ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 листопада 2010 р.
Справа №2а-11940/10/17/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Папуша О.В. , розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Сакського міськрайонного центру зайнятості
до Державного підприємства "Сакський виноробний завод"
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 15.09.2010 року надійшов адміністративний позов Сакського міськрайонного центру зайнятості до Державного підприємства "Сакський виноробний завод" про стягнення заборгованості з пені сумою 27,89 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 16.09.2010 р. залишено без руху позовну заяву Сакського міськрайонного центру зайнятості до Державного підприємства "Сакський виноробний завод" про стягнення, надано строк для усунення недоліків до 15.10.2010 року.
У встановлений судом строк Позивачем усунуто недоліки позовної заяви, у зв’язку з чим ухвалою суду від 15.10.10 р. відкрито провадження у адміністративній справі, з’ясовано питання про склад осіб, які братимуть участь у справі, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору, вивчено документи надані позивачем, за результатами чого закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду в судовому засіданні на 09.11.10 р.
У судове засідання, призначене на 09.11.10 р., сторони, повідомлені належним чином про місце, день та час судового засідання (а.с.22,23), явку повноважних представників не забезпечили. Позивач до канцелярії суду подав клопотання про збільшення позовних вимог та просив стягнути з відповідача недоїмку сумою 80,00 грн. та пені сумою 27,89 грн., а також клопотання про відкладення розгляду справи на більш тривалий час через зайнятість повноважного представника. Відповідач про причини неявки повноважного представника суд не повідомив, заперечення на адміністративний позов суду не надав.
Розглянувши клопотання позивача, суд приходить до висновку, що перешкод для розгляду справи в порядку письмового провадження не має та вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, судом з’ясовано, що позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим на підставі статей 36, 39 Закону України від 02.03.2000 року №1533-ІІІ "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування", якими районний центр зайнятості, як місцевий орган державної виконавчої влади та місцевий орган державної служби зайнятості, наділений правом на звернення до суду з позовами про стягнення недоїмки, що утворилась внаслідок умисного невиконання застрахованою особою своїх обов’язків та зловживанням щодо виплаченої допомоги у зв’язку з безробіттям.
З огляду на викладене та зважаючи на положення ст.ст. 17, 18 КАС України на цю справу поширюється компетенція адміністративних судів та вона підсудна окружному адміністративному суду.
Відповідно до частини 1 статті 18 Закону України "Про зайнятість населення", для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України (вищим органом виконавчої влади), створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
У відповідності до частини 2 статті 18 Закону України "Про зайнятість населення", Постанови Кабінету Міністрів "Про затвердження положень щодо застосування Закону УРСР "Про зайнятість населення" № 47 від 24 червня 1991 року державна служба зайнятості складається з: державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості тощо.
За таких підстав, органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у даних спірних відносинах є Сакський міськрайонний центр зайнятості, який входить до складу державної служби зайнятості.
Відносини у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування врегульовано Основами законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 14.01.98 р.
Відносини, що виникають із загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття врегульовано нормами Закону України від 02.03.2000 р. № 1533-ІІІ "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування", згідно з положень статті 16 якого одним із джерел формування коштів Фонду є страхові внески, розмір яких встановлено Законом України від 11.01.01 р. № 2213 "Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування".
Згідно пп. 2 п. 2 ст. 35 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" платники страхових внесків зобов’язані своєчасно та повно їх сплачувати. У разі несвоєчасності та неповноти сплати страхових внесків згідно приписів статті 38 Закону роботодавець несе відповідальність, передбачену законом.
Державне підприємство "Сакський виноробний завод" зареєстровано юридичною особою 08.12.2008 року, ідентифікаційний код 36112080, Сакською районною державною адміністрацією в АР Крим за адресою: 96562, АР Крим, Сакський район, с. Володимирівка, вул. Заводська, 5 про що свідчить копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, копія витягу з Єдиного державну реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с.7,8-9).
Відповідач з 27.10.08 р. зареєстрований як платник страхових внесків у Сакському міськрайонному центру зайнятості, персональний номер 11174615, про що свідчить повідомлення про взяття на облік платника страхових внесків (а.с.10).
05.07.10 р. відповідачем самостійно визначено та подано розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за І півріччя 2010 року (а.с.11), відповідно до п. 9 розділу 3 недоїмка зі сплати страхових внесків складає 4 510,45 грн., а згідно п. 10 розділу 3 заборгованість на початок року за Фондом зі сплати пені складає 27,89 грн.
Відповідно до наявної у матеріалах справи постанови Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим у справі № 12571/09/9/0170 за позовом Сакського міськрайонного центру зайнятості до Державного підприємства "Сакський виноробний завод" про стягнення заборгованості в сумі 4 510,45 грн. позовні вимоги задоволено, стягнуто на користь позивача заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки) у розмірі 4 510,45 грн. (а.с.13).
Натомість належних доказів сплати відповідачем пені у розмірі 27,89 грн., або примусового стягнення на вимогу позивача матеріали справи не містять.
Порядок нарахування і сплата внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття визначені Інструкцією про порядок нарахування та сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття і обліку їх надходження у Фонд загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, затвердженою Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 р. № 339, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 16.01.2001 р. № 30/5221.
Відповідно до частини другої статті 38 Закону не сплачені в строк страхові внески, пеня й штраф стягуються в дохід Фонду зі страхувальника в безспірному порядку. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
З матеріалів справи убачається, що відповідач має несплачену суму заборгованості зі сплати пені у розмірі 27,89 грн. та зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 80,00 грн., внаслідок надання розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 9 місяців 2010 року.
Докази, які б спростовували доводи позивача, в матеріалах справи відсутні, як і відсутні докази на підтвердження сплати відповідачем недоїмки із страхових внесків та пені.
Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, тому підлягають задоволенню.
Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України, у справах в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160, 163, 186, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Державного підприємства "Сакський виноробний завод" (96562, АР Крим, Сакський район, с. Володимирівка, вул. Заводська, 5, ідентифікаційний код юридичної особи 36112080) на користь Сакського міськрайонного центру зайнятості (96500, АР Крим, м. Саки, Новоселівське шосе, 3, р/р 37172301900243 УДК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, код в ЄДРПОУ 20708681) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 80,00 грн. та заборгованість зі сплати пені у розмірі 27,89 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частини постанови або справу3 розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення строку з якого суб’єкт владних повноважень може отримати копію постанови суду.
Суддя О.В. Папуша
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2010 |
Оприлюднено | 06.01.2011 |
Номер документу | 13362549 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Папуша О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні