ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 жовтня 2010 р.
Справа №2а-9831/10/17/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Папуші О.В. , розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОКРИМ"
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 20.07.10 р. надійшов адміністративний позов за позовом Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОКРИМ" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування сумою 2 792,32 грн.
Ухвалою суду від 30.07.10 р. відкрито провадження в адміністративній справі та відповідачу запропоновано надати суду заперечення проти позову та документи на підтвердження своїх доводів, які в нього є. В ході підготовчого провадження судом з’ясовано питання про склад осіб, які беруть участь у справі, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору, вивчено документи надані позивачем, за результатами чого закінчено підготовче провадження і, ухвалою суду від 30.07.10 р., призначено справу до судового розгляду в судовому засіданні на 19.08.10 р.
Вповноважені представники сторін в судове засідання 19.08.10 р. не прибули.
Позивач до канцелярії суду подав клопотання про розгляд справи за відсутності повноважного представника, через його завантаженість, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, зазначивши, що сума заборгованості не зменшилась, на підтвердження чого надав довідку про стан заборгованості.
В ході розгляду справи в судовому засіданні судом з’ясовано, що відповідач належним чином не повідомлений про місце, дату та час слухання справи, оскільки направлені поштою матеріали на адресу зазначену в позовній заяві: 95007, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Куйбишева, 181, а саме: копія адміністративного позову з додатками до нього, копії ухвал суду та судова повістка про виклик в судове засідання, повернуто поштовим відділенням через закінчення терміну зберігання (а.с.13).
Через неявку відповідача, судом відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 128 КАС України, відкладено розгляд справи на 28.09.10 р. та згідно вимог статті 69 КАС України покладено на позивача у справі обов’язок надрукувати в засобах масової інформації виклик відповідача у судове засідання.
У судове засідання, призначене на 28.09.10 р., позивач надав клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача, довідку про заборгованість, зі змісту якої загальний розмір заборгованості відповідача зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування складає 29 846,01 грн., з яких 2 792,37 грн. – розмір заборгованості за травень 2010 р.
Відповідач явку свого вповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив, заперечення проти позову суду не надав
З огляду на викладені обставини, судом повідомлено відповідача за відомою йому адресою про розгляд справи 28.09.10 р. та вжито всі передбачені законом заходи з повідомлення відповідача про наявність спору.
Розглянувши клопотання представника позивача, суд приходить до висновку, що перешкод для розгляду справи в порядку письмового провадження не має та вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, судом з’ясовано, що позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим на підставі ст. 23, ч. 3 ст. 106 та частини 2 Прикінцевих положень Закону України від 09.07.03 № 1058-VI "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", якою органи Пенсійного фонду України наділені правом на звернення до суду з позовами про стягнення недоїмки, у тому числі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги у разі, якщо її не оскаржено страхувальником.
З огляду на викладене та зважаючи на положення ст.ст. 17, 18, 50 КАС України на цю справу поширюється компетенція адміністративних судів та вона підсудна окружному адміністративному суду.
Цей позов розглядається судом відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України як спір за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, згідно до частини другої статті 18 цього Кодексу, оскільки однією із сторін справи є орган державної влади, вона підсудна окружному адміністративному суду.
З матеріалів справи, позивач просить суд стягнути з відповідача самостійно нарахований розмір страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, але своєчасно не сплачені ним страхові внески за травень 2010 року сумою 2 792,37 грн.
Статтею 46 Конституції України право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності.
Роботодавці та інші особи, як страхувальники осіб, що перебувають з ними в індивідуальних трудових правовідносинах відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" зобов’язані сплачувати страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Страхові внески – це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКОКРИМ" зареєстровано юридичною особою 01.02.2006 р. Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим, ідентифікаційний код 34058142, за адресою: 95050 АР Крим, м. Сімферополь, вул. Куйбишева, б. 181, про що свідчить копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та копія довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.06).
Відповідач, як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України Київського району в м. Сімферополі АР Крим (а.с.7).
Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
Відповідно до статті ст. 1 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" страхові внески – кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Стаття 3 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" визначає, що Пенсійний фонд, підприємства, установи, організації та фізичні особи, що здійснюють перерахування внесків до системи накопичувального пенсійного забезпечення, а також підприємства, установи, організації (далі - організації), що здійснюють виплату і доставку пенсій, є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Згідно ч. 2 ст. 5 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.
Відповідно до п. 4, 6 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" страхувальник зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом, а також нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно п. 12 ст. 20 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач самостійно нарахував та подавав позивачу розрахунки сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до якого загальна сума страхових внесків станом на 11.06.10 р. за травень 2010 р. складає 2 792,37 грн., що підтверджується розрахунком суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за травень 2008 року (а.с.9).
В наслідок несвоєчасної сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у відповідача перед позивачем утворилася недоїмка.
Позивач спрямував відповідачу вимогу від 01.07.2010 р. № Ю-1359 про сплату боргу сумою 21 498,07 грн. (а.с.08), яка була отримана відповідачем 09.07.2008 року, про що свідчить відмітка у повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.08).
Частиною 3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що протягом 10 робочих днів з дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суму недоїмки та суму фінансових санкції. Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Недоїмка відповідачем у визначені Законом строки не сплачено та дії позивача з її визначення позивач не оскаржував.
Відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше чим через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
З наданої позивачем довідки про заборгованість від 27.09.10 р. загальний розмір відповідача зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування складає 29 846,01 грн., з яких 2 792,37 грн. – сума заборгованості за травень 2010 р.станом (а.с.24).
Оцінивши зібрані докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що відповідачем як страхувальником не сплачено страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за осіб, пов’язаних з ним відносинами трудового найму, за травень 2010 року сумою 2 792,37 грн., тому позов підлягає задоволенню, а заявлена до відшкодування органом Пенсійного фонду України сума - стягненню.
У справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОКРИМ", ідентифікаційний код юридичної особи 34058142, заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на користь Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополь (р/р 2560570445712 в КРУ ВАТ "Державний Ощадний банк України" м. Сімферополь, МФО 324805, код в ЄДРПОУ 20725930) в розмірі 2 792,37 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частини постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення цього строку, з якого суб’єкт владних повноважень повідомлення може отримати копію постанови суду.
Суддя О.В. Папуша
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2010 |
Оприлюднено | 06.01.2011 |
Номер документу | 13362544 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Папуша О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні