Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІ НІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 грудня 2010 р. справа № 2а-26463/10/0570
Приміщення суду за адре сою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвард ійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 1 0.10
Донецький окружний адмін істративний суд в складі:
головуючого судді Михайли к А.С.
при секретарі Гончар О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміще нні Донецького окружного адм іністративного суду адмініс тративну справу
за позовом Державної податкової інспе кції у Пролетарському районі м. Донецька
до То вариства з обмеженою відпові дальністю «Гірник»
про стягнення заборгованості в с умі 19026,47 грн.
за участю:
від позивача: Совпель О.В. (за дов. № 1015/ С/10-013 від 22.01.2010 р.)
від відповідача: не з' явився
Державна податкова інспек ція у Пролетарському районі м. Донецька звернулася до Дон ецького окружного адміністр ативного суду із позовом до Т овариства з обмеженою відпов ідальністю «Гірник» про стяг нення заборгованості з оренд ної плати за землю в сумі 19026,47 г рн. В обґрунтування заявлени х вимог позивач зазначав, що с таном на 22 жовтня 2010 року за Тов ариством з обмеженою відпові дальністю «Гірник» через нес плату останнім самостійно у згодженого податкового зобо в' язання з орендної плати з а землю обліковується податк овий борг в сумі 19026,47 грн. Позив ач зазначав, що прийняті ним з аходи, направлені на погашен ня наявної суми боргу відпов ідача не призвели до позитив них результатів, що стало під ставою для звернення позивач а до суду із позовом про стягн ення з відповідача наявної с уми боргу.
Посилаючись на порушення в ідповідачем вимог статті 9 За кону України «Про систему оп одаткування», якою на платни ків податків покладений обов ' язок щодо своєчасної та по вної сплати податків та збор ів у встановлені законом тер міни, приписи підпункту 3.1.1. пун кту 3.1 статті 3, пункту 5.1., статті 5, підпункту 4.1.4 пункту 4.1. статті 4 Закону України «Про порядо к погашення заборгованості п еред бюджетом та державними цільовими фондами», позивач просив суд стягнути з відпов ідача суму заборгованості з орендної плати за землю в сум і 19026,47 грн.
В судовому засіданні предс тавник позивача в повному об сязі підтримав заявлені в по зовній заяві вимоги.
Відповідач про дату, час та місце судового засідання пов ідомлявся судом належним чин ом, проте, до судового засідан ня не з' явився, уповноважен ого представника не направив , причин неявки суду не повідо мив, письмового відзиву не на правив, будь-яких клопотань ч и заяви про розгляд справи за його відсутності не надав.
Виходячи з наведеного суд д ійшов висновку про можливіст ь розгляду справи за відсутн ості представника відповіда ча.
Дослідивши наявні в матері алах справи докази та заслух авши пояснення представникі в позивача та відповідача, су д -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Гірник» зареєстровано 05 кві тня 2000 року та обліковується в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій У країни за кодом 30562044, що підтвер джується довідкою Донецьког о обласного управління стати стики № 14/4-20/4599 від 09.09.2010 року та дов ідкою з Єдиного державного р еєстру юридичних осіб та фіз ичних осіб - підприємців (ар к. справи 5, 13-17). Відповідно до до відки № 23272/29-013 від 22.10.2010 року, як пл атник податків відповідач пе ребуває на обліку у Державні й податковій інспекції у Про летарському районі м. Донець ка (арк. справи 4).
30 січня 2010 року відповідачем було надано до Державної под аткової інспекції у Пролетар ському районі м. Донецька под аткову декларацію з орендної плати за землю за звітний по датковий період 2010 року (арк. сп рави 11), якою було визначено су му орендної плати за землю за 2010 рік у загальній сумі 45663,58 грив ень, з яких за період січень - листопад 2010 року у сумі - 3805,30 гр ивень, у грудні 2010 року - 3805,28 гри вень.
Станом на 01 травня 2010 року за в ідповідачем обліковувалась переплата у розмірі 0,03 грн. в п еріод з травня по листопад 2010 р оку у відповідача виникли по даткові зобов' язання з орен дної плати за землю за звітні періоди квітень - вересень 2010 року в сумі 19026,50 гривень. Із вр ахуванням переплати станом н а 01 травня 2010 року в сумі 0,03 грн. с ума боргу з орендної плати за землю складає19026,47 грн.
За даними зворотного боку о блікової картки з орендної п лати за землю, відповідачем н е було сплачено суму зобов' язань з орендної плати за зем лю за звітні періоди квітень - вересень 2010 року.
08 червня 2010 року на адресу від повідача позивачем було напр авлено першу податкову вимог у № 1/35 на суму 3805,27 грн., яку було о тримано відповідачем 08 червн я 2010 року, про що свідчить підпи с директора на корінці першо ї податкової вимоги (арк. спр ави 8).
09 липня 2010 року на адресу від повідача позивачем було напр авлено другу податкову вимог у № 2/46 на суму 7610,57 грн. (арк. справ и 9), зазначена вимога не була о тримана відповідачем, про що був складений Акт № 8 від 16.07.2010 ро ку про неможливість вручення податкової вимоги (арк. спра ви 10).
Станом на 20 грудня 2010 року за і нформацією зворотного боку о блікової картки відповідача з орендної плати за землю за в ідповідачем обліковується н едоїмка у сумі 26637,07 гривень, у то му числі за податковий звітн ий період квітень - вересен ь 2010 року у розмірі 19026,47 гривень.
Пунктом 8 частини 1 статті 14 З акону України "Про систему оп одаткування", яким визначені принципи побудови системи о податкування в Україні, пода тки і збори (обов'язкові плате жі) до бюджетів та до державни х цільових фондів, а також пра ва, обов'язки і відповідальні сть платників, передбачено с плату плати за землю (земельн ий податку), а також орендна пл ата за земельні ділянки держ авної і комунальної власност і.
Згідно частини 1 статті 17 За кону України «Про плату за зе млю» податкове зобов'язання по земельному податку, а тако ж по орендній платі за землі д ержавної та комунальної влас ності, визначене у податкові й декларації на поточний рік , сплачується рівними частка ми власниками та землекорист увачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельно ї ділянки за базовий податко вий (звітний) період, який дорі внює календарному місяцю, що місячно протягом 30 календарн их днів, наступних за останні м календарним днем звітного (податкового) місяця.
У відповідності до статті 27 зазначеного Закону, контрол ь за правильністю обчислення і справляння земельного под атку, а також орендної плати з а земельні ділянки державної та комунальної власності зд ійснюється органами державн ої податкової служби.
Принципи побудови системи оподаткування в Україні, под атки і збори (обов'язкові плат ежі) до бюджетів та до державн их цільових фондів, а також пр ава, обов'язки і відповідальн ість платників встановлені З аконом України «Про систему оподаткування».
Облік платників податків і зборів (обов'язкових платежі в) здійснюється органами дер жавної податкової служби та іншими державними органами в ідповідно до законодавства.
Згідно статті 9 Закону Украї ни «Про систему оподаткуванн я» платники податків і зборі в (обов'язкових платежів) зобо в'язані, зокрема, подавати до державних податкових органі в та інших державних органів відповідно до законів декла рації, бухгалтерську звітніс ть та інші документи і відомо сті, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (об ов'язкових платежів) та сплач увати належні суми податків і зборів (обов'язкових платеж ів) у встановлені законами те рміни.
Порядок погашення зобов'яз ань юридичних або фізичних о сіб перед бюджетами та держа вними цільовими фондами з по датків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і спла ти пені та штрафних санкцій, щ о застосовуються до платникі в податків контролюючими орг анами, порядок оскарження ді й органів стягнення визначен і Законом України «Про поряд ок погашення зобов' язань пл атників податків перед бюдже том та державними цільовими фондами».
Відповідно до пунктів 1.2, 1.3. ст . 1 Закону України «Про порядок погашення зобов' язань плат ників податків перед бюджето м та державними цільовими фо ндами» податковим зобов'яза нням є зобов'язання платника податків сплатити до бюджет ів або державних цільових фо ндів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначе ні цим Законом або іншими зак онами України. Податковим бо ргом (недоїмкою) є зобов'язанн я (з урахуванням штрафних сан кцій за їх наявності), самості йно узгоджене платником пода тків або узгоджене в адмініс тративному чи судовому поряд ку, але не сплачене у встановл ений строк, а також пеня, нарах ована на суму такого податко вого зобов'язання.
Згідно пункту 4.1.4. пункту 4.1. ст атті 4 Закону України «Про пор ядок погашення зобов' язань платників податків перед бю джетом та державними цільови ми фондами» податкові деклар ації подаються за базовий по датковий (звітний) період, що д орівнює календарному кварта лу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті кварт альних або піврічних авансов их внесків), - протягом 40 календ арних днів, наступних за оста ннім календарним днем звітно го (податкового) кварталу (пів річчя).
Податкове зобов'язання, сам остійно визначене платником податків у податковій декла рації, вважається узгодженим з дня подання такої податков ої декларації. Зазначене под аткове зобов'язання не може б ути оскаржене платником пода тків в адміністративному або судовому порядку.
Пунктом 5.1 Закону України «П ро порядок погашення зобов' язань платників податків пер ед бюджетом та державними ці льовими фондами» передбачен о, що податкове зобов'язання, с амостійно визначене платник ом податків у податковій дек ларації, вважається узгоджен им з дня подання такої податк ової декларації.
Зазначене податкове зобов 'язання не може бути оскаржен е платником податків в адмін істративному або судовому по рядку. Якщо у майбутніх подат кових періодах (з урахування м строків давності, визначен их статтею 15 цього Закону) пла тник податків самостійно вия вляє помилки у показниках ра ніше поданої податкової декл арації, такий платник податк ів має право надати уточнююч ий розрахунок.
Наявними в матеріалах спра ви підтверджено здійснення п озивачем самостійного узгод ження зобов' язань з орендно ї плати за землю за звітний п еріод 2010 рік шляхом надання до податкового органу податков ої декларації. Проте, як вбач ається з наявних в матеріала х справи документів - зворо тного боку облікової картки платника податків, відповіда чем не здійснювалося самост ійне погашення визначеної су ми податкового зобов' язанн я з орендної плати за землю в повному обсязі, внаслідок чо го, станом на 20 грудня 2010 року, за даними зворотного боку облі кової картки платника податк у, за відповідачем обліковує ться недоїмка у сумі 26637,07 гриве нь, у тому числі за податковий звітний період квітень - ве ресень 2010 року у розмірі 19026,47 гри вень. На день судового розгля ду, сума податкового боргу ві дповідачем не сплачена.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону N 2181 узгоджена сума податковог о зобов'язання, не сплачена пл атником податків у строки, ви значені статтею 5 вказаного З акону, визнається сумою пода ткового боргу платника подат ків.
Відповідно до підпункту "а" підпункту 6.2.3 пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов' язань плат ників податків перед бюджето м та державними цільовими фо ндами» перша податкова вимог а надсилається не раніше пер шого робочого дня після закі нчення граничного строку спл ати узгодженої суми податков ого зобов'язання. Перша подат кова вимога містить повідомл ення про факт узгодження под аткового зобов'язання та вин икнення права податкової зас тави на активи платника пода тків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можлив і наслідки непогашення його у строк.
Відповідно до підпункту "б" підпункту 6.2.3 пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов' язань плат ників податків перед бюджето м та державними цільовими фо ндами» друга податкова вимог а направляється не раніше тр идцятого календарного дня ві д дня направлення (вручення) п ершої податкової вимоги, у ра зі непогашення платником под атків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга п одаткова вимога додатково до відомостей, викладених у пер шій податковій вимозі, може м істити повідомлення про дату та час проведення опису акти вів платника податків, що пер ебувають у податковій застав і, а також про дату та час пров едення публічних торгів з їх продажу.
На виконання зазначених ви мог позивачем 08 червня 2010 року на адресу відповідача було н аправлено першу податкову ви могу № 1/35 на суму 3805,27 грн., яку бул о отримано відповідачем 08 че рвня 2010 року, про що свідчить пі дпис директора на корінці пе ршої податкової вимоги (арк. справи 8).
09 липня 2010 року на адресу від повідача позивачем було напр авлено другу податкову вимог у № 2/46 на суму 7610,57 грн. (арк. справ и 9), зазначена вимога не була о тримана відповідачем, про що був складений Акт № 8 від 16.07.2010 ро ку про неможливість вручення податкової вимоги (арк. спра ви 10).
Порядок направлення орган ами державної податкової слу жби України податкових вимог платникам податків затвердж ений Наказом Державної пода ткової адміністрації Україн и № 266 від 03 липня 2001 року.
Відповідно до пункту 5.8. зазн аченого Порядку якщо податко вий орган або пошта не може вр учити платнику податків пода ткову вимогу у зв'язку з незна ходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкову вимогу, незнаходженням факт ичного місцезнаходження (міс ця проживання) платника пода тків, то працівник структурн ого підрозділу, до функцій як ого входить реєстрація вхідн ої та вихідної кореспонденці ї, у день повернення невручен ої податкової вимоги розміщу є її на дошці податкових огол ошень (повідомлень). День розм іщення податкової вимоги на дошці податкових оголошень ( повідомлень) вважається днем вручення податкової вимоги.
Як вбачається з матер іалів справи 16 липня 2010 року бу в складений Акт № 8 про невруч ення другої податкової вимог и відповідачу (арк. справи 10).
Отже, днем вручення податко вої вимоги № 2/46 від 09 липня 2010 ро ку є 16 липня 2010 року.
Наявними в матеріалах спра ви документами підтверджено , що вжиті податковим органом заходи направлені на погаше ння податкового боргу відпов ідача не призвели до погашен ня суми податкового боргу.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статт і 3 Закону України «Про порядо к погашення зобов' язань пла тників податків перед бюджет ом та державними цільовими ф ондами» встановлено, що підс тавою для примусового стягне ння активів платника податкі в в рахунок погашення його по даткового боргу є виключно р ішення суду.
Згідно статті 2 Закону Украї ни "Про державну податкову сл ужбу в Україні", завданнями ор ганів державної податкової с лужби, зокрема, є здійснення к онтролю за додержанням подат кового законодавства, правил ьністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюд жетів, державних цільових фо ндів податків і зборів (обов'я зкових платежів), а також непо даткових доходів, установлен их законодавством.
Відповідно до пунктів 1, 2, 11 ст атті 10 Закону України "Про дер жавну податкову службу в Укр аїні" державні податкові інс пекції в районах, містах без р айонного поділу, районах у мі стах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекці ї здійснюють контроль за сво єчасністю, достовірністю, по внотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язко вих платежів); забезпечують о блік платників податків, інш их платежів, правильність об числення і своєчасність надх одження цих податків, платеж ів, а також здійснюють реєстр ацію фізичних осіб - платникі в податків та інших обов'язко вих платежів; подають до суді в позови до підприємств, уста нов, організацій та громадян про визнання угод недійсним и і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за так ими угодами, а в інших випадка х - коштів, одержаних без устан овлених законом підстав, а та кож про стягнення заборгован ості перед бюджетом і держав ними цільовими фондами за ра хунок їх майна.
Тобто, позивач є органом дер жавної влади, уповноваженим здійснювати функцію контрол ю за визначенням та сплатою п латником податків суми самос тійно визначеного зобов' яз ання з орендної плати за земл ю, повноваження якого на звер нення до суду із позовом про с тягнення податкового боргу прямо визначені Законом Укр аїни «Про державну податкову службу в Україні».
Таким чином, виходячи із змі сту заявлених позовних вимо г, системного аналізу положе нь чинного законодавства Укр аїни та матеріалів справи, су д дійшов висновку, що викладе ні в позовній заяві доводи по зивача є обґрунтованими та т акими, що підлягають задовол енню.
Згідно приписів частини 4 ст атті 94 Кодексу адміністратив ного судочинства України у с правах, в яких позивачем є суб 'єкт владних повноважень, а ві дповідачем - фізична чи юриди чна особа, судові витрати, зді йснені позивачем, з відповід ача не стягуються.
З огляду на зазначене, на пі дставі положень Закону Укра їни «Про плату за землю», Зако ну України «Про державну под аткову службу в Україні», Зак ону України «Про порядок пог ашення зобов' язань платник ів податків перед бюджетами та державними цільовими фонд ами», Закону України «Про сис тему оподаткування» загальн ообов' язкове державне пенс ійне страхування», та керуюч ись ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 112, 136, 158 - 163, 254 Коде ксу адміністративного судоч инства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної п одаткової інспекції у Пролет арському районі м. Донецька д о Товариства з обмеженою від повідальністю «Гірник» про с тягнення заборгованості з ор ендної плати за землю в сумі 19026,47 гривень задовольнити.
Стягнути з Товариства з обм еженою відповідальністю «Гі рник» (код ЄДРПОУ 30562044, адреса: 8548 3, Донецька область, м. Новогро дівка, вул. Шахтна, 1) на користь місцевого бюджету Пролетар ської районної ради в рахуно к погашення заборгованості з орендної плати за землю за зв ітний податковий період квіт ень - вересень 2010 року в розмі рі 19026,47 гривень (дев' ятнадцят ь тисяч двадцять шість гриве нь 47 копійок) на р/р 33213812700011, код пла тежу 13050200, банк отримувача ГУ ДК У в Донецькій області, МФО 834016.
В судовому засіданні прого лошено вступну та резолютивн у частину постанови.
Повний текст постанови виг отовлений та підписаний 27 гру дня 2010 року.
Апеляційна скарга подаєть ся до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ух валив оскаржуване судове ріш ення. Копія апеляційної скар ги одночасно надсилається ос обою, яка її подає, до суду апе ляційної інстанції. Апеляцій на скарга на постанову суду п ершої інстанції подається пр отягом десяти днів з дня її пр оголошення. У разі застосува ння судом частини третьої ст атті 160 цього Кодексу, а також п рийняття постанови у письмов ому провадженні апеляційна с карга подається протягом дес яти днів з дня отримання копі ї постанови.
Суддя Михайлик А.С.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2010 |
Оприлюднено | 05.01.2011 |
Номер документу | 13337491 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Михайлик А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні