Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
07.10.2010 р. Справа № 2а-5707/10/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді О.М. Мельник при секретарі судового засідання Меленчук М. Ю. розглянувши адміністративну справу
за позовом
Очаківського міськрайонного центру зайнятості Миколаївської області, вул. Леніна, 1,Очаків,Миколаївська область,57500
до
Фермерського риболовецького господарства "Ларіч", Василівка,Очаківський район, Миколаївська область,57555
про
стягнення недоїмки в сумі 154,35 грн.,
в с т а н о в и в:
Представником позивача було заявлено клопотання про розгляд справи в порядку
Відповідач заперечень проти позову не надав, представник в судове засідання не з’явився, причин неявки не повідомив, незважаючи на належне повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи.
Очаківський міськрайонний центр зайнятості звернувся до суду з позовом про стягнення з Фермерського риболовецького господарства «Ларіч»недоїмки за перше півріччя 2010 року на загальну суму 154,35 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що відповідачем самостійно відображена прострочена заборгованість у розрахунковій відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за перше півріччя 2010 року (арк.спр.10).
Відповідно до ч.2 ст.19 Закону України «Про зайнятість населення»та п.п.9.7, 9.11 Інструкції районні центри зайнятості мають право стягувати недоїмку до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття з платників страхових внесків у судовому порядку.
Фермерське риболовецьке господарство «Ларіч»зареєстрований платником страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за №145410015 (арк.спр.8).
Згідно ст.12 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 01.03.1991 року №803-12, функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості АР Крим, обласні, Київські і Севастопільські міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості, які повинні провадити збір страхових внесків, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття; представляти інтереси Фонду в судових та інших органах.
Згідно п.2 ч.2 ст.35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»відповідач своєчасно та в повному розмірі повинен сплачувати страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Частиною 3 ст.17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»передбачено, що перерахування страхових внесків здійснюється одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг).
Відповідно до п.6.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.12.2000 №339 (далі Інструкції), роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, один екземпляр якої подається до центру зайнятості у якому він перебуває на обліку до 20 числа місяця, наступного за звітним періодом.
Згідно з розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за перше півріччя 2010 року, заборгованість відповідача складає 1103,07 грн. (арк.спр.10).
Відповідач заборгованість погасив частково, тому утворилась недоїмка перед позивачем в сумі 154,35 грн. (арк.спр.11)
Таким чином, станом на час звернення позивача з позовом до суду заборгованість відповідача по сплаті страхових внесків за перше півріччя 2010 року складала 154,35 грн.
Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач своїм правом не скористався, позов не заперечив, доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.11, 71, 158-163, 167, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Фермерського риболовецького господарства "Ларіч", Василівка,Очаківський район, Миколаївська область,57555 (код ЄДРПОУ 30124953) на користь Очаківського міськрайонного центру зайнятості Миколаївської області, вул. Леніна, 1,Очаків,Миколаївська область,57500(код ЄДРПОУ 22441236) заборгованість по страхових внесках в сумі 154,35 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя О.М. Мельник
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2010 |
Оприлюднено | 10.01.2011 |
Номер документу | 13375272 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Мельник О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні