної податкової служби здійснюється або може здійснюватись перевірка місцезнаходження (місця проживання) платника податків. Матеріали такої перевірки надаються до підрозділів податкової міліції для встановлення місцезнаходження.
Як свідчить Акт №74 від 10.11.07 р. про незнаходження підприємства за юридичною адресою, ТОВ «Главпромснабплюс»за адресою місцезнаходження: 07330, Київська обл., Вишгородський район, смт. Димер, вул. 40-річчя Жовтня не знаходиться, господарської діяльності не здійснює, бухгалтерських документів не зберігає.
Згідно із п. 11.5 Порядку обліку платників податків, затвердженого Наказом ДПА України №80, у разі коли підрозділами податкової міліції підтверджено відсутність платника податків за місцем знаходження (місцем проживання), то підрозділи з обліку платників податків до відповідного державного реєстратора (органу державної реєстрації) надсилають повідомлення про відсутність платника податків за місцезнаходженням (місцем проживання) за формою №18-ОПП.
У відповідності із нормами вищевказаного Порядку працівниками ДПІ у Вишгородському районі було складено та направлено Державному реєстратору Вишгородської державної адміністрації в Київській обл. повідомлення за ф.№18-ОПП №74 від 11.10.07 р.
Згідно ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»№755-ІV від 15.05.03 р., якщо до Єдиного державного реєстру не внесено запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, то в разі неодержання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу в установлений частиною 7 цієї статті строк, а також у разі одержання державним реєстратором від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дати, яка встановлена для подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, або з дати одержання повідомлення від органу державної податкової служби, направити рекомендованим листом юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу. У разі повернення до державного реєстратора рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за вказаною адресою або неподання юридичною особою протягом місяця з дати направлення їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу держаний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
Як випливає з матеріалів справи, після вжиття вищевказаних заходів Державним реєстратором Вишгородської державної адміністрації в Київській обл., встановлено, що направлений ним лист до відповідача з вимогою підтвердити своє місцезнаходження повернувся з відміткою поштового відділення про відсутність відповідача за своїм місцезнаходженням, в результаті чого державним реєстратором було встановлено відсутність ТОВ «Главпромснабплюс»за його місцезнаходженням. В результаті вищенаведеного, державним реєстратором Мируцьким Р.С. 23.10.07 р. було внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про відсутність юридичної особи за його місцезнаходженням.
Відповідно до ст. 247 ГК України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно –господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.
Згідно із ст. 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»№755-ІV від 15.05.03 р., діяльність юридичної особи припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.
У відповідності із п.3 ч.2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»№755-ІV від 15.05.03 р., підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Як свідчить лист Державного реєстратора Вишгородської РДА №514 від 23.10.07 р. який був направлений на адресу позивача, що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців до 23.10.07 р. було внесено запис про відсутність ТОВ «Главпромснабплюс» за його місцезнаходженням.
За таких обставин, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими та правомірними, а тому підлягають задоволенню.
Відповідно до п. 1 ст. 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»передбачено, що суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. Дата надходження судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.
Згідно з ч. 3 вказаної статті Державний реєстратор зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня з дати надходження судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем внести до Єдиного державного реєстру запис про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця та повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування та фізичну особу - підприємця, щодо якої було постановлено судове рішення, про внесення такого запису.
Проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та всебічно розглянувши матеріали справи господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги правомірні, позивачем обґрунтовані, відповідачем не спростовані, і підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Статтею 167 КАС України передбачено, що копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення направляється лише особі, яка бере участь у справі, але не була присутня в судовому засіданні. У разі проголошення в судовому засіданні тільки вступної та резолютивної частини постанови суд повідомляє час виготовлення постанови суду в повному обсязі. Особи, які беруть участь у справі, можуть отримати копію постанови чи ухвали в суді.
Зважаючи на вищенаведене та керуючись ст.ст. 17, 94, 160, 162, 163, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України,
постановив:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Припинити (скасувати) державну реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю «Главпромснабплюс», (Київська обл., смт. Димер, вул. 40 років Жовтня; код ЄДРПОУ - 33921935, зареєстровано Вишгородською районною держаною адміністрацією 29.11.05 р. за №1 334 102 0000 001170.).
Державному реєстратору надіслати копію постанови після набрання нею законної сили.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Маляренко А.В.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2008 |
Оприлюднено | 05.02.2008 |
Номер документу | 1326560 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Маляренко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні