Герб України

Постанова від 19.12.2025 по справі 695/4253/25

Золотоніський міськрайонний суд черкаської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

19 грудня 2025 рокуСправа №: 695/4253/25

Номер провадження 3/695/2126/25

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 грудня 2025 рокум. Золотоноша

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області у складі:

головуючого судді Ватажок-Сташинської А.В.,

за участі: секретаря судового засідання Біліченко С.В.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

захисника адвоката Сизька Д.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Золотоноша матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фізичної особи-підприємця, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , як фізична особа-підприємець, з яким укладено договори про закупівлю робіт, товарів чи послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади на загальну суму 284 450 грн 00 коп., що більше ніж гранична загальна сума, яка складає 151 400 грн 00 коп., 13.01.2025, 13.02.2025, 13.03.2025 здійснив грошові внески на користь політичної партії «НАРОДОВЛАДДЯ» (код ЄДРПОУ 39232185) на загальну суму 2 955 грн 00 коп., порушивши вимоги пункту 9 частини 1 статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» в частині недотримання обмежень у здійсненні внесків на підтримку політичних партій.

Так, протягом І кварталу 2025 року ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) надано на підтримку Партії наступні внески: 13.01.2025 у розмірі 985 грн 00 коп.; 13.02.2025 у розмірі 985 грн 00 коп.; 13.03.2025 у розмірі 985 грн 00 коп.

Загальний розмір отриманих Партією грошових внесків від ОСОБА_1 у І кварталі 2025 року становить 2 955 грн 00 коп.

Пунктом 1 частини 3, частини 4 статті 14 Закону України «Про політичні партії в Україні» визначено, що надання матеріальної та фінансової підтримки політичним партіям здійснюється у формі внесків на підтримку партій.

Внеском на підтримку політичної партії є грошові кошти чи інше майно, переваги, пільги, послуги, позики (кредити), нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального або негрошового характеру, у тому числі членські внески членів політичної партії, спонсорство третіми особами заходів чи іншої діяльності на підтримку партії, товари, роботи, послуги, надані або отримані безоплатно чи на пільгових умовах (за ціною, нижчою за ринкову вартість ідентичних або подібних робіт, товарів та послуг на відповідному ринку), отримані політичною партією, її місцевою організацією, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи.

Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі Єдиний державний реєстр) від 08.09.2025 за кодом 202200054542 ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем.

Згідно із банківською випискою за період 01.01.2025 по 31.03.2025, зазначені кошти 13.01.2025, 13.02.2025 та 13.03.2025 були перераховані на поточний рахунок Партії НОМЕР_2 , МФО 305299, відкритий в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» з призначенням платежу: «Внесок на підтримку політичної партії» від ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , 29.02.1968) з рахунку№ НОМЕР_3 , МФО 305299, відкритого в АТ КБ «ПРИВАТБАНК».

Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними особами, з якими укладено договір про закупівлю робіт, товарів чи послуг для забезпечення потреб держави або територіальної громади на загальну суму понад п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому здійснюється внесок протягом строку дії такого договору та протягом одного року після припинення його дії.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» станом на 01.01.2025 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3 028 грн 00 коп.: 50 х 3 028 грн 00 коп. = 151 400 грн 00 коп.

Згідно з відкритими відомостями електронної системи публічних закупівель України PROZORRO, ФОП ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 ) протягом 2024 року та 1 кварталу 2025 року укладено договори про закупівлю робіт, товарів чи послуг для забезпечення потреб держави або територіальної громади на загальну суму 284 450 грн 00 коп., що становить понад п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому здійснюється внесок, а саме:

Договір від 24 вересня 2024 року № 156/24, укладений з Комунальним підприємством «Золотоніський міський центр первинної медико-санітарної допомоги (сімейної медицини)» Золотоніської міської ради (код ЄДРПОУ - 40256031) на загальну суму 64 914 грн 00 коп. Термін дії договору до 31.12.2024. Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру від 14.05.2025 за кодом доступу 39551776806 засновником Комунального підприємства «Золотоніський міський центр первинної медико-санітарної допомоги (сімейної медицини)» Золотоніської міської ради (код ЄДРПОУ 40256031) є Золотоніська міська рада (код ЄДРПОУ 26536152);

Договір від 24 вересня 2024 року № 158/24, укладений з Комунальним підприємством «Золотоніський міський центр первинної медико-санітарної допомоги (сімейної медицини)» Золотоніської міської ради на загальну суму 119 736 грн 00 коп. Термін дії договору до 31.12.2024;

Договір від 02.10.2024 №532, укладений з Відділом освіти виконавчого комітету Золотоніської міської ради (код ЄДРПОУ 21367348) на загальну суму 99 800 грн 00 коп. Термін дії договору до 31.12.2024 (копія звіту про укладений договір, звіту про виконання договору про закупівлю та копія договору додаються). Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 14.05.2025 за кодом доступу 329597945050 засновником Відділу освіти виконавчого комітету Золотоніської міської ради (код ЄДРПОУ 21367348) є Виконавчий комітент Золотоніської міської ради (код ЄДРПОУ 04060849).

Відповідно до частини 1, 2 статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські та обласні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Міські та сільські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.

Отже, держава та територіальна громада в спосіб та порядок, передбачений Законом України «Про публічні закупівлі» (цей Закон визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об`єднаних територіальних громад), забезпечила свої потреби у послугах.

У частині 2 статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» визначено, що здійснюючи внесок на підтримку політичної партії, особа підтверджує відсутність обмежень щодо здійснення внесків, передбачених частиною першою цієї статті.

Відповідальність за недотримання таких обмежень несе особа, яка здійснює внесок. Партії та їх уповноважені особи не несуть юридичної відповідальності за порушення вимог, передбачених частиною першою цієї статті.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КУпАП.

ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину не визнав, пояснивши, що у налаштуваннях банківських переказів у мобільному додатку ним було помилково застосовано періодичність здійснення переказу коштів на рахунок партії. Також ОСОБА_1 пояснив, що помилково сплачені кошти повернуті йому партією, що стверджується відповідною банківською квитанцією про повернення внесків на вказану особу.

Захисник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності адвокат Сизько Дмитро Борисович просив закрити провадження у справі на підставі ст. 38 КУпАП, оскільки датою виявлення порушення є дата надходження Звіту політичної партії до НАЗК, тобто 12.05.2025.

Суддя дослідивши матеріали справ про адміністративні правопорушення, заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, та його захисника, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, виходить з такого.

Згідно із ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ст.1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.

Згідно із ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.

Відповідно до вимог статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно з положеннями статей 251,252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 280 КУпАП, передбачено що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 212-15 КУпАП визначено, що порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення встановленого порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, а так само порушення встановленого законом порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації або агітації референдуму тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста до ста тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії, фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації або агітації референдуму, наданої або отриманої з порушенням закону.

Вина особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП, підтверджується сукупністю зібраних по справі та досліджених у судовому засіданні доказів, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 50-33/1132 від 08.09.2025; Звітом політичної партії «НАРОДОВЛАДДЯ» (код ЄДРПОУ 39232185) про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за І квартал 2025 року; Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань від 08.09.2025 за РНОКПП 2489603999; листом АТ КБ «ПРИВАТБАНК» від 26.06.2025 №20.1.0.0.0/7-250613/41194-БТ; Звітом про укладений договір UA-2024-09-24-007071-а, замовник КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ)» ЗОЛОТОНІСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (код ЄДРПОУ 40256031); Звітом про виконання договору про закупівлю UA-2024-09-24-007071-а від 27.01.2025, учасник, з яким укладено договір про закупівлю ОСОБА_1 ; Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань від 14.05.2025 за ідентифікаційним кодом 40256031; Звітом про укладений договір UA-2024-09-24-006719-а, замовник КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ)» ЗОЛОТОНІСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (код ЄДРПОУ 40256031); Звітом про виконання договору про закупівлю UA-2024-09-24-006719-а від 27.01.2025, учасник, з яким укладено договір про закупівлю ОСОБА_1 ; Звітом про укладений договір UA-2024-10-02-012008-а, замовник Відділ освіти виконавчого комітету Золотоніської міської ради (код ЄДРПОУ 21367348); Звітом про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель UA-2024-10-02-012008-а від 02.10.2024 постачальник, з яким укладено договір про закупівлю ОСОБА_1 ; договором №532 від 02.10.2024, укладеним між ФОП ОСОБА_1 та Відділом освіти виконавчого комітету Золотоніської міської ради з специфікацією; Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань від 14.05.2025 за ідентифікаційним кодом 21367348; Висновком про результати перевірки Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру №2422 від 04.07.2025.

Будь-яких даних, які б спростовували обставини, що підтверджуються вказаними вище доказами, які були безпосередньо досліджені в судовому засіданні, та винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП, суду не надано.

Підстав вважати ці докази такими, що отримані з порушенням встановленого законом порядку, і давали б підстави визнавати встановлені обставини недійсними, у суду немає.

Відтак у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП.

Щодо посилання ОСОБА_1 та його захисника адвоката Сизька Дмитра Борисовича про те, що станом на день розгляду даної справи строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 212-15 КУпАП сплив, суд зауважує, що дана справа була розпочата за відповідною перевіркою, проведеною Національним агентством з питань запобігання корупції.

Так, відповідно до п. 8-1 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про запобігання корупції», п. 4 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про політичні партії в Україні» Національне агентство здійснювало в порядку та в межах, визначених законом, державний контроль за дотриманням, зокрема, встановлених законом обмежень щодо фінансування політичних партій, своєчасністю подання звітів партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, повнотою таких звітів, відповідністю їх оформлення встановленим вимогам, достовірністю включених до них відомостей.

У ході проведення перевірки Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за І квартал 2025 року, поданого 12.05.2025 політичною партією «НАРОДОВЛАДДЯ» (код ЄДРПОУ 39232185) встановлено, що партією 13.01.2025, 13.02.2025, 13.03.2025 отримано грошові внески на загальну суму 2 955 грн 00 коп. від фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , з яким укладено договори про закупівлю робіт, товарів чи послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади на загальну суму 284 450 грн 00 коп., що більше ніж гранична загальна сума, яка складає 151 400 грн 00 коп.

За результатами аналізу Звіту уповноваженою особою Національного агентства встановлено, що вищевказані внески на загальну суму 2 955 грн 00 коп. здійснено фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 з порушенням вимог законодавства щодо фінансування політичних партій, а саме п. 9 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні», що стало підставою для складання протоколу про адміністративне правопорушення за ст. 212-15 КУпАП.

Однак, днем виявлення будь-якого адміністративного правопорушення є день складання та підписання уповноваженою на те особою протоколу про вчинення адміністративного правопорушення.

У листі № 701/0/158-21 від 21 вересня 2021 року Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду висловив свою позицію щодо дати виявлення правопорушення, а саме щодо питання застосування судами положень ст. 38 КУпАП у частині визначення дня, з якого починається перебіг строку накладення адміністративного стягнення, Верховний Суд, зокрема, зазначив, що висновок про виявлення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а саме сукупності його об`єктивних та суб`єктивних ознак, особа, яка уповноважена складати протокол про таке правопорушення, робить виключно шляхом оформлення та підписання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.

Позиція Верховного Суду про те, що моментом виявлення правопорушення, пов`язаного з корупцією, слід вважати день складання протоколу про таке правопорушення уповноваженою посадовою особою також висловлена у листі від 09 квітня 2021 року№ 1089/0/2-21 за результатами розгляду звернення Голови Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до ч.4 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 51, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Таким чином, на підставі викладеного вище, враховуючи, що протокол про адміністративне правопорушення за ст. 212-15 КУпАП щодо фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 складений 08.09.2025, а Висновок про результати перевірки Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру №2422, на підставі якого складено вказаний вище протокол складено 04.07.2025, відтак станом на день ухвалення постанови у даній справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.212-15 КУпАП строк притягнення до адміністративної відповідальності не сплив.

При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини та майновий стан.

Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, судом не встановлено.

Відповідно до положень ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

За таких обставин, суддя вважає за доцільне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ст.212-15 КУпАП з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії.

Щодо посилання захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності на те, що ОСОБА_1 партією повернуто суму внесених ним внесків, що стверджується платіжною інструкцією №292 від 23.08.2025, суд зауважує, що сума внесків на підтримку політичної партії в розмірі 2 955 грн 00 коп., наданої з порушенням закону, підлягає конфіскації.

Означена позиція узгоджується з положеннями частини 1 статті 29 КУпАП, відповідно до яких, конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об`єктом адміністративного правопорушення, полягає в примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду. Конфісковано може бути лише предмет, який є у приватній власності порушника, якщо інше не передбачено законами України.

Вказаний вид стягнення конфіскація суми внеску на підтримку політичної партії, є безальтернативним.

Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що з 01.01.2024 року складає 605 грн 60 коп.

Доказів того, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору суду не надано, а відтак, з нього належить стягнути судовий збір у сумі 605 грн 60 коп.

Керуючись ст.ст. 9, 11, ст.212-15, 245, 284 КУпАП, ст.ст.14, 15 Закону України «Про політичні партії в Україні»,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 190 (одна тисяча сто дев`яносто) грн 00 коп. з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії, наданої з порушенням закону, у сумі 2 955 (дві тисячі дев`ятсот п`ятдесят п`ять) грн 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у сумі 605 (шістсот п`ять) грн 60 коп.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Роз`яснити, що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до неї може бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду у десятиденний строк з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області.

Суддя А.В. Ватажок-Сташинська

СудЗолотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення19.12.2025
Оприлюднено24.12.2025
Номер документу132788500
СудочинствоАдмінправопорушення
КатегоріяАдміністративні правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення Порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку ПП, порушення порядку надання або отримання держ. фінансування статутної діяльності ПП, порушення порядку надання або отримання фінансової підтримки для здійснення передвиборної агітації